шест пута скупљи превоз аутомобилом у односу на бицикл..

Да ли за МТБ бицикле треба више снаге за вожњу у односу на друмаша?

da treba jer su MTB bicikli pravljeni za voznju van asfalta samim tim su robusniji i tezi

Kod bicikla je sve u tezini. Sto laksi bicikl to se lakse vrte pedale tj brzi si

- - - - - - - - - -

Nemam previše iskustva, ali za ono što sam vozio, nisam primetio neku naročitu razliku.

to je zato sto nemas iskustva. Ja imam ciklokros koji je tezak 8 kg sa pedalama i kad vozim sa drugarima koji voze mtb-ove teske 13-14-15 kg ja ih npr na relaciju od 8 km srednjeg uspona , ostavim od 5-15 minuta iza sebe

Sad koliko je tu do moje fizicke spreme a koliko do bicikle ne znam. I sa mtb-om sam od svakog pre bio brzi makar 5 minuta. Al eto kazi laksi bicikl je na 10 km brzi od tezeg najmanje 5 minuta ako se vozi uspon . Nizbrdo je drugacije, sto si tezi to si brzi.


Mnogi ne znaju sta je ciklokros. To je posebna biciklisticka disciplina i generalno to je bicikl koji izgleda kao drumas, ali je ram robusniji i cvrsci od drumasa, i predvidjen je za voznju van asfalta najvise po zemlji

Inace tehnicki 100% edukovani biciklisti znaju da voze ciklokros i po MTB stazama. Fora je da umesto amortizera prednjeg/zadnjeg neravnine upijas svojim telom pre svega kolenima.

kako to izgleda moze da se vidi ovde - kad vozi pro

 
Poslednja izmena:
Pa logično je, tanje gume manje trenje. Ja imam drumaša i bukvalno bicikl leti 50kmh bez nekog napora.
Ali ako naletis na neku rupu, gotov si :mrgreen:

ako ti mozes da isteras 50 km na sat po ravnom ja cu da ti kupim jos jedan takav bicikl

kojeg drumasa imas koja oprema, koji tockovi i pogon koliko ti ima zuba?
 
Poslednja izmena:
to je stvar mode.

A najbolji za grad su trekking ili city touring bicikle

I najjeftinije

Mozes ds kupis odlicnu za 100-150e

polovnu razume se

- - - - - - - - - -

E, to mi nikako nije jasno, zasto u Srbiji ljudi toliko voze MTB bajkove, a 95% ih voze po gradu? :think:

Jel razmislja neko da postoji i city-bike, koji je savrsen i napravljen za grad? Evo moje masine:

http://www.fahrrad-kopf.de/wp-content/uploads/2015/01/Pegasus-Solero-SL-7G-trapez-sw.jpg

to ti je zenski ram

zenski ram uvek ide gornja sipka na dole a kod muskih po sredini

mada za po gradu i nije bitno
 
to ti je zenski ram

zenski ram uvek ide gornja sipka na dole a kod muskih po sredini

mada za po gradu i nije bitno

Ram je univerzalan, nema apsolutno nikakve veze sa vezom da li je zenski ili muski. Postoji milion dizajna ramova.
Ovo je slika tipicnog citi-bike-a.
I kazem da mi je cudno sto u Srbiji 95% ljudi vozi biciklo po gradu, a niko skoro ne vozi model bicikla koji je napravljen i namenjen za grad, i bas tako se zove: city bike!?!?
Mislim, jesmo li mi pametniji od ostatka sveta?
 
ako ti mozes da isteras 50 km na sat po ravnom ja cu da ti kupim jos jedan takav bicikl

kojeg drumasa imas koja oprema, koji tockovi i pogon koliko ti ima zuba?

E to su ti oni stari italijanski drumaši, sve od aluminijuma, nije to to ovo plastično moderno đubre jedino što sam dodao su alu felne i mišelin gume tanke ko prst. Što se tiče prenosa i to je malo modifikovano dodati su neki prenosi. Šta ti je čudno kod drumaša da ide tako brzo pa bicikl je lak kao pero, gume na 6 bara nema nikakvog otpora kao da letiš na listu papira.

- - - - - - - - - -

Ram je univerzalan, nema apsolutno nikakve veze sa vezom da li je zenski ili muski. Postoji milion dizajna ramova.
Ovo je slika tipicnog citi-bike-a.
I kazem da mi je cudno sto u Srbiji 95% ljudi vozi biciklo po gradu, a niko skoro ne vozi model bicikla koji je napravljen i namenjen za grad, i bas tako se zove: city bike!?!?
Mislim, jesmo li mi pametniji od ostatka sveta?

Nema ovde kulture voznje bajsa zato ces retko videti matorce u bg da voze. To ti je vise za nizinske gradove a bg to nije.
 
ako ti mozes da isteras 50 km na sat po ravnom ja cu da ti kupim jos jedan takav bicikl

kojeg drumasa imas koja oprema, koji tockovi i pogon koliko ti ima zuba?

sta god da vozi obican rekreativac ne moze odrzavati ni 40/h dugo

- - - - - - - - - -

E, to mi nikako nije jasno, zasto u Srbiji ljudi toliko voze MTB bajkove, a 95% ih voze po gradu? :think:

Jel razmislja neko da postoji i city-bike, koji je savrsen i napravljen za grad? Evo moje masine:

http://www.fahrrad-kopf.de/wp-content/uploads/2015/01/Pegasus-Solero-SL-7G-trapez-sw.jpg
zato sto je udoban,ja ovo ne bih umeo da vozim,gurao bih preko ivicnjaka
 
Ja nisam običan rekreativac već alfa mužjak, to su ti oni muškarci koji su u mladosti trenirali plivanje a kasnije još sportova. Ti sigurno misliš da je prosečan muškarac građen ko jelka a ruke mu služe za tastaturu,da primakne tanjir i kašiku da drži. Bulj@ uvećana za sedenje na kompu i sp2-3? Taj ne može ni do 20 kmh
 
Taj rog je težak tonu ipo ko da je od olova izliven iz jednog komada, ima ga moj komša i svaki put se šokiram kad ga pomeram u garaži :)

Ja sam na mom nazad stavio manji zupcanik pa dok se zauka tek trebasnage ali posle fino ide i lako ga je voziti.
Za uspone nije ili jeste ako ce da bildujes noge.
Ma sve u svemu za mojih 50km godisnje na njemu to je best bay.:)
A i nece ga niko jer i ne vredi vise od 20-30€ tako da sam oslobodjen od razmisljanja gde sam ga ostavio a kad vidim one pacenike sto ne mogu da se odvoje od skupog bicikla tj ne smeju nigde da ga ostave i guraju ga kroz masu svuda kud i oni idu -smesno mi. Postali robovi.
Jednom sam gledao bajk za koji je ciga trazio 1200€ pa mi bilo smesno a kad sam otisao na net i video da taj Colnago kosta 12000€ nov nije mi bilo dobro. Doduse to je bio onaj profi trkcki bajs i nije bio za svakodnevnu upotrebu ali opet.:eek:
 
Ja sam na mom nazad stavio manji zupcanik pa dok se zauka tek trebasnage ali posle fino ide i lako ga je voziti.
Za uspone nije ili jeste ako ce da bildujes noge.
Ma sve u svemu za mojih 50km godisnje na njemu to je best bay.:)
A i nece ga niko jer i ne vredi vise od 20-30€ tako da sam oslobodjen od razmisljanja gde sam ga ostavio a kad vidim one pacenike sto ne mogu da se odvoje od skupog bicikla tj ne smeju nigde da ga ostave i guraju ga kroz masu svuda kud i oni idu -smesno mi. Postali robovi.
Jednom sam gledao bajk za koji je ciga trazio 1200€ pa mi bilo smesno a kad sam otisao na net i video da taj Colnago kosta 12000€ nov nije mi bilo dobro. Doduse to je bio onaj profi trkcki bajs i nije bio za svakodnevnu upotrebu ali opet.:eek:

Vrhunski bajs, nov, kosta izmedju 600 i 1000 evra, polovan u Srbiji, vrhunski, moze da se nadje za 200, i ulozis 50 da ga sredis, i dobijes vrh masinu.
Ono sto je zayeb u NS-u, konkretno, su katastrofa staze, pune su stakla, metala, i ko zna ti cega, tako da ko aktivno vozi bajs, taj busi gumu jednom mesecno.
U Nemackoj su staze ciste, i evo, skoro dve godine, nisam probusio gumu nijednom.
 
Vrhunski bajs, nov, kosta izmedju 600 i 1000 evra, polovan u Srbiji, vrhunski, moze da se nadje za 200, i ulozis 50 da ga sredis, i dobijes vrh masinu.
Ono sto je zayeb u NS-u, konkretno, su katastrofa staze, pune su stakla, metala, i ko zna ti cega, tako da ko aktivno vozi bajs, taj busi gumu jednom mesecno.
U Nemackoj su staze ciste, i evo, skoro dve godine, nisam probusio gumu nijednom.

ja nikad nisam probusio gumu :)

a presao sam ni sam ne znam koliko km do sad

- - - - - - - - - -

Ja sam na mom nazad stavio manji zupcanik pa dok se zauka tek trebasnage ali posle fino ide i lako ga je voziti.
Za uspone nije ili jeste ako ce da bildujes noge.
Ma sve u svemu za mojih 50km godisnje na njemu to je best bay.:)
A i nece ga niko jer i ne vredi vise od 20-30€ tako da sam oslobodjen od razmisljanja gde sam ga ostavio a kad vidim one pacenike sto ne mogu da se odvoje od skupog bicikla tj ne smeju nigde da ga ostave i guraju ga kroz masu svuda kud i oni idu -smesno mi. Postali robovi.
Jednom sam gledao bajk za koji je ciga trazio 1200€ pa mi bilo smesno a kad sam otisao na net i video da taj Colnago kosta 12000€ nov nije mi bilo dobro. Doduse to je bio onaj profi trkcki bajs i nije bio za svakodnevnu upotrebu ali opet.:eek:

da imas te takmicarske top of the line drumase koji kostaju toliko

Pinarello Dogma F8/F10 , BMC SLR01 , Bianchi Oltre XR4 , Colnago C60 itd

Npr neko kao ja bi iz momenta dao 1200e za taj bicikl :)

Ja u jednoj voznji uzbrdo/nizbrdo predjem 40-50 km

Generalno oni ne vrede toliko ali toliko kostaju stvarno
 

Back
Top