Sangejzing

Naučna pozadina sangejzinga nalazi se ovde:

http://www.cybermikan-sungazing.org/naucnaistrazivanja.htm

4-2.jpg


Uživajte! :)
 

Pogledajte ove video snimke i dajte nam svoja mišljenja. Ako ima još nekoga ko radi sangejzing i da može potvrditi ove naše navode, molio bih ga da se javi i napiše nam svoja iskustva.

Svako dobro!

:D
 
Naučna pozadina sangejzinga ne postoji.

''Svetlost ulazeci uoko delom ide vizualnim putem do zadnjeg dela mozga tj. centra za vid a delom ide energetskim putem do hipotalamusa odakle regulise zivotne funkcije tela.''
''Kada svetlost ulazi u oko, vecina odlazi u hipotalamus''
''Danas znamo da biljke koriste fotosintezu i da je ona usko povezana sa svetloscu. Svetlost odredjuje kako i koliko ce biljke rasti. Razlicite boje svetlsti takodje uticu na rast biljaka. Ista stvar dogadja se i u ljudskom telu samo sto to zovemo metabolizmom. ''
...što je samo delić od gomile pseudo-naučnog naklapanja u stilu ''kako mali Perica zamišlja fiziku/biologiju''.


Postoji razlog zašto imamo evolutivno usađen refleks da zatvaramo oči kada uperimo pogled u sunce. Ko želi da meditira, opušta se i ''oseća u skladu sa Univerzumom'' to može da radi i bez prženja mrežnjače UV zracima.
 
Па добро, ако се комбинује са јогом или здравим распоредом без опасности по здравље, свакако да може да има неки утицај.
Али здравље је у самој сунчевој светлости, умерном излагању, због витамина Д.
 
Очигледно да их не ради, а поборници сангејзинга, као и сличних метода "самопоћи" купују све што им се понуди.
Ако има нешто у плацебо ефекту, а не ослепе, ја немам ништа против.
 
probao sam ranije sungazing i starsgazing. prvi vremenom moze da osteti vid, dok drugi ne daje tako vidljive efekte
zato sam se od pre pola godine iskljucivo preorijentisao na moongazing, jos uvek ne tako poznat, ali zato vrlo efikasan i sve popularniji vid gazinga, koji je pre nekoliko godina kao terapeutsku metodu otkrio slavni americki neurolog Dr. Moonwalker

mogu reci da sam veoma zadovoljan, poboljsao mi se krvni pritisak i slika, srcane aritmije su prestale, holesterol je u granicama normale, osecam se krepko, i uopste vise ne osecam potrebu za spavanjem, jelom i picem

od druga sam cuo i da je dnevni skygazing jako dobar
medjutim, zbog obaveza za sada iskljucivo ekperimentisem sa nightskygazingom, a tokom slobodnih dana s prijateljima se ponekad upustim u zajednicki grass- i treesgazing. poznato je da zeleno odmara oci, i stvarno sam odmah primetio neke pozitivne promene, za razliku od birdsgazing koji ume da bude dosta naporan

inace, kod kuce vredno radim na usavrsavanju sopstvenih metoda plafongazinga i wallgazinga. ovi gazinzi su mi vremenom cak postali omiljeni.
ranije sam od gazinga primenjivao jos i peoplegazing, ali je to remetilo moje skladne odnose s ljudima
 

Back
Top