SAT Medija

Gledam kad hoću da se ismejem nekome ili pak kad sam raspoložen da pljujem.

Časopis sam kupio samo jednom (zbog kvatroroteovog testa nekoliko superautomobila) i zažalio što nisam tim parama obris'o guzicu, više bi asne im'o.

Dosadnu matoru komunjaru, smarača Alvirovića, ne mogu da gledam očima, pogotovo kad počne da smara o bezbednosti u saobraćaju obučen u ono drečavo prsluče, a sina mu robota žalim.
 
Ja ne razumem zbog cega ovoliko negodovanje u vezi SAT-a i porodice Alvirovic,ali dobro svako ima pravo na svoje misljenje. :)

Poznajem Mirka,Mladena i jos nekoliko momaka iz SAT Media Group-e i mogu da kazem da sam sa njima imao samo pozitivna iskustva.Prvo,jako su profesionalni i tacni,postuju dogovor i puno rade.To sto svake godine prave "naizgled" iste patrole do Grcke i nazad,po meni itekako ima efekta,jer se na tim deonicama svake godine moze videti nesto novo ... ili je na tom putu izgradjen novi hotel,ili je stari ponudio bolje cene i bolju uslugu ... ili je recimo put znatno poboljsan i prosiren ... ili su cene goriva u Makedoniji i Grckoj pale ili skocile ... A da ne govorim o tome da svake nove sezone postoji neko ko ce prvi put krenuti na put ka moru u sopstvenoj reziji tako da te patrole imaju itekakvu korist. :)
 
Ne vidim sta fali SAT-u,jeste Alvirovic ume malo da bude dosadan,ali iskreno SAT ne bi bio SAT bez njega.Obozavam da gledam kad idu na patrole :)

Ja ne razumem zbog cega ovoliko negodovanje u vezi SAT-a i porodice Alvirovic,ali dobro svako ima pravo na svoje misljenje. :)

Poznajem Mirka,Mladena i jos nekoliko momaka iz SAT Media Group-e i mogu da kazem da sam sa njima imao samo pozitivna iskustva.Prvo,jako su profesionalni i tacni,postuju dogovor i puno rade.To sto svake godine prave "naizgled" iste patrole do Grcke i nazad,po meni itekako ima efekta,jer se na tim deonicama svake godine moze videti nesto novo ... ili je na tom putu izgradjen novi hotel,ili je stari ponudio bolje cene i bolju uslugu ... ili je recimo put znatno poboljsan i prosiren ... ili su cene goriva u Makedoniji i Grckoj pale ili skocile ... A da ne govorim o tome da svake nove sezone postoji neko ko ce prvi put krenuti na put ka moru u sopstvenoj reziji tako da te patrole imaju itekakvu korist. :)

Ma to ti je ono nase balkansko,sta ima neko da mi prica kako cu ja,mogu ja to sam.

Aman - izadjete na autoput i samo pravo na jug!
kakvi hoteli, to je toliko kratko putovanje da ti se osim kafe ne isplati zaustavljanje za bilo sta drugo
 
Mirkova emisija je kao i Zikina sarenica - samo jos neki penzioneri mogu da se pale na njegove izvestaje i fore.

Kada je vec tako pametan pa svake godine krene put mora u automobilu koji je tek izasao iz prodajnog salona, zasto lepo ne sedne u jedan automobil koji vozi prosecan gradjanin Srbije. Onaj ko ima para za nov auto kao sto Mirko vozi u patroli uglavnom sedne na avion i zapuca u Spaniju, Italiju, Francusku, ili na neka egzoticna ostrva. Zasto Mirko ne sedne u nesto manje, neudobno, sa predjenih bogtepitakoliko kilometara i onda trabunja o neravnom kolovozu i ostalim opasnostima na putu.

Najzalije mi je sto ga svojevremeno nisam zviznuo kao zeca. Pretrcavao je ulicu na mestu gde nema obelezenog pesackog prelaza (na Kalemegdanu malo iznad francuske ambasade) i kada sam legao na sirenu poskocio je kao srndac kada se usere od straha. A ovamo tupi o postovanju saobracajnih propisa. Ljigavko.
 
Gledam kad hoću da se ismejem nekome ili pak kad sam raspoložen da pljujem.

Časopis sam kupio samo jednom (zbog kvatroroteovog testa nekoliko superautomobila) i zažalio što nisam tim parama obris'o guzicu, više bi asne im'o.

Dosadnu matoru komunjaru, smarača Alvirovića, ne mogu da gledam očima, pogotovo kad počne da smara o bezbednosti u saobraćaju obučen u ono drečavo prsluče, a sina mu robota žalim.

Al si ti neki opasan dečko...
Mislim izvini Šumi nisam te prepoznao...:)
 
Aman - izadjete na autoput i samo pravo na jug!
kakvi hoteli, to je toliko kratko putovanje da ti se osim kafe ne isplati zaustavljanje za bilo sta drugo

Cela poenta sa tim patrolama je da pokaze kakvo je stanje na putu na toj relaciji,i to najvise pomaze onima koji ne voze tuda bas cesto ili nisu utrenirani vozaci.Takodje je fino znati gde je koji hotel ili odmaraliste jer ako ti se ne daj boze desi kvar na kolima da znas gde ti je najblize da se odmoris ili prenocis.
 
Mirkova emisija je kao i Zikina sarenica - samo jos neki penzioneri mogu da se pale na njegove izvestaje i fore.

Kada je vec tako pametan pa svake godine krene put mora u automobilu koji je tek izasao iz prodajnog salona, zasto lepo ne sedne u jedan automobil koji vozi prosecan gradjanin Srbije. Onaj ko ima para za nov auto kao sto Mirko vozi u patroli uglavnom sedne na avion i zapuca u Spaniju, Italiju, Francusku, ili na neka egzoticna ostrva. Zasto Mirko ne sedne u nesto manje, neudobno, sa predjenih bogtepitakoliko kilometara i onda trabunja o neravnom kolovozu i ostalim opasnostima na putu.

Najzalije mi je sto ga svojevremeno nisam zviznuo kao zeca. Pretrcavao je ulicu na mestu gde nema obelezenog pesackog prelaza (na Kalemegdanu malo iznad francuske ambasade) i kada sam legao na sirenu poskocio je kao srndac kada se usere od straha. A ovamo tupi o postovanju saobracajnih propisa. Ljigavko.
Kakve ima veze kakav auto vozi,to je emisija u kojoj ujedno i testiraju taj auto sa kojim idu na patrolu.A u Srbiji se voze poprilicno dobra kola,ima jos uvek krntija ali ne bas puno kao pre.
 
Aha, pa sto nije isao novim Jugom kada je ceo zivotni vek proveo stiteci domacu auto industriju i hvaleci je, sto nije isao novim Puntom koji je reklamirao vise nego bilo ko u Srbiji. Lako je "testirati" novi ML. Ne znam stvarno sta ima da testira na tim kolima, osim mozda potrosnje (a i zabole vlasnika ML za potrosnju).
 
Aman - izadjete na autoput i samo pravo na jug!
kakvi hoteli, to je toliko kratko putovanje da ti se osim kafe ne isplati zaustavljanje za bilo sta drugo
Putovanje nije bas kratko jer od Beograda do Tasosa ima oko 800 km.Razumem sta hoces da kazes,jer i ja retko stajem ili uopste ne stajem bilo da je rec o putovanju od 100 ili 1000 km,ali to ne znaci da svi razmisljaju kao ja i ti,pogotovo oni koji idu porodicno sa malom decom.Njima je cesto potreban adekvatan hotel za prenociste i jako je korisno kada ih neko upozna sa cenama smestaja,hrane i pica kako bi znali sta je za njih najpovoljnije.Takodje je po meni pohvalno to sto se zadrzavaju na gotovo svakoj benzinskoj stanici i pokazuju koja pumpa ima TNG,kao i cene goriva koje su veoma sarolike "od pumpe do pumpe".Ja sam siguran da 90% nasih ljudi koji ne idu cesto ka Grckoj ne znaju da je gorivo u Grckoj skuplje i do 50% nego u Makedoniji,a da je u Makedoniji znatno jeftinije nego u Srbiji.I zasto ga onda ne treba obevestiti o tome kako bi sipao sto vise goriva u Makedoniji i tako napravio znacajnu ustedu.Po meni je ta patrola sjajna priprema za putovanje,a vi kako hocete. :)


Cela poenta sa tim patrolama je da pokaze kakvo je stanje na putu na toj relaciji,i to najvise pomaze onima koji ne voze tuda bas cesto ili nisu utrenirani vozaci.Takodje je fino znati gde je koji hotel ili odmaraliste jer ako ti se ne daj boze desi kvar na kolima da znas gde ti je najblize da se odmoris ili prenocis.

Kad si pomenuo eventualne kvarove,dobra stvar je i to sto kroz Srbiju,Makedoniju i Grcku (dakle na celom putovanju) pokazuje koja sluzba za pomoc na putu je aktivna,koje su cene i radno vreme,vazne brojeve telefona u svim tim zemljama koje mozes pozvati u slucaju ne daj boze kvara,povrede ili pozara.Prosecan vozac koji retko ide tom relacijom,mora sve te podatke pre putovanja da pronadje ili na internetu ili da se raspita na neki drugi nacin,a ovde je to sve do detalja objasnjeno.Cak i ja koji 6-7 puta godisnje idem ka Grckoj mogu da saznam mnoge bitne informacije u toj emisiji za koje nisam znao. :)
 
Elem možemo da pljujemo po SAT emisiji ali ono što znam svaki put kad planiram da idem u pravcu koji ide kuda i njihova patrola obavezno odgledam. Nije zgoreg znati da ovde ili onde ima radova, gde šta može da se vidi ili odmori. A da baš me interesuje koliko je vas znalo recimo da ćete u Grčkoj osim standardnih kazni dobro da se otvorite ako nosite naočare a nemate rezervne kod sebe? Ja ne znam nikoga ko je znao za tu mogućnost kažnjavanja u Grčkoj.

No dobro ima i onih koji vole da sednu i pravac autoput pa šta mu bog da.

v.
 
Da, te patrole i nisu tako beskorisne, ali nisu ni tako pouzdane. Ja sam im slao mail jos pre 3 godine, kad sam isao u Stavros kolima. Dzmirko je svojevremeno rekao (i napisao u novini), kako kad se udje u Makedoniju, posle nekih 40km moze da se sipa plin na jednoj pumpi i krenem ja i stvarno dodjem do pumpe i sipam, ali pogledam na sred puta - puna linija, dakle, nema sipanja ovde u povratku, a preko puta postoji ista takva pumpa ali na njoj nema plina! I bilo je jos ovakvih situacija koje on uopste nije ispravio ni u kasnijim patrolama. Ja sam im pisao kako sam zakljucio da bi trebalo i u povratku da detaljno pregledaju put, posto ima jos ovakvih situacija, gde nije isto i tamo i ovamo, ali, do dan danas nisu tako uradili. Ipak, najvise mi je novina pomogla oko Soluna, moram da priznam. Lepo su objasnili i nisam imao problema, a to je, realno, jedino gde neko moze da se zezne kad krene kroz Grcku - Ring Road, sve ostalo je prilicno lepo prikazano znacima i nema problema.
 
Mozda je problem u tome sto Alvirovic i kompanjoni ciljaju na publiku koja sebi moze da priusti tek polo ili golf (dizel, naravno), mozda cak ne obaezno nov. Moze VW da napravi vanzemaljskog golfa - ali za njim cemo da se okrenemo jednom il' nijednom. A za Porseom bilo kojim svaki put.

Uzimajuci u obzir koliko reklamiraju "gradske" automobile, neko bi pomislio da je emisija namenjena zenama. Mali automobili, pa bezbedni, pa prakticni... uopste ne lici na muski opis stvari koji pre lici na veliki, brz, V6 itd...

Naravno, kao sto je vec spomenuto gore - sta da testiras na ML-u ?!? Mozda isijas od matorog Alvirovica ?
Neka lepo sednu u prosecan (oko 15 godina star) auto, neka pokazu sta sve moze da se ponese od opreme za sitne popravke i to je to.
Nasi putevi sigurno ne predstavljaju zadovoljstvo u voznji (cak ni ML-a).
 
Mozda je problem u tome sto Alvirovic i kompanjoni ciljaju na publiku koja sebi moze da priusti tek polo ili golf (dizel, naravno), mozda cak ne obaezno nov. Moze VW da napravi vanzemaljskog golfa - ali za njim cemo da se okrenemo jednom il' nijednom. A za Porseom bilo kojim svaki put.

Uzimajuci u obzir koliko reklamiraju "gradske" automobile, neko bi pomislio da je emisija namenjena zenama. Mali automobili, pa bezbedni, pa prakticni... uopste ne lici na muski opis stvari koji pre lici na veliki, brz, V6 itd...

Naravno, kao sto je vec spomenuto gore - sta da testiras na ML-u ?!? Mozda isijas od matorog Alvirovica ?
Neka lepo sednu u prosecan (oko 15 godina star) auto, neka pokazu sta sve moze da se ponese od opreme za sitne popravke i to je to.
Nasi putevi sigurno ne predstavljaju zadovoljstvo u voznji (cak ni ML-a).

jednostavno covek se obraca za 90% Srba i njihovih finansijskih mogucnosti,danas je luksuz uopste imati para za kraca i duza putovanja kolika je cena goriva ,a takodje za kola iznad polove klase, samo kosta sad 120 din a auto bild 50 din , pa vise nekupujem sat, ranije sam ga kupovao relativno cesto
 
Poslednja izmena:
Taj SAT jeste emisija sa tradicijom ("Vrele gume" ili "SAT" pitanje je sad :)), ali uglavnom je cela priča upakovana u paket koji je možda nekome dopadljiv (utrčala je tu i kinta sa strane, NAVAK akademije, kvatrorote-i) ali istovremeno i vrlo šupalj. Bivalo je u SAT-u svakojakih bisera, sećam se kada je još za vreme Miloševića doneta odluka da se kupovina automobila mora obavljati tako da se prvo uplati novac (u devizama od strane kupca) u banku pa se za koji dan diže (od strane prodavca) u dinarima, M.A. prokomentarisa da je to normalno u celom svetu, što ne bi i ovde (u tada nenormalnoj SRJ sa bankama koje su pokrale zilione (moj komentar)) bila takva praksa. O kolotrazima i tečnom naftnom gasu, majstor Riletu koji je lansirao mit da se pokidani kaiš na alternatoru može zameniti ženskom najlon čarapom (lično probao i sam sebi se smejao) da ne govorim, patrole su možda i bile hajlajt serijala ali poplavom jeftinijih navigacija postaju polako izlišne (ko ide, recimo, za Grčku a nema navigaciju (može se kupiti i za 7000 dinara a da završi posao) žestoki je avanturista). Jednom sam dograbio reviju SAT, beše reč o testu motornih ulja na našem tržištu ali glavnu informaciju nisam dobio a to je gde da kupim sigurno originalno ulje, čuo sam i ja poodavno da su Castrol i ELF bolji od Nisateca i Vitala.
Dakle, ostaje hamletovska dilema "SAT" vs "Vrele gume", težak izbor...
P.S. Još malo o patrolama. Ko ide u Grčku autom da bi ostao deset dana u nekom Pefkohoriju i potom upalio svoj novi džip pa nazad istom džadom u Srbiju, patrola će mu biti majka Mara, može da je snimi i da je gleda celim putem do Grčke i to je onda OK ali se postavlja pitanje što to ne urade organizovanim bus prevozom agencije, manje sikiracije i zayebancije po pitanju osiguranja, dozvola itd, čak i cena kada se sve sabere je tu negde. Obični smrtnici uglavnom kada zapucaju svojim oldtajmerima ili poluoldtajmerima, kada dođu u neki Stavros sutradan bi do Kavale a tamo Mirko nije švrljao, ili ako im žena navali da skoknu do Soluna može samo da ostavlja mrvice hleba iza sebe da bi znao da se vrati (ako uopšte i dođe tamo gde je naumio), dakleM, moj najiskreniji savet, kola i put u inostranstvo danas su krajnje nepreporučljivi bez navigacije pa čak iako gledaš svako veče Mirkovu patrolu pred spavanje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top