ŠEŠELJU SE OSIPA STRANKA: Razbežali se najviši funkcioneri, odbori pokazuju neposlušnost, a sve zbog ovoga!

Čupić: Jeličić na listi SRS-a da bi se kao poslanik pozvao na imunitet
Čedomir Čupić, profesor na Fakultetu političkih nauka, kaže da bivši predsednik Opštine Brus Milutin Jeličić Jutka, koji se, kako je najavio lider radikala Vojislav Šešelj učlanio u tu stranku, verovatno čeka izbore, pa da se pozove na poslanički imunitet u slučaju koji se protiv njega vodi pred sudom u Kruševcu.
0Piše: N122. februara 2020. 11.15
Istinomer
Čupić: Jeličić na listi SRS-a da bi se kao poslanik pozvao na imunitet 1
Čedomir Čupić Foto: FoNet/ Medija centar
Čupić kaže i da je „afere Vulingejt“, kako je neki zovu, pokazala „tešku zloupotrebu institucija“.
Suđenje u Kruševcu u slučaju seksualnog uznemiravanja Marije Lukić odloženo je u petak za 6. mart. Odbrana Milutina Jeličića zatražila je izuzeće predsedavajućeg sudije, predsednika Osnovnog i Višeg suda u Kruševcu i Apelacionog u Kragujevcu. Odbrana je zatražila da se o zahtevu izjasni Vrhovni kasacioni sud. Predsednik SRS Vojislav Šešelj je istog dana rekao da Jeličić postao član te stranke i da će biti na izbornoj listi na predstojećim izborima.
„Verovatno da čeka izbore pa da se pozove na poslanički imunitet. Ali, on ništa nije promenio, on je samo došao u izvornu stranku, svi u SNS su izasli iz SRS. Na kraju, njima je šef upravo Šešelj, i on pokazuje koliko je šef. To je takođe neka vrsta pritiska, da vi dolazite na sud i prikazujete se maltene kao njegov advokat“, kazao je Čupić u Novom danu.
To je, kako kaže, velika sramota i velika zloupotreba institucija. „U ovom slučaju suda i tužilaštva, koji dozvoljavaju da se odugovlači proces da bi posle dobijanja poslaničkog mandata i imuniteta, vi taj slučaj zatvorili“, naglasio je Čupić.
Zbog toga je, dodaje, on još ranije predlagao da se poslanički imunitet suzi samo u okviru onoga što se govori u Skupštini.
„Čim izađete iz zgrade Skupštine, vi nemate imunitet. Jer, zašto biste ga imali? To je moja ideja, a imate primera u nekim zemljama, postoje dobri običaji, da poslanik za sve što uradi, on odgovara. Ali ovde je potrebno to naglasiti, jer je velika zloupotreba imuniteta. Vidite šta je Vulin uradio“, kazao je.
Srbiju potresa i takozvana afera „Vulingejt“, zbog toga što je navodno ministar Vulin komentarisao autorski tekst Dragana Šutanovca u „Nedeljniku“ koji nikada nije objavljen, što je protumačeno kao špijuniranje elektronske prepiske. Međutim, Odbor za kontrolu službi bezbednosti u petak je „razmatrao i jednoglasno usvojio Izveštaj Generalnog inspektora službi Ministarstva odbrane“. Tako je utvrđeno je da bivši ministar odbrane Dragan Šutanovac nije prisluškivan niti je „na posebnim merama“.
„Ja sad očekujem od SAD, Nikson je tako pao, očekujem da će SAD direktno da pozove Vučića i kažu – hitno da bude smenjen. To je njihov primer, Nikson je tako pao. Ako hoćemo vrednosti civilizacijske i evropske, onda je naše oko uprto prema najrazvijenijim zemljama demokratije. To je jedno od demokratskih stredstava“, kazao je Čupić.
On očekuje i reakcije tužilaštva.
„Ja očekujem i tužioca da pokrene postupak. Najpre da ispita da li je sud dao nalog za prisluškivanje, da ispita Vulina, od koga je on to dobio, jer su četiri moguća načina – VBA je rekla da nije to radila, sad treba proveriti BIA, kriminalističku policiju, a onda i da se istraži da li je to neko privatno radio“, kaže Čupić.
Naglašava da je više nego potrebno reformisati tajne službe u Srbiji.
„Ovde se urušava sve, ovo je izuzetno opasno…Ja sam stalno tvrdio – potpuno treba reformisati tajne službe, jer tu ima izuzetnih profesionalaca, ali treba očistiti…I kontrola svake godine“, dodao je.
Odvojiti lokalne i parlamentarne izbore
List Danas piše o sednici Glavnog odbora SNS koja bi trebalo da se održi u ponedeljak, a na kojoj će biti odlučivano o listi kandidata za predstojeće izbore. navodno se razgovara o 5.000 kandidata.
„Pa oni verovatno imaju veliku ponudu, a s druge strane, pošto su spojeni parlamentarni i lokalni izbori, mnogo se ljudi bira. To je jedna od grešaka koje je napravila prethodna, demokratska vlast, jer se nigde u demokratskim zemljama ne spajaju parlamentarni i lokalni izbori. To je jedna od stvari koje treba da se promene kada se budu stvarali uslovi za fer izbore, da se to razdvoji“, kaže Čupić.
O tome zašto nije dobro imati te izbore u istom danu, on kaže: „Nije dobro jer vi zbunjujete birače, imate nekoliko listova, a naši građani nisu dovoljno funkcionlano pismeni. A drugi problem je što dajete šansu da se drugačije ljudi orjentišu kada je u pitanju biranje stranaka i svojih predstavnika u lokalne parlamente, jer ljudi se tamo ljude poznaju. Među tim preduslovima za fer izbore je da se promeni zakon koji će pogađati sve, pogotovo Zakon o predsedniku republike, gde bi jedan član bio taj koji govori da predsednik ne treba da bude član nijedne stranke nakon stupanja na dužnost, a drugi uslov bi bio da nigde nijedna stranka ne sme da koristi njegovo ime u bilo kakvoj manifestaciji, biračkim spiskovima i slično“, naglasio je gost N1.
To su, kako kaže, takozvani preduslovi za fer izbore.
„Razdvajanje izbora je dobro za demokratiju, za normalnost zemlje, da birači mogu da budu oslobođeniji kada znaju koga biraju u svojim lokalnim zajednicama. A da ne govorim o drugim vrstama zloupotreba koje vlast vrši“, kaže Čupić.
Pa između ostalog, navodi, spiskove „kapilarnih glasova“.
„Zamislite te njihove članove, oni čak njima i ne veruju. Umesto da kažu usmeno – zaduženi ste da dovedete 20 ljudi, 50 ljudi, ne, ovi njima daju šablone, spiskove, da oni moraju da napišu. Znate vi koja je to vrsta zloupotrebe. Ali tu se ide na strah, znači – sutra ćete biti izbačeni s posla ako to ne uradite. Vi dakle jedan ogroman resurs koji pripada državi, faktički držite u egzistencijalnom strahu, i to vam nije dovoljno, već morate da pribavite još 80 ili 50 ljudi“, navodi Čupić.
Izlazak na lokalne izbore u Šapcu i Paraćinu, ali pod uslovom
Na pitanje da li očekuje da deo opozicije koji se odlučio na bojkot izbora, ipak učestvuje na lokalnim izborima u Paraćinu i Šapcu, jer tamo ima vlast, Čupić kaže da bojkot neće biti obesmišljen jedino ako dvojica lidera u tim gradovima Saša Paunović i Nebojša Zelenović izađu iz DS-a, odnosno Saveza za Srbiju.
„Ja smatram da su Šabac i Paraćin ostrva demokratije. Ali je to trebalo pre nego što je krenulo u bojkot reći – ovde ćemo napraviti izuzetak. Sad praviti izuzeće, nema razgovora, svi sve rušite. Predlažem neka Paunović izađe iz DS-a, pa nek izađe na izbore…Nećete biti manje demokrata, bićete demokrata kao onaj koji je dao rezultate u tom gradu. Imate i Zelenovića, on nije u DS-u, ali je u Savezu za Srbiju, on treba da kaže – napuštam savez. Izuzeće je trebalo na početku reći, cela opozicija je pogrešila jer nije rekla – ovo su ostrva demokratije, mi hoćemo da sačuvamo normalnost…Ali oni ne mogu da ostanu u Savezu ili DS-u“, smatra Čupić.
Jer u DS-u ima i onih, dodaje, koji mimo odluke stranke hoće na izbore, pa daju intervjue u kojima se satanizuje opozicija. To je, kaže Čupić, moralni problem.
„Ako se ne slažete sa svojom strankom, onda vi dajte ostavku, napustite stranku i onda govorite – nije pametan bojkot. Bojkot neće obesmisliti ako Paunović i zelenović izađu na lokalne izbore, ali samo ako izađu iz DS-a i SzS, tada nema moralne dileme. Moral je da iza reči stoji delo. Mi moćemo da znamo moralne norme, ali moral je nešto što se konkretno dokazuje i pokazuje, ne smete se igrati s tim“, izjavio je Čupić.
https://www.danas.rs/politika/cupic-jelicic-na-listi-srs-a-da-bi-se-kao-poslanik-pozvao-na-imunitet/
 
Jutka je opasan mufljuz i obrće velike sume novca.Zbog toga je miljenik ovakvih vlasti.Spreman je da podeli plen.Platio je on i Šešelju članstvo u stranci (a Karmelo je jedan od najalavijih ljudi u Srbiji),ne bi li se dočepao poslaničke klupe i odande pišao po sudu koji ga navodno goni
 
Nema potrebe za Seseljom sa stvaranjem SNSa . Sluzbe kojima je jedini cilj da opstanu i zadrze uhebljenje nasli su bolje resenje. Vucica . Bez obzira koliko im je Seselj koristio sada je odsluzio svoje jer nema clanstvo i nema upotrebnu vrednost plus ako su svi presli u SNS svaki glas za SRS ili bilo koga im umanjuje sansu za posao ,vlast ,uticaj. Ima jedna stvar karakteristicna za sve politicare i stranke a ona glasi ne hrani moguceg konkurenta ,pojesce te jednog dana.
 
Jutka je opasan mufljuz i obrće velike sume novca.Zbog toga je miljenik ovakvih vlasti.Spreman je da podeli plen.Platio je on i Šešelju članstvo u stranci (a Karmelo je jedan od najalavijih ljudi u Srbiji),ne bi li se dočepao poslaničke klupe i odande pišao po sudu koji ga navodno goni

Mene zanima šta imaju da kažu oni koji ovo podržavaju, npr. @jevropa ?
 
Jutka je opasan mufljuz i obrće velike sume novca.Zbog toga je miljenik ovakvih vlasti.Spreman je da podeli plen.Platio je on i Šešelju članstvo u stranci (a Karmelo je jedan od najalavijih ljudi u Srbiji),ne bi li se dočepao poslaničke klupe i odande pišao po sudu koji ga navodno goni
da...NAVODNO ga gone, a on se KAO brani...samo da podsetim forumaše na početak raspada Jugoslavije i onog vojnika JNA u Sloveniji....MI KAO NAPADAMO, A ONI KAO BRANE SE...tako i u ovom slučaju je sve obična farsa
 
Mislim da će Bibliofašista prvi zakukati kad dođe na blagajni skupštine, Areta iz šupljikavog prozorčeta mu kaže: Seljačino, nisi više na spisku. Idi kod Đilkana!
Naša teorija je da će posle ove Lažne vlade koja predstoji u aprilu, biti i Prava vlada kasnije u 2020, sastavljena od OS-a (Opozicije Srbije).
 
Mene zanima šta imaju da kažu oni koji ovo podržavaju, npr. @jevropa ?
Sta da podrzavam, ovde vidim samo neke vase teorije, vlazne snove itd.
A o Seselju, naravno da je toliko nebitan da ste mu posvetili 5 tema u 2 dana, toliko je nebitan, da je vasa najveca nocna mora,.....ne znam
kako bi uopste preziveli kad bi bio bitan
 
"ZNATE, JA IMAM ĆERKU" Potpredsednica Skupštine Vojvodine zbog Jutke napustila radikale


1582384867000.png



22.02.2020. 13:05

Smiljana Glamočanin Varga, aktuelna potpredsednica Skupštine AP Vojvodine iz redova Srpske radikalne stranke, saopštila je da je napustila radikale i sa grupom bivših članova te stranke osnovala Pokret za Banat.

Ona je novinarima je potvrdila da je u donošenju odluke o napuštanju stranke presudilo njeno saznanje o angažovanju ili, kako je rekla, prijemu Milutina Jeličića Jutke u SRS. Saopštila je da će novoosnovani Pokret za Banat svoju podršku na nastupajućim izborima dati Socijalističkoj partiji Srbije.

Ona kaže da nerado odgovara na pitanja o razlozima napuštanja Srpske radikalne stranke jer, kako je istakla, poštuje Vojislava Šešelja i godine zajedničkog rada.

Njeno saznanje da će radikali angažovati Milutina Jeličića Jutku za kojeg se spekuliše da će biti u vrhu izborne liste SRS i jedan od potpredsednika stranke, doveli su do izlaska iz SRS, kazala je Glamočanin Varga.


- Kap koja je prelila čašu kada smo doneli ovu odluku je angažovanje, prijem u stranku ili kako već da se izrazim, Jutke, Milutina Jeličića Jutke. Znate, ja imam ćerku, svi imamo u okruženju i prijatelje i rođake i kumove i komšije koji imaju ćerke i sestre, mi zaista ne želimo da živimo u državi u kojoj će takve ličnosti zapošljavati žene - kazala je za RTV Smiljana Glamočanin Varga.

Pokret za Banat će, kako je saopšteno, svoju podršku na lokalnim, pokrajinskim i republičkim izborima dati Socijalističkoj partiji Srbije a predsednica tog pokreta Smiljana Glamočanin Varga tvrdi da do izbora ostaje i na mestu potpredsednice Skupštine AP Vojvodine, prenosi "013 info".



Milutin Jeličić Jutka


Milutin Jeličić Jutka

- Dogovor u Skupštini Vojvodine koji je postignut na početku mandata konsenzusom svih stranaka, svih funkcionera i nas pojedinačno je dogovoreno da ako bi došlo do bilo kakvih promena, u smislu poslaničnih grupa, prelazaka i tako dalje, mi nismo prešli ni u jednu političku partinju niti poslaničnu grupu, da neće biti promena što se tiče mesta podpredsednika u Skupštini Vojvodine - objasnila je Glamočanin Varga.

Podsećamo, Milutin Jeličić Jutka, nekadašnji predsednik opštine Brus, optužen je za polno uznemiravanja i nedozvoljene polne radnje zloupotrebom službenog položaja. Njegova bahatost u javnost je dospela uz pomoć Marije Lukić, bivše Jutkine sekretarice, koja je u javnost iznela sve detalje ove gnusne afere. Jutku je za seksualno uznemiravanje prijavilo još sedam žena, ali je samo u slučaju Marije Lukić podignuta optužnica, sud je samo njenu tužbu uvažio.

Kada je Srpska napredna stranka doslovno "naterala" da bahati funkcioniser da ostavku na mesto predsednika opštine nekoliko meseci nakon toga on se priključio Srpskoj radikalnoj stranci, a lider ove stranke Vojislav Šešelj, čak je bio prisutan i na nekim suđenjima nekada u svojstvu odbrane, a nekada u svojstvu javnosti.
 
"ZNATE, JA IMAM ĆERKU" Potpredsednica Skupštine Vojvodine zbog Jutke napustila radikale


1582384867000.png



22.02.2020. 13:05

Smiljana Glamočanin Varga, aktuelna potpredsednica Skupštine AP Vojvodine iz redova Srpske radikalne stranke, saopštila je da je napustila radikale i sa grupom bivših članova te stranke osnovala Pokret za Banat.

Ona je novinarima je potvrdila da je u donošenju odluke o napuštanju stranke presudilo njeno saznanje o angažovanju ili, kako je rekla, prijemu Milutina Jeličića Jutke u SRS. Saopštila je da će novoosnovani Pokret za Banat svoju podršku na nastupajućim izborima dati Socijalističkoj partiji Srbije.

Ona kaže da nerado odgovara na pitanja o razlozima napuštanja Srpske radikalne stranke jer, kako je istakla, poštuje Vojislava Šešelja i godine zajedničkog rada.

Njeno saznanje da će radikali angažovati Milutina Jeličića Jutku za kojeg se spekuliše da će biti u vrhu izborne liste SRS i jedan od potpredsednika stranke, doveli su do izlaska iz SRS, kazala je Glamočanin Varga.


- Kap koja je prelila čašu kada smo doneli ovu odluku je angažovanje, prijem u stranku ili kako već da se izrazim, Jutke, Milutina Jeličića Jutke. Znate, ja imam ćerku, svi imamo u okruženju i prijatelje i rođake i kumove i komšije koji imaju ćerke i sestre, mi zaista ne želimo da živimo u državi u kojoj će takve ličnosti zapošljavati žene - kazala je za RTV Smiljana Glamočanin Varga.

Pokret za Banat će, kako je saopšteno, svoju podršku na lokalnim, pokrajinskim i republičkim izborima dati Socijalističkoj partiji Srbije a predsednica tog pokreta Smiljana Glamočanin Varga tvrdi da do izbora ostaje i na mestu potpredsednice Skupštine AP Vojvodine, prenosi "013 info".



Milutin Jeličić Jutka


Milutin Jeličić Jutka

- Dogovor u Skupštini Vojvodine koji je postignut na početku mandata konsenzusom svih stranaka, svih funkcionera i nas pojedinačno je dogovoreno da ako bi došlo do bilo kakvih promena, u smislu poslaničnih grupa, prelazaka i tako dalje, mi nismo prešli ni u jednu političku partinju niti poslaničnu grupu, da neće biti promena što se tiče mesta podpredsednika u Skupštini Vojvodine - objasnila je Glamočanin Varga.

Podsećamo, Milutin Jeličić Jutka, nekadašnji predsednik opštine Brus, optužen je za polno uznemiravanja i nedozvoljene polne radnje zloupotrebom službenog položaja. Njegova bahatost u javnost je dospela uz pomoć Marije Lukić, bivše Jutkine sekretarice, koja je u javnost iznela sve detalje ove gnusne afere. Jutku je za seksualno uznemiravanje prijavilo još sedam žena, ali je samo u slučaju Marije Lukić podignuta optužnica, sud je samo njenu tužbu uvažio.

Kada je Srpska napredna stranka doslovno "naterala" da bahati funkcioniser da ostavku na mesto predsednika opštine nekoliko meseci nakon toga on se priključio Srpskoj radikalnoj stranci, a lider ove stranke Vojislav Šešelj, čak je bio prisutan i na nekim suđenjima nekada u svojstvu odbrane, a nekada u svojstvu javnosti.
kakav crni jutka...napustila je radikale, jer brod tone...a ona traži novo uhlebljenje...novu priliku da parazitira na budžetu
 
"ZNATE, JA IMAM ĆERKU" Potpredsednica Skupštine Vojvodine zbog Jutke napustila radikale


1582384867000.png



22.02.2020. 13:05

Smiljana Glamočanin Varga, aktuelna potpredsednica Skupštine AP Vojvodine iz redova Srpske radikalne stranke, saopštila je da je napustila radikale i sa grupom bivših članova te stranke osnovala Pokret za Banat.

Ona je novinarima je potvrdila da je u donošenju odluke o napuštanju stranke presudilo njeno saznanje o angažovanju ili, kako je rekla, prijemu Milutina Jeličića Jutke u SRS. Saopštila je da će novoosnovani Pokret za Banat svoju podršku na nastupajućim izborima dati Socijalističkoj partiji Srbije.

Ona kaže da nerado odgovara na pitanja o razlozima napuštanja Srpske radikalne stranke jer, kako je istakla, poštuje Vojislava Šešelja i godine zajedničkog rada.

Njeno saznanje da će radikali angažovati Milutina Jeličića Jutku za kojeg se spekuliše da će biti u vrhu izborne liste SRS i jedan od potpredsednika stranke, doveli su do izlaska iz SRS, kazala je Glamočanin Varga.


- Kap koja je prelila čašu kada smo doneli ovu odluku je angažovanje, prijem u stranku ili kako već da se izrazim, Jutke, Milutina Jeličića Jutke. Znate, ja imam ćerku, svi imamo u okruženju i prijatelje i rođake i kumove i komšije koji imaju ćerke i sestre, mi zaista ne želimo da živimo u državi u kojoj će takve ličnosti zapošljavati žene - kazala je za RTV Smiljana Glamočanin Varga.

Pokret za Banat će, kako je saopšteno, svoju podršku na lokalnim, pokrajinskim i republičkim izborima dati Socijalističkoj partiji Srbije a predsednica tog pokreta Smiljana Glamočanin Varga tvrdi da do izbora ostaje i na mestu potpredsednice Skupštine AP Vojvodine, prenosi "013 info".



Milutin Jeličić Jutka


Milutin Jeličić Jutka

- Dogovor u Skupštini Vojvodine koji je postignut na početku mandata konsenzusom svih stranaka, svih funkcionera i nas pojedinačno je dogovoreno da ako bi došlo do bilo kakvih promena, u smislu poslaničnih grupa, prelazaka i tako dalje, mi nismo prešli ni u jednu političku partinju niti poslaničnu grupu, da neće biti promena što se tiče mesta podpredsednika u Skupštini Vojvodine - objasnila je Glamočanin Varga.

Podsećamo, Milutin Jeličić Jutka, nekadašnji predsednik opštine Brus, optužen je za polno uznemiravanja i nedozvoljene polne radnje zloupotrebom službenog položaja. Njegova bahatost u javnost je dospela uz pomoć Marije Lukić, bivše Jutkine sekretarice, koja je u javnost iznela sve detalje ove gnusne afere. Jutku je za seksualno uznemiravanje prijavilo još sedam žena, ali je samo u slučaju Marije Lukić podignuta optužnica, sud je samo njenu tužbu uvažio.

Kada je Srpska napredna stranka doslovno "naterala" da bahati funkcioniser da ostavku na mesto predsednika opštine nekoliko meseci nakon toga on se priključio Srpskoj radikalnoj stranci, a lider ove stranke Vojislav Šešelj, čak je bio prisutan i na nekim suđenjima nekada u svojstvu odbrane, a nekada u svojstvu javnosti.
Smeker.A vi se nebrinite za svoje cerke.Nikoga on nije silovao ni primoravao same su tako htele a posle kad im neuspe karijera sete se da su "zlostavljanne".Kao i neki mladi "decaci" koji se isto sete da su "zlostavljani" i optuze likove poput Svelje Srdjana,Darka Kostica,Gorana Jeftica...I to za silovanje koje je nemoguce uz obostrani pristanak.Glupost silovatelj oralno zadovolji zrtvu.Kako je zrtva mogla da ima erekciju?
I uz sve to "zrtve"dobiju podrsku lopovcine cika Jure naftasa.Kojem je vec odavno trebalo procesljati fondaciju.
 

Back
Top