Samo fotke

Snis, mislio sam na drugu sliku (onu zatamnjenu) da gornji deo slike uvecam za oko 15-20%, ali ne svidja mi se, ovo sa delimicnim zatamnjenjem oznacenog dela moze biti bolje.
Miamia, uglavnom skapiro sam da za dobru fotku treba ugrabiti pravi momenat, dok sam podesavao aparat, pomerao vazu sa cvecem tamo-amo, sunce je vec preslo dosta pa je kroz prozor obasjalo i taj stubic, treba se reagovati hitro.
 
danez:
Snis, mislio sam na drugu sliku (onu zatamnjenu) da gornji deo slike uvecam za oko 15-20%, ali ne svidja mi se, ovo sa delimicnim zatamnjenjem oznacenog dela moze biti bolje.
Miamia, uglavnom skapiro sam da za dobru fotku treba ugrabiti pravi momenat, dok sam podesavao aparat, pomerao vazu sa cvecem tamo-amo, sunce je vec preslo dosta pa je kroz prozor obasjalo i taj stubic, treba se reagovati hitro.


Ti najbolje znas kakav si momenat imao . . .
Ja to onako-"sta bi bilo kad bi bilo" . . .
 
Meni se svidja ona prva jer je tako prirodna-nesavrsene stvari cine nekoga ili nesto upravo savrsenim...nije losa ni ona druga mada je meni favorit ona prva jer sam nju prvu ugledala i odmah mi je prirasla scru ;-).Na tebi je da odlucis sta ces raditi dalje...
 
danez:
Snis, mislio sam na drugu sliku (onu zatamnjenu) da gornji deo slike uvecam za oko 15-20%, ali ne svidja mi se, ovo sa delimicnim zatamnjenjem oznacenog dela moze biti bolje.
Miamia, uglavnom skapiro sam da za dobru fotku treba ugrabiti pravi momenat, dok sam podesavao aparat, pomerao vazu sa cvecem tamo-amo, sunce je vec preslo dosta pa je kroz prozor obasjalo i taj stubic, treba se reagovati hitro.

то са затамњивањем пробај, па ћеш онда поново чути кометаре...ја лично очекујем да ће бити многоооо мирнија и стабилнија. Ту ће "нешто" постојата, али неће одвлачити претерано пажњу :)

то је наук да се неке ствари догађају само једном и да их не можеш понављати. Ти сад можеш милион пута постављати цвеће на прозор, мењати угао, чекати сунце и...и никад више нећеш моћи снимити ово. Зато сада преостаје да од овога што си добио покушаш извући максимум.
 
Danez-slika je ODLICNA,nevjerovatna...opet zuta boja,boja topline,time momentalno skreces paznju na svoje slike.Odlicno!!!!!Cvijet u vodi,je li on raste u vodi ili je tu namjerno postavljen?Svidja mi se i pozadina-sve u svemu,odlican uhvacen trenutak!
-hvala za sliku!
 
sanjap,
"nesavrsene stvari cine nekoga ili nesto upravo savrsenim"
da nisi htela da kazes:
nesavrsene stvari cine nekoga ili nesto upravo jedinstvenim.
Inace cvet sam postavio na gradilistu u buretu puno vode.
 
pa ok-moze se i tako reci jer savrsenstvo ne postoji!U pravu si.....a sta je to savsenstvo?!Vjecita misterija..........a po tim mojim "savrsenim" sam htjela reci da je slika ,po meni,u redu,da je ne diras,takva-kakva je lijepa je,nista ne treba posvjetljivati niti zatamnjivati....moje misljene!
 
Kada smo vec u duhu cvijeca i prirode imam i ja nesto :-)....
avgust2006043-1.jpg
 
Hvala danez i meni se to svidja.........a slika je sasvim slucajno nastala,setala sam gradom i eto!!!!Uvijek sa sobom nosim kamericu pa "snimim" ono sto mi "zapadne za oko" ! :-)
 
sanjap:
Hvala danez i meni se to svidja.........a slika je sasvim slucajno nastala,setala sam gradom i eto!!!!Uvijek sa sobom nosim kamericu pa "snimim" ono sto mi "zapadne za oko" ! :-)


...е, да је моја...ја би јој урадио следеће три ствари ;) : (надам се да се не љутиш - "..мама, види шта ми је урадио..."):

- мало ју окренуо да центар пажње дође у десну страну, одсекао бих мало тако настале леве стране, и мало затамнио доњи десни угао јер је(по мени) превише блед и "боде".
 

Prilozi

  • avgust.jpg
    avgust.jpg
    45,4 KB · Pregleda: 11
snis:
...е, да је моја...ја би јој урадио следеће три ствари ;) : (надам се да се не љутиш - "..мама, види шта ми је урадио..."):

- мало ју окренуо да центар пажње дође у десну страну, одсекао бих мало тако настале леве стране, и мало затамнио доњи десни угао јер је(по мени) превише блед и "боде".

Ne,ne ljutim se,zasto bih?!? Svaki komentar dobro dodje-bio on los ili dobar.Svidjaju mi se ovi tvoji predlozi-vidjecu sta cu uraditi povodom toga.Sliku sam postavila tacno onako kako i izgleda u prirodi-nista nisam radila na njoj,tako da cu je sada "malo" srediti.Inace,ti imas dobro oko za uocavanje detalja :) !
 
sanjap:
Ne,ne ljutim se,zasto bih?!? Svaki komentar dobro dodje-bio on los ili dobar.Svidjaju mi se ovi tvoji predlozi-vidjecu sta cu uraditi povodom toga.Sliku sam postavila tacno onako kako i izgleda u prirodi-nista nisam radila na njoj,tako da cu je sada "malo" srediti.Inace,ti imas dobro oko za uocavanje detalja :) !


значи, онда ћемо и даље дискутовати ;)...
 
Ja ga ne bih obrtao, ne zameri SNIS zbog suprotnog misljenja. Bolje izgleda fotka kada je centar paznje malo ulevo pa se pruza nadesno, zbog nacina na koji nase oci gledaju fotku.Napisao sam o tome u threadu "Kritika" ili kako se vec zove.
Evo moj predlog, svakako bi trebalo nesto uraditi sa "spaljenim uglom" Ja sam preko pastovao nesto sa drugog dela fotke.Pa onda malo klasicnog PS doterivanja, levels, curves, saturation, malo burn brusha na pozadinu itd.
Evo kako je moja neka krajnja vizija.Ovo je naravno samo moje skromno misljenje.
Trebalo bi po meni kropovati visak pozadine s desne strane jer on nepotrebno dovlaci paznju od samog cveta.
cvet-1.jpg
 
slobce:
Ja ga ne bih obrtao, ne zameri SNIS zbog suprotnog misljenja. Bolje izgleda fotka kada je centar paznje malo ulevo pa se pruza nadesno, zbog nacina na koji nase oci gledaju fotku.Napisao sam o tome u threadu "Kritika" ili kako se vec zove.
Evo moj predlog, svakako bi trebalo nesto uraditi sa "spaljenim uglom" Ja sam preko pastovao nesto sa drugog dela fotke.Pa onda malo klasicnog PS doterivanja, levels, curves, saturation, malo burn brusha na pozadinu itd.
Evo kako je moja neka krajnja vizija.Ovo je naravno samo moje skromno misljenje.
Trebalo bi po meni kropovati visak pozadine s desne strane jer on nepotrebno dovlaci paznju od samog cveta.


нема љутиш за искрена мишљења, па макар и супротна ;)
композиција је стуја, али само најкраће, јер мислим да има нешто у поуци твог брата, али...

фотографију, као и платна, и екране (филмсе и ТВ) људи посламтрају као што читају: с лева на десно. И шта се дешава, сваки ред почиње на левој страни и иде до десне, десна ивица је лимит и ту се враћа поглед улево, али лева ивица не прави тај лимит и поглед "одлута" са површине.

затим, правило "златног реза" "дели" површине на трећине (узми празан папир и повуци по две линије хоризонтално и вертикално делећи површине на трећине. Пресеци тих линија дају места која називамо "тачке интереса"
и најјача је горња десна, најаче утиске оставља, док је најнеприроднија и најнеповољнија доња лева. Најзагуљенија је централна композиција где је тачка интереса у пресеку дијагонала. Кад шеташ градом, кад посматраш билборде, фотографију, портрети који су израшајни, углавном поштују то правило златних пресека. У твом предлогу Сањип тераш посматрача да два пута прелази "празну" (позадину) површину да би пронашао тачку њеног интереса, У мом предлогу посматрач прелази преко празне површине, подсвесно ју елиминише, наилази на тачку интереса и како је она у њењом случају изразита (жути велики цвет) ни не покушава прећи преко ње, Због тога сам се одлучио на ту сугестију.

Код твојих цветића:

да би човек погледао линију која карактерише композицију треба зачкиљити на оба ока (делимично их затворити), одмакнути фотку од очију на рукохват и посматрати кроз трепавице и "тражити" ту линију композиције. Твоја друга фотка је типична "тенковски" стабилна централистичка композиција и то је УР. Линија плавих цветића је облика положеног Гајевског слова С и "сече" фотку у доста интересантном правцу: горњи леви-доњи десни угао, при чему је "испод" линије цца једна трећина површине, а изнад две трећине. Тачка интереса ти је померена од центра ка левој страни и то даје одрђену стабилност са плавкастом линијом која је, у ствари искривљеа дијагонала....
 
Khm, khm...Snis, svaka cast na teoriji, al' tvoja verzija cveta izgleda katastrofa. :-) Ne znam kako to ne vidis. Kao da se cvet isprepadao, dok sa leve nas lepo gledi. :-D
Mogu na silu sva pravila da se kaleme, al' dobijes Frankenstajna.
 

Back
Top