шест пута скупљи превоз аутомобилом у односу на бицикл..

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_1265176_10151593535021053_93050.jpg
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_1263797_10151593778896053_21327.jpg


Jel o ovome sanjate? Bajs može da se drži malim prstom :lol:
 
U zadnja dva meseca sam vozio 4 puta po 120 km dnevno i nazad, na svakih 30 km pauza u nas.mestu i onda do velikog grada, tu vozim deo dna i drugi treci dan nazad, zavisi od prenoćišta kako imam. Motor enduro sam vozio od prvih dana kad je moglo ove sezone pa po celi dan do pre mesec dva, nisam mislio da će mi biciklo pasti na pamet, al dosadilo mi sve, čak mi najlepše šetati, a i to mogu celo veče, noć, takođe ako se motor puno vozi treba min 50e mesečno meni je za ovaj oko 70e, tako da više nema ni para haha, isto nije u nekom stanju, nepouzdan, to matorom ostao jedan neprodat od tri koja je dobio u zamenu za jednog oldtajmera, a sa jednim sam tad kad sam imao 19g bez dozvole i kacige u zoru proklizao na krivini i otišao prema bari, tu sam 20min puzao skoro slep dok nisam srećom našao put i onda se posle oporavljao u bolnici, moji nisu nikom pričali niko mi nije ni dolazio, ma da i onako ne bi iko jgb ludi kući čak nemam ni svoju sobu spavam gde stignem ko kuče na zimi. No ako se vratim biciklu, to skoro nema mesta a pogotovo van njih, da ima neke kulture i poštovanja biciklista u saobraćaju, valjda te smatraju niže vrednosti, a bajkere valjda smatraju kao one u filmovima o američkim bandama pa isto nije bitno a ti se snađi, ja kad vozim baš pazim maksimalno i preko toga i uključim 16 očiju i čula i intuicija i svega... a u normalnim zemljama kažu samo po pravilu, auto nemam.
 
U zadnja dva meseca sam vozio 4 puta po 120 km dnevno i nazad, na svakih 30 km pauza u nas.mestu i onda do velikog grada, tu vozim deo dna i drugi treci dan nazad, zavisi od prenoćišta kako imam. Motor enduro sam vozio od prvih dana kad je moglo ove sezone pa po celi dan do pre mesec dva, nisam mislio da će mi biciklo pasti na pamet, al dosadilo mi sve, čak mi najlepše šetati, a i to mogu celo veče, noć, takođe ako se motor puno vozi treba min 50e mesečno meni je za ovaj oko 70e, tako da više nema ni para haha, isto nije u nekom stanju, nepouzdan, to matorom ostao jedan neprodat od tri koja je dobio u zamenu za jednog oldtajmera, a sa jednim sam tad kad sam imao 19g bez dozvole i kacige u zoru proklizao na krivini i otišao prema bari, tu sam 20min puzao skoro slep dok nisam srećom našao put i onda se posle oporavljao u bolnici, moji nisu nikom pričali niko mi nije ni dolazio, ma da i onako ne bi iko jgb ludi kući čak nemam ni svoju sobu spavam gde stignem ko kuče na zimi. No ako se vratim biciklu, to skoro nema mesta a pogotovo van njih, da ima neke kulture i poštovanja biciklista u saobraćaju, valjda te smatraju niže vrednosti, a bajkere valjda smatraju kao one u filmovima o američkim bandama pa isto nije bitno a ti se snađi, ja kad vozim baš pazim maksimalno i preko toga i uključim 16 očiju i čula i intuicija i svega... a u normalnim zemljama kažu samo po pravilu, auto nemam.


bicikl je zakon

Citao sam skoro da ko vozi bicikl aktivno ono da crknes od umora do maksimuma 2-3 puta nedeljno puca od zdravlja i 50% su manje sanse da umre od srca ili raka

Fizicka neaktivnost je najveci uzrocnik vecine bolesti u kasnijem dobu danas

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 455594 Pogledajte prilog 455593

Jel o ovome sanjate? Bajs može da se drži malim prstom :lol:

mariJo jel ovo stvarno tvoj Pinarelo?

Ako jeste napisi nesto vise o njemu - mislim koji ram tj model ,koji tockovi , koja oprema ,koliko je tezak na vagi koliko si ga najduze vozio u spustu na pravcu u brdu itd daj neki info :)

U suprotnom necemo ti verovati da je zaista tvoj :)
 
Ja samo kad vidim taj sic na njemu stegnu mi se guzovi.
Neka hvala,vise volim fotelju.

postoje za to biciklisticke gace

To sediste je od karbona i tvrdo zato sto je glavna uloga trkackih bicikli da donesu vozacu pobedu


Samim tim bicikl mora da se sto vise olaksa , jer sto su vozac + bicikl laksi to su brzi narocito na uzbrdicama gde se vecina trka dobija i gubi.

Npr klasicno sediste ima 200-300 grama ako je kvalitetnije, a ova karbonska 70-100

A za rekreativce i penzionere imas jako udobna sedista sa gelom, koja ti dodju skoro kao fotelja.


Sto kazu - prema svecu i tropar.


Ja na planinskom biciklu imam sediste od gela i jako je udobno i ne trebaju mi gace za njega dok npr na ciklo krosu bez gaca nema sanse da vozis duze od pola sata jer ti zadnjica utrni , kad sedis na karbonu

Ali ovo prvo tesko 300 grama , ovo drugo 75 grama

Sve ima svoje

Tako je i u automobilizmu, sve rasne sportske masine , su istovremeno tvrde i neudobne, jer ne moze udobnost i performanse/lezanje u krivinama istovremeno da se ima.
 
Poslednja izmena:
bicikl je zakon

Citao sam skoro da ko vozi bicikl aktivno ono da crknes od umora do maksimuma 2-3 puta nedeljno puca od zdravlja i 50% su manje sanse da umre od srca ili raka

Fizicka neaktivnost je najveci uzrocnik vecine bolesti u kasnijem dobu danas

- - - - - - - - - -



mariJo jel ovo stvarno tvoj Pinarelo?

Ako jeste napisi nesto vise o njemu - mislim koji ram tj model ,koji tockovi , koja oprema ,koliko je tezak na vagi koliko si ga najduze vozio u spustu na pravcu u brdu itd daj neki info :)

U suprotnom necemo ti verovati da je zaista tvoj :)

nije ni fotka njegova

- - - - - - - - - -

Vrhunski bajs, nov, kosta izmedju 600 i 1000 evra, polovan u Srbiji, vrhunski, moze da se nadje za 200, i ulozis 50 da ga sredis, i dobijes vrh masinu.
Ono sto je zayeb u NS-u, konkretno, su katastrofa staze, pune su stakla, metala, i ko zna ti cega, tako da ko aktivno vozi bajs, taj busi gumu jednom mesecno.
U Nemackoj su staze ciste, i evo, skoro dve godine, nisam probusio gumu nijednom.

za 200 nema ni v break na pijaci
 
v brejk je odlican po suvom . Po vlaznom bas i ne znam jer ne vozim kad je kisa....

Cak imam utisak da v brejk koci bolje nego disk kocnica po suvom. Pre svega jer mi je bicikl na kojem imam mini v brejk kocnice tezak 8 kila a planinski bicikl na kojem imam disk kocnice tezak 14 kg

Mada verujem da generalno gledano je disk kocnica superiorna.
 
Inace danas sam vozio Raska - Golija - Stari Ras ( Novi Pazar ) - Raska relaciju

84.5 km 1780 metara uspona

Pomenutu relaciju sam prosao za malo manje od 5 sati tj 4:59 minuta

Ukupno voznja je trajala 6:24 minuta sa 1:25 minuta pauze za rucak na samom vrhu planine


Prosecna brzina 16.8 km na sat , u povratku sam vozio starim putem , uhvatio me mrak, bez ikakvog svetla osim mesecine po putu punom rupa ( zaboravio da ponesem) pa sam morao jako sporo da vozim tih zadnjih 20 km po ravnom ispod 10 na sat inace bi mi bila prosecna brzina oko 23-24 km na sat. Imao sam i peh - prednja guma mi je ispustala , nisam imao vremena jos da vidim zbog cega duvao sam je 4-5 puta usput. Minimalna brzina mi je bila 5.36 km na sat uz uspon od 20% , a maksimalna 72 km na sat u spustu.

Na slicnoj trasi - Profesionalni biciklisti npr pobednik stage 16 Giro D' Italia Vicenco Nibali , je imao prosek brzinu od 34.7 km na sat na poslednjem djiru .

Pomenuta 16 etapa , predstavlja najtezu etapu u biciklizmu profesionalnom i uspon od Raske do Golije, ili od Starog Rasa(Novog Pazara) je potpuno u tom rangu.

Citao sam da je profesionalni biciklista dva puta brzi od amatera bicikliste na uzbrdici sa 1300 metara uspona , sto znaci da sam ja brzi 50% od prosecnog amatera, a 50% sporiji od profesionalca :) . Plus ja guram uzbrdo najmanje u proseku 25 kila vise nego profesionalni biciklista jer sam tezak oko 88 kg.

Sve u svemu uzivao sam danas jako vozeci kroz netaknutu planinske predele nase lepe Srbije i zadovoljan svojom formom... Nije lose za coveka od 4 banke :) Pritom amatera

A kada bi nabavio jos neki pravi trkacki bicikl kakav "ima mario" bio bi verovatno jos i brzi... Jer ja ipak vozim ciklokros tezak 8 kg dok su bicikle profesionalaca teske oko 6.5 kg sto je razlika koja se na ekstremnim uzbrdicama bas oseti
 
Poslednja izmena:
Nemam auto.

Bicikl jeste zgodan jer je korišćenje njega za prevod tamo-amo zaista jeftinije (i zdravije) nego voziti auto, ali nije zgodan za brdovita mesta osim ako niste u dobroj kondiciji.
Bicikl sa dobro izabranim zupčanicima može da posluži i na brdovitom terenu. Smederevo je izraziro brdovito sa velikim usponima ali dobar bicikl savlađuje sve to.
 

Back
Top