Samo fotke

divlja:
Khm, khm...Snis, svaka cast na teoriji, al' tvoja verzija cveta izgleda katastrofa. :-) Ne znam kako to ne vidis. Kao da se cvet isprepadao, dok sa leve nas lepo gledi. :-D
Mogu na silu sva pravila da se kaleme, al' dobijes Frankenstajna.


теорија није битна, ја сам само објашњавао свој став, потпуно поштујући и твоје мишљење (које, узгред ниси ничим поткрепила сем да је лепо и да је то једино исправно).

Када не би било различитих мишљења, не би било на улицама "дама" и "караконџула", већ би све биле "даме". Е сад што су мени неке "даме" - "караконџуле" и "караконџуле" - "даме" и код тебе слично, је ствар личног укуса и гледања на то шта је "дама" а шта "караконџула", а теорија није настала у мојој глави или на катедри, већ су људи већ вековима студирали естетику и примењивали ју на одрђеним уметничким делима.

овим нисам 'тео да кажем да ти ниси у праву, свако је у праву, јер нико исту ствар не види исто као други :)
 
Moja greska, hteo sam da kazem da meni fotka bolje izgleda kada je cvet sa leve strane. Nisam hteo da ispadne da je moj nacin bolji zbog nekog pravila. Nisi morao toliko da se raspises.Samo napisi direktno ono sto mislis ili gde sam pogresio, u tehnici, taktici ili tekstualnom izrazu.
To je najbolji argument za svaku fotku - "meni ovako bolje izgleda", jer je cilj svake fotke da izazove BLAZENO osecanje (Yes!). Over and out!
 
@sanjap
A, kojim je aparatom slikan cvet ?
Po meni si najvecu gresku napravila time sto si crop-ovala njegov donji deo (tj. latice) i onda svaka dalja prica gubi smisao (trazenje dlake u jajetu).Mislim da treba da stvoris "sliku same slike pre slikanja" .Onda ces imati viziju kako to treba da izgleda i tek onda ces imati priblizan "pojam kompozicije" na delu.A, ostalo je sve individualno ( nekome se dopada, nekom-ne slika kao takva, nekom centralni kadar, nekom zl.presek itd ) i ne mozes ocekivati da odmah poznajes tajne i elemente fotografije.

p.s.
sad sam video da je Canon 500 . . .
 
slobce:
Moja greska, hteo sam da kazem da meni fotka bolje izgleda kada je cvet sa leve strane. Nisam hteo da ispadne da je moj nacin bolji zbog nekog pravila. Nisi morao toliko da se raspises.Samo napisi direktno ono sto mislis ili gde sam pogresio, u tehnici, taktici ili tekstualnom izrazu.
To je najbolji argument za svaku fotku - "meni ovako bolje izgleda", jer je cilj svake fotke da izazove BLAZENO osecanje (Yes!). Over and out!

сватио сам да ти се тако свиђа, нисам тврдио да правило утиче, писаније је било објашњење мог става...и у мом прошлом посту је идеја која се подудара са миамиа постом: све остало је индивидуално поимање онога што види :)
 
Wow,nisam ocekivala ovoliku reakciju na moju sliku.Samo zelim da naglasim da sam ja amater u ovome,slika koju sam postavila je,kao sto sam vec rekla,bez ikakvih prepravki,nista nisam radila na njoj a i da budem iskrena-nemam bas ni dobar program za sredjivanje slika.Imam program koji sam skinula sa Google-a,zove se Picasa2 ali nisam bas nesto preterano zadovoljna sa njime.Imam takodje i Corel ali sa njim ne radim bas puno mada bih trebala...Mnogo bih voljela da vise mogu raditi na svojim slikama pa bih vas zamolila da mi kazete koji je program za to najbolji.Koji vi koristite program?
Planiram da napravim reviju frizura iz 40-ih godina proslog vijeka,neke ste moje slike vec vidjeli,ali to je bila cisto onako proba da vidim kako mi ide.Uz reviju sam mislila i staviti pokoju sliku ali bih htjela da ih napravim u crno bijeloj tehnici ali samo da crvena boja ostane "crvena"!
Pa eto ako mozete da mi kazete koji je najbolji program za to.............bila bih vam zahvalna:-)!!!!Cula sam da je za to najbolji Photo Shop.......
-komentare koje sam procitala o mojoj slici snis,miamia,slobce....su za mene poucnog karaktera.Hvala na kometarima,takodje i na tvom komentaru "Divlja......u srcu" !
 
sanjap:
Jos malo proslog vremena.........;-)
jun06006-1.jpg
Jesi li to ti?
 
Avet,
meni lici da ti je fokus na samo par milimetra do ceo santimetar iza cveta, one travke su u fokusu, pa iza njih je trava opet mutna, mora da si slikao sa najvecim otvorom blende.
 
жаришна дужина објектива делује основно на дубинску оштрину:

телеобјективи (већа жаришна дужина) имају мању дубинску оштрину, док широкоугаони објективи (мања дужина) имају бољу дубинску оштрину, тако да си "зумирањем" до краја смањио дубинску оштрину на најмање, а при томе си погрешно одредио даљину објекта :(
 
Miamia,nisam uspjela vidjeti tu sliku sto je obrisana.....:-(!Nesto mi kompjuter nije u redu.......jadan,mislim da je zarazen!Valja ga nositi na ciscenje!!!!Avet,mislim da ni tvoju necu uspjeti pogledati-zablokira!
 
ni ja nisam video fotku i ne slazem se sa brisanjem iste.
Brisanjem nje necemo zaboraviti sta se desavalo, ne slikanjem sirotinje necemo ih nahranati, ne prikazivanjem nesrece necemo je okrenuti na srecu...Pa nije fotografija prikazivanje samo suma, planina, cvetica i bubica...
 

Back
Top