Quantcast

SATANIZAM

• Začetnik teme Devilish Dog
  • Datum pokretanja

Sizif

Buduća legenda
Poruka
30.429
Simpson:
hahah, pa ovo je biser nad biserima :lol:
Što ti kažeš, nemadoh snage da komentarišem. Aljona i fundamentalno poznavanje kritikovanih religija.

ALJONA: SATANISTI NE VERUJU U BOGA, ZA NJIH JE SMRTNI GREH VEROVATI U BOGA.

Uf. Biće valjda nešto od ovoga.

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
Simpson:
Алjона:
Интересантно, али чак сатанисти веруjу у Бога и они могу казати савршено тачно да Он постоjи...
А зар не? Ако они бих не веровали у Бога против кога бих они ратовали? Они одлично знаjу да Бог постоjи.
Наравно, вера код них ниjе таква као код нормалних хришћан.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
30.429
Алjона:
А зар не? Ако они бих не веровали у Бога против кога бих они ратовали? Они одлично знаjу да Бог постоjи.
Aljona, molim te ukoliko znaš engleski da pažljivo i bez predubeđenja pročitaš ovo:

http://www.churchofsatan.org/faq.html

Tu su odgovori na mnoga pitanja o satanizmu koja tebe zbunjuju, i bolje ćeš razumeti o čemu oni to pričaju ako saslušaš šta imaju da ti kažu. Mnoge predrasude su ti pogrešne, uostalom - videćeš.

M

Mladen_VR

Gost
Sizif:
Anonymous:
P.S.:Zbog satanizma bih mogao da podrzim ispiranje mozga i mucenje!
Gost, bez uvrede, ali ti ne znaš ništa o satanizmu. Tj. ono što znaš čuo si od nepouzdanih izvora, oni su sasvim normalni, ja poznajem jednog koji je jako prijatan i obrazovan čovek. Ne, oni NE kolju životinje i ne muče malu decu i ne orgijaju, oni su samo radikalno protiv crkve kao organizacije i protiv kulta jednog čoveka (kakve su monoteističke religije) i ceo pokret je takav u osnovi, što i nije tako loše.

Naravno, ima satanističkih pokreta koji su fundamentalistički, kao i kod svih drugih religija, ali njih ne treba mešati sa originalnim satanizmom.
Da nesto dodam - Alister Krouli, zacetnik satanizma, kome se uzgred "javio Satanail(jedan od najlepsih andjela koji je pozeleo da malo bude Bog) u jednom svom delu navodi JEDINO I OSNOVNO pravilo ovog verovanja: "Radi sta zelis!". Priznajem, i ja sam imam 2 prijatelja-obojica su Satanisti, koji su dosta prijatni i dobri drugovi.
P.S.: Koliko ja znam(a podosta sam se o tome informisao-radi sopstvene bezbednosti), dosad nikog nisu "vrbovali"!!!

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
Sizif:
Алjона:
Aljona, molim te ukoliko znaš engleski da pažljivo i bez predubeđenja pročitaš ovo:

http://www.churchofsatan.org/faq.html

Tu su odgovori na mnoga pitanja o satanizmu koja tebe zbunjuju, i bolje ćeš razumeti o čemu oni to pričaju ako saslušaš šta imaju da ti kažu. Mnoge predrasude su ti pogrešne, uostalom - videćeš.
Хвала ти опет на савет, умница, али сада jа читам нешто о сатанизаму. Ову книгу написао jедан познати руски професор-богослов. Зањимлмво...
Предрасуде о чему? На пример, о томе да они остваривају послови, о коjих говоре члан 105 Кривичног кодекса Русиjи "Убиство"?

V

Vrabac

Gost
Simpson:
pa ja tu verovatno nista ne mogu da promenim :)

Aljona, sto se tebe tice imam par stvari da ti dam na uvid pa ti opet porazmisli oko toga satana-zlo biblijski bog-dobro

S obzirom na tvoje komentare ne verujem da si mnogo razmisljala ovakvim stvarima ali siguran sam da znas za pricu o adamu i evi... znas vec kada je njima gospod bog(biblijski naravno) rekao : citiram:

"Samo roda s onoga drveta usred vrta, kazao je bog, ne jedite i ne dirajte u nj, da ne umrete."
" A zmija rece zeni: ne cete vi umrijeti nego zna bog da ce vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oci, pa cete postati kao bogovi i znati sto je dobro sto li zlo."

e sad ti kazes BOG=DOBRO DJAVO=ZMIJA=ZLO....

A ja te pitam ko je lagao ovde.... da li je lagao bog ili zmija... Bog kaze da ce umreti ako okuse plod... jesu li umrli?? nisu.. Zmija kae da ce im se otvoriti oci i da ce znati sta je dobro a sta zlo.. Da li im je istinu rekla? jeste... Ko laze? Bog! Ko govori istinu? zmija, tj. djavo! Ko je po hriscanstvu bog lazi i prevare? Djavo! Bog je lagao, znaci bog je sam ..... (nastavi sama recenicu)

ako hoces jos primera navescu ti.
Simpsone-duhovno su umrli!!!Nije rec o fizickoj ravni. Stalno mesas materiju sa duhom zato ne razumes ni Bibliju niti ijednu hriscansku postavku. Zasto si toliko tvrdoglav? Za pocetak mozda bi bolje bilo da si malo propustljiviji za druga misljenja...

Kastor

Primećen član
Poruka
596
Алjона:
Simpson:
Алjона:
Интересантно, али чак сатанисти веруjу у Бога и они могу казати савршено тачно да Он постоjи...
...i ova ti je dobra,bez uvrede,puno lupas Aljona!Pre nego sto se ukljucis u diskusiju razmisli dobro sta ces napisati,primetio sam da su tvoje izjave pune kontradiktornosti,povedi malo racuna o tome,ovo ti je samo jedan prijateljski savet! Elem sad nesto i o temi,slazem se sa Sizifom u potpunosti a i sa Simpsonom,po meni Biblija nije nista drugo do da budem prost,nesto slicno programu neke partije tj. stranke mnogo nelogicnosti i kontradiktornosti je u Bibliji,pozdrav. 8)

F

Fotina

Gost
....Aljona,Sodoma i Gomora mnogima nije dovoljna opomena!
Nema tu pomoci,ubedjivati ih,to je Sizifov posao.
To su mali izdanci Staljina,Lenjina,Tita,njima je BOG konkurencija,zato ga negiraju.
Oni su sebe ubijedili i POCINULI SU :lol:

Razmislite (ako uopste shvatate) o ovome:
...Djavo je jak,on vreba da ulije otrov u dusu,on rusi gradove,ali nemoze kulu u pijesku koju u svojoj
bezazlenosti dijete gradi na morskom zalu..

Kastor

Primećen član
Poruka
596
Fotina:
....Aljona,Sodoma i Gomora mnogima nije dovoljna opomena!
Nema tu pomoci,ubedjivati ih,to je Sizifov posao.
To su mali izdanci Staljina,Lenjina,Tita,njima je BOG konkurencija,zato ga negiraju.
Oni su sebe ubijedili i POCINULI SU :lol:

Razmislite (ako uopste shvatate) o ovome:
...Djavo je jak,on vreba da ulije otrov u dusu,on rusi gradove,ali nemoze kulu u pijesku koju u svojoj
bezazlenosti dijete gradi na morskom zalu..
...Pokusavas da kazes,sta??? :twisted:

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
"Kastor":
..i ova ti je dobra,bez uvrede,puno lupas Aljona!Pre nego sto se ukljucis u diskusiju razmisli dobro sta ces napisati,primetio sam da su tvoje izjave pune kontradiktornosti,povedi malo racuna o tome,ovo ti je samo jedan prijateljski savet!

Хвала ти, драги Касторе, на савету и добру критику.
1) Молим, кажи да какви контрадиктности jа сам имала?
2) Ако веруjем у Библиjу, "где има пуно контрадиктности..." :arrow: стога и jа имам неки контрадиктности :)

Поздрав.

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
"Fotina":
-....Aljona,Sodoma i Gomora mnogima nije dovoljna opomena!
Nema tu pomoci...
-Наравно.

-...ubedjivati ih,to je Sizifov posao.
- Ну, ну, драга Фотина, Сизиф jе личност и име своjе мишљење.

Поздрав.

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
Sizif:
Simpson:
Što ti kažeš, nemadoh snage da komentarišem. Aljona i fundamentalno poznavanje kritikovanih religija.

Мислим ову реченицу у другом изгледу:
"Сатанисти не име љубави према Богу, за њих jе смертни грех веровати у Бога".

Ако ти ћеш питати неког сатаниста: "Да ли Бог jе стварност?", он те обавезно ће говорити да Бог постоjи...Ако нема Бога, значи нема и сатани. Сатанизам без Бога jе "0", ништа...Философиjа сатанизама jе философиjа рата против Бога, а ако нема Бога, значи...

У философиjи поjам "вера" име неколико смисли, на пример, "вера"="религиjа" (Православље, Католицизам, Будизам и т.д.), "вера"=као човечанско осећање (на пример, веруjеш ли ти да ти имаш разум? или веруjеш ли ти да твоjа девоjка воле те? или веруjеш ли ти да Е=мс2? - све су то само...вера). Стога и кад говорила сам о вере сатаниста, говорила сам о "вере" као об осећању.

Поздрав.

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
Алjона:
Sizif:
Simpson:

Мислим ову реченицу у другом обзиру:
"Сатанисти немаjу љубави према Богу, за њих jе смертни грех љубити Бога". Нико не говоре да сатанист jе православни хришћанин и веруjе по Православљу.

Ако ти ћеш питати неког сатаниста: "Да ли Бог jе стварност?", он те обавезно ће говорити да Бог постоjи...Ако нема Бога, значи нема и сатани. Сатанизам без Бога jе "0", ништа...Философиjа сатанизама jе философиjа рата против Бога, а ако нема Бога, значи...

У философиjи поjам "вера" име неколико смисли, на пример, "вера"="религиjа" (Православље, Католицизам, Будизам и т.д.), "вера" као човечанско осећање кад човек не може са помоћу, на пример, формалноj логики, одговорити на неки питања, коjих у нашем свету има веома много (на пример, веруjеш ли ти да имаш разум, ако ти не видиш га као, на пример, своjе тело, или око, или руку? или веруjеш ли ти да имаш вољу? или веруjеш ли ти да твоjа девоjка воле те? - све су ево само...вера...ми веруjемо да имамо разум, вољу и нас воле људи). Стога и кад говорила сам о вере сатаниста, говорила сам о "вере" као об осећању.

Поздрав.

S

Sticky_Fingers

Gost
:shock: nisam satanista, ali se ne osecam ugrozeno zto sto postoje. svako ima pravo na svoje mishljenje, pa samim tim i "satanisti", narochito kad se govori o tako apstraktnim stvarima kao shto je bog...

S

Sticky_Fingers

Gost
Anonymous:
Sticky_Fingers:
Ljudi koji tako olako pljuju po "satanistima" verovatno nemaju pojma o njihovoj filozofiji. Oni, isto kao i pripadnici svih drugih religija, imaju kao krajnji cilj ljubav i "spajanje s Bogom". Oni nisu zli ljudi samo su im metodi drugaciji. Oni prinose na oltar zrtve da bi se umilili Bogu, isto kao sto su to radili recimo pagani ali za njih niko ne kaze da bi ih trebalo spaliti na lomaci. :twisted: [
/color]

Dragi StickY Fingers,ti ili si clan ove sekte ili nisi normalan!Bas bih volela da mi objasnis tu *ljubav* i to *spajanje s Bogom*.O kom Bogu ti govoris?Zar ti prihvatas ubijanje nevinih i orgijanje u slavu Satane?

To oni misle, isto kao shto hrishcanin misli da ce da se priblizi bogu ako mu se moli i poshtuje raznorazne rituale. Svaka religija se zasniva na odredjenim ritualima pa tako i satanizam...a i ne ubijaju svi satanisti "nevine" a shto se tiche orgijanja mozda bi trebalo da probash. : :D

?

. . .

Gost
JOJ!!!! Vi kao da ste sisli sa drveta. . . U nasoj zemlji je odavno poznato da je NEOBRAZOVANJE jako rasireno i da ljudi kad im se kaze rec Satana odmah pomisle na klanje ljudi i sl. Koga zanima pravi satanizam neka ode na http://www.churchofsatan.com i tamo ce da nadje da satanisti NEUBIJU LJUDE (pogotovu malu decu) a u ostalom procitajte i ovo
Jedanaest Sotonistièkih Pravila Zemlje

Anton Szandor LaVey ?1967

1. Ne dajte mi¹ljenja i savjete ako niste prethodno upitani.

2. Ne prièajte drugima svoje probleme ako niste sigurni da ih oni ¾ele èuti.

3. Kada u tuðem brlogu, po¹tuje domaæina ili nemojte iæi tamo.

4. Ako vas gost u va¹em brlogu ometa, odnosite se prema njemu okrutno i bez milosti.

5. Nemojte se poku¹ati seksualno nametnuti, ako prethodno niste dobili signal za parenje.

6. Ne uzimajte ono ¹to nije va¹e, osim ako to predstavlja teret drugoj osobi koja se oèajno toga ¾eli rije¹ti.

7. Priznajte moæ magije ako ste ju uspje¹no upotrijebili da bi ostvarili svoje ¾elje. Ako poreknete moæ magije nakon
njena uspje¹na prizivanja, izgubiti æete sve ¹to se njome stekli.

8. Ne prigovarajte o nièemu ¹to ne morate vi osobno podnostiti.

9. Ne èinite zlo maloj djeci.

10. Ne ubijajte ne-ljudske ¾ivotinje osim ako ste napadnuti ili za hranu.

11. Kada hodate otvorenom teritorijom, ne smetajte nikoga. Ako netko vas smeta, zamolite ih da prestanu. Ako ne
prestanu, uni¹tite ih.

Ja sam isto hriscanin, i u pocetku sam se grozio satanizma a onda sam otisao i procitao sta je satanizam i skontao sam da je kod nas, ono sto pricaju tzv. statnisti, samo jedna glupost. Kao sto je neko vec rekoa to je gomila poozera. Pravi satanista je kao i svaki drugi vernik u hriscanstvu!!! Svestan je svoje religije i onoga u sta veruje. Idite i procitajte sta sve pise o satanizmu njihova CRKVA!!! Pa onda pricajte sta hocete.