Second hand

pa ovdeb ljudi i žive živote čisto da im se nešto dešava i da bi preživeli
mada većini se niti išta dešava a jedva i da žive
moš misliti tek onda veze kolko su kvalitetne ispunjenje zajedničkim aktivnostima putovanjima provodom poklonima emocijama i strasnim sexom
ne da se uzima druga ruka nego i šta bilo, kinezi, rumuni, bugari, 6. klasa, ono što drugi odbace pa niko neće
najsumnjiviji su oni koji se furaju kako su na prvi pogled iz cuga našli ljubav svog života
još u srednjoj školi
tu znaj da je ceo život foliranje
ovako možda nešto i uspeš
 
Nešta se ne sećam da sam rekao da bih bio spreman da legnem sa svakom.Pričao sam o malom širem shvatanju ove pojave koja ne mora biti nužno zla.

Zla je iz prostog razloga sto ne samo sebe navodis na stranputicu nego i partnerku.

Mozda bi ona bez tebe nasla pravog,ali posle tebe, taj pravi vise je ne bi hteo.(Kao i tebe tvoja prava).
 
Sve više ljudi (po sopstvenom priznanju) nije u vezama sa ljudima koji su im zaista prvi izbor, neko ko im se zaista sviđa, na koga su odlepili i lepo im je, to je više ubijanje vremena, partnerstvo dok ne naiđe bolja/i... Baš mi je pre neki dan jedna devojka rekla "ma znam i ja da mogu bolje, sad da mi naleti neki kao (nećemo o imenima :D) ja bih ovog ostavila u sekundi, nego, eto, moram i izaći iz kuće, čisto da mi se nešto dešava"... I ne, ovo ne govorim kako bi žene ispale ovo ili ono, nego mi je to bila inspiracija za temu, ima i muškaraca takvih na tone...

Da li bi bili u takvim vezama? Ako ste i bili kakva su iskustva? Da li to može da izbaci neke lepe trenutke?

I kako na to gledate sa moralne ili svake druge strane?

Ako svi redom odgovorite u stilu "ja to nikad ne bih uradio/la, to su loši ljudi, ne, mi nikako", pretvoriću se u Anonimusa i oboriti vam sisteme, ukrašću vam iz frižidera tu mortadelu što ste uštekali...

Toga je uvek bilo i uvek će biti.
 
Al si naso poredjenje.Ne valja.

Za Audi moras da stedis pare .
Ako se budes vozao u Jugu i trosio pare na gorivo i popravke , tesko da ces imati za Audi.
Verovatno ces ceo zivot provesti u Yugu i sanjatiAudi.
Ta prica se uglavnom tako zavrsava.

Za Audi se ne štedi, za Audi se vredi ili otima, to je suština.

Inače, što se tiče varanja, prosto imam testosteron nabijen... Šta god mi daš ja hoću bolje, sve mi brzo dosadi (to me blizanac u horoskopu kolje)... Da mi daš kuću na plaži ja bih ti za godinu ili pola godine tražio kuću u vodi, ne znam kako ali eto...

Samo što ja nisam za ono zapošljavaš neku da bi je kresao ili to radiš u svojoj ulici, gradu, praviš paralelne veze... Nego to na poslovnom putu u Italiji, npr... Ne treba ponižavati ženu a ni pružiti mogućnosti drugima da je gledaju kao jadnicu, ovako to uradiš kao poslovnu transakciju, odradiš svoje, svi srećni i zadovoljni, a žena ti je i dalje kraljica koja stoji pored tebe :D

Bolje i to da radim nego da budem nadrndan i nezadovoljan, takav nikome sigurno ne trebam.

I nema to veze sa karakterom, sa karakterom ima veze to što ne kockam, ne drogiram se, ne pijem i ne pušim... Ovo je više stvar prirode...
 
Za Audi se ne štedi, za Audi se vredi ili otima, to je suština.

Inače, što se tiče varanja, prosto imam testosteron nabijen... Šta god mi daš ja hoću bolje, sve mi brzo dosadi (to me blizanac u horoskopu kolje)... Da mi daš kuću na plaži ja bih ti za godinu ili pola godine tražio kuću u vodi, ne znam kako ali eto...

Samo što ja nisam za ono zapošljavaš neku da bi je kresao ili to radiš u svojoj ulici, gradu, praviš paralelne veze... Nego to na poslovnom putu u Italiji, npr... Ne treba ponižavati ženu a ni pružiti mogućnosti drugima da je gledaju kao jadnicu, ovako to uradiš kao poslovnu transakciju, odradiš svoje, svi srećni i zadovoljni, a žena ti je i dalje kraljica koja stoji pored tebe :D

Bolje i to da radim nego da budem nadrndan i nezadovoljan, takav nikome sigurno ne trebam.

I nema to veze sa karakterom, sa karakterom ima veze to što ne kockam, ne drogiram se, ne pijem i ne pušim... Ovo je više stvar prirode...

Smesan si mi . Lazi su ti tako providne a ti sam u njih verujes. Samo ti.

Tvoj izbor - tvoja sudbina.

Svakom prema svome trudu.

- - - - - - - - - -

To što ljudi žive u takvim vezama ne znači da nemaju nivo, osim onih koji zaista nemaju nivo, nego možda da sporazumno od obe strane žive u takvoj vezi.

Pazi ti shodno svom nivou biras pravu. Ne mozes birati bolju od sebe, a goru neces.

Ako se pomiris s tim da budes s osobom nizeg nivoa na neko vreme,ti u stvari padas na nizi nivo. Ti vise nisi na istom nivou i nisi vise dostojan one koju si zeleo.
Ona, ako je zadrzala nivo, nece te vise hteti.

Evo ti konkretan primer.Ako cura vidi da si bio sa zenom ispod njenog nivoa, neces joj biti pozeljan.(ukoliko bi i htela polovnjaka).
 
Poslednja izmena:
Smesan si mi . Lazi su ti tako providne a ti sam u njih verujes. Samo ti.

Tvoj izbor - tvoja sudbina.

Svakom prema svome trudu.

- - - - - - - - - -



Pazi ti shodno svom nivou biras pravu. Ne mozes birati bolju od sebe, a goru neces.

Ako se pomiris s tim da budes s osobom nizeg nivoa na neko vreme,ti u stvari padas na nizi nivo. Ti vise nisi na istom nivou i nisi vise dostojan one koju si zeleo.
Ona, ako je zadrzala nivo, nece te vise hteti.

Laži?
 
Sve više ljudi (po sopstvenom priznanju) nije u vezama sa ljudima koji su im zaista prvi izbor, neko ko im se zaista sviđa, na koga su odlepili i lepo im je, to je više ubijanje vremena, partnerstvo dok ne naiđe bolja/i... Baš mi je pre neki dan jedna devojka rekla "ma znam i ja da mogu bolje, sad da mi naleti neki kao (nećemo o imenima :D) ja bih ovog ostavila u sekundi, nego, eto, moram i izaći iz kuće, čisto da mi se nešto dešava"... I ne, ovo ne govorim kako bi žene ispale ovo ili ono, nego mi je to bila inspiracija za temu, ima i muškaraca takvih na tone...

Da li bi bili u takvim vezama? Ako ste i bili kakva su iskustva? Da li to može da izbaci neke lepe trenutke?

I kako na to gledate sa moralne ili svake druge strane?

Ako svi redom odgovorite u stilu "ja to nikad ne bih uradio/la, to su loši ljudi, ne, mi nikako", pretvoriću se u Anonimusa i oboriti vam sisteme, ukrašću vam iz frižidera tu mortadelu što ste uštekali...


moje ponasanje prezentuje moje stavove tako da bi to uvek bilo adekvatno onom sto prema nekom osecam. lagati drugog je glupo, sebe-jos gluplje.
isto tako, mogu da razumem sve one koji "ne mogu sami" , pa sa kim god....
kada se dvoje takvih nadju, oboje "na cekanju", moze da im bude dobro i ko zna kako to dalje moze sve da ide i funkcionise. kako god, ne osudjujem! :)
 
Pun si izgovora koje smatras argumentima.

- - - - - - - - - -



O tome se mogu pisati knjige. Govorim ti generalno.

Nisu to izgovori, to su činjenice utemeljene na fizici i prirodi.

To što ti imaš testosterona, ambicija i potreba da ti u šaku stane, to je drugo... Ja i ne očekujem da me šira masa razume, nit' mi to treba... Ali nećemo temu u ličnom smeru... Nema potrebe...

A da sam hteo ići kod duhovnika da mi popuju ja bih otišao.

- - - - - - - - - -

moje ponasanje prezentuje moje stavove tako da bi to uvek bilo adekvatno onom sto prema nekom osecam. lagati drugog je glupo, sebe-jos gluplje.
isto tako, mogu da razumem sve one koji "ne mogu sami" , pa sa kim god....
kada se dvoje takvih nadju, oboje "na cekanju", moze da im bude dobro i ko zna kako to dalje moze sve da ide i funkcionise. kako god, ne osudjujem! :)

Nije to ne mogu sami koliko im je dosadno, ništa im se ne dešava... To je u konkretnom primeru te devojke... I nekako je i razumem... Mislim, neće se ubuđati u kući...
 
moje ponasanje prezentuje moje stavove tako da bi to uvek bilo adekvatno onom sto prema nekom osecam. lagati drugog je glupo, sebe-jos gluplje.
isto tako, mogu da razumem sve one koji "ne mogu sami" , pa sa kim god....
kada se dvoje takvih nadju, oboje "na cekanju", moze da im bude dobro i ko zna kako to dalje moze sve da ide i funkcionise. kako god, ne osudjujem! :)

Tako i treba - teziti najboljem i ne gledati s prezirom one ispod sebe.

Ali zao cin treba osuditi.

- - - - - - - - - -

Nisu to izgovori, to su činjenice utemeljene na fizici i prirodi.

To što ti imaš testosterona, ambicija i potreba da ti u šaku stane, to je drugo... Ja i ne očekujem da me šira masa razume, nit' mi to treba... Ali nećemo temu u ličnom smeru... Nema potrebe...

A da sam hteo ići kod duhovnika da mi popuju ja bih otišao.

- - - - - - - - - -



Nije to ne mogu sami koliko im je dosadno, ništa im se ne dešava... To je u konkretnom primeru te devojke... I nekako je i razumem... Mislim, neće se ubuđati u kući...

Cinjenice kad kazes : nije to do karaktera nego priroda?

Mozes ti da vidis svoje propuste ali neces. zato to i nije opravdanje.

Smeta ti sto ti kazem da se nisi opravdao?ne bi trebalo.
To je za tvoje dobro.

Trazio si. Dobio si.
 
Tako i treba - teziti najboljem i ne gledati s prezirom one ispod sebe.

Ali zao cin treba osuditi.

- - - - - - - - - -



Cinjenice kad kazes : nije to do karaktera nego priroda?

Mozes ti da vidis svoje propuste ali neces. zato to i nije opravdanje.

Priroda, normalno, kao što lav pojede kilogram mesa a konj nikad i ne proba, npr... Lav nije zbog toga ništa lošiji.
 
ako vam se neko dopada, mislite da je idealna prilika, ako je taj neko osoba iz snova ili zelja mnogih drugih a vi prema njemu ne osjecate nista, onda pod hitno da ste prekinuli takvu vezu, ali pod hitno :rtfm:

zajbacete se u zivotu ja kad vam kazem
coffee_L.gif


treba covjek biti sa onom osobom za kojom srce lupa i za kojom misli lete pa taman da je to najgora osoba na svijetu
coffee_L.gif
 
Što bih se ljutio?

Samo su mi smešni ljudi koji stvari postavljaju tako u startu oni su u pravu a drugi greše.

Objasnio sam ti kako nismo svi isti, čak i u prirodi imaš različitih vrsta, tako i ovde... Samo imamo iste oblike, manje - više.

Pa naravno da nismo svi isti. Ja te ne silim da ti izvuces svoj maksimum. Tvoja volja.
No ne treba da se ljutis sto zanjes onako kako sejes. To je TVOJ izbor.

Nemoj da brkas pojmove niti svoju predodredjenost.To je greska.
 

Back
Top