Quantcast

Serije..Sta gledate, sta vam se svidelo?

Commie

Buduća legenda
Poruka
46.042
The Good Doctor

MV5BYmFkMjc2MmUtZDEwZi00OWFkLThkYWItMzI4ZTE1Yzk2MDU4XkEyXkFqcGdeQXVyMTYzMDM0NTU@._V1_.jpg

Šon Marfi (Freddie Highmore) je mladi hirurg s autizmom i savantizmom i pridružio se osoblju prestižne bolnice. Zbog nedostatka empatije ne može da se poveže s okolinom koja ga okružuje ali zato poseduje neverovatan talenat za lečenje ljudi i svojim sposobnostima iznenadiće svoje skeptične kolege.

https://m.imdb.com/title/tt6470478/

Odlična drama, u toku je treća sezona.

Ko je gledao Hausa i ovo će mu biti zanimljivo, više -manje 😄

Redmond

Iskusan
Poruka
5.384
Занимљива,моћна,интересантна,сутра почиње друга сезона
Lost in Space
https://www.imdb.com/title/tt5232792/
auuuuuu koliko idu na zivce kad posto poto hoce da ubace nekog lika crne rase u pricu, koliko vidim u originalnoj verziji iz 60 i neke godine svi glavni likovi su bili belci, a sad namestili da jedna cerka bude crnkinja, odmah mi ubije zelju za gledanjem ovakvo forsiranje rasne ravnopravnosti

LokiMacak

Primećen član
Poruka
653
The Witcher cista 9 :)
jedinu zamerku koju imam je to što su flešbekovi malo zbunjujeće odrađeni tako je teško da se provali šta je flešbek ako neko nije čitao knjige...Jaskier(Neven/Dandelion) čini mi se da nije bio baš toliko iritantan u knjigama,jeste bio uobraženi buzdovan,ali je ipak imao neki svoj šarm da može da se poveruje stvarno da je zavodnik...I trebali su da ubace bar nešto od muzike iz igrice...ali dobro to su sitnice.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
18.941
Tek počeo drugu...nemam puno vremena baš za gledanje. Polako...:lol:
Serija je fenomenalna...natenane i sa guštom da se gleda jedino.
Hahah a znam kako je, i ja sad Sopranose razvlacim, al ako vec imas Netflix i ne moras se cimati da skidas, posle nje probaj Dark, imas od mene preporuku, ono jeste da nemacki nije toliko egzotican poput spanskog al prija, da se covek odmori od engleskog..

someguy011

Početnik
Poruka
50
Ja pregledam Prijatelje evo vec koji put. Ozbiljnije stvari mi se ne gledaju, i ne znam ima li jos neke serije za opustanje i razonodu koja je uradjena na pribliznom ili visem nivou. Pregledao sam "Parkovi i Rekreacija" ranije, i to mi je uz Prijatelje jedina serija tog tipa koja nije totalno smece (nego je cak i dobra), ali Prijatelji su mi ipak bolji.

Poslednja izmena:

fobos11

Ističe se
Poruka
2.540
Odgledao sam skoro celu mini-seriju "Drakula" koju je radio BBC. Sastoji se od tri epizode koje traju po sat i po. Kao veliki ljubitelj horora nisam vise mogao da gledam to smece do kraja. Ja ne znam sta su pokusali sa ovakvom interpretacijom Drakule, ovo je valjda neki novi hipster pokusaj da naprave nesto novo i zanimljivo. ALi na kraju je ispalo tesko sra.nje.

https://www.imdb.com/title/tt9139220/

Cak ta prva epizoda je dobra, velike nelogicnosti pocinju da se javljaju u drugoj epizodi, dok je trecu epizodu najbolje preskociti, jer bi trebalo da ostane upamcena kao jedno od najgorih zavrsetaka, odnosno tvistova u nekoj seriji.

Redmond

Iskusan
Poruka
5.384
Odgledao sam skoro celu mini-seriju "Drakula" koju je radio BBC. Sastoji se od tri epizode koje traju po sat i po. Kao veliki ljubitelj horora nisam vise mogao da gledam to smece do kraja. Ja ne znam sta su pokusali sa ovakvom interpretacijom Drakule, ovo je valjda neki novi hipster pokusaj da naprave nesto novo i zanimljivo. ALi na kraju je ispalo tesko sra.nje.

https://www.imdb.com/title/tt9139220/

Cak ta prva epizoda je dobra, velike nelogicnosti pocinju da se javljaju u drugoj epizodi, dok je trecu epizodu najbolje preskociti, jer bi trebalo da ostane upamcena kao jedno od najgorih zavrsetaka, odnosno tvistova u nekoj seriji.
Šteta, baš volim takve gothic horore sa viktorijanskom atmosferom. Teško nalazim serije ili filmove sa takvom tematikom, a eto i to malo što se snimi ispadne sranje.

TimeTravellingBunny

Ističe se
Poruka
2.196
auuuuuu koliko idu na zivce kad posto poto hoce da ubace nekog lika crne rase u pricu, koliko vidim u originalnoj verziji iz 60 i neke godine svi glavni likovi su bili belci, a sad namestili da jedna cerka bude crnkinja, odmah mi ubije zelju za gledanjem ovakvo forsiranje rasne ravnopravnosti
Jeste, baš je šokantno i itirantno što se crnci usuđuju da postoje, a TV serije to više ne ignorišu i ne forsiraju belce u 99,99% uloga.
Kako, jadan, preživljavaš taj užasni napad pojava crnaca na svom ekranu?

Redmond

Iskusan
Poruka
5.384
Jeste, baš je šokantno i itirantno što se crnci usuđuju da postoje, a TV serije to više ne ignorišu i ne forsiraju belce u 99,99% uloga.
Kako, jadan, preživljavaš taj užasni napad pojava crnaca na svom ekranu?
Jao ne smaraj molim te, sta si ti jos jedna politicki korektna smaracica? Kad je neka uloga predvidjena za belca a ubacuju obojene likove samo radi forsiranja rasne jednakosti i harmonicnog multirasnog drustva onda se radi o pozitivnoj diskriminaciji upravo u korist crnaca, latinosa, azijata itd. Takvo silovanje gledalaca se odvija vec godinama jer se obojeni na svakom cosku zale na 'diskriminaciju' i nisu dovoljno odrasli da shvate da za njihov los imidz nije kriv niko drugi do njih samih.
A kako prezivljavam njihovu pojavu? Prezivljavam je, samo mi se drasticno snizio broj serija i filmova koje mogu da gledam. Eno u Witcheru nabise u srednjevekovni ambijent crne elfove, u onoj seriji Good Omens, svaki drugi hriscanski andjeo ili demon crnac... mislim, sto ne ide, ne ide. Evo i u Drakuli ubacise crnca u ulozi gospodina iz visokog drustva, da satro razbiju stereotip o njima kao neobrazovanim i primitivnim poluljudima, iako je radnja smestena u vreme kad je obrazovanih crnaca bilo veoma malo.

Poruka
6.387
Crnci su dobri za geto filmove tipa Training Day, Do the Right Thing, a ja geto filmove ne volim i ne kapiram, i uglavnom su glupost i propaganda.
Velika vecina belaca kao ja ne kapira geto americke filmove, a forsiranje crnaca u Draculi je unapred unisten film.
Filmska industrija namerno forsira glumce crnce gde im nije mesto, zbog politicke propagande.
Trazim filmove sa realnim i zanimljivim ljudskim likovima drame filmove James Ivory, Eric Rohmer, Werner Herzog, David Lynch, Ingmar Bergman, Andrej Tarkovski... ili od gangsterskih filmova normalne filmove kao Godfather, Goodfellas, French Connection, Dog Day Afternoon...
Ne volim geto americke i brazilske filmove tipa Grad Bogova i sl, ne kapiram i ne mogu da se povezem sa takvim filmovima.

Remekdelo! BBC Dracula.

Count Dracula (1977)
https://www.imdb.com/title/tt0075882/

fobos11

Ističe se
Poruka
2.540
Šteta, baš volim takve gothic horore sa viktorijanskom atmosferom. Teško nalazim serije ili filmove sa takvom tematikom, a eto i to malo što se snimi ispadne sranje.
Poslednje sto sam bas dobro gledao a da je vezano za taj period i za legendarna filmska cudovista (Drakula, vukodlak, Frankenstajn itd) je serija "Penny Dreadful". Osim sto je vrhunski horor, takav cist engleski jezik u seriji nigde nisam gledao. Posebno se izdvajaju Eva Grin i Timoti Dalton, ono je muzika za usi kako pricaju u seriji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.