Severna Koreja

pita se u svim demokratskim zemljama , kao sto su SAD, zemlje EU, i mnoge druge ......................a u zemlji o kojoj pricamo vodja vlada do smrti i onda ga nasledjuje sin, itd...
А у Великој Британији од кад је краљица на власти од које године ај ми реци јел си био рођен тада ?
 
Ти си болестан!


Ти друже треба да одеш и да видиш ,шта је снага једног човека,достојанство и воља народа да сам себи бира пут.

Volja naroda??? O kakvoj volji pričamo kada već 60 godina jedna politika i jedna porodica, bez promena kroje sudbinu miliona, bez prava na suprotno mišljenje
 
А у Великој Британији од кад је краљица на власти од које године ај ми реци јел си био рођен тада ?

Prijatelju, kraljica ne vlada, monarhija je u Britaniji ceremonijalnog karaktera

A sve i da vlada, to je nešto drugo, u suštini hrišćanske monarhije jeste briga o narodnom dobru, između ostalog, dok je u Koreji na delu surova, sebična i samoživa diktatura i totalitarizam
 
Poslednja izmena:
Ти си болестан!


Ти друже треба да одеш и да видиш ,шта је снага једног човека,достојанство и воља народа да сам себи бира пут.

pa cemu sluzi ovaj bezvezni klip............da gledamo livade i barake po koreji........
a ljudi nigde ........
verovatno cekaju u redu na svoju porciju pirinca
 
Presretač, duboko se nadam da se zajebavaš.
Па пази мало се шалим мало не, они се ипак ослањају на прву економску силу света Кину која је у најмоћнијем војном савезу на свету Шангајској организацији за сарадњу, тако да САД са својом неоколонијалном политиком нема шта да тражи у Северној Кореји јел опет Кина упумпава новац у САД а ови су навикли на лагодан живот, а да иду у Вијетнам 2 нису луди јел су већ једном доживели пораз. Тако да тамо понајвише зависи од Кине пошто је то њена сфера утицаја а Западни медији су познати као необјективни медији тако да им не треба све веровати.
 
Poslednja izmena:
Kakav je vaš stav o Severnoj Koreji, i kako je vidite?
Kao ostvarenje obećanog komunističkog raja, ostvarenje komunističkog ideala, u kome su, kako to neki kažu, ljudi slobodni, imaju onoliko koliko ima treba, zadovoljni su i ne bune se, ili kao fosil propale ideologije i sistema, komunističku državu-zatvor, logor za milione kojima su uskraćena mnoga od osnovnih ličnih prava, i koji žele promene i kraj komunističke diktature?

На жалост имају само две могућности...ни једна није добра..комунизам је њесра..а и демократија није ништа боља...
 
Па пази мало се шалим мало не, они се ипак ослањају на прву економску силу света Кину која је у најмоћнијем војном савезу на свету Шангајској организацији за сарадњу, тако да САД са својом неоколонијалном политиком нема шта да тражи у Северној Кореји јел опет Кина упумпава новац у САД а ови су навикли на лагодан живот, а да иду у Вијетнам 2 нису луди јел су већ једном доживели пораз. Тако да тамо понајвише зависи од Кине пошто је то њена свера утицаја а Западни медији су познати као необјективни медији тако да им не треба све веровати.

presretac, ti simpatises sv koreju jer je u prvom esalonu u borbi protiv americkog imperijalizma.

to ne znaci da su odmah i po automatizmu ok. Kim Il sung je takva psihoticna faca, i on i njegov otac, da su svojom syebanom politikom unistili generacije ljudi.

jedno znam, ne do Bog da sam severnokorejanac, ne do Bog!
 
Komunistkinjo, ti ili se zajebavaš ili si potpun retard.

Шта то треба да значи ,јер се не слажем са мишењем да је Кореја логор?

Људи живе свој живот имају оно што верују ,раде за себе и њима је добро.Они не просјаче,не траже кредите .живе од свог рада.
 
presretac, ti simpatises sv koreju jer je u prvom esalonu u borbi protiv americkog imperijalizma.

to ne znaci da su odmah i po automatizmu ok. Kim Il sung je takva psihoticna faca, i on i njegov otac, da su svojom syebanom politikom unistili generacije ljudi.

jedno znam, ne do Bog da sam severnokorejanac, ne do Bog!
Па сад ако кренемо од рата у Кореји до овог последњег у Ираку тешко да ту има демократије и поштовање воље грађана земаља жртава.
 
Шта то треба да значи ,јер се не слажем са мишењем да је Кореја логор?

Људи живе свој живот имају оно што верују ,раде за себе и њима је добро.Они не просјаче,не траже кредите .живе од свог рада.

Ma ti mi znaš u šta oni veruju i da li im je dobro...
 
Шта то треба да значи ,јер се не слажем са мишењем да је Кореја логор?

Људи живе свој живот имају оно што верују ,раде за себе и њима је добро.Они не просјаче,не траже кредите .живе од свог рада.

Jer ne znaju za drugačije, nije im dozvoljeno da spoznaju drugačije. Žive od svog rada, ali kako??? Ti kao da si bila tamo pa tako pričaš i sa toliko oduševljenja braniš režim i sistem? Ja razumem da je neko pristalica neke ideologije, ali da zatvara oči pred činjenicama i patnjama miliona, to ne mogu da shvatim
 
Па сад ако кренемо од рата у Кореји до овог последњег у Ираку тешко да ту има демократије и поштовање воље грађана земаља жртава.

Rat u koreji je davno prosao i daleko da je sv koreja zrtva americke imperije, to jednostavno ne drzi vodu vise. Pogledaj vijetnam danas pa ce ti biti jasne razlike.

Rezim u sv Koreji je bolestan, totalno van vremena i pameti.

Ta zamlja je Kim il Sungova prcija, totalno zabarakadirana, odvojena od sveta, sa narodom cije mozgove peru na najgnusniji nacin.

Nema to veze blage ni sa komunizmom ni sa bilo cim, tu vlada dinastija faca koje intereuje iskljucivo njihov kult licnosti i nista drugo
 
Demokratija nije jedina alternativa

Па данас имаш комунистичке и "демократске (са парламентом и изборима) " земље... која има трећа опција која би могла бити примењена...
(сталежна монархија за коју ја јесам и за коју сматрам да је једина природна...није прихватљива за 90% људи)
 

Back
Top