Savršeni i savršena?

Pitanje je bilo veza koja nije savršena da li je bolja od savršene..ti mi daješ definiciju savršene svađe i tako i veze, ali riječ svađa isključuje smirenost, predvidiv tok ili savršenost....sjeti se prave svađe koja te izbaci iz takta....manje ili više....kvalitetna svađa se ne kvalifikuje na osnovu stepena ljutnje , nego šta radimo sa tom ljutnjom, bjesom.....da li veza može bez takvih emocija..?...

Mirimo se na PRAVI NACIN. Zasto bi pojam savrsen(og) partner(stva) iskljucivao ljutnju, bijes.... koji ni ne moraju nuzno biti uzrokovani nekim mojim postupkom??? Samo neizivljeni misle da je savrsena veza bez "ljutih" i "jakih" emocija.
A pitanje da li je bolja savrsena ili nesavrsena veza mi je besmisleno (i nije tako pisalo u uvodnom postu :think:).... Veza u kojoj se ja osjecam dobro je vrijedna ulaganja. Ja rekoh da mi treba inspiracija, a to je kontradiktorno savrsenstvu.
 
Beskrajno razumijevanje - DA, beskrajno odobravanje - NIKAKO, pa nije savrsen onaj koji mi povladjuje (jer to je druga rijec za beskrajno odobravanje).... Savrsen je onaj koji mi je konstantna inspiracija i uz koga mi je lijepo, koji zna da se "svadja" argumentirano vise nego impulsivno, koji zna da se "pomiri" na pravi nacin, onaj sa kojim je komunikacija sve osim napora.
Toliko ukratko.

Evo ovdje lijepo kažeš da si protiv jakih emocija, impulsivnih svađa, ljutnje...neke svađe bez napora, a ja kažem da takva ne postoji i da svađa uključuje ljutnju, bijes, ekstremna osjećanja....i da je kvalitet svađe u tome šta radimo sa tom ljutnjom....pustimo da vrijeme pronađe kompromis ili nastupamo destruktivno na sve okolo nas...
 
Evo ovdje lijepo kažeš da si protiv jakih emocija, impulsivnih svađa, ljutnje...neke svađe bez napora, a ja kažem da takva ne postoji i da svađa uključuje ljutnju, bijes, ekstremna osjećanja....i da je kvalitet svađe u tome šta radimo sa tom ljutnjom....pustimo da vrijeme pronađe kompromis ili nastupamo destruktivno na sve okolo nas...

Argumentirano VISE nego impulsivno :rtfm:.......

Dobra komunikacija ukljucuje iskrenost, ljubav ukljucuje zelju da razumijemo i prihvatimo. Necu biti sa nekim ko ni sam ne zna pravi nacin da smiri te intenzivne emocije. On ce mi reci nacin, ja cu to probati prihvatiti i pomoci da se strasti smire.
Trebam li crtati ;)

Sta ti smatras savrsenim :eek:
 
Beskrajno razumijevanje - DA, beskrajno odobravanje - NIKAKO, pa nije savrsen onaj koji mi povladjuje (jer to je druga rijec za beskrajno odobravanje).... Savrsen je onaj koji mi je konstantna inspiracija i uz koga mi je lijepo, koji zna da se "svadja" argumentirano vise nego impulsivno, koji zna da se "pomiri" na pravi nacin, onaj sa kojim je komunikacija sve osim napora.
Toliko ukratko.

e bas tako :D :heart:
 
Kako izgleda savršena osoba s kojom biste bili ?

Savršene veze, uključuju li svađu, ili samo beskrajno razumjevanje i odobravanje jer je tu bezgranično povjerenje totalno opravdano, bez primjedbi osim jedne ...savršenstvo je mana, da li je?

brate...nisam razmišljo na tu temu, jer savršenih jelte nema...misim nije da sad ja tu kao nešto ne maštam, al to je suviše nerealno da bi mašta imala bar neko utemeljenje...znaš ono...bar za mali procenamt mašte možeš i da se ponadaš...al ovde nema šta da se nadaš...

al sam ga sročijo...
a050.gif
 
Argumentirano VISE nego impulsivno :rtfm:.......

Dobra komunikacija ukljucuje iskrenost, ljubav ukljucuje zelju da razumijemo i prihvatimo. Necu biti sa nekim ko ni sam ne zna pravi nacin da smiri te intenzivne emocije. On ce mi reci nacin, ja cu to probati prihvatiti i pomoci da se strasti smire.
Trebam li crtati ;)

Sta ti smatras savrsenim :eek:

.....sva sreće pa se ipak znaš naljutiti, koliko toliko....e to to je svađa, bar približno...i bilo bi dosadno da je nema.....evo to sam ti bukvalno nacrtala....kontaš?.....:)
 
Kako izgleda savršena osoba s kojom biste bili ?

Savršene veze, uključuju li svađu, ili samo beskrajno razumjevanje i odobravanje jer je tu bezgranično povjerenje totalno opravdano, bez primjedbi osim jedne ...savršenstvo je mana, da li je?
savrsena osoba ne postoji, te je nikada nisam ni zamisljala
uvek zamisljam realne likove u kontekstu sa sobom, samo toj fantaziji dodam savrsene okolnosti :)
 
Ja zapravo i ne zelim savrsenog decka. Za mene je savrsena osoba ona koja je nesavrsena, ali vrlo kreativno i sa stilom mane pretvara u vrline.

Zelim decka koji je andjeo u licu, a u sebi opet nosi nesto delikvenstko, buntovno... Pogled mi je mnogo vazan, mora da me uznemiri... Tako sam se i zaljubila na prvi pogled-nisam sapavala bukvalno tri noci misleci samo na njegove oci... On me je i poljubio kao da me je hipnostisao. Cini mi se, da mi je tad rekao da pocnem da mjaucem, opusteno bih to i uradila. :heart:

Volim decacku nestasnost, duhovitost, da bude intelektualan tip, ali da se time ne razmece, vec da se samo njegovo obrazovanje ogleda u bogatom recniku, izrazavanju uopste, diskusijama... Ja sam mnogo razmazene prirode i svidja mi se da mi neko malo protivureci, da udjemo u neki dobrocudni konflikt cisto igr recima radi ;) Nista me ne pali kao njegov fokus na mene, kada mi govori i pokazuje da sam ja centar njegove paznje i da je najbolje od svoje energije cuvao za mene... I mnogo sam sebicna... Prezirem svaki pogled druge devojke na njemu, ali ljubomoru ne pokazujem, vec konstruktivno pretvaram u salu.

Mislim da savresena osoba nije ona koja ispunjava sve psihofizicke vrline jednog bica (perfektan um i elo, ako to uopste i postoji), vec je to ona osoba sa kojom se osecamo kao da pripadamo... Koja nas izludjuje i odusevlkjava u isto vreme... :heart:

Sada posvecujem ovu pemu svom decku, koja je jedna od savrsenih za nasu vezu:
 
ako nema svađe veza nema čar.......jeste li znali da neki psiholozi dijele veze na one gdje se partneri kvalitetno svađaju ione gdje se nekvalitetno svađaju?

...dobro ljudi svi se svađaju.....što jednostavno ne napišete to je začin za vezu...i prema partneru ne osjećamo samo ljubav,nekad ga mrzimo, nekad smo ljuti, nekad ga obožavamo, u vezi sve emocije moraju biti prisutne jer inače ni ne volite tu osobu....
 
Ljudi nisu savrseni pa tako ne postoji ni savrsena veza.
Imala sam decka koji je bio blizu savrsenog kojeg ja zamisljam i o kome mastam ali
nam je veza bila bljak!
A sada imam nekoga ko je nesavrsen i svesna sam toga ali je veza super i
sve u njoj.
Ne treba da tezimo savrsenstvu,to je samo pojam.
Treba da smo realni i da ocekujemo samo onoliko koliko
smo spremni da pruzimo.
 
Kako izgleda savršena osoba s kojom biste bili ?

Savršene veze, uključuju li svađu, ili samo beskrajno razumjevanje i odobravanje jer je tu bezgranično povjerenje totalno opravdano, bez primjedbi osim jedne ...savršenstvo je mana, da li je?

savrseno je neprirodno, fejk i dosadno

nije mana ali je u svakom slucaju letargicno

isto savrseno ne postoji

ako je sve bas kako treba onda su problemi zatashkani pod tepihom

bolje je kad je dinamicno, paprikash deshavanja good&bad
 
brate...nisam razmišljo na tu temu, jer savršenih jelte nema...misim nije da sad ja tu kao nešto ne maštam, al to je suviše nerealno da bi mašta imala bar neko utemeljenje...znaš ono...bar za mali procenamt mašte možeš i da se ponadaš...al ovde nema šta da se nadaš...

al sam ga sročijo...
a050.gif

...takođe, siguran sam da kad bi svako pored nas imao savršenog partnera, brzo bi mu dosadio i tražio bi nesavršenog...
 
Kako izgleda savršena osoba s kojom biste bili ?

Savršene veze, uključuju li svađu, ili samo beskrajno razumjevanje i odobravanje jer je tu bezgranično povjerenje totalno opravdano, bez primjedbi osim jedne ...savršenstvo je mana, da li je?

za mene nije kompetan odnos ako nema zdravog neslaganja.
a da toga inace nema onda je tu neko debil, neko ko klima glavom i odobrava sve sto druga strana kaze, predlozi,misli. e to je nezdravo i nema veze sa savrsenstvom.
 
Ja zapravo i ne zelim savrsenog decka. Za mene je savrsena osoba ona koja je nesavrsena, ali vrlo kreativno i sa stilom mane pretvara u vrline.

Zelim decka koji je andjeo u licu, a u sebi opet nosi nesto delikvenstko, buntovno... Pogled mi je mnogo vazan, mora da me uznemiri... Tako sam se i zaljubila na prvi pogled-nisam sapavala bukvalno tri noci misleci samo na njegove oci... On me je i poljubio kao da me je hipnostisao. Cini mi se, da mi je tad rekao da pocnem da mjaucem, opusteno bih to i uradila. :heart:

Volim decacku nestasnost, duhovitost, da bude intelektualan tip, ali da se time ne razmece, vec da se samo njegovo obrazovanje ogleda u bogatom recniku, izrazavanju uopste, diskusijama... Ja sam mnogo razmazene prirode i svidja mi se da mi neko malo protivureci, da udjemo u neki dobrocudni konflikt cisto igr recima radi ;) Nista me ne pali kao njegov fokus na mene, kada mi govori i pokazuje da sam ja centar njegove paznje i da je najbolje od svoje energije cuvao za mene... I mnogo sam sebicna... Prezirem svaki pogled druge devojke na njemu, ali ljubomoru ne pokazujem, vec konstruktivno pretvaram u salu.

Mislim da savresena osoba nije ona koja ispunjava sve psihofizicke vrline jednog bica (perfektan um i elo, ako to uopste i postoji), vec je to ona osoba sa kojom se osecamo kao da pripadamo... Koja nas izludjuje i odusevlkjava u isto vreme... :heart:

Sada posvecujem ovu pemu svom decku, koja je jedna od savrsenih za nasu vezu:

wow, ti bas znas sta je ljubav :heart:
 

Back
Top