saveti za kosu, kozu, nokte...

  • Začetnik teme malasirena
  • Datum pokretanja
meni treba polmoc

moja kosa inace prirodna,kad je operem i kad je mokra je ovakva


I ne,ne hvalim se ,jer cim se osusi bude kao jedan veliki zbun bez tih lokni

jako ,jako mi je gusta kosa i na ovim vrucinama je nepodnosljivo skroz
inace nikad svoje lokne nisam volela,uvek sma fenirala na ravno,peglala i sad je stalno suva
jako opada,lomljiva je, za razliku od drugih devojaka koje imaju epu ravnu negovanu kosu koja se leprsa sad leti :( ja moram stalno u punju neku da je vezujem ,da je pustim ne dolazi u obzir,strasno je suva,ne izgleda negovano i to me najvishe nervira,stalno izgledam neuredno zbog kose ,ali ja stalno stavljam regenratore i balzame

ne mogu da se feniram,ako se osusi prirodno izgledam kao ona Hermiona iz hary potera

koristim od svarckofa neshto za Hair Repair,pa josh neki balzam od svarckofa od divlje ruze valjda,kao maska za kosu, pa josh neshto.....

i sve je to lepo,ali kako ja da postignem da imam te lokne i kad mi je suva kosa?

i odlucila sam da cu se vratiti loknama

shta da kupim za kosu? :)

dal od svarckofa nesto za talasastu kosu,i neki figaro ili...?


švarckoPf. :cool:

ja svoje lokne formiram tako što ih gužvam dok sušim kosu.
ponekad neku kremicu namažem na ruke tipa one maske avonove sa bananom i tim isto malo izgužvam. ili ona diamond gloss sa prskalicom... :)
i fina je.

evo i fotka.
31003_1355709384763_1592332166_30860464_5026180_n.jpg
 
Raisa ja ti preporucujem jedno dobro shishanje, jer kosa koja je talasasta se ne shisha kao i ostale kose. Potrebno je kosu oshishati tako da je mozes posle i sama namestati.
Kao sto sam vec preporucila.... ja sam super zadovoljna sa uslugama frizerskog salona Happy team, nalaze se u Bircaninovoj 13, a imas i njihov web-site pa mozes da pogledas njihove frizure :))), gde ces naci i kontakt telefon ;).
PoZz
 
e drage dame, pre nekoliko dana sam isprobala ovo, u zadnje vreme vrlo reklamirano, "brazilsko feniranje". to je tretman kose, prilikom koga se keratin lepi na vasu kosu peglom. zvuci katastrofalno ali... nekada je moja kosa kada je sama susim ili kada je prirodno susim, izgledala kao kod sestara od mardz simpson :zcepanje: kod frizera sam visila dva puta nedeljno, zadnjih ne znam ni ja koliko godina, ali sada je mojim mukama konacno dosao kraj :mrgreen::cool::klap::super:
pre par dana sam bila na tretmanu. prvo vam frizer opere kosu, zatim je prosusi, utrlja keratin na nju, isfenira je i potom je ispegla. nista ne pece, sem toga sto malo peku oci jer keratin prilikom grejanja kose isparava. tako tretiranu kosu ne smete vezivati i kvasiti tacno 72 sata a posle je sve kao u bajci. ja sam je malocas prala, osusila, mekana je kao paperje, ravna, lepa, kao da sam izasla iz salona :D
eto ja, samo da se pohvalim :mrgreen:
 
meni treba polmoc

moja kosa inace prirodna,kad je operem i kad je mokra je ovakva


I ne,ne hvalim se ,jer cim se osusi bude kao jedan veliki zbun bez tih lokni

jako ,jako mi je gusta kosa i na ovim vrucinama je nepodnosljivo skroz
inace nikad svoje lokne nisam volela,uvek sma fenirala na ravno,peglala i sad je stalno suva
jako opada,lomljiva je, za razliku od drugih devojaka koje imaju epu ravnu negovanu kosu koja se leprsa sad leti :( ja moram stalno u punju neku da je vezujem ,da je pustim ne dolazi u obzir,strasno je suva,ne izgleda negovano i to me najvishe nervira,stalno izgledam neuredno zbog kose ,ali ja stalno stavljam regenratore i balzame

ne mogu da se feniram,ako se osusi prirodno izgledam kao ona Hermiona iz hary potera

koristim od svarckofa neshto za Hair Repair,pa josh neki balzam od svarckofa od divlje ruze valjda,kao maska za kosu, pa josh neshto.....

i sve je to lepo,ali kako ja da postignem da imam te lokne i kad mi je suva kosa?

i odlucila sam da cu se vratiti loknama

shta da kupim za kosu? :)

dal od svarckofa nesto za talasastu kosu,i neki figaro ili...?

Imala sam isti problem u smislu da mi je uzasno suva i da kada se osusi izgleda ko vuna a o loknama i da ne pricam , na sve je licilo samo ne na njih,i ako sam bila kod frizera i ona sama mi je rekla da bih trebala nesto pod hitno da preduzmem, ali nije rekla sta :dash: pa ja sama resih da uzmem stvari u svoje ruke :mrgreen:, te kupih masku za kosu mog tipa od Nivee i mogu ti reci da mi je kosa mekana , sto mi je uzasno cudno , pa je non stop sada pipkam ne bi li se uverila da je stvarno :roll: i lokne su definisane .;)
 
Vec dve godine se farbam u crno... Medjutim dosadilo mi je i zelim to da promenim.:roll: Bila sam kod frizera kazu postoji neka krema za spiranje boje ali moram dugo dugo da ispiram samponom i redovnim pranjem pa tek onda... A i prilicno je skupo. A ja bih to, znate, vec sutra :confused: Ako neko nesto zna... Molim vas...;)
 
Vec dve godine se farbam u crno... Medjutim dosadilo mi je i zelim to da promenim.:roll: Bila sam kod frizera kazu postoji neka krema za spiranje boje ali moram dugo dugo da ispiram samponom i redovnim pranjem pa tek onda... A i prilicno je skupo. A ja bih to, znate, vec sutra :confused: Ako neko nesto zna... Molim vas...;)

nema šanse da se crna ispere tako lako, i ja sam se farbala u crno, pa sam na kraju završila
sa puštanjem moje prirodne kose (smedje) i pokušavanjem da je vratim u smedju farbama,
ali je uvek tamnija ispadala tamo gde je bila farba.
tako da najbolja solucija je frizer. možda mogu da se nabave preparati za skidanje farbe
koje možeš sama da iskoristiš, pa ti tako ispadne jeftinije, ali ne znam kako se zovu.
 

Back
Top