Scarface: THE WORLD IS YOURS

Одгледао га јуче
Класичан мафијашки филм са Паћином у главној улози.
Радња филма и поред све пуцњаве и јурњаве је мало досадна и предвидљива.
Тако да су дијалози и монолози, а пре свега лик Монтане (и како га је Ал Паћино одиграо) оно што чини филм изнад просечног .
Паћино има стварно јаке изјаве, нарочито је добра она сцена кад је пијан у друштву богаташа.
~.....места за лошег момка, лоши момак пролази . .. ~ :lol:
Стварно упечатљива сцена.
Сви ликови су негативни (осим тонијеве маме), а сем паћина и прилично незанимљиви.
Монтана је у принципу ђубре од човека, који једину кап морала показује кад не жели да убије жену и децу заједно са жртвом, што је било чак неочекивано.

Поцепао сам се код сцена кад се удвара Елвири
- чак и да сам слепа, очајна и умирем од глади на пустом острву, ти си нешто последње са ким бих била.
И одма следећа сцена:
- шефова жена, знаш..... свиђам јој се. :hahaha:
А 10 пута сам враћао и оно
fu*ck you how about that ? !
хахаха
Итд. Има тога још.
Е да сцена са ~пеликаном~ нпр. Хехе има хумора,
Посебно су добро снимљене неке важне сцене и oна музика у позадини.
Пс. Е да наравно ту је и чувени монтанин мали пријатељ на крају :worth:
(мада му ови непријатељи нису били превише спретни)
 
Scarface je dobar film sa extra glumcem Al Pacinom.
mene jedino interesuje da li su sve one radnje u filmu istinite?
posebno ono na kraju kad gine montana,deluje mi tesko ostvarivo ako je Montana bas postojao da on sam pobije onoliko ljudi :roll:
Pa "sve radnje u filmu " nisu istinite , posto je sam Montana izmisljen lik , al je vremenski kontekst i svi dogadjaji koji se opisuju su istiniti i desavali su se bas u to vreme , cak i bez imalo preterivanja u filmu , osim tih Pacinovih caknorisovskih momenata na kraju ,kad pobije sam ceo bataljon sto je naravno preterano , al sve ostalo je uglavnom bilo jos i gore nego u filmu
Evo jedan fenomenalan dokumentarac koji se bavi tom temom i odlicno objasnjava sta se stvarno desavalo u Majamiju na prelasku iz 70' u 80',verovatno najbolji na tu temu :
http://www.google.com/url?sa=t&sour...aGX3gprPI2Opusf0w&sig2=4hxjrL3pvd4GsD0UtiBjWA
 
Al pacino je vrhunski odglumio Montanu......glumacki savrseno....toliko je jak njegov otisak u filmu da nema smisla raspravljati sta bi bilo da ne igra on....ali da film nije dobar ne bi ga ni al pacino izvukao...odlican film....i treba se uzeti u obzir godina snimanja i to da je ta prica hiljadu pta prezvakana,pa je sad lako predvidiv....
 

Back
Top