Koji procenat populacije su NPC?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
69.063
U svetu igara je poznat termin NPC - Non Playing Charcters, oni koji nisu igrači ali su neophodni za igru. Otprilike kao statisti.
Koliko takvih ima u realnom životu?

1714586247912.png
 
Pa sad zavisi da li gledas makro ili mikro svet. Pa cak da li gledas celu galaksiju ili ovu nasu planeticu.
Onda u tom kontekstu za mene svi su i jedno I drugo, prosto ne mogu da ih podelim na te dve grupe.
Ja sam ljude uvek delila u dve grupe. Na one sa I na one bez duse.
 
Pa sad zavisi da li gledas makro ili mikro svet. Pa cak da li gledas celu galaksiju ili ovu nasu planeticu.
Onda u tom kontekstu za mene svi su i jedno I drugo, prosto ne mogu da ih podelim na te dve grupe.
Ja sam ljude uvek delila u dve grupe. Na one sa I na one bez duse.
Svi imamo dušu. I svačija duša je dobra. Samo što imamo različite uloge u ovom prostoru i dimenziji. Svi su potrebni, i oni najgori i oni najbolji. Svest i duša ne može da raste bez (projektovanog) dobra i zla
 
Kako god...Taj koji je izabrao ulogu negativca jeste negativan. Nema tu mnogo filozofije.
Dusa po kojoj tece tudja krv ne moze da bude dobra.
To ti je isto kao kada se deca igraju kauboja i indijanaca ili, u doba Tita, nemaca i partizana. Da bi igra imala smisao, mora da bude i onih drugih. Može se reći da su one duše koje su odabrale negativce ustvari požrtvovaniji za zajednicu.

A opet, to ne znači da treba da se sažališ nad lošima, pa neka im je to samo i uloga.
 
Postovi su reci koje su deo nas a i ne moraju da budu. To je kao da coveka procenjujes po rupicama u nosu. Ne vidis vise od njega.

допада ми се поређење....

у једном посту видишрупиценаносу...у другом ресицу на шкољки увета...у трежем прегб рамена...у парпостова видишлакат

чеееесто средњи прст .....

И тако склепаш део по део....
 
To ti je isto kao kada se deca igraju kauboja i indijanaca ili, u doba Tita, nemaca i partizana. Da bi igra imala smisao, mora da bude i onih drugih. Može se reći da su one duše koje su odabrale negativce ustvari požrtvovaniji za zajednicu.

A opet, to ne znači da treba da se sažališ nad lošima, pa neka im je to samo i uloga.
Ne vidim njihovu svrhu. Meni ta vrsta dinamika ni u mikro svetu (mom licnom) nije potrebna. Ljudi beskorisno trace svoje zivote prateci nekada po tvome pastire koji ih vode na klanje. Mislim da su mi pastiri u tvojoj podeli najgori.
допада ми се поређење....

у једном посту видишрупиценаносу...у другом ресицу на шкољки увета...у трежем прегб рамена...у парпостова видишлакат

чеееесто средњи прст .....

И тако склепаш део по део....
Samo za one koji citaju i izmedju redova i prate "delovanje" te osobe. Mada eto izmamio si mi osmeh :) I meni se svidja tvoja "slagalica" :)
 

Back
Top