Serije..Sta gledate, sta vam se svidelo?

Uzivao sam u seriji Fleabag. Phoebe Waller Bridge je sjajan pisac i jos bolja glumica. Sve pohvale i preporuka.

Fleabag (TV Series 2016–2019)

flea.jpg


PS. Britanke ili ne lice ni na sta ili su top ribe, nema sredine, a Fibi je zaista nesto posebno... :)
 
Svi mi hvale domacu seriju Senke nad Balkanom,
posto imam SBB imam u ponudi da pogledam celu drugu sezonu,
ali nema prve,
gde mogu da nadjem da pogledam prvu prvo?
Jel zna neko?>
RTS ima platformu Planeta. Tu se napravi besplatan nalog, uđe se na Videoteka > Dramski i igrani program > Serije pa može da se gleda prvi serijal.
Link: https://rtsplaneta.rs/
 
Narcos (2015-) season 1-2
6547be5cce44384c883554ff8163332d.jpg

Прве двије сезона, свака по 10 епозода, прате живот извјесног Пабла Ескобара. У серији режисер је спутан, мора испоштовати задати калуп, јер о Паблу је толико документовано, мало шта се о његовом животу не зна. Зато је ту наратор који нас води кроз серију, објашњава и догађаје и околности и методе и начин поимања ствари и систем вриједности који влада у царству наркотика.
У царству у којем је Ескобар био суверени владар, онај који је поставио законе, писане и неписане, господар живота и смрти.
Режисер је морао избјећи замку да Ескобар не постане негативац са шармом мангупа и којег морате готивити, што се догађа у филмовима овпг жанра са холивудским шмеком, зато се поред племените црте наглашава суровост, бескрупулозност, хировитост и склоност сваком пасјалуку главног јунака.

Прича јесте спутана задатим калупом и документованим материјалом, али пажљиво одрађена, уз дозу фикције колико је већ режисеру допуштено, уз помоћ наратора води вас кроз причу, једна јако занимљива серија.
Дијалози и монолози у служби серије, боље не може, глума врхунска, драматуршки одлично обрађено, дочаран је један бруталан свијет наркотика гдје су само ниткови и психопате на свом терену, за све остале је тегоба.
Серија ће бити разочарење за гледаоце умова обликованих америчким клишеима код обраде оваквих тема гдје се испреплућу јурњава, макљажа и инфантилни дијалози, овдје тога нема, једна апсолутно одлична серија, вјероватно нешто најбоље што је изашло из нетфликсове продукције.
Оцјена 9/10.
 
Narcos (2017) season 3
Трећа сезона, такође 10 епизода, прати догађаје након убиства Ескобара, фокусирана је на картел Кали, о којем се иако и они опаки играчи, ништа мање важни од Пабла, нису толико били медијски експонирани, зато се у серији мање робовало документованом материјалу, више фикције, и трећа сезона је гледљивија за ширу публику, по мени не и боља али јесте гледљивија и биће боље прихваћена.
Све што важи за прве двије сезоне, настављено је у трећој, више фикције и више слободе режисера да личности, догађаје, знане и измишљене, "комотније" прикаже и дочара.
Испало је то тако да тешко да може боље. Значајно је да овдје имамо и "позитивце" који не припадају том свијету и "који настоје изаћи из те приче", и то отвара и бројне моралне дилеме.
Дијалози и монолози и у служби серије, а кроз ту моралну катарзу кроз коју пролази детектив Пена све више разумијући правила те игрице, подигнуто је на виши ниво. Драматуршки одлино одрађено, глума врхунска, Педро Паскал (дет.Пена) и Пепе Рапазоте (Ћепе Сантакруз) су болесно добро одглумили своје улоге.
Оцјена 9/10
 
@Khal Drogo Da ne citam, jel ima spojlera? Ja sam jos pre nedelju dana krenuo sa gledanjem i stao posle seste epizode... Ako me bas ne izvoza onda ili batalim ili krenem da razvlacim... Mislim generalno gledam sporo serije, ako mi se svidja pogledam 2-3 do 4 max epizode na dan.. Ovo mi je onako, prva epizoda super i onda smaranje tamo negde do pete... Tek onda peta i sesta imaju normalnu radnju.
 
Crnci su dobri za geto filmove tipa Training Day, Do the Right Thing, a ja geto filmove ne volim i ne kapiram, i uglavnom su glupost i propaganda.
Velika vecina belaca kao ja ne kapira geto americke filmove, a forsiranje crnaca u Draculi je unapred unisten film.
Filmska industrija namerno forsira glumce crnce gde im nije mesto, zbog politicke propagande.
Trazim filmove sa realnim i zanimljivim ljudskim likovima drame filmove James Ivory, Eric Rohmer, Werner Herzog, David Lynch, Ingmar Bergman, Andrej Tarkovski... ili od gangsterskih filmova normalne filmove kao Godfather, Goodfellas, French Connection, Dog Day Afternoon...
Ne volim geto americke i brazilske filmove tipa Grad Bogova i sl, ne kapiram i ne mogu da se povezem sa takvim filmovima.

Remekdelo! BBC Dracula.

Count Dracula (1977)
https://www.imdb.com/title/tt0075882/
Jao ne smaraj molim te, sta si ti jos jedna politicki korektna smaracica? Kad je neka uloga predvidjena za belca a ubacuju obojene likove samo radi forsiranja rasne jednakosti i harmonicnog multirasnog drustva onda se radi o pozitivnoj diskriminaciji upravo u korist crnaca, latinosa, azijata itd. Takvo silovanje gledalaca se odvija vec godinama jer se obojeni na svakom cosku zale na 'diskriminaciju' i nisu dovoljno odrasli da shvate da za njihov los imidz nije kriv niko drugi do njih samih.
A kako prezivljavam njihovu pojavu? Prezivljavam je, samo mi se drasticno snizio broj serija i filmova koje mogu da gledam. Eno u Witcheru nabise u srednjevekovni ambijent crne elfove, u onoj seriji Good Omens, svaki drugi hriscanski andjeo ili demon crnac... mislim, sto ne ide, ne ide. Evo i u Drakuli ubacise crnca u ulozi gospodina iz visokog drustva, da satro razbiju stereotip o njima kao neobrazovanim i primitivnim poluljudima, iako je radnja smestena u vreme kad je obrazovanih crnaca bilo veoma malo.
Je l se smiriste?

Bolje da se izduvate ovde nego da navučete kapuljače i idete da palite krstove.

Osim ako to već ne radite...
 
Jao ne smaraj molim te, sta si ti jos jedna politicki korektna smaracica? Kad je neka uloga predvidjena za belca a ubacuju obojene likove samo radi forsiranja rasne jednakosti i harmonicnog multirasnog drustva onda se radi o pozitivnoj diskriminaciji upravo u korist crnaca, latinosa, azijata itd. Takvo silovanje gledalaca se odvija vec godinama jer se obojeni na svakom cosku zale na 'diskriminaciju' i nisu dovoljno odrasli da shvate da za njihov los imidz nije kriv niko drugi do njih samih.
A kako prezivljavam njihovu pojavu? Prezivljavam je, samo mi se drasticno snizio broj serija i filmova koje mogu da gledam. Eno u Witcheru nabise u srednjevekovni ambijent crne elfove, u onoj seriji Good Omens, svaki drugi hriscanski andjeo ili demon crnac... mislim, sto ne ide, ne ide. Evo i u Drakuli ubacise crnca u ulozi gospodina iz visokog drustva, da satro razbiju stereotip o njima kao neobrazovanim i primitivnim poluljudima, iako je radnja smestena u vreme kad je obrazovanih crnaca bilo veoma malo.

Šta tek reći za Tarantina koji u svojim delima redovno ''kažnjava'' belce za grehe nad crncima i pliva nizvodno sa ostatkom Holivuda, a predstavlja se kao svoj i nezavisan stvaralac?
 
Poslednja izmena:
The Man in the High Castle - https://www.imdb.com/title/tt1740299/

Zwiastun-3-sezonu-The-Man-In-The-High-Castle-_bw84824.jpg


Davno sam ovde na podforumu proklamovao da su serije samo fino upakovane, sofisticirane španske sapunice za nas... ali rek'o, ova je snimljena po knjizi Filipa K. Dika, čoveka koji je napisao Sanjaju li androidi električne ovce, ali avaj, kao i svaka druga serija cilja na najniže ulaze ljudskih senzacija, sva opšta mesta... red intriga, red besmislenih obrta, red romanse itd. Da čoveka spopadne muka i da mi samo potvrdi zašto maltene ne gledam više serije uopšte...
 
Prva sezona Castle je bila ok. Posle je pocela da propada. Postala je suvise arkadna. A nisu uspeli na smislen nacin da objasne o cemu se tu uopste radi.

Btw, netflix je napravio prvu crnu africku seriju. Queen Sono. Glavni lik je crkinja koja je africka mesavina Bonda i Borna.

Znaci, moze se kad se hoce. Da se napravi smislena serija sa crncima, bez da iskacu crni elfovi iz poljskih suma.
 
Ceka me poslednja epizoda sezone 9 Walking Dead. Mogu da kazem da je ova sezona bila apsolutni pobednik u prethodnih 5-6 godina. Zamrzeo sam ovu seriju.. ova deveta je bar puna dinamike, nema oplakivanja, nebitnih scena od 30 minuta sa secanjima nekih likova i sl. Straight to the point sto bi se reklo.

Big Bang mi je na duzu pauzu, trebalo bi uskoro i to da privedem kraju.
 

Back
Top