Само за ПРАВОСЛАВНЕ СРБЕ

analiticar:
Ne znam odakle u poslednje vrijeme ovolika najezda kvazireligijskih, a u stvarnosti nacionalističkih pokreta i organizacija koji proizvode i okupljaju ljude koji nemaju vlastito vidjenje svijeta i globalne svijetske politike (tipa BL, Zilota) i njemu sličnih.
Oni ne samo da ne predstavljaju pravoslavne vjernike, već vrše jaku-negativnu propagandu protiv svega što je srpsko. Takvi bukači su se javljali i 1989 godine i zahvaljujući njima mi smo postali nebeski narod sveden na Beogradski pašaluk. :?:

Ајде екумениста ти и твоја јерес код папе, можда вам са балкона опрости све грехе па да тркнете на Мес.
 
БЛ, човече, зашто си толико застранио?
Шта се са тобом догодило?
Изнервирало те пар усташа и сличних на овом форуму па си потпуно скренуо у шовинизам, шта ли?
И мене су исти изнервирали - одговорио сам им кратко и јасно, и наставио да верујем у модерну Србију која поштје своју традицију, у смислу да је не заборавља...
Оно што је неприменљиво у свакодневном животу треба научно исправно каталогизирати и конзервирати, предати да очување културно уметничким друштвима и музејима, оно што је употребљиво треба ревалоризовати, ремоделирати, МОДЕРНИЗОВАТИ и инкорпорирати у модерно друштво.
Зашто не можеш да имаш РЕАЛАН поглед на свет...?
Зашто "бити Србин" - по теби не значи могућност за да завршиш факултет, магистратуру, докторат, да отвориш фирму, да имаш татоо на дупету, да возиш ролере, имаш рок бенд или будеш ди џеј... шта год желиш? Да будеш слободан... Зашто то не може у твојој визији? Зашто?
Зашто Србин по теби мора да буде већи фундаменталиста од Арапа?
Зашто, БЛ?
 
commodore:
БЛ, човече, зашто си толико застранио?
Шта се са тобом догодило?
Изнервирало те пар усташа и сличних на овом форуму па си потпуно скренуо у шовинизам, шта ли?
И мене су исти изнервирали - одговорио сам им кратко и јасно, и наставио да верујем у модерну Србију која поштје своју традицију, у смислу да је не заборавља.
.
ЈА ВЕРУЈЕМ У СВЕТОСАВСКУ СРБИЈУ

.
commodore:
Оно што је неприменљиво у свакодневном животу треба научно исправно каталогизирати и конзервирати, предати да очување културно уметничким друштвима и музејима, оно што је употребљиво треба ревалоризовати, ремоделирати, МОДЕРНИЗОВАТИ и инкорпорирати у модерно друштво.
Зашто не можеш да имаш РЕАЛАН поглед на свет...?


Ја јесам за модерно друштво технолошки, али ПРАВОСЛАВНО И ТЕХНОЛОШКИ МОДЕРНО ДРУШТВО

commodore:
Зашто "бити Србин" - по теби не значи могућност за да завршиш факултет, магистратуру, докторат, да отвориш фирму, да имаш татоо на дупету, да возиш ролере, имаш рок бенд или будеш ди џеј... шта год желиш? Да будеш слободан... Зашто то не може у твојој визији? Зашто?
Зашто Србин по теби мора да буде већи фундаменталиста од Арапа?
Зашто, БЛ?


Прво ово задње си лупио колико си тежак, ја јесам да се СРБИ ШКОЛУЈУ, па и ја студирам, али не на рачун ПРАВОСЛАВЉА.Какве карафеке на дупетима или рок бенд,

све нам је на знање, али није све на корист
 
Постојаће, полако
 

Prilozi

  • pa06.gif
    pa06.gif
    3,6 KB · Pregleda: 55
Еееее, да је било мање оваквих који су изједнаавали Србе са православљем, сад би нас било скоро дупло више...

Такви као ти су омогућили да од Срба настане измишљена хрватска нација.
У томе им је помогао Ватикан, а и СПЦ која се одрекла Срба друге вере...
 
commodore:
Ako si ti i za Pravoslavnu i za tehnoloski modernu Srbiju, onda sam ja kinez i to mandarin i to u pirincanom polju do kolena... eto toliko...
Tatoo na dupetu mi je bio METAFORA batice za slobodu da radis sta god oces...
Svetosavska srbija kako je ti vidis nije postojala ni dok je sava bio arhiepiskop...

commodore još uvek ima 64KByta RAM-a gde ne mogu stati novi pojmovi i proširenja. Ti sigurno misliš da će se PRAVOSLAVLJE mešati u sve i svašta kao i ona tiletova komunjarska bagra i zato ti ta dva pojma ne idu zajedno...
 
BodoniuS:
Еееее, да је било мање оваквих који су изједнаавали Србе са православљем, сад би нас било скоро дупло више...

Такви као ти су омогућили да од Срба настане измишљена хрватска нација.
У томе им је помогао Ватикан, а и СПЦ која се одрекла Срба друге вере...

Срби који су променили веру су издајници. И немају право да се зову Србима.
Јер Србска нација изашла је из ОЛТАРА СРБСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ
 
fosilvaso:
commodore još uvek ima 64KByta RAM-a gde ne mogu stati novi pojmovi i proširenja. Ti sigurno misliš da će se PRAVOSLAVLJE mešati u sve i svašta kao i ona tiletova komunjarska bagra i zato ti ta dva pojma ne idu zajedno...

МА брате васо то су ти инстант Срби, који ус до јуче агитовали по Приштини и Загребу да се Србија бомбардује.

Ој КРАЈИНО

Соколови сиви тићи
храбри Срби карјишници 2х.
Ми бранимо дедовину
нашу Србску отаџбину 2х.
Ми недамо далмацију,
кордун, лику и банију,
барању и славонију
Чуваће мо добра наша
од злотвораи усташа 2х.
Ми бранимо Србство своје
да нам сутра буде боље 2х.
Поносни смо и без мане
нема места за душмане 2х.
Вратиће мо Србском роду
већну славу и слободу 2х.


БОРОВО СЕЛО

Ал загрми из Борова села 2х
Заљуља се славонија цела 2х
Заљуља се до Осјека града 2х
Бежи Главаш испред њега гарда 2х
Када ударе са шавуље момци 2х
У Даљу предали се муповци 2х
Са шавуље кренули су тићи 2х
Бежи гарда немогу је стићи 2х
Ој усташе шта сте наумили 2х
У Борово када те долазили 2х
Из Борова нисте смели 2х
Превезли вас транспортери 2х
 
ево и СРПСКЕ ВИТЕШКЕ ЗАКЛЕТВЕ:

Ја, (име и презиме), пред Богом и српским народом, дајем реч:

1. Да ћу живети за чојство, јунаштво, и лепоту.
2. Да ћу највише поштовати истину, достојанство, племенитост, узвишеност, и врлину.
3. Да ћу поштовати српски архетип мужевности и женствености.
4. Да ћу штитити чистоту српске народне културе.
5. Да ћу увек верно служити Богу и ономе коме дам реч, и да никада никога, ни себе, нећу издати.
6. Да никада нећу ући у борбу без разлога.
7. Да никада нећу напустити борбу док не победим, или доживим пораз.
8. Да никада никога нећу злостављати, а посебно децу, жене, старе, и беспомоћне.
9. Да се нећу одати ниједном пороку.
10. Ако издам ову своју заклетву божанске савести, прихватам да ме Бог најстроже казни.

Амин.
 
Бл:
Ајде екумениста ти и твоја јерес код папе, можда вам са балкона опрости све грехе па да тркнете на Мес.

Ti bi izgleda da se ovdje stvori neka vrsta Pravoslavne džamahirije????? :shock: :shock:
JA JESAM PRAVOSLAVNI VJERNIK, držim se svih kanona Pravoslavne Crkve, postim sve postove propisane kanonima Pravoslavne Crkve, pričešćujem se i ispovijedam kod jednog člana Sinoda Srpske Pravoslavne Crkve koji je iz istog kraja odakle i ja. :D :D
Zato ti slobodno mogu reći da takvu državu, ala Iran ne bih voljeli da vide ni najviši Crkveni velikodostojnici! :-x
Molim te da prekineš da me nazivaš latinskim jeretikom, jer ja to nisam niti ću to ikada i biti.
Uostalom, i Njegova Svetost Patrijarh Srpski Pavle, Mitropolit Crnogorsko-Primorski, Skenderijski i Egzarh Pećki Amfilohije (Radović), kao i Episkop Bački Irinej Bulović i Episkop Valjevski Lavrentije redovno primaju posjete papskih Nuncija i u neprekidnom su kontaktu sa nadbiskupom Beogradskim dr Stanislavom Hočevarom, dok Irinej, Amfilohije i Lavrentije su bili i u posjeti Vatikanu! ;-) Pa mi ti odgovori da li su se i oni po tebi odrekli pravoslavlja i da li su i oni prokleti? :roll: :roll:
 
analiticar:
Ti bi izgleda da se ovdje stvori neka vrsta Pravoslavne džamahirije????? :shock: :shock:
JA JESAM PRAVOSLAVNI VJERNIK, držim se svih kanona Pravoslavne Crkve, postim sve postove propisane kanonima Pravoslavne Crkve, pričešćujem se i ispovijedam kod jednog člana Sinoda Srpske Pravoslavne Crkve koji je iz istog kraja odakle i ja. :D :D
Zato ti slobodno mogu reći da takvu državu, ala Iran ne bih voljeli da vide ni najviši Crkveni velikodostojnici! :-x
Molim te da prekineš da me nazivaš latinskim jeretikom, jer ja to nisam niti ću to ikada i biti.
Uostalom, i Njegova Svetost Patrijarh Srpski Pavle, Mitropolit Crnogorsko-Primorski, Skenderijski i Egzarh Pećki Amfilohije (Radović), kao i Episkop Bački Irinej Bulović i Episkop Valjevski Lavrentije redovno primaju posjete papskih Nuncija i u neprekidnom su kontaktu sa nadbiskupom Beogradskim dr Stanislavom Hočevarom, dok Irinej, Amfilohije i Lavrentije su bili i u posjeti Vatikanu! ;-) Pa mi ti odgovori da li su se i oni po tebi odrekli pravoslavlja i da li su i oni prokleti? :roll: :roll:

А ТО ТЕ ЧИНИ СТРУЧЊАКОМ ЗАТО ШТО СЕ ИСПОВЕДАЉШ КОД ЧЛАНА СИНОДА? ПА И ЈА СЕ ИСПОВЕДАМ КОД ЧЛАНА СИНОДА И ФАМИЛИЈА И РОДБИНА И КУМОВИ СУ МИ СВЕШТЕНИЦИ,АЛИ ЗА РАЗЛИКУ ОД ТЕБЕ ИСКРЕНИ ПРАВОСЛАВЦИ.
 
Ajde ti uzmi pa procitaj svoje stare postove... pa mi onda pricaj o odlucivanju...
Ti si sasvim drugacije postovao pre nego sto radis sad. Ranije si ucestvovao u razgovorima, pratio teme, pa si se nekad i zezao sa nama, i salio....
a sada samo pretis, mrzis i vredjas.
Sta se sa tobom dogodilo?
Ja znam sta je sa mnom... Moj stav je od pocetka isti. Mi u Srbiji moramo da zivimo jedni sa drugima. Bilo bi lepo da to bude u prijateljstvu. Dakle, mora da se razgovara. Tu svi ekstremisti ispadaju. Meni ste isti i ti i neki LDFovac koji hoce da ukine i cirilicu i crkvu i srbiju... a ti hoces da ukines ateiste ili demokrate... ne moze tako... moras da ih trpis
 
Коммодоре, ја не МРЗИМ нити ВРЕЂАМ само сам рекао ИСТИНУ. А ако кога истина вређа. Е па БРАТЕ то није мој проблем. ЈА се држим КАНОНА СПЦ И СВ.ОТАЦА. А ако вам се несвиђа жалите се ПАТРИЈАРХУ.

Српска химна "Боже правде"


1.

Боже правде, Ти што спасе

Од пропасти до сад нас,

Чуј и од сад наше гласе

И од сад нам буди спас!

Моћном руком води, брани

Будућности српске брод,

Боже спаси, Боже' храни

Српске земље, српски род!
2.

Сложи српску браћу драгу

На свак дичан, славан рад!

Слога биће пораз врагу,

А најјачи српству град!

Нек на српства блиста грани

Братске слоге златан плод,

Боже спаси, Боже, храни

Српске земље, српски род!
3.

Нек на српско ведро чело

Твог не падне гњева гром,

Благослови Србу село,

Поље, њиву, град и дом!

Кад наступе борбе дани,

К победи му води ход,

Боже спаси, Боже храни

Српске земље, српски род!
4.

Из мрачнога сину гроба,

Српске круне нови сјај,

Настало је ново доба,

Нову срећу, Боже дај!

Краљевину српску брани,

Петвековне борбе плод,

Српског краља, Боже, храни

МОЛИ ТИ СЕ СРПСКИ РОД!
 
Символ вере

Верујем у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.

И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, рођеног од Оца пре свих векова, Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног не створеног, једносуштног Оцу, кроз кога је све постало;

Који је ради нас људи и ради нашега спасења сишао с небеса и оваплотио се од Духа Светог и Марије Дјеве и постао човек;

И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;

И Који је васкрсао у трећи дан по Писму;

И Који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца;

И Који ће опет доћи са славом да суди живима и мртвима, и Његовом Царству неће бити краја.

И у Духа Светог, Господа, Животворног, Који од Оца исходи, Који се заједно са Оцем и Сином обожава и слави, Који је говорио кроз пророке.

У једну, свету, саборну и апостолску Цркву. ОБРАТ ПАЖЊУ

Исповедам једно крштење за отпуштење грехова.

Чекам васкрсење мртвих.

И живот будућег века. Амин.
 
Samo za Bl-a ! :

МИТРОПОЛИТ СКОПСКИ ЈОСИФ:

БЕЗБОЖНИК ДИМИТРИЈЕ ЉОТИЋ

Из до сада необјављених мемоара Митрополита скопског Јосифа, који је маја 1941. прогнан у Београд, преносимо делове који демантују љотићевске манипулације црквом

АНТРФИЛЕ

Јереј Велибор Џомић

О "МЕМОАРИМА" МИТРОПОЛИТА ЈОСИФА

На причи о Љотићевој "побожности и црквености" извршен је покушај фашизације не само Светога Владике Николаја, него и наше Цркве

У архиву Србске Патријаршије, али и у поседу пријатеља и поштовалаца блаженопочившег Митрополита Скопскога Јосифа (Цвијовића) у Отаџбини и у расејању, налази се рукопис овог врлог јерарха наше Светосавске Цркве, храброг сина Србскога рода и страдалника за време немачке окупације и потоњег, крвавог режима Јосипа Броза.
Блаженопочивши Митрополит Скопски (а не "скопљански", како незнавено пишу поједини историчари са комунистичким стажом који су се напрасно сетили Цркве) је сваком истинољубивом Србину на поуку оставио своје записе из националног и људског невремена у коме је живео, борио се за Крст Часни и Слободу Златну и у коме је свештено архипастирствовао.
Овај рукопис недвосмислено сведочи о хришћанском, пастирском и часном националном (а не партијском и кукавичком) ставу и држању србских архијереја и већине србских свештеника у тешком времену братоубилаштва и немачке окупације од 1941. до 1945. године. Широј јавности је готово непознато шта се све догађало у том периоду када је у питању наша Црква што је, на жалост, представљало идеалан темељ за полувековна клеветања Србске Цркве и народа из "пера" комунистичких "историчара" и иста таква, али савремена клеветања Србске Цркве и народа од хрватско-усташких историчара (довољан је пример извесне Љубице Штефан, доскорашње београдске Хрватице и усташке "научнице" и њене књиге "СПЦ И ФАШИЗАМ", штампане још 1991. године под именом Томислав Вуковић и насловом "Мозаик издаје" у издању Хрватског књижевног друштва Св. Ћирила и Метода у Загребу (а пре тога као фељтон објављена у "Гласу концила", званичном органу "цркве у Хрвата") и други пут штампане под њеним именом 1996. године у издању Накладног завода "Глобус" из Загреба, а уз помоћ Министарства спољних послова Туђманове Хрватске), као и иста таква клеветања Србске Цркве и народа од стране савремених србијанских и црногорских мондијалиста, тј. дојучерашњих ревносних Брозових следбеника којима су и данас, као и јуче, уста пуна најпогрднијих речи о православним Србима и Србској Цркви. Безбожни црвени мондијалисти су најпрљавији и најнечаснији посао пљувања по своме народу деценијама радили са Брозовим именом на уснама и Брозовом беспамећу у својим главама и мржњом у својим срцима, и данас, као безброј пута доказани и потврђени богоборци, човекоборци и тоталитаристи, кличу "људским правима, слободи, демократији, транзицији, реформама, трансатланским интеграцијама, НАТО савезу, Европи и савременој цивилизацији"!?!
С друге стране, "највећи доказ" за лажне оптужбе, деценијама у гомилама испоручиване на рачун Србске Цркве, осведочени србски непријатељи - усташе, фашисти и комунисти у разним појавним облицима - имали су у лажном, прижељкиваном, форсираном, нетачном и непримереном поистовећивању Србске мученичке Цркве Христове Православне са појединим политичким организацијама или политичким личностима из времена Другог светског рата. Циљ је био да се обрука и дискредитује Србска Црква, али и да се неправедно поистовети са "црквом у Хрвата" која је, као што је познато, свесрдно помогла крвожедни режим геноцидног злочинца Анте Павелића. А овај аутентични рукопис Митрополита Скопскога Јосифа то најубедљивије демантује и такве лажи и непримерености разгони "на буљуке". Истини за вољу, морамо рећи да су политичке партије, како оне минорне (међу које спада и Љотићев "Збор") тако и оне значајније, увек имале тежњу или да монополишу Црквом Христовом или да, због незадовољства јеванђелским ставовима црквене јерархије, буду "црквеније од Цркве" и то тако што су своје идеолошке и политичке програме и партијске статуе и смернице вешто и перфидно заодевале веловима православне мистике. То се, на жалост, дешава и данас. А монопол над Црквом једино има Богочовек и Списатељ Господ Исус Христос као Глава Цркве Своје Православне. Митрополит Јосиф је и такве непримерености, перфидности и грубе фалсификате оштро посекао словом Истине. А истина је и то да се Светосавска Црква на подручју окупиране Србије налазила притешњена не само између чекића безбожног наци-фашизма и наковња безбожног комунизма него и на крсту уцена, претњи, клеветања, притисака и јавног жигосања од оних који су носили србско име и презиме, клели се у Бога и Цркву, "бранили" Цркву и Србство од часних србских владика и свештеника, али и представљали "србску" силу и власт под немачком окупацијом. Рукопис Митрополита Скопскога Јосифа, скромно, србски и монашки, то недвосмислено показује и сведочи, али, мора се рећи, да се ова тужна и неславна прича не завршава и не исцрпљује само са Митрополитовим мемоарским сећањима, јер у архиви Патријаршије, као и у архивама свих оних епархијских Епископија које су се налазиле на подручју окупиране Србије, постоји више стотина потресних докумената и извештаја епархијских Архијереја, парохијских свештеника, архијерејских намесника и настојатеља манастира, који сведоче о покушајима монополисања и заповедања Црквом од београдских и многих локалних политичара и силника тога времена, а све тобож "у име спаса народа и државе".

Ima Bl i nastavak ako zelis...

 

Back
Top