Saobraćaj, zakoni, propisi ...

  • Začetnik teme Caka-king
  • Datum pokretanja
Meni su po drugi put poslali plavu kovertu da platim kaznu koju mi jedredio sudija a iznosi 5000 din+700 din troskovi suda.
Prvi put sam imao rok od 8 dana inace cu da budem priveden.Pa je proslo par meseci da bih opet dobio i pise da imam rok od 3 dana inace cu biti priveden.
Al posto ja nedam ocekujem 5 dana zatvora a kako sam cuo posto ja nisam kriminalac onda odem u 7h ujutro i nesto radim do 15h a onda kuci pa opet ujutro na "poso". Nemaju mesta u zatvorima i jednostavno ne znaju sta ce sa nama koji smo "sitni".:D
Sad ocekujem da mi opet posalju kovertu nebili se ja smilovao da im platim!:D

Meni vec 4 puta stize papir da odem u postu da uzmem poziv za sud, kao da sam glup pa cu da odem sam :lol: za prekrsaj koji sam napravio negde krajem marta, pocetko aprila.

Vozio sam 73 na ulazu u Irig, gde je navodno 40. E sada, kazem "navodno" jer nema znaka nego na tabli mesta pise mali krug sa brojem 40. Ne mogu nikako da nadjem JUS, odnosno SRBS gde je opisan oblik/boja znakova u saobracaju, jer mislim da to nije pravilno, mada kazem ne mogu da nadjem standard, pa nisam siguran.... A i sve da nadjem, ne bih otisao na sud, ako ne moram, jer mislim da mi to ne bi uvazili.

Druga je stvar, da po novom jos uvek nisam vozio u naselju/naseljenom mestu, jer je to sam ulaz u mesto, sa jedne strane je suma, sa druge njive, pa ne bi trebalo da vazi to ogranicenje, ali tek to mi niko nece uvaziti...
 
Srbija: od sledeće godine ekološka taksa za nova vozila

Preuzeto sa : Novosti.rs

U prvoj polovini naredne godine država uvodi još jedan namet, ovog puta proizvođačima i uvoznicima novih motornih vozila. Plaćanje po težini, a oko visine iznosa tek predstoje dogovori

U toku je završna verzija Pravilnika o motornim vozilima koja bi trebalo da uvede red u prometu raubovanih, polovnih, putničkih automobila, autobusa, kamiona i poljoprivrednih mašina.

- Država će dati licence preduzećima koja će reciklirati polovna vozila, a na ime toga, svi proizvođači i uvoznici motornih vozila će biti obavezni da državi plaćaju ekološku taksu na nova vozila - kaže za „Novosti“ Siniša Mitrović, savetnik predsednika Privredne komore Srbije. - Ekološka taksa će se plaćati po težini, a koliko će ona iznositi, to će biti predmet dogovora između proizvođača, uvoznika i države u narednom periodu. Očekujem da Pravilnik o motornim vozilima zaživi već u provoj polovini iduće godine.

Sav novac koji se slije od naplate „zelene takse“ ići će u Fond za zaštitu životne sredine, odakle će se prenositi reciklerima za potrebe razgradnje reciklibilnih delova automobila i drugih motornih vozila.

- Pravilnik, koji je predložilo Ministarstvo zaštite životne sredine, ima dva cilja - kaže naš sagovornik. - Jedan je da se spreči dosadašnje zagađenje prirode, jer su školjke od automobila bacane u reke i potoke, a antifriz i otpadno ulje prosipani u kanalizaciju - kaže naš sagovornik. - A drugi da se spreči prodaja rezervnih delova koji se vade iz oštećenih vozila, smanji mogućnost njihove ugradnje i preprodaje po pijacama i naravno, pobošljava bezbednost svih učesnika u saobraćaju.

Inače, ne postoje pouzdani podaci o broju auto-otpada u Srbiji, ali sa pravilnikom će biti precizirano koliko ima operatera za rastavljanje automobila, kao i prodavaca rezervnih delova.

Gume i ulja

Od pre četiri meseca svi koji na tržište Srbije plasiraju gume, motorna i mašinska ulja, azbest, baterije i akumulatore, elektronsku i električnu opremu plaćaju državi ekološku taksu na ove proizvode koji posle upotrebe postaju otpad. Na to ih obavezuje Uredba o posebnim tokovima otpada. Tako, na primer, naknada za gume iznosi 17.000 dinara po toni, azbest - 100 dinara po kilogramu, industrijskih baterija i akumulatora - 15 dinara po kg, a ulja 10 dinara po litru.
 
Pa manje vise, jer ja sam cicija i pre cu da se svadjam nego da dam crvenu... :rumenko: Samo sam jednom dao crvenu da izgladim probelm kada sam vozio kroz grad 80 km/h a bio pijan ko letva! (Pre toga bio sa nekim forumasima i forumasicama :lol: ) Tako da bih sigurno naduvao da izgubim dozvolu, a i snimljen sam kamerom, bio onaj novi radar koji snima.... Ali bili neki dobri ljudi. :)

Inace sve ostale prekrsaje resavam sa: para nemam, pisi pa da idem, zapisnik ne potpisujem, vidimo se na sudu.. :bye:
 
Imam jedno pitanje. Posto sam jos nov vozac (tek sam skoro polozio,nema ni nedelju dana) Zanima me kada idem u centar ( Beograda), kako se ja mogu parkirati? Nisu mi jasne one zone I i II I III. Sta znaci ono 120 minuta max. da li bi mi neko mogao objasniti kakvi su uslovi za parkiranje? Najvise me intersuje predeo oko Ekonomskog fakulteta. (objasnjavali su mi vrsnjacu ali izgleda da niko nije bas sto psoto siguran :D) I jos jedno pitanje, kada idem na zeleni venac trasom 52ojke, pre one velike raskrsnice kod zeleznicke stanice, vidim da uvek ima besplatnih parking mesta koja nisu zonirana. medjutim niej mi jasno kako ja da se tu uparkiram. Mene je instruktor ucio da moram unazad da se parkiram kada ima malo mesta da uglavim auto,medjutim strah me je da na sred ulici krecem u nazad, a vidim da ima bas puno automobila koji se tako parkiraju, da li neko ima savet za to podrucje :D?
 
To sa zonama nije neki bauk, jednostavno znaci to sto pise - 120 maksimalno, dakle, iako zelis da platis parking za 3 sata, ne mozes, dozvoljeno je najvise 2 sata i onda moras da sklonis auto. Ali ne samo sa tog parking mesta, vec sa bilo kog mesta iz te zone. Bolje resenje je da kupis dnevnu ili cak mesecnu kartu (ako svaki dan ides na fax ili posao svojim prevozom) i parkiras auto malo dalje, gde ti je zona II u okolini, tamo je neogranicen parking.
 
To sa zonama nije neki bauk, jednostavno znaci to sto pise - 120 maksimalno, dakle, iako zelis da platis parking za 3 sata, ne mozes, dozvoljeno je najvise 2 sata i onda moras da sklonis auto. Ali ne samo sa tog parking mesta, vec sa bilo kog mesta iz te zone. Bolje resenje je da kupis dnevnu ili cak mesecnu kartu (ako svaki dan ides na fax ili posao svojim prevozom) i parkiras auto malo dalje, gde ti je zona II u okolini, tamo je neogranicen parking.

a gde bih mogao kupiti tu mesecnu kartu? I koliko bi me to zadovoljstvo izaslo za zonu 2? :D
 
Nove automobilske tablice na Kosovu

Kosovske vlasti počele su danas da izdaju nove automobilske registarske oznake, sa logotipom “RKS” (Republika Kosovo) i nove saobraćajne dozvole u plastificiranom formatu sa ugrađenim čipom. Stare tablice sa inicijalima "KS" biće zamenjene.
Na novim tablicama, sa leve na desnu stranu ispisan je natpis "RKS" na plavoj podlozi, iza čega sledi dvocifren broj, zatim grb Kosova, trocifreni broj i na kraju dvoslovni inicijali reona.

Osim novih tablica biće izdavane i nove saobraćajne dozvole.
Prve nove tablice je uručio ministar unutrašnjih poslova Kosova Bajram Redžepi, najavivši da će preko ministarstva inostranih poslova Kosova biti poslato službeno obaveštenje zemljama regiona o korišćenju novih automobilskih tablica.

"Preko Ministarstva spoljnih poslova smo obavestili sve države o novim tablicama i ne očekujem probleme, osim sa severnim susedom (Srbijom)"”, rekao je Redžepi.

On je rekao da kosovske vlasti još nisu denele odluku kako da se odnose prema vozilima koja imaju tablice za oznakama gradova na Kosovu, a koje izdaje MUP Srbije.
“
"Nova vlada će doneti odluku još koliko će biti tolerisana vožnja sa starim tablicama. Biće određen datum. Nadam se da će i Srbija da razume realnost, a biće sigurno i pritiska od Evropske unije, a ovo pitanje, odnosno priznavanje tablica može da bude i deo pregovora"”, rekao je Redžepi.

Izvor: blic
 
Nove automobilske tablice na Kosovu

Kosovske vlasti počele su danas da izdaju nove automobilske registarske oznake, sa logotipom “RKS” (Republika Kosovo) i nove saobraćajne dozvole u plastificiranom formatu sa ugrađenim čipom. Stare tablice sa inicijalima "KS" biće zamenjene.
Na novim tablicama, sa leve na desnu stranu ispisan je natpis "RKS" na plavoj podlozi, iza čega sledi dvocifren broj, zatim grb Kosova, trocifreni broj i na kraju dvoslovni inicijali reona.

Osim novih tablica biće izdavane i nove saobraćajne dozvole.
Prve nove tablice je uručio ministar unutrašnjih poslova Kosova Bajram Redžepi, najavivši da će preko ministarstva inostranih poslova Kosova biti poslato službeno obaveštenje zemljama regiona o korišćenju novih automobilskih tablica.

"Preko Ministarstva spoljnih poslova smo obavestili sve države o novim tablicama i ne očekujem probleme, osim sa severnim susedom (Srbijom)"”, rekao je Redžepi.

On je rekao da kosovske vlasti još nisu denele odluku kako da se odnose prema vozilima koja imaju tablice za oznakama gradova na Kosovu, a koje izdaje MUP Srbije.
“
"Nova vlada će doneti odluku još koliko će biti tolerisana vožnja sa starim tablicama. Biće određen datum. Nadam se da će i Srbija da razume realnost, a biće sigurno i pritiska od Evropske unije, a ovo pitanje, odnosno priznavanje tablica može da bude i deo pregovora"”, rekao je Redžepi.

Izvor: blic


Sta reci.
 
Ne mogu da pronadjem temu o presretačima,pa ću ovde reći da je policija dobila novi presretač - Novi Audi A6 3.0 T crne boje,sa zatamnjenim staklima koji saobraća na Niškom autoputu.

Danas sam po povratku iz Skoplja negde kod Paraćina malo odmeravao snagu na autoputu sa navedenim vozilom,tako što sam ja pobedio,ali sam zato ostao bez 200 EUR. Crkli dabogda. :evil:

Broj registarskih oznaka na Audiju je : VR - 109-695 ,stoga znate šta vam je činiti ukoliko naletite na gorepomenuto vozilo u srednjoj traci,a ne želite da doživite moju sudbinu. :)
 
200 e??

PA koliko si ti isao brzo kada ti se vise isplatilo da das 200 e???

Išao sam nekih 210-220,jer sam žurio da se tokom istog dana vratim kući,ali sam pored njega prošao sa 180,koliko su uspeli da izmere,jer sam malo usporio.Pošto tuda relativno često vozim,uglavnom sam upoznat koje sve presretače koriste i gotovo sam bio siguran da se ne radi o presretaču,već o nekome ko želi da odmeri snagu sa mnom na autoputu.Ja 220,on iza mene,ja 250 - on se ne odmiče.Onda se spustim na 140-150 i vratim u srednju traku,a on prolazi pored mene i na zadnjem staklu se ispisuje informacija "Stop policija" i tek tada sam shvatio o čemu se radi.
Mada sam i za tih 200 EUR jedva uspeo da se nagodim s njima.
Totalno su mi upropastili dan. :evil:
 

Back
Top