Сигурност оперативних система на мобилним телефонима

Izuzetak koji potvrđuje pravilo... A veliki ste fan Bojsi vi sa iPhoneima, i to je već po pravilu ali nemam ništa protiv da te apple dere ako već imaš lovu. :mrgreen:
Sto me dere ja licno nikad ne bih dao 1000 evra za telefon ,bilo da je iPhone ,Android flagship ili Huawei …ja to radim drugacije sacekam da padne cena i onda kupujem :mrgreen: a taj telefon je i dalje jak .
I najnoviji modeli automobila se ne kupuju odmah nego se saceka ..
 
Poslednja izmena:
Sto me dere ja licno nikad ne bih dao 1000 evra za telefon ,bilo da je iPhone ,Android flagship ili Huawei …ja to radim drugacije sacekam da padne cena i onda kupujem :mrgreen: a taj telefon je i dalje jak .
Jooj, opet mi utrljavaš biber u oči...:mrgreen: pa jesi mi lepo rekao na drugoj temi da ti je sledeći xs? On je već tehnološki grob budući da je iz 2018 ali i dalje košta ko parcela na novom groblju (700+):mrgreen:
 
Jooj, opet mi utrljavaš biber u oči...:mrgreen: pa jesi mi lepo rekao na drugoj temi da ti je sledeći xs? On je već tehnološki grob budući da je iz 2018 ali i dalje košta ko parcela na novom groblju (700+):mrgreen:
Gresis taj XS je 300 -350 evra glanc mogu da nadjem ,takav ekran bi mi bio idealan .
To mozda vazi za android groblja iz 2018 :mrgreen:
 
O čemu pričate pa nije mi pukao windous preko 10 godina. To se više ne dešava.
A i argumenti su top , čovek pre 10 godina zamenio sve komponente i nije reinstalirao win7? ili koji je već bio tada nije prepoznao nove komponete nevalja , i eto kao prešao na linux.

Ok je da koristite druge OS zbog vaših potreba (ne odmaže ni što su besplatni) ali ovi razlozi su smešni.
 
Gresis taj XS je 300 -350 evra glanc mogu da nadjem ,takav ekran bi mi bio idealan .
To mozda vazi za android groblja iz 2018 :mrgreen:
Ma ne može kod nas. Može za 500+ako ćeš model sa 64gb skladišta. Ili "glanc" pa korišćen godinu dana:mrgreen: Aza model sa 4gb Rama i 350 je mnogo para. I baterijica neka od 2700. Pa da se hvališe kako ti drži čitavih 5 sati:hahaha:

Na tvom mestu, pazario bih glanc novu ovu lutalicu za manje od 300 i nema glava da te zaboli
https://www.eponuda.com/mobilni-tel...ro-8gb-128gb-crni-mobilni-telefon-cena-659376
 
Ma ne može kod nas. Može za 500+ako ćeš model sa 64gb skladišta. Ili "glanc" pa korišćen godinu dana:mrgreen: Aza model sa 4gb Rama i 350 je mnogo para. I baterijica neka od 2700. Pa da se hvališe kako ti drži čitavih 5 sati:hahaha:

Na tvom mestu, pazario bih glanc novu ovu lutalicu za manje od 300 i nema glava da te zaboli
https://www.eponuda.com/mobilni-tel...ro-8gb-128gb-crni-mobilni-telefon-cena-659376
Na oglasu sam nasao 350 evra okruglo i jos uvek pod garancijom a uostalom imam i rodjaka koji drzi servis i preko njega mogu da nadjem sto mi je najbolja varijanta.
Meni na ovaj model drzi 5 sati cist SOT pa cak i vise do 6 sati .
Koji android to moze sa baterijom ispod 2000 i najnovijim sistemom?
 
Na oglasu sam nasao 350 evra okruglo i jos uvek pod garancijom a uostalom imam i rodjaka koji drzi servis i preko njega mogu da nadjem sto mi je najbolja varijanta.
Meni na ovaj model drzi 5 sati cist SOT pa cak i vise do 6 sati .
Koji android to moze sa baterijom ispod 2000 i najnovijim sistemom?
Ama, na androidu niko više i ne ugrađuje te dečije baterije u telefon. Ja sa 4000mAh pa gledaj i pati:per:
Screenshot_20210928-125347.png

Screenshot_20210928-125413.png
 
Ama, na androidu niko više i ne ugrađuje te dečije baterije u telefon. Ja sa 4000mAh pa gledaj i pati:per:
Pogledajte prilog 1024275
Pogledajte prilog 1024276
Ne ugradjuju zato sto je sistem gutac svega ,gladan resursa ,ti proizvodjaci generalno su veci zagadjivaci od Apple jer trose vece resurse i za proizvodnju baterija .
Ne patim ja nista meni se i brzo dopuni baterija sa original adapterom ,a neko standardno koriscenje izdrzi ceo dan .
 
Ne ugradjuju zato sto je sistem gutac svega ,gladan resursa ,ti proizvodjaci generalno su veci zagadjivaci od Apple jer trose vece resurse i za proizvodnju baterija .
Ne patim ja nista meni se i brzo dopuni baterija sa original adapterom ,a neko standardno koriscenje izdrzi ceo dan .
Za boldovao, već smo utvrdili da iOS nije ništa manje gladan niti su aplikacije manje ali tebe je apple hipnotisao I oni su najgladniji u priči. Duplo manje naplaćuju duplo više...
 
Za boldovao, već smo utvrdili da iOS nije ništa manje gladan niti su aplikacije manje ali tebe je apple hipnotisao I oni su najgladniji u priči. Duplo manje naplaćuju duplo više...
Opet ti uporedjujes stariji telefon sa novijim ,eno tema IOS i pise lepo koliko je kapacitet i trajanje baterije SOT novijih iPhone modela .
Utvrdili smo da ovde najvise problema imaju korisnici androida i da je IOS mnogo bolje optimizovan sistem.
I takodje smo utvrdili da androidasi ima da brane i pravdaju android pa makar se taj sistem raspadao kod korisnika…. A jos milion saveta kako da taj sistem radi iako je zivi raspad ,to je tek smejurija :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Opet ti uporedjujes stariji telefon sa novijim ,eno tema IOS i pise lepo koliko je kapacitet i trajanje baterije SOT novijih iPhone modela .
Utvrdili smo da ovde najvise problema imaju korisnici androida i da je IOS mnogo bolje optimizovan sistem.
I takodje smo utvrdili da androidasi ima da brane i pravdaju android pa makar se taj sistem raspadao kod korisnika…. A jos milion saveta kako da taj sistem radi iako je zivi raspad ,to je tek smejurija :hahaha:
Pa ako se pozivaš na neke kolege ovde kojima ni jedan android telefon nikad nije radio kako treba. To nešto govori o njima ne obratno.

A što se teme tiče, ne znam kako je počela pošto je deo prebačen a isečen ali čim je privatnost 0 ni sigurnost je teško oceniti višom ocenom i tako na oba OSa koji postoje i razvijaju se trenutno...
 
Opet ti uporedjujes stariji telefon sa novijim ,eno tema IOS i pise lepo koliko je kapacitet i trajanje baterije SOT novijih iPhone modela .
Utvrdili smo da ovde najvise problema imaju korisnici androida i da je IOS mnogo bolje optimizovan sistem.
I takodje smo utvrdili da androidasi ima da brane i pravdaju android pa makar se taj sistem raspadao kod korisnika…. A jos milion saveta kako da taj sistem radi iako je zivi raspad ,to je tek smejurija :hahaha:
Da ima neke istine da je mnogo bolje optimizovan ne bi bilo mnogo ovakvih tekstova po netu. :per:
https://www.macworld.co.uk/how-to/clear-cache-iphone-3609079/

Al pošto su ti volšebno i aplikacije za iOS mnogo manje nego za android sumnjam da ćeš priznati koliko se često bakćeš sa tom starudijom, samo da bi radila nekako...:mrgreen:
 
Da ima neke istine da je mnogo bolje optimizovan ne bi bilo mnogo ovakvih tekstova po netu. :per:
https://www.macworld.co.uk/how-to/clear-cache-iphone-3609079/

Al pošto su ti volšebno i aplikacije za iOS mnogo manje nego za android sumnjam da ćeš priznati koliko se često bakćeš sa tom starudijom, samo da bi radila nekako...:mrgreen:
Ne bakcem se uopste ,kakav kes ,uopste ne znam sta je to.
Da mi ovaj telefon nije dobar bacio bih ga odmah.
Glavu dajem da je mnogo bolje optimizovan ,dzabe se vi busate ovde po forumu.
I plus sam imao iPad stari model nikakav kes nije ciscen nikad ,samo sto je dosta star bio .
 
Poslednja izmena:
Ne bakcem se uopste ,kakav kes ,uopste ne znam sta je to.
Da mi ovaj telefon nije dobar bacio bih ga odmah.
Glavu dajem da je mnogo bolje optimizovan ,dzabe se vi busate ovde po forumu.
I plus sam imao iPad stari model nikakav kes nije ciscen nikad ,samo sto je dosta star bio .
Pa ni ja, uopšte ne bih morao. Nikad.

Nego dosadno po nekad tako pa da se nečim zabavim... Na žalost, traje koliko jedan tap...;):mrgreen:

Screenshot_20210928-173210.png
 
Тек пре пар дана сам сазнао да ајфон не подржава 120хз освежење и још пуно тога као што је подршка екстерној меморијских картици.
Значи, хоћете да снимите видео у резолуцији 4К снимате ограничену меморију?
Тек када упоредим цену ајфона и неког Кинеза који је 5 пута јефтинији а на тестовима ајфон бољи неких 20%?!
Али добро, има се може се па има многих који ће дати суманути суму новца зато што....?!
 

iPhone 12 Restoration - Almost Impossible​


https://youtu.be/tKPQ0OFClIc

iPhone 13 - Технлогија против поправки добила је нови ниво. Одеш код мајстора да ти замени екран и не ради ти више FaceID. 40.000 динара на сунце само да се замени екран у "овлашћеном" сервису! Нема бре, сад кад ти испадне iPhone 13 и поломи се те екран имаш да се тресеш... :hahaha:

 
Poslednja izmena:
Al najbolje kad fanbojsi navale da objašnjavaju kako oni ni ne moraju ni da održavaju fon, jer kao nema keš i šta je keš uopšte? Ma samo se čisti jer je mnogo daleko optimizovanije... Neprocenjivo...:rotf::super:
Opet pricas napamet ,nikad na iPhone nisam cistio nikakvu kes memoriju niti fabricki on ima to i mogu telefon da drzim nedeljama upaljen da ga ne gasim uopste ,da otvaram i preko 30 aplikacija ,o tome androidi mogu da sanjaju,a pogotovo pricaju napamet oni koji nisu uzeli iPhone u ruke.
 
Тек пре пар дана сам сазнао да ајфон не подржава 120хз освежење и још пуно тога као што је подршка екстерној меморијских картици.
Значи, хоћете да снимите видео у резолуцији 4К снимате ограничену меморију?
Тек када упоредим цену ајфона и неког Кинеза који је 5 пута јефтинији а на тестовима ајфон бољи неких 20%?!
Али добро, има се може се па има многих који ће дати суманути суму новца зато што....?!
Uporedjujes plasticno kinesko smece sa vrhunskim hardverom ,to za 20% je cista izmisljotina kada se zna da androidi godinama ne mogu ni da pridju
 

Back
Top