Sex kao greh.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dok cekamo besmrtnu :D.....

Pa i nemoze biti "jaci"..... Nijeda svestenik ti nece reci (kad se ozenis/udas) "e sad neces/nesmes"..... Covek mi prepricava svoju ispovest... Legao sa zenom u vreme posta i to saopsti svesteniku kao neki veliiiiki greh (i ja bi to posmatrao kao veliki greh), ali ovaj njemu kaze (parafraziram): Ma volite se deco.... Nije greh sam seks.... Druge stvari su problem....

Nije mi rekao na cega je mislio. Mislim da je fora da steknes kontrolu duha nad telom, a ne tela nad duhom.

Dok cekate mene pitanje za tebe:D

Jel seks van braka za tebe blud? prema definicijama jeste :aha:

Sta to znaci ma volite se deco... :think: jel da nije strasno ako cine blud???
Naravno nije greh sam seks al seks van braka jeste ......
 
Poslednja izmena:
To sto je on tako nazvao je samozadovoljavanje i nije blud nego necista navika...

A naravno da se treba i od toga uzdrzavati tj nije dobro kada je to navika jer onda moze postati tezi greh pred Bogom.........

Gde to pise?

Dok cekamo besmrtnu :D.....

Pa i nemoze biti "jaci"..... Nijeda svestenik ti nece reci (kad se ozenis/udas) "e sad neces/nesmes"..... Covek mi prepricava svoju ispovest... Legao sa zenom u vreme posta i to saopsti svesteniku kao neki veliiiiki greh (i ja bi to posmatrao kao veliki greh), ali ovaj njemu kaze (parafraziram): Ma volite se deco.... Nije greh sam seks.... Druge stvari su problem....

Nije mi rekao na cega je mislio. Mislim da je fora da steknes kontrolu duha nad telom, a ne tela nad duhom.


Ne verujem "tumacenjima" polupismenih svestenika "skolovanih" za vreme komunizma.
 

Nazalost nisam svestenik da bi ti moga dati pouzdan odgovor. Procitao sam dosta tekstova religijskog sadrzaja i to sam negde procitao. Nemoras nigde ni procitati vidis da se kroz bilo koju religiju duh stavlja iznad tela.

Sve vece nejasnoce u vezi religije nemoj resavati na forumima! Ima ovde i sektasa, satanista, ateista..... svakakvih nekakvih koji te mogu odvuci na pogresan put. Pravoslavni svestenici su dovoljno ljubazni da ce te uputiti kako treba, ako im pridjes i budes iskren. Ako im pridjes i foliras se onda se spremi da upoznas i njihovu ljudsku stranu jer te mogu "otresti k`o slinu".

Ako ne znas nesto kazi im da "neznas, sta neznas i zamoli ih da ti to pojasne to sto ne znas - ako ne mogu odmah pitaj kada mogu"
 
Nazalost nisam svestenik da bi ti moga dati pouzdan odgovor. Procitao sam dosta tekstova religijskog sadrzaja i to sam negde procitao. Nemoras nigde ni procitati vidis da se kroz bilo koju religiju duh stavlja iznad tela.

Sve vece nejasnoce u vezi religije nemoj resavati na forumima! Ima ovde i sektasa, satanista, ateista..... svakakvih nekakvih koji te mogu odvuci na pogresan put. Pravoslavni svestenici su dovoljno ljubazni da ce te uputiti kako treba, ako im pridjes i budes iskren. Ako im pridjes i foliras se onda se spremi da upoznas i njihovu ljudsku stranu jer te mogu "otresti k`o slinu".

Ako ne znas nesto kazi im da "neznas, sta neznas i zamoli ih da ti to pojasne to sto ne znas - ako ne mogu odmah pitaj kada mogu"

Pa ako ne znas dobro "materiju", sto onda navodis citate iz Poslanica? Sto se i ti pridruzujes toj 'grupi" ljudi koje si okarakterisao kao potencijalne sektase, zlonamerne, zabludele ili kako vec.

Ako mi zatreba. znam gde da se obratim, hvala:)

Ali zato nemoj da postavljas citate koji ni tebi samom nisu jasni.
 
pa tako je... vecina ljudi smatra normalnim da zivi tako necisto i u bludu... :aha:

znam da nije na moj racun...:)

Valjda je upravo to problem - kada "covek smatra normalnim da zivi tako necisto i u bludu" tada mu telo gospodari sa duhom, a poteskoca u pravoslavlju (ja sam pravoslavac pa cu o pravoslavlju) je upravo to sto treba duh biti iznad tela.... A takoooo je dobro ovo prvo :D

Besmrtan, ti si na dobrom putu da se "operes" tj da ne budes necista....
 
Valjda je upravo to problem - kada "covek smatra normalnim da zivi tako necisto i u bludu" tada mu telo gospodari sa duhom, a poteskoca u pravoslavlju (ja sam pravoslavac pa cu o pravoslavlju) je upravo to sto treba duh biti iznad tela.... A takoooo je dobro ovo prvo :D

Besmrtan, ti si na dobrom putu da se "operes" tj da ne budes necista....

Izvini ja zivim cisto :aha: tj duhovno... \:aha:
 
Pa ako ne znas dobro "materiju", sto onda navodis citate iz Poslanica? Sto se i ti pridruzujes toj 'grupi" ljudi koje si okarakterisao kao potencijalne sektase, zlonamerne, zabludele ili kako vec.

Ako mi zatreba. znam gde da se obratim, hvala:)

Ali zato nemoj da postavljas citate koji ni tebi samom nisu jasni.

"Materija" su tekstovi koji se jos uvek tumace, cak i posle toliko hiljada godina (novi zavet 2000, stari zavet, cini mi se 7000), a ja cak nisam ni uzoran vernik.

Citat je citat. Nesporazum je nastao kada si me pitao za dalja tumacenja. Naveo sam ono sto znam tj. da seks nije greh u odredjenim uslovima. Ako ti budem rekao nesto vise i ti to prihvatis kao istinu ili te odvede na pogresnu stranu ja preuzimam tvoje greske, a to mi nikako nije potrebno. OK?

Ako znas kome trebas da se obratis onda shvata i sta sam ti rekao pa ne znam odakle ti ideja da me kroz izjave iskljucujes iz teme? Da te nije razljutilo sto sam u produzetku rekao "Pravoslavni svestenici su dovoljno ljubazni". Ako si svesno bice, a mislim da jesi, onda se u nabrajanju kojekavih religijskh frakcija podrazumeva i postojanje vernika vecinskih religija? Sta mislis? (ovo je retorsko pitanje i ne zahteva odgovor)
 
Poslednja izmena:
"Materija" su tekstovi koji se jos uvek tumace, cak i posle toliko hiljada godina (novi zavet 2000, stari zavet, cini mi se 7000), a ja cak nisam ni uzoran vernik.

Citat je citat. Nesporazum je nastao kada si me pitao za dalja tumacenja. Naveo sam ono sto znam tj. da seks nije greh u odredjenim uslovima. Ako ti budem rekao nesto vise i ti to prihvatis kao istinu ili te odvede na pogresnu stranu ja preuzimam tvoje greske, a to mi nikako nije potrebno. OK?

Ako znas kome trebas da se obratis onda shvata i sta sam ti rekao pa ne znam odakle ti ideja da me kroz izjave iskljucujes iz teme? Da te nije razljutilo sto sam u produzetku rekao "Pravoslavni svestenici su dovoljno ljubazni". Ako si svesno bice, a mislim da jesi, onda se u nabrajanju kojekavih religijskh frakcija podrazumeva i postojanje vernika vecinskih religija? Sta mislis? (ovo je rotorsko pitanje i ne zahteva odgovor)

Mislim da ti pojma nemas.:D
 
Jel seks van braka za tebe blud? prema definicijama jeste :aha:
Prema definicijama iz biologije, ljudi su zainteresovani za seks već u adolescenciji, i današnji srednjoškolci ga često i upražnjavaju, a kod brucoša to već postaje sasvim normalna praksa, i to je jako dobro za njihov psihički razvoj. Oni koji ga ne upražnjavaju u tom periodu postaju listom inhibirani ili agresivni (ili mnooogo brate ružni)

Prema danas prihvaćenim socijalnim definicijma, potpuno je nenormalno stupiti u brak u srednjoškolskom uzrastu.

Šta raditi? Čekati deset najlepših godina da prođe da bi se udovoljilo nekoj definiciji koja je napisana u vreme kad su odrasli muškarci ženili devojčice od 9 godina?

Ma hajte, molim vas.

Da citiram tog mudrog popa - volite se deco, samo čarapu na glavu i bez brige.
 
Prema definicijama iz biologije, ljudi su zainteresovani za seks već u adolescenciji, i današnji srednjoškolci ga često i upražnjavaju, a kod brucoša to već postaje sasvim normalna praksa, i to je jako dobro za njihov psihički razvoj. Oni koji ga ne upražnjavaju u tom periodu postaju listom inhibirani ili agresivni (ili mnooogo brate ružni)

Prema danas prihvaćenim socijalnim definicijma, potpuno je nenormalno stupiti u brak u srednjoškolskom uzrastu.

Šta raditi? Čekati deset najlepših godina da prođe da bi se udovoljilo nekoj definiciji koja je napisana u vreme kad su odrasli muškarci ženili devojčice od 9 godina?

Ma hajte, molim vas.

Da citiram tog mudrog popa - volite se deco, samo čarapu na glavu i bez brige.

da li ti imalo poznajes psihologiju :roll:ovo nije pitanje
 
o bože...:roll:

Nije to moja ideja, nego si sam rekao.

A? :eek: Šta? Ko? Gde? Kako? Zašto? Čime? Kada?



A, veliš meni “Odakle tebi ideja da ja ne proveravam?” :mrgreen:


Velim ako ne ulivam poverenje šta se onda cimaš oko toga, kad neko ne uliva poverenje onda prosto ne obraćaš pažnju na to što nije uverljivo. ; a ti činiš suprotno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top