Sibirski haski

Као што рече Мимина мама поларни пси пуно сазревање достижу касније од осталих паса( још једна вучја особина).Искуство говори да је две године(од прилике) потребно за њихово потпуно сазревање. Мислим да их пре тог узрата не треба парити,као због њих самих, тако ни због квалитета штенаца.
 
imam par pitanja ali pre toga da vas upoznam sa situacijom. Sutra cu najverovatnije udomiti jednog haskija koji je pobegao i kojeg hoce da uspavaju. Decak je po mojoj proceni ima oko godinu, godinu ipo. e sad posto ja vec imam Megi kako da se postavim prema njemu? Megi ce i dalje ostati br 1 kako da ga naviknem na sebe na okolinu? da li da ih drzim zajedno u boxu ili da ih odvojim pa tek posle da polako probam da ih udruzim? da ih setam zajedno ili odvojeno? i da li je pametno sto ga uopste uzimam? hvala u napred
 
imam par pitanja ali pre toga da vas upoznam sa situacijom. Sutra cu najverovatnije udomiti jednog haskija koji je pobegao i kojeg hoce da uspavaju. Decak je po mojoj proceni ima oko godinu, godinu ipo. e sad posto ja vec imam Megi kako da se postavim prema njemu? Megi ce i dalje ostati br 1 kako da ga naviknem na sebe na okolinu? da li da ih drzim zajedno u boxu ili da ih odvojim pa tek posle da polako probam da ih udruzim? da ih setam zajedno ili odvojeno? i da li je pametno sto ga uopste uzimam? hvala u napred
Ако можеш наравно га узми.Обрадоваћеш Меги неописано.
Пре него што их спојиш одведи га код ветеринара, очисти од паразита ( спољних и унутрашњих), вакциниши од заразних болести и беснила, па их тек онда пусти заједно.Они ће врло да успоставе и прави контакт и да реше питање броја 1, Меги ће сигурно да објасни где му је место.Свакако да их шеташ заједно Само пази када их пушташ да трче слободно. Он је навикао да оде својим путем у истраживање , а Меги ће једва дочекати да му се придружи.
Срећно
 
Evo jedno pitanje u vezi kostiju koje psi smeju ili ne smeju da jedu. Nedavno sam citao da psi mogu da dobiju lazno besnilo, koje je 100% smrtonosno jer za njega ne postoji lek, tako sto bi se zarazalili jeduci svinjske kosti. U tekstu pise da se svinje mogu razboleti ( sad ne znam od koje vrste bolesti) i da se od nje izlece ali da ta bolest i dalje ostaje u svinjskim kostima i kada ih pas pojede dobije lazno besnilo. E onda pise da se zaraze od kostiju koje nisu termicki obradjene, a kasnije pise da se mogu razboleti i od termicki obradjenih kostiju. Takodje mogu se razboleti tako sto bi pojeli bolesnog glodara. E sad, pitanje moje je da li da se ne daju psima svinjske kosti ili mogu koje su prokuvane, recimo pola sata, sat ili koliko je vec potrebno?
 
Сомборац, ја бих ти препоручио да псима не дајеш кости.
Има гомила разлога а не само ови које си навео.Размисли сам, да ли вук баци месо када нешто улови, па једе кости или једе месо а кости ломи и евентуално исиса срж.Вук једе само када улови а твој пас једе сваки дан.

- - - - - - - - - -

Сомборац, ја бих ти препоручио да псима не дајеш кости.
Има гомила разлога а не само ови које си навео.Размисли сам, да ли вук баци месо када нешто улови, па једе кости или једе месо а кости ломи и евентуално исиса срж.Вук једе само када улови а твој пас једе сваки дан.
 
Tvoj odgovor je skroz logican, ali sigurno u kostima ima nekih hranljivih sastojaka kojih nema u mesu. Kosti nije jeo kao glavnu hranu nego kao zanimaciju i da bi ocistio zube i to na svakih par dana. E sad sa cime da ocisti zube ako ne jede kosti? Kako da mu se skinu one zuto-braon naslage na zubima. Onaj denta stiks nije nesto posto ga pojede iz par komada a ne kao na reklami gde psi grickaju.
 
Tvoj odgovor je skroz logican, ali sigurno u kostima ima nekih hranljivih sastojaka kojih nema u mesu. Kosti nije jeo kao glavnu hranu nego kao zanimaciju i da bi ocistio zube i to na svakih par dana. E sad sa cime da ocisti zube ako ne jede kosti? Kako da mu se skinu one zuto-braon naslage na zubima. Onaj denta stiks nije nesto posto ga pojede iz par komada a ne kao na reklami gde psi grickaju.
Велике јунеће кости могу да послуже, али ако имаш проблем да та друга средства као дента стикс поједе( ја сам то имао са мојом Лајком која је то све јела као да су кокице) пери му зубе.Имаш код ветеринара и четице и средство.
 
Ја немам, али да ли си пробао да је потражиш и у неким пет шоповима, можда је негде заостала.Неки од њих су имали и књиге, ако нешто сазнам, јавићу.
 
Поздрав свима, пре неки дан су ми дошла два хаскија (мајка и штене), мајка је била око пола сата ту обилазила око куће и дворишта потом је отишла и оставила штене које сам решио да задржим (то ми је иначе омиљена врста пса) од раније сам читао у вези њега али не знам никога који их лично има. Имам простор у ком би боравио кад нисмо кући радимо од 7-15 па ме такође интересује да ли је то проблем. Што се тиче љубимаца цео живот их имам (додуше мачке),имам и двориште. Купио сам му таблете против глиста, четку и прашак за прање, звао ветеринара итд.
Мали је веома уплашен и тешко може да му се приђе а веома је срећан кад нас види, читао сам доста о њима али овај мали није зивахан уопште само тражи своје место да спава. Интересују ме неке основне ствари у вези њих док су мали и ако можете да ми дате неке савете (одржавања, колико активности му је потребно дневно итд.)
 
Поздрав свима, пре неки дан су ми дошла два хаскија (мајка и штене), мајка је била око пола сата ту обилазила око куће и дворишта потом је отишла и оставила штене које сам решио да задржим (то ми је иначе омиљена врста пса) од раније сам читао у вези њега али не знам никога који их лично има. Имам простор у ком би боравио кад нисмо кући радимо од 7-15 па ме такође интересује да ли је то проблем. Што се тиче љубимаца цео живот их имам (додуше мачке),имам и двориште. Купио сам му таблете против глиста, четку и прашак за прање, звао ветеринара итд.
Мали је веома уплашен и тешко може да му се приђе а веома је срећан кад нас види, читао сам доста о њима али овај мали није зивахан уопште само тражи своје место да спава. Интересују ме неке основне ствари у вези њих док су мали и ако можете да ми дате неке савете (одржавања, колико активности му је потребно дневно итд.)

VUcji copor je spicijalista za haskije, on ce dati savete, strpi se malo.

Mene zanima koliko je tvoje stene? Misloim na starost. 8 ili pre 12 nedelja?
 
Није баш толико мали, као што ракох имао сам мачке (и само једног пса) досад па нисам стручан да проценим мислим да има неколико месеци (око шест). Сазнаћу нешто више кад дође ветеринар, дотад ћу видети да га сликам, па ћете моћи да га видите.
 
Владе, најбоље је да га одведеш код ветеринара, по могућству у неку амбулантну која може да га стварно прегледаи да ти ртезултате, како би био сигуран у штене које си примио(Аферим за тај потез:zddm3:)
Пробај да га фотографишеш из више углова и када стоји поред нечега да проценимо колики је заправо.Оно што те сигурно чека је прво чишћење од спољних и унутрашњих паразита , вакцинације( третман као да није никада вакцинисан) и упознавање и почетак заједничког живота . Срећно и јави се што пре.
 
Pazi, majka te je procenila kao dobru adresu za svog sina, pa prema tome, čestitam i na potezu i na položenoj evaluaciji. :D
Лепо си то рекла, људи врло често прелазе преко таквих ствари објашањавајући их случајем или стицајем околности , али оне то нису.Као и они случајни сусрети на улици када пас који иде са власником птиђе да се поздрави са тобом.
 

Back
Top