SAMOUBISTVO

uostalom, nije smrt ta koja je najstrasnija stvar na svetu..
niti tako konacno ni krajnje...
npr...mnogo gore je kada zivot ne umes da prozivis...
...mozda upravo zato...prividan kraj...
dok ne dodjes sa druge strane...
kad tamo...
....neka jednako zapetljanja prica...
i opet bespomocni...
 
Наравно, било је ситуација када сам помишљала да би било најлакше само прекорачити ограду на тераси и сва бол и сав тадашњи ужас живота ће нестати...

Али...увек сам знала да све пролази и да само од НАС зависи како ће нам бити у животу....
 
Ovde se prica svela na odbranu i napad samog cina suicida. Mislim, da je daleko korisnije pokusati razumeti,ne opravdati, ali razumeti tu pojavu. Ne kazem da je "normalna", ali se ne desava bez azloga, iz dosade ili sl ...
Valja sta proitati na tu temu...
A da "apel fenomen" razlicito se definise i leci od stvarnog pokusaja suicida ...
 
hocu reci ne osecas se sigurno...
i kazu , ma reci ce...a mislim da neces reci sve...kao da se suzdrzavas...jer se plasis jos etiketiranja, osuda , pljuvanja, cega vec...time mi bar odisu tvoje reci..i nisam sigurna koliko sam u pravu, ali mislim da je potrebno da se iz te situcaije izdignes jer bi se ovako samo vracala nazad u sebe...a ponekad i nije bas vrlo produktivno...
eto, imas moju podrsku...ako uospte ista znaci
mislim, ne prija kada se ljudi prepiru ovde...
lepse je kad se svi druzim % )
 
frozen1982.:
Istinu niko ne moze da podnese,jer je ona uvek nepodnosljiva.Nagon za zivotom je samo LAZ koja nas tera sa se svi ne poubijamo.
Koju istinu? Koja laz?
Istina je da mi se danas jedna osoba zahvalila i nasmesila i dala mi kompliment zato sto se uvek prema toj osobi lepo ponasam i istina je da je mene to odmah oraspolozilo.
Istina je da zivot nema objektivan smisao ili smo previse maloumni da bismo takav smisao mogli da zamislimo. Istina je da je zivot ono sto ti napravis od njega, i da smisao moze da postoji samo kao tvoj licni, moj licni, bilo ciji licni. Istina je da se mnoge ruzne stvari dogadjaju na svetu, ali je istina i to da ti imas moc da jednim osmehom ulepsas nekome dan. Istina je da ti ne znas otkud taj maslacak tu, ali je istina da mozes da verujes (iako je to mozda LAZ) da se taj maslacak tu nalazi samo da bi tebi izmamio osmeh na licu.
Istina je da je zivot cudo. Ili ja volim da zivim u lazi.
 
Hellen:
Наравно, било је ситуација када сам помишљала да би било најлакше само прекорачити ограду на тераси и сва бол и сав тадашњи ужас живота ће нестати...

Али...увек сам знала да све пролази и да само од НАС зависи како ће нам бити у животу....
:D Mislim da si skroz u pravu
 
ludo dete:
Ili ja volim da zivim u lazi.
Pitas koja istina?Reci cu ti:U zivotu ne postoji nista vredno.Roditelji ce ti umreti,ljubav je izmisljotina,jedino na sta mozes da racunas je da ce ti SVI kad tad zabiti noz u ledja i izneveriti te...jer ljudi su takvi,to nije kuknjava to je realnost.Ne branim niti opravdavam suicid...ja znam da najverovatnije nikad ne bi mogo da pokusam jer nemam hrabrosti,ali pljuvati po onima koji nisu vise mogli da trpe patetiku sopstvene egzistencije stavom"mi smo bolji i "prosvetlicemo"vas" je licemerno.....zivot je jedna obicna kaljuga gomile razlicitog vrsta djubreta.....pre svega intelektualnog.....a zna se da su govna pogodno djubrivo....prelepo cvetje nice iz njega al i brzo vene......i to nije kuknjava nego cinjenica.Sve se radja iz bola,zivot je bol,umetnost je patnja,nezadovoljstvo i bes grade civilizaciju,stalno,stalno,stalno.....i neki ljudi to ne mogu da istrpe do prirodnog odlaska.Svako treba da ima pravo na slobodu odlucivanja o sopstvenom zivotu pa cak i nacinu i vremenu njegovog okoncanja jer to je NJEGOV zivot......lazes se da bi preziveo,to ti je definicija vere......-samoobmanjivanje.
 
frozen1982.:
Pitas koja istina?Reci cu ti:U zivotu ne postoji nista vredno.Roditelji ce ti umreti,ljubav je izmisljotina,jedino na sta mozes da racunas je da ce ti SVI kad tad zabiti noz u ledja i izneveriti te...jer ljudi su takvi,to nije kuknjava to je realnost.Ne branim niti opravdavam suicid...ja znam da najverovatnije nikad ne bi mogo da pokusam jer nemam hrabrosti,ali pljuvati po onima koji nisu vise mogli da trpe patetiku sopstvene egzistencije stavom"mi smo bolji i "prosvetlicemo"vas" je licemerno.....zivot je jedna obicna kaljuga gomile razlicitog vrsta djubreta.....pre svega intelektualnog.....a zna se da su govna pogodno djubrivo....prelepo cvetje nice iz njega al i brzo vene......i to nije kuknjava nego cinjenica.Sve se radja iz bola,zivot je bol,umetnost je patnja,nezadovoljstvo i bes grade civilizaciju,stalno,stalno,stalno.....i neki ljudi to ne mogu da istrpe do prirodnog odlaska.Svako treba da ima pravo na slobodu odlucivanja o sopstvenom zivotu pa cak i nacinu i vremenu njegovog okoncanja jer to je NJEGOV zivot......lazes se da bi preziveo,to ti je definicija vere......-samoobmanjivanje.
i kako zhivish, a? ja ne znam, sad kads nishta nema smisla i nishta nema svrhu i sve se onako deshava totalno u haousu i bez reda, i sad kad nemocjna da shvatim zashto uopshte moram da se krecjem po inerciji...shta radish? ja uzhivam, nema smisla i ne treba ga ni trazhiti, sve jeste gomila djubriva ali cvecje posle divno mirishe..volim da ga sadim, je8iga, i uzhivam, svaki trenutak onako bez smisla , onako...hahah treba da se nauchimo da zhivimo u kanalizaciji, i postacjemo nindza kornjache :lol:
 
Ni sami više ne znamo koliko je zapravo mrtvih među nama. Živi leševi, zombiji, morbidno.. oni više čak, ne da nisu budni i da stalno fantaziraju već su jednostavno ugasili, tako i toliko da više ne znaju zbog čega, zašto i kako, nemaju snage da dignu ruku na sebe... pored toga, u jednom terenutku biti svestan svoje smrti ali paralizovan svojim umom..
 
Јбт, колико мрачњака на једном месту.....
Стварно је тужно кад видиш да има људи који нису способни да виде лепе ствари и да уживају....
 
morphea:
i kako zhivish, a? ja ne znam, sad kads nishta nema smisla i nishta nema svrhu i sve se onako deshava totalno u haousu i bez reda, i sad kad nemocjna da shvatim zashto uopshte moram da se krecjem po inerciji...shta radish? ja uzhivam, nema smisla i ne treba ga ni trazhiti, sve jeste gomila djubriva ali cvecje posle divno mirishe..volim da ga sadim, je8iga, i uzhivam, svaki trenutak onako bez smisla , onako...hahah treba da se nauchimo da zhivimo u kanalizaciji, i postacjemo nindza kornjache :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Kazu da nista sto je lepo ne traje vecno. Ne kazu to isto i za ruzne stvari. Mislim da postoji nesto u covekovom umu sto ga tera da razmislja na nacin "dobro se podrazumeva, lose je nesto nenormalno".
 
frozen1982.:
Pitas koja istina?Reci cu ti:U zivotu ne postoji nista vredno.Roditelji ce ti umreti,ljubav je izmisljotina,jedino na sta mozes da racunas je da ce ti SVI kad tad zabiti noz u ledja i izneveriti te...jer ljudi su takvi,to nije kuknjava to je realnost.Ne branim niti opravdavam suicid...ja znam da najverovatnije nikad ne bi mogo da pokusam jer nemam hrabrosti,ali pljuvati po onima koji nisu vise mogli da trpe patetiku sopstvene egzistencije stavom"mi smo bolji i "prosvetlicemo"vas" je licemerno.....zivot je jedna obicna kaljuga gomile razlicitog vrsta djubreta.....pre svega intelektualnog.....a zna se da su govna pogodno djubrivo....prelepo cvetje nice iz njega al i brzo vene......i to nije kuknjava nego cinjenica.Sve se radja iz bola,zivot je bol,umetnost je patnja,nezadovoljstvo i bes grade civilizaciju,stalno,stalno,stalno.....i neki ljudi to ne mogu da istrpe do prirodnog odlaska.Svako treba da ima pravo na slobodu odlucivanja o sopstvenom zivotu pa cak i nacinu i vremenu njegovog okoncanja jer to je NJEGOV zivot......lazes se da bi preziveo,to ti je definicija vere......-samoobmanjivanje.

upravo to je ono sto tera na suicid, :arrow: beskonacno preplitanje razocarenja, van svake ravnoteze. uh.... neznanje je blagoslov....
 
ludo dete:
Koju istinu? Koja laz?
Istina je da mi se danas jedna osoba zahvalila i nasmesila i dala mi kompliment zato sto se uvek prema toj osobi lepo ponasam i istina je da je mene to odmah oraspolozilo.
Istina je da zivot nema objektivan smisao ili smo previse maloumni da bismo takav smisao mogli da zamislimo. Istina je da je zivot ono sto ti napravis od njega, i da smisao moze da postoji samo kao tvoj licni, moj licni, bilo ciji licni. Istina je da se mnoge ruzne stvari dogadjaju na svetu, ali je istina i to da ti imas moc da jednim osmehom ulepsas nekome dan. Istina je da ti ne znas otkud taj maslacak tu, ali je istina da mozes da verujes (iako je to mozda LAZ) da se taj maslacak tu nalazi samo da bi tebi izmamio osmeh na licu.
Istina je da je zivot cudo. Ili ja volim da zivim u lazi.

'nije svaka istina - istina za svakoga i svuda, i nijedna neistina nije apsolutna. u svakoj istini ima kompromisa i sankcionisanja nekakvog stanja i zavrsetka procesa, tako da uvek moze da se promeni u svoju suprotnost u odredjenom vremenu i pod odredjenim okolnostima.... u svakoj neistini, postoji klica buducih istina, koje cekaju svoje vreme i svoju realizaciju, a sve se to neprekidno menja, prozima i smenjuje. ako se istina izdigne iznad zivota i ne pruza priliku za razvoj drugih mogucnosti i misljenja, ona se usled teznje da postane konacna, preobraca u svoju sopstvenu suprotnost.

nazalost, ono o cemu frozen prica, je itekako istina za ovo vreme, za ovu vrstu.....
 
livija:
uh.... neznanje je blagoslov....
hmmm.. da, i ja cesto tako mislim, ali... ma, nije!!! znas i nesrecan si, ali makar znas! ne znas i ne znas i tu je kraj. zivis suplje. tacka. tako makar je mislim... u stvari, zavisi (opet) sta podrazumevas pod znanjem. ali... covece... ne moze zivot biti tako los!
 

Back
Top