Sigurnost...

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
Zene je traze, sigurnost u partneru i muskarcu kojeg su same izabrale.
Koja je to sigurnost,da li je ona da zna da njen muskarac, da ga tako nazovemo , stoji iza nje, da je tu kao podrska ili da je usmeri, da li je saznanje da ima njega tu kraj sebe, da li je ljubav i sex u pitanju ne bitno.
Sta ona daje za uzvrat?
I koja je to tacka do koje se dolazi kada se kaze da zenama ne treba previse stavlati do znanja da ti je stalo jer ce povileneti?
Zar to nije malo nezrelo, i zasto se ljudi ponasaju previse ravnodusno kada su m-z odnosi u pitanju?

Pricam o vezama odraslih ljudi, zacetku i izgradnji nekog "normalnog" odnosa :think:
 
Zene je traze, sigurnost u partneru i muskarcu kojeg su same izabrale.
Koja je to sigurnost,da li je ona da zna da njen muskarac, da ga tako nazovemo , stoji iza nje, da je tu kao podrska ili da je usmeri, da li je saznanje da ima njega tu kraj sebe, da li je ljubav i sex u pitanju ne bitno.
Sta ona daje za uzvrat?
I koja je to tacka do koje se dolazi kada se kaze da zenama ne treba previse stavlati do znanja da ti je stalo jer ce povileneti?
Zar to nije malo nezrelo, i zasto se ljudi ponasaju previse ravnodusno kada su m-z odnosi u pitanju?

Pricam o vezama odraslih ljudi, zacetku i izgradnji nekog "normalnog" odnosa :think:

Prava žena takođe daje sigurnost i oslonac...:rtfm:
 
Ko je prava zena? Sta je prava zena?

Mada se slazem sa tobom, mora postojati neko dopunavanje!


Kada se postaje siguran u partnera?
Kada i muskarac moze biti siguran?

Siguran sam na osnovu toga što smo prošli svašta i lepe, manje lepe, a naročito situacije u kojima bi mnogi digli ruke odavno, a mi ostali zajedno....na osnovu toga što je godinu dana bila tu za mene dok nisam bio baš sav svoj, ali sam imao njenu podršku da se izvučem i uspeo u tome...kad mi je teško znam ko će biti tu za mene i obrnuto...znam da mogu da je stisnem i satima da plačem ako mi je teško i obrnuto...ko što ti reče - dopunjavanje....I iskren odnos pre svega od samog početka...Onda poznavanje mojih slabosti, ali nikako korišćenje istih da izvuče neku korist za sebe...i tako...
 
Uh, malo si pomesala tri teme u jednu, o sigurnosti, igricama i mz odnosima :lol: :zag:
Trazim sigurnost u psiholoskom smislu. Svesna sam tog svog "nedostatka". Zato trazim i zabavljam se sa muskarcima starijim puno od sebe, minimum 8 godina ;) Zelim nekog iskusnijeg i mudrijeg ko ce mi biti oslonac ;)
 
Zene je traze, sigurnost u partneru i muskarcu kojeg su same izabrale.
Koja je to sigurnost,da li je ona da zna da njen muskarac, da ga tako nazovemo , stoji iza nje, da je tu kao podrska ili da je usmeri, da li je saznanje da ima njega tu kraj sebe, da li je ljubav i sex u pitanju ne bitno.
Sta ona daje za uzvrat?
I koja je to tacka do koje se dolazi kada se kaze da zenama ne treba previse stavlati do znanja da ti je stalo jer ce povileneti?
Zar to nije malo nezrelo, i zasto se ljudi ponasaju previse ravnodusno kada su m-z odnosi u pitanju?

Pricam o vezama odraslih ljudi, zacetku i izgradnji nekog "normalnog" odnosa :think:

sigurnost u partnera, je za mene = poverenje, a to je ključ svega,
Ako sumnjam u njega, onda od te veze nema da bude ništa.
 
Siguran sam na osnovu toga što smo prošli svašta i lepe, manje lepe, a naročito situacije u kojima bi mnogi digli ruke odavno, a mi ostali zajedno....na osnovu toga što je godinu dana bila tu za mene dok nisam bio baš sav svoj, ali sam imao njenu podršku da se izvučem i uspeo u tome...kad mi je teško znam ko će biti tu za mene i obrnuto...znam da mogu da je stisnem i satima da plačem ako mi je teško i obrnuto...ko što ti reče - dopunjavanje....I iskren odnos pre svega od samog početka...Onda poznavanje mojih slabosti, ali nikako korišćenje istih da izvuče neku korist za sebe...i tako...

To je lepo :)
Ne ume svako, osim ljubavi kao osnove, da ceni i neguje to uzajamno saosecanje, prisutnost i zelju, sta sve spada u izgradnju jednog odnosa.
Lako je odustati, to se slazem.
Kaze mi jedna prijateljica, kako je ono sto ona ima u vezi, umece njene jace polovine da je povuce, a to je volja i zelja da sa nekim istrajes.
To je ta neka, jedna od... sigurnosti :think:
 
Uh, malo si pomesala tri teme u jednu, o sigurnosti, igricama i mz odnosima :lol: :zag:
Trazim sigurnost u psiholoskom smislu. Svesna sam tog svog "nedostatka". Zato trazim i zabavljam se sa muskarcima starijim puno od sebe, minimum 8 godina ;) Zelim nekog iskusnijeg i mudrijeg ko ce mi biti oslonac ;)
:zag:
Auuu, ti omasi :lol:
Trazi sigurnost u sebi, nema to veze sa godinama i razlikom u godinama i nisu uvek stariji muskarci ti koji ti to mogu pruziti. Zvuci mi malo kao beg.
Sa druge strane ne poklapaju se uvek zrelost i mladost i to nema veze sa godinama.

Pitanje za tebe : Koliko si uspesna sa tim starijim muskarcima?
 
:zag:
Auuu, ti omasi :lol:
Trazi sigurnost u sebi, nema to veze sa godinama i razlikom u godinama i nisu uvek stariji muskarci ti koji ti to mogu pruziti. Zvuci mi malo kao beg.
Sa druge strane ne poklapaju se uvek zrelost i mladost i to nema veze sa godinama.

Pitanje za tebe : Koliko si uspesna sa tim starijim muskarcima?

Prevedi :lol:
U kom smislu uspesna, obozavam licna pitanja no ne znam sta me pitas :dash:
 
Kesh :malav:
Zezam se.. Trenutno sam "uspesna" skoro 2 godine, a pre toga jednom 2, 5 god jednom godinu dana :lol:
Ocekujem isto sto bih ocekivala od svake druge veze. Ne ulazim u odnos taj samo i iskljucivo zbog osecaja sigurnosti, to je samo + koji dobijem u tom odnosu.
Ne mogu da zamislim vezu bez osecaja sigurnosti i opustenosti u svakom smislu. Nekako svi ocekujemo podrsku od partnera, neko to formulise ko sigurnost neko ne ;)
 
Kesh :malav:
Zezam se.. Trenutno sam "uspesna" skoro 2 godine, a pre toga jednom 2, 5 god jednom godinu dana :lol:
Ocekujem isto sto bih ocekivala od svake druge veze. Ne ulazim u odnos taj samo i iskljucivo zbog osecaja sigurnosti, to je samo + koji dobijem u tom odnosu.
Ne mogu da zamislim vezu bez osecaja sigurnosti i opustenosti u svakom smislu. Nekako svi ocekujemo podrsku od partnera, neko to formulise ko sigurnost neko ne ;)

Ta podrska je normalna stvar, i takodje da se ne ulazi u odnos zbog sigurnosti.
Pricam o aspektu sigurnosti, delu odnosa , ne mislim da se odnos dvoje svodi na to i da je to ono sto svaka zena trazi, vec samo taj deo .
 
..prvo treba postaviti pitanje.. sta za koga sigurnost znaci??
..za nekog je sigurnost novac, a ne ljubav.. na primer..

..sigurnost dodje sama po sebi.. ne moze se to objasniti definicijom.. sigurnost se jednostavno oseti...
..najbitnija stvar u jednoj vezi je poverenje..ako imamo poverenje, imacemo i ljubav i sigurnost..a ako poverenja nema, onda nema nicega..

..a zasto zene moraju da se osecaju sigurno..? pa iz prostog razloga sto je to primarni instinkt.. jer zene pre svega zele da jednog dana budu majke i jako im je bitno da njihovo potomstvo bude sigurno i bezbrizno.. i zato unapred biramo alfa muzjake i trazimo sigurnost..ne toliko zbog sebe, koliko zbog te mogucnosti da sa tim alfa muzjakom imamo potomstvo :) a nikad se ne zna koja ce se veza pretvoriti u brak..
 
Ta podrska je normalna stvar, i takodje da se ne ulazi u odnos zbog sigurnosti.
Pricam o aspektu sigurnosti, delu odnosa , ne mislim da se odnos dvoje svodi na to i da je to ono sto svaka zena trazi, vec samo taj deo .

Pa ok, kazu da "samostalnim" zenama to nije potrebno.
Sad ja ne znam sta ta samostalnost zahteva i podrazumeva, ali ja insistiram na sigurnosti u psiholoskom smislu, as I said.
Da li patim od sindroma princeze pa volim da me neko "spavasa" ili ne, ne znam :lol: ali uvek trazim figuru koja i sama potencira na tome i zeli pored sebe kako bih rekla.. zenstvenu devojku.
Ona koja ne ume da zavrne sijalicu, ona koja ne zna i ne zanima je sta je hardver itd. Ja sam za teKniku totalni duduk, onda mi momak sluzi i za resavanje problema oko kompa, zavrtanje sijalice itd.
Odmah da naglasim da ne ulazim u ulogu zrtve i ocekujem da me neko hranu :lol: , ali volim da par tih nekih stvarcica odradi on i da bude tu.
Ne znam kako plasticnije da objasnim :think:
 
..prvo treba postaviti pitanje.. sta za koga sigurnost znaci??
..za nekog je sigurnost novac, a ne ljubav.. na primer..

..sigurnost dodje sama po sebi.. ne moze se to objasniti definicijom.. sigurnost se jednostavno oseti...
..najbitnija stvar u jednoj vezi je poverenje..ako imamo poverenje, imacemo i ljubav i sigurnost..a ako poverenja nema, onda nema nicega..

..a zasto zene moraju da se osecaju sigurno..? pa iz prostog razloga sto je to primarni instinkt.. jer zene pre svega zele da jednog dana budu majke i jako im je bitno da njihovo potomstvo bude sigurno i bezbrizno.. i zato unapred biramo alfa muzjake i trazimo sigurnost..ne toliko zbog sebe, koliko zbog te mogucnosti da sa tim alfa muzjakom imamo potomstvo :) a nikad se ne zna koja ce se veza pretvoriti u brak..

upravo to-poverenje, to je ono sto u stavri i najvise daje sigurnost u partnera :think:

haha, alfa muzjake...neki jesu a neki se samo prave da jesu ;)
 
Da, za svakog "sigurnost" ima drugaciju definiciju. I svako je trazi na drugaciji nacin.
Meni licno, sigurnost je brutalna iskrenost i sloboda koja nece biti zloupotrijebljena.
I to je prosto osjecaj. Ali nema tu dugorocne garancije, kako DM rece...
Tako da "planska" sigurnost ne pije vode...samo ad hoc...i snalazanje, privikavanje na situacije...zivot.
 
Zene je traze, sigurnost u partneru i muskarcu kojeg su same izabrale.
Koja je to sigurnost,da li je ona da zna da njen muskarac, da ga tako nazovemo , stoji iza nje, da je tu kao podrska ili da je usmeri, da li je saznanje da ima njega tu kraj sebe, da li je ljubav i sex u pitanju ne bitno.
Sta ona daje za uzvrat?
I koja je to tacka do koje se dolazi kada se kaze da zenama ne treba previse stavlati do znanja da ti je stalo jer ce povileneti?
Zar to nije malo nezrelo, i zasto se ljudi ponasaju previse ravnodusno kada su m-z odnosi u pitanju?

Pricam o vezama odraslih ljudi, zacetku i izgradnji nekog "normalnog" odnosa :think:

Vi samo tražite jačeg od sebe.
Ponekad vam se učini da je jači onaj koji je bezobrazniji, pa se zeznete u proceni. Posle kukumačete kod onih koi su fini i koji vas razumeju, ali ti su vam samo muške drugarice, gledate ih kao prijatelje.
Želele ste emancipaciju, a sad ne znate šta ćete sa njom, htele bi i slobodu i nežnog tiranina za vas.
Žena će povileniti baš kad ima previše sigurnosti, kad je materijalno bezbrižna i dokona, tad traži đavola.
Muškarci su veliki i plemeniti samo u dobru,kad im sve dobro ide, a žene su velike i plemenite samo u zlu, kad vreba sa svih strana.
Kao vatra i voda ste vi- dobre sluge i zli gospodari.
 
Po meni te koje traze takvu sigurnost ono blago receno su zaostale i nesposobne..nesigurne a s druge strane se butaju kao emancipacija kao pariraju muskarcu u svakom pogledu..ta sigurnost mora za back up imati novac i visoku poziciju u drustvu..mentalno jak muskarac bez toga im ne moze uliti tu po meni nebuloznu sigurnost
 

Back
Top