Savez računovođa i revizora Srbije

Pozdrav,

Video sam tvoje komentare za ispit 2.2. Mogu ti reci da su korisni jer mozes da se skoncentrises na pitanja.


Imam samo jedno pitanje za stopu kontribucione dobiti. Ako su dali cenu po jedinici 10 rsd/kom a stopu kontribucione dobiti 30% da li to znaci da se varijabilni trosak po jednici racuna kao 10*,30 sto daje 3rsd/kom ili ide logika da je varijabilni trosak u stvari 70% sto daje 7rsd/kom.

Gledao sam knjigu ali dat je samo primer kada imas cenu po jedinici 10 a C/S racio 30%. Da li je onda isto.

Izvini mozda je glupo pitanje ali mi samo malo nejasno.

Hvala.
 
Koleginjice, da li mi mozete proslediti primer nekog urađenog zadatka? Ja imam par testova iz proslih rokova ali nemam ni jedan urađeni zadatak.
Unapred hvala :)

Poštovana koleginice, nemam urađen zadatak, ali nema ni potrebe za tim, jer sve to imate u knjizi. Napisala sam to još pre par meseci. Nekad su bili zadaci tipa, dobiju se napomene uz finansijske izveštaje, a mi treba da damo mišljenje. Ja sam imala reviziju potraživanja, i to imate sve u knjizi, kao i primere ostalih revizija, npr.osnovnih sredstava i slično. Što se tiče specijalnih ciljeva, to isto ima u knjizi, ne daje ništa izvan toga. Samo tabelu naučiš napamet i to je to. To je nosilo 10 bodova. E sad ne znam šta je bilo u junu, mislim da je neko bio izbacio pitanja. I izgleda je isto bila revizija potraživanja. Ne verujem da će i treći ispitni rok ponoviti isto. Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogla. Puno sreće na ispitu i da položiš! Pozdrav!
 

Back
Top