Quantcast
  • Dragi prijatelji, forum "Hobi" smo prebacili u kategoriju "Zabava" i pripojili smo mu teme iz foruma "Аlbumi sa sličicama" i "Strip i Anime".

Serije..Sta gledate, sta vam se svidelo?

Poruka
6.386
E ovo je i meni na spisku,nisam nikad gledao :rumenko: Samo dok dodje na red :D
Ovo je pomerilo granice tv, i dokazalo da serija moze da bude prava cinema.
Inace ne gledam nikad serije, TP i Dekalog su jedini izuzeci, i velika preporuka svima.
Novi TP (2017) ne valja nista, jedini razlog zasto je Lynch uradio nastavak (ocajan nastavak) je zbog potraznje fanova, koji su ga bukvalno maltretiranjem naterali da snimi tu bljuvotinu bez ideje.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
18.832
Inace ne gledam nikad serije, TP i Dekalog su jedini izuzeci, i velika preporuka svima.
Novi TP (2017) ne valja nista, jedini razlog zasto je Lynch uradio nastavak (ocajan nastavak) je zbog potraznje fanova, koji su ga bukvalno maltretiranjem naterali da snimi tu bljuvotinu bez ideje.
Zasto ne gledas serije, ako sam kazes da su pomerene granice...? Meni je serija bolja od filma jer se vise vezes za likove i cesto je prica bolja, sveobuhvatnija, detaljnija,itd... naravno ako je serija dobra. Od Sopranosa i Zice preko BBa i GOTa uslo se u hiperprodukciju na neslucenom nivou a sve se snima filmskom kamerom i u svakom segmentu je kao film i ti onda prakticno imas jedan film u 10 nastavaka, zar to nije genijalno? Zapravo moze da se kaze da su ove danasnje serije ostvarenje snova svih pravih filmofila... Nije to brate ko nekad da je filmskom glumcu ispod casti da se pojavi u seriji, jer serija odavno vise nije sinonim za sapunicu...

Redmond

Iskusan
Poruka
5.363
pogledaj porodicu Soprano covece, ne znas kakav dramski kvalitet propustas

Bole__Ser

Buduća legenda
Poruka
28.952
Krenuo novi serijal Vikinga. Ispale već dve epizode. Ako je kojim slučajem neko pomislio da u ranom srednjem veku nije postojala rusofobija i da je našao na seriju gde nema teorista, gejeva, feminiskinja, boraca za ljudska prava....itd. Grdno se vara sa poseldnjim serijalom Vikinga. Stižu rusi i to neki crni rusi. Obično su Rusi plavi al ovi su crnokosi k'o Turci. Zli Rusi koji ubijaju, zločesti. haos.

Redmond

Iskusan
Poruka
5.363
Krenuo novi serijal Vikinga. Ispale već dve epizode. Ako je kojim slučajem neko pomislio da u ranom srednjem veku nije postojala rusofobija i da je našao na seriju gde nema teorista, gejeva, feminiskinja, boraca za ljudska prava....itd. Grdno se vara sa poseldnjim serijalom Vikinga. Stižu rusi i to neki crni rusi. Obično su Rusi plavi al ovi su crnokosi k'o Turci. Zli Rusi koji ubijaju, zločesti. haos.

da znaš da ovde više liče na Tatare nego na Slovene

Khal Drogo

Ističe se
Poruka
2.151
Серија Vikings почетак 6.сезоне
Претходних 5 сезона врхунски ниво. Тако је почела и 6.сезона, видјећемо наставак, поучени искуством, биће то одлично.
Овдје сам и пристрасан, превише готивим историјски теме када се филмски обрађују, постоје људи који или имају одбојност према историји или превише робују једном калупу.
Режисер за разлику од историчара има право да "тумачи" историју, да произвољно прикаже личности и догађаје па и на историјске нетачности ако је то са сврхом, да се дочара и то вријеме и начин живота и вриједносни систем који је владао.
А ова апсолутно одлична серија је примјер гдје те нетачности могу бити у служби серије. Има доста нетачности, збрка у годинама, имамо кроз серију у неку синтезу личности које су припадале различитим временима, и на почетку 6,.сезоне имамо Кијев са куполама цркви који одговара XI. и XII. вијеку а не IX.вијеку када је смјештена радња серије. Но по мени не утиче то на серију, осим оних који ће чангризаво тражити грешке, а и увијек се режисер може правдати да је то "комотније" дочарао, и да је то његово виђење.
Занимњив је озбор глумца који је утјелотворио лик Олега, Данило Козловски, памтимо га као Владимира из одличног руског филма Viking (2016)
Почетак 6.сезоне обећава, не треба сумњати, биће то добро, и ужитак за оне истинске филмофиле, посебно оне који воле историјске теме.

Khal Drogo

Ističe se
Poruka
2.151
La catedral del mar (2018)
Шпанска серија од 8 једносатних епизода која прати живот главних јунака кроз пола вијека историје Барселоне у XIV. вијеку, и који су судбоносно везани за градњу једне катедрале.
Серија је освјежење и у односу на ХБО серије и у односу на шпанске серије гдје знају превладавати тривијални дијалози, предвидиви заплети и расплети, овдје то није случај.
Занимљива прича, вјеродостојно је дочарано и то вријеме и амбијент и систем вриједности који је владао, другачији од оног који су кроз ранији приказ тог времена лажно афирмисали, ту су и моралне скрупуле које утичу на животе јунака у серији.
Дијалози добри, у служби серије, глума беспријекорна, драматуршки добро одрађено, приоритет је на реалистичном приказу тог времена што ће разочарати гледаоце умова обликованих холивудском продукцијом, радња течна, нема непотребних секвенци и дијалога што некад зна бити својствено шпанским серијама. Веома добра серија, филмофили који воле историјске теме биће задовољни.
Оцјена 8/10.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
213.413
See

imdb ocena 7/7
serija od 8 epizoda
glavni glumac : Jason Momoa

U dalekoj buducnosti posle kataklizme , virus je desetkovao covecanstvo .Oni koji su preziveli postali su slepi i morali su da pronađu nove načine interakcije, izgradnje, lova i opstanka. Sve to se se dovodi u pitanje kada se nakon par vekova rode blizanci brat i sestra sa mitskom sposobnoscu da vide.Momoa igra Baba Vosa koji mora da zastiti pleme i blizance dok ne odrastu.

RickRoss

Elita
Poruka
24.904
''Yellowstone''
Dosta zanimljiva serija, kod nas ne baš toliko poznata.
Radnja se odvija u Montani i prati Johna Duttona (Kevin Costner) i njegovu decu koji žive na poznatom ranču ''Yelowstone''. Osim samog ranča John u svom posedu ima i neverovatnih 3000 kvadratnih kilometara netaknute zemlje koja je zapala za oko mnogim moćnim biznismenima. Najopasniji među njima je ambiciozni Thomas Rainwater, novoizabrani poglavica lokalnog indijanskog plemena i vlasnik obližnjeg hotela i kasina koji pokušava na razne načine da povrati zemlju koja je davno oteta njegovom narodu. Međutim John i njegova deca se neće tako lako odreći zemlje koja je generacijama u vlasništvu porodice i spremni su da učine bukvalno sve da bi zaštitili svoje imanje i svoje najbliže.

Trenutno se snima treća sezona.

Luda Srpska Druzina

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.240
Kakav je Mandalorian? Ja skinuo prvu epizodu i nisam ni gledao, imam nesto drugo ne repertoaru :D

@tema Westworld sam batalio posle trece epizode, smor.. Sad gledam Dark i zadovoljan sam, vredi ispratiti... Pre toga La Casa De Papel, Stranger Things i Black Mirror - fenomenalne sve 3... A od domacih sto se daju trenutno, sad kad vec mahom ulaze u finis, Dug moru jedina vredna pomena, ostale prosecne ili ispodprosecne...
Sta znam, odgledao sam jednu epizodu, na godisnjem sam trenutno pa ne trosim vreme na serije. Ko je vatreni zaljubljenik u taj univerzum svemirskih ratova da ne kazem fransizu bice odusevljen, meni se licno vise svidela watchmen, bolesnija je a ako treba se bira izmedju sf i bolesnog uvek cu izaberem ovo drugo :lol:

Khal Drogo

Ističe se
Poruka
2.151
Of Kings and Prophets (2016)
1576557918099.png

Филмска серија од 9 епизода. Филмови са библијским мотивима увијек спутавају режисера, ту ваља испоштовати задати калуп, овдје је режисер то смјестио у историјске прилике, уз подоста фикције.библијске личности, Давида, Саула и његови синове, Самуила, Филистејце, Голијата приказао је нешто "комотније", додао им неке врлине и мане чиме је у некој мјери одступио од задатог. Прича обогаћена интригама, издајом, амбицијама на свим странама, режисер је порадио на карактерима личности, настојећи приказати и позитивну и мрачну страну.
Прича јесте занимљива, глумачка екипа добро одабрана, дијалози и монолози у служби серије, но повремено тривијални, неке сцене и дијалози убачене да попуне вријеме између ипак предвидивих (ту не мислим на задати образац из Библије, већ на оно што је фикција режисера) заплета и расплета. Могло је боље. Драматуршки добро одрађено, фотографија добра.
Оцјена 7/10.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
18.832
Batalio Peaky Blinders u trećoj sezoni.

Počeo da gledam V Wars i pored obećavajućeg početka krenuo da smara.... mada ću završiti sezonu...jednom :mrgreen:..... i onda boooom

Nisam ni bio svestan koji biser propuštam. Pure art. U dahu prvu sezonu odgledao....idemo dalje
Druga je jos bolja, treca drugacija, ali isto vrhunska. I ja je obozavam i veliki sam fan, al da je bas umetnost ne, pre bih rekao dobra zabava. Ima i tema, pa se slobodno pridruzi. :ok: https://forum.krstarica.com/threads/money-heist-la-casa-de-papel.896666/

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.