SAD NAJAVILE PRIZNANJE NEZAVISNOSTI KOSOVA

Боже Господе, каквих све постова има овде, а модератора нигде.... :wink:

Дај, не убацујте се,
да су хтели амери би признали Косово одавно, не би одуговлачили.....
Нереално је, ово му дође као неки одговор на оно ''наше'' да ћемо слати војску на косово, чисто да покажу да не треба да се играмо са неким стварима, ништа више....
Исто као што је код нас неки тамо чиновник у влади изјавио ову глупост,
тако је и код њих неки ''топ'' рекао нешто..... Док се и код нас и код њих не изјасне
главни људи, нема ништа од тога.... :wink:
 
ne sjecam se tocno vise datuma, ali mislim da je to bilo 88-e ili pocetkom 89-e kad je Mesic rekao Milosevicu i u tadasnjoj skupstini u Beogradu (citiram po sjecanju) "poceli ste sranja sa Kosovom, jednoga dana sva sranja ce se zavrsiti na Kosovu, ali nikako onako kako vi planirate, bit ce to bolno za Srbiju"
 
slavonija:
ne sjecam se tocno vise datuma, ali mislim da je to bilo 88-e ili pocetkom 89-e kad je Mesic rekao Milosevicu i u tadasnjoj skupstini u Beogradu (citiram po sjecanju) "poceli ste sranja sa Kosovom, jednoga dana sva sranja ce se zavrsiti na Kosovu, ali nikako onako kako vi planirate, bit ce to bolno za Srbiju"


Јел да?
Нисмо знали..... :wink:
Паметан тај Месић, алал му вера...... Изгледа једино да је заборавио да му каже да пре
срања са косовом, мора мало он срања да направи у Босни и Хрватској... :wink:
 
Pepeo:
Јел да?
Нисмо знали..... :wink:
Паметан тај Месић, алал му вера...... Изгледа једино да је заборавио да му каже да пре
срања са косовом, мора мало он срања да направи у Босни и Хрватској... :wink:
Mesić je genije,a tek Tuđman!On je bio mag. :lol: :lol: :lol:
 
Да. Види се и да су специјално за ову прилику ангажовали портпарола за овакве намјене, да објасни се каубоји на шале, да је Чеда (међу друштвом знан као "Чедадамус") читаво вријеме тачно предвиђао, да му се стално "јављало" (вјероватно преко мобајла који су му дале газде), а можда је и постао видовит од толике количине коке. Индиоси на Андима имају сличне визије, само нијесу тако згодни и елоквентни. И то је нека паралела и доказ да је глобалистичка веза у бијелој црти. Хтјели да признају или не, овај пут ће морати да обуздају претјерану самоувјереност, јер, нити је Буш Кенеди, нити је Путин Хрушчов, већ је овај други много, много нервознији на црвеном дугменцету. Можда и полете руске ракете на Вашингтон. Да видимо "Independence Day" репризу уживо. Само ће овај пут бити право, без понављања кадрова.
 
Inok Georgije:
Да. Види се и да су специјално за ову прилику ангажовали портпарола за овакве намјене, да објасни се каубоји на шале, да је Чеда читаво вријеме тачно предвиђао, да му се стално "јављало" (вјероватно преко мобајла који су му дале газде), а можда је и постао видовит од толике количине коке. Индиоси на Андима имају сличне визије. И то је нека паралела и доказ да је глобалистичка веза у бијелој црти. Хтјели да признају или не, овај пут ће морати да обуздају претјерану самоувјереност, јер, нити је Буш Кенеди, нити је Путин Хрушчов, већ је овај други много, много нервознији на црвеном дугменцету. Можда и полете руске ракете на Вашингтон. Да видимо "Independence Day" репризу уживо. Само ће овај пут бити право, без понављања кадрова.

U yebote :shock:
Kako si ruzan......... :shock: :shock:
 
Pepeo:
Јел да?
Нисмо знали..... :wink:
Паметан тај Месић, алал му вера...... Изгледа једино да је заборавио да му каже да пре
срања са косовом, мора мало он срања да направи у Босни и Хрватској... :wink:


pa to zna svarko da je Mesic malo "udaren" sa svojim, cesto nebuloznim izjavama...
ali ovdje izgleda nije pogrijesio... ;)
ja licno ne poznajem genezu sukoba Srba i Albanaca, ali se sjecam kad je milosevic ukinio autonomiju Kosovu da smo svi zalili Albance i bili ubjedeni da ce masovno stradati od srpske cizme..pogotovo nakon onih mitingovanja...
no po meni promjene granica nema...isto tako neznam dali je Kosovo u sastavu SFRJ imalo neke teritorijalne granice? mislim, s obzirom da im je status (pokrajina)i prava bio skoro ravan republikama...dali su i pokrajine , kao i republike stvorile Jugu..? Prema misljenju nekih pravnika i pokrajine su bile konstitutivni djelovi federacije a ne i Rep.Srbije..
zanima me tvoje misljenje o tome
 
И биће нам хорор кад неко нервозан прекине све те дипломатске блефове. Једном то мора да се заврши, па на било који начин. А прва димна печуркица треба да никне управо на Космету. То и траже, па то и треба да добију. Чисто да сазнају непосредно, из прве руке, како је било онима у Хирошими, Нагасакију и Чернобилу.
 
slavonija:
pa to zna svarko da je Mesic malo "udaren" sa svojim, cesto nebuloznim izjavama...
ali ovdje izgleda nije pogrijesio... ;)
ja licno ne poznajem genezu sukoba Srba i Albanaca, ali se sjecam kad je milosevic ukinio autonomiju Kosovu da smo svi zalili Albance i bili ubjedeni da ce masovno stradati od srpske cizme..pogotovo nakon onih mitingovanja...
no po meni promjene granica nema...isto tako neznam dali je Kosovo u sastavu SFRJ imalo neke teritorijalne granice? mislim, s obzirom da im je status (pokrajina)i prava bio skoro ravan republikama...dali su i pokrajine , kao i republike stvorile Jugu..? Prema misljenju nekih pravnika i pokrajine su bile konstitutivni djelovi federacije a ne i Rep.Srbije..
zanima me tvoje misljenje o tome

По Уставу из 1974. године Косово и Војводина су биле Аутономне покрајине,
имале су врло велика овлашћења, готово да су имале исти статус као и републике у
СФРЈ. Имале су границе, али административне границе, уосталом као и све републике.... У праву си биле су конститутивни део федерације, имали су своје представнике у савезном Већу, и представнике у скупштини Србије,
док Србија није имала своје представнике у скупштинама Косова и Војводине...
Србија је 1989. године укинула ова права својим покрајинама....
Како то мислиш, да су створиле Југу....?
Пре устава из 1974., покрајине нису имале никаква овлашћења,
биле су саставни део Србије, у пуном смислу те речи....

Албанци нису угрожавани, нити терорисани,
једноставно су хтели да се отцепе од Србије одувек.... :wink:
 
mile1234:
Ebi ga Norma. Zivot je surov. Oni su jaci i to 100000 puta od nas. Moze im se. Ako mi udjemo u direktan sukob sa njima, gotovi smo i to za vrlo kratko vreme. Radikali bi rekli kako treba da se ratuje do istrebljenja. Zna se ko nije hteo Kumanovski sporazum da potpise.

nije tacno da moramo da udjemo u direktan sukob sa njima. mozemo jednostavno da ne prihvatimo sve sto oni "nude" bez ulazenja sa njima u direktan sukob i da cekamo da se njihovo interesovanje za ovaj region izgubi i onda da povratimo ono sto je nase.

mnoge velike sile su bile prisutne na balkanu ali je svaka pre ili kasnije pokupila sipke sa njega. tako ce i ova americka da prodje i kao rimska, turska, austrijska....
 
inace kao sto rece vladika Amfilohije - ovo nelagalno priznanje nama odgovara. Ameri ce tako da proglase CASE CLOSED i pobedu i da se pokupe lagano iz ovih krajeva cim se ispostavi da nece graditi naftovod preko balkana, a onda cemo mi lepo da cekamo povoljan istorijski trenutak da isteramo siptare sa njega i povratimo ono sto je pravno i dalje nase.
 
Pepeo:
По Уставу из 1974. године Косово и Војводина су биле Аутономне покрајине,
имале су врло велика овлашћења, готово да су имале исти статус као и републике у
СФРЈ. Имале су границе, али административне границе, уосталом као и све републике.... У праву си биле су конститутивни део федерације, имали су своје представнике у савезном Већу, и представнике у скупштини Србије,
док Србија није имала своје представнике у скупштинама Косова и Војводине...
Србија је 1989. године укинула ова права својим покрајинама....
Како то мислиш, да су створиле Југу....?
Пре устава из 1974., покрајине нису имале никаква овлашћења,
биле су саставни део Србије, у пуном смислу те речи....

Албанци нису угрожавани, нити терорисани,
једноставно су хтели да се отцепе од Србије одувек.... :wink:
hvala
jugu su stvorili svi njeni narodi
pogresno sam se izrazila...
mislila sam dali su bile konst. dio ;
znaci Ustav 74-e im je to dao...dali se oni sad pozivaju na taj Ustav trazeci samostalnost ili se pozivaju na nesto drugo?
iako, jos uvijek nerazumijem zasto im je ukinuta autonomija? da su zadrzali autonomiju nebi bilo kako kaze Mesic s....a dali bi i onda htjeli da se odcjepe? mislim i nije im bilo tako lose, kad se sjetim odvajanja za nerazvijene itd.
 

Back
Top