Savez sa Rusima ili EU?

Ljudi,ja znam da se mi svi ovde slazemo da Srbija treba uz Rusiju,ali se ipak sa nama ne slaze 51% gradjana ove nesrecne zemlje...

Ali, kada im se objasni koliko će Srbiju stajati prelazak na NATO standard? Čak i na kredit, kredite neko treba da vrati, pa kada počnu svoju decu ispraćati na razna ratna područja i čekati svaki minut vest jel' poginuo njihov sin, ili susedov?
 
Ko je jeftiniji.Koliko sam ja chuo Ruje.NATO standardi isto tako ne zabranjuju kupovinu ruske vojne tehnike.
Ali to uopshte nije pitanje jer ako nas politichari i tu ne zvrnu referendum za ulazak u NATO ovde nikada nece proci.Ne mora mi da ulazimo zvanichno u NATO da bi bili sa njima u dobrim odnosima,mozemo samo da imamo"veoma blisku saradnju" ne zato shto to volimo nego zato shto nema alternative.Jer ta pricha o ruskim bazama itd.je isto Radikalsko fantaziranje.bar u sledecih nekolikod ecenija,a do tada treba preziveti.

Ne provociramo mi NATO! Zar nam ne misle neki da otmu KiM!? I šta predlažeš za održavanje dobrih odnosa?
 
upravo tako. rusija nikada niej izdala srbiju, a to sto je u nekim periodima istorije bila u govnima, pa nije mogla da nam pomogne - to je druga stvar.

setimo se samo 1916. godine i 500.000 srpskih vojnika na obali albanije koji umiru od gladi bolesti i zime. saveznici su hteli da nase pradedove prepuste smrti ali je onda ruski car romanov rekao da ako italija i francuska ne spasu srpske vojnike da ce rusija izaci iz rata i ptopisati separatni mir sa austrougarskom i nemackom.

na taj nacin su rusi spasili preko 300.000 srpskih zivota. najmanje. Vecno im hvala zbog toga.

Pa da budemo iskreni nije bas tako bilo.

Rusu nas jesu zajebali 1978 za vreme velike istocne krize kada je Srbija dobila nezavisnost.Naime tada su Ruje htele da prave veliku Bugarsku na racun teritorija koje je Srbija u tom ratu osvojila.Tada nam je da budemo iskreni pomogla Nemacka,kao sto nam je pomogla i nakon poraza od Bugarske za vreme kralja Milana.

Sto se tice Romanova.Rusi su vako-nako planirali da izadju iz rata posto je narod poceo strahovito da se buni.Porazi Rusije u I svetskom ratu su bili i glavni okidaci Komunisticke revolucije...
 
Ne provociramo mi NATO! Zar nam ne misle neki da otmu KiM!? I šta predlažeš za održavanje dobrih odnosa?

A shta drugo mozemo?
Da zaratimo?
Sa chim?
Ima li shanse da pobedimo?
Ili da ih bar dobro zavijemo u crno?
Sa ovakvom vojskom teshko.Mozemo samo dzaba da izginemo i izgubimo.
Ko shto reche Don Vito u Kumu"Keep your friend close,keep your enemy closer.";)
 
Sta mislite jel moguc ovaj scenario.....
Kosovo proglasi nezavisnost i priznaju ga barabe....Srbi to ne prihvataju a EU ih na to sili i ucenjuje..dolazi do manjeg sukoba pa veceg...izbije rat...umesa se NATO...umesaju se Rusi...BUUUUUMMMM ..Sta mislite???
 
Sta mislite jel moguc ovaj scenario.....
Kosovo proglasi nezavisnost i priznaju ga barabe....Srbi to ne prihvataju a EU ih na to sili i ucenjuje..dolazi do manjeg sukoba pa veceg...izbije rat...umesa se NATO...umesaju se Rusi...BUUUUUMMMM ..Sta mislite???

Sumnjam, Ako se već Rusi hoće zaratiti sa NATO-m pre bi se za to odlučili radi Iraka? Ipak, tamo ima nafte, a KiM je rupčaga!?:D
Mada, možda KiM kao povod, a Irak kao uzrok?
 
Sta mislite jel moguc ovaj scenario.....
Kosovo proglasi nezavisnost i priznaju ga barabe....Srbi to ne prihvataju a EU ih na to sili i ucenjuje..dolazi do manjeg sukoba pa veceg...izbije rat...umesa se NATO...umesaju se Rusi...BUUUUUMMMM ..Sta mislite???

Ovaj deo izbaci iz scenarija: Srbi to ne prihvataju......
Koji god srpski političar prizna tu nezavisnost, po USTAVU leti na robiju!:D U najboljem slučaju!
 

Back
Top