САД и Иран

U Srbiji čim za nekoga nepopularnog kažeš išta pohvalno, odmah si "neobjektivan". Kod nas je sve ili-ili. Zvezda ili Partizan, partizani ili četnici, Amerikanci ili Rusi, ***** ili palac. Smor.

U realnom životu je, na drugu stranu, sve negde između.

Istina...premda jedna od retkih.
Да, ако то исто не поштујеш код друге стране.

Zar Sizi da ne postuje? Au, krajnja vremena dosla.

@ tema

inace ne znam da li ce da zarate, bolje ipak ne.
 
Kako god da se ova prica zavrsi, Tramp je otvorio novo poglavlje u medjunarodnoj pravnoj praksi.

Jedan visoki zvanicnik jedne suverene zemlje ode u zvanicnu posetu susednoj zemlji,
tu iskoristis priliku da ga ubijes. Umesto da se pravis lud i skidas na svaki nacin odgovornost sa sebe i svoje zemlje,
ti se jos hvalis kako si ga dao ubiti.
Razlog zasto si ga ubio: "bio je veoma los covek"...

Ovo da se i Kamarad Hitler u grobu prevrne. Kako da to njemu nije palo napamet?
Mogao je covek lepo da pozove poljsku delegaciju na pregovore u Prag pa da ih tamo sve pobije, uz opasku da se radi o nekim losim ljudima.
Ko god ga je savetovao da ovako nesto ucini, lose ga je savetovao.
Sad i njega neko moze da ubije i kaze, eto bio los covek, moro' sam.
Izgleda ulazimo u neko novo doba "svedozvoljenosti".

Nekada se Srbi grcevito pravdali da nemaju nikakve veze sa Gavrilom Principom, Mladom Bosnom, Crnom Rukom & Co.
 
Kako god da se ova prica zavrsi, Tramp je otvorio novo poglavlje u medjunarodnoj pravnoj praksi.

Jedan visoki zvanicnik jedne suverene zemlje ode u zvanicnu posetu susednoj zemlji,
tu iskoristis priliku da ga ubijes. Umesto da se pravis lud i skidas na svaki nacin odgovornost sa sebe i svoje zemlje,
ti se jos hvalis kako si ga dao ubiti.
Razlog zasto si ga ubio: "bio je veoma los covek"...

Ovo da se i Kamarad Hitler u grobu prevrne. Kako da to njemu nije palo napamet?
Mogao je covek lepo da pozove poljsku delegaciju na pregovore u Prag pa da ih tamo sve pobije, uz opasku da se radi o nekim losim ljudima.
Ko god ga je savetovao da ovako nesto ucini, lose ga je savetovao.
Sad i njega neko moze da ubije i kaze, eto bio los covek, moro' sam.
Izgleda ulazimo u neko novo doba "svedozvoljenosti".

Nekada se Srbi grcevito pravdali da nemaju nikakve veze sa Gavrilom Principom, Mladom Bosnom, Crnom Rukom & Co.
Apsolutno.SAD postavljaju nove granice u bahatosti.Pitam se šta je sledeće.
 
Да. Сулејмани јесте био пас.

Трампара је опет добро одиграо.


Jest, odigrao je u stilu Al Kaponea. Spustili se na nivo Al Kaide, terorističke organizacije.

Ali sve je kako treba, objasnio Pompeo noćas na Fox-u koliki je Solejmani bio zlotvor:

Pompeo tonight on Fox on the “imminent” nature of the threat posed by Soleimani: “There is no doubt there were a series of imminent attacks being plotted. We don’t know when and where. But it was real.

Ka'e Pompeo da je,'' bez ikakve sumnje izvršen niz neposrednih napada. Ne znamo kada i gde. Ali bilo je stvarno.''
 
Jest, odigrao je u stilu Al Kaponea. Spustili se na nivo Al Kaide, terorističke organizacije.

Ali sve je kako treba, objasnio Pompeo noćas na Fox-u koliki je Solejmani bio zlotvor:

Pompeo tonight on Fox on the “imminent” nature of the threat posed by Soleimani: “There is no doubt there were a series of imminent attacks being plotted. We don’t know when and where. But it was real.

Ka'e Pompeo da je,'' bez ikakve sumnje izvršen niz neposrednih napada. Ne znamo kada i gde. Ali bilo je stvarno.''

Помпео и Пенс имају лице господе. Као Вулин, Бабић или Весић у Србији.
 
Само манрврисање у простору ограниченом циљевима, али не и истином.
Ја говорим само о циљевима ограниченим истином.
Разлика је суштинска.
Ok, shvatam, ali tacno je da ovde (na pdf) ima tog duha "ako nisi s nama, protiv nas si", "ili-ili" sto je meni takodje koja ne volim da se svrstavam u tabore tj. ne ozbiljno, neshvatljivo, i tesko mi pada.

Na stranu sto je utoliko vise to izrazeno kad se nesto i ne dotice nas licno kao sada, pa onda, mora li po svaku cenu to "navijanje"?
 
Ok, shvatam, ali tacno je da ovde (na pdf) ima tog duha "ako nisi s nama, protiv nas si", "ili-ili" sto je meni takodje koja ne volim da se svrstavam u tabore tj. ne ozbiljno, neshvatljivo, i tesko mi pada.
Ради се о томе да смо ми у рату.
Не сврстати се у току рата- не само да је неопрезно, него је и коцкање које се никад не исплати.
Обе стране ће те видети као непријатеља, и ни једна као савезника.
То је факат, који нам се може допадати или не, и да нам се не би олупало о главу- морамо имати огроман утицај и моћ самоодбране.
Свет је тако устројен.
 
Ради се о томе да смо ми у рату.
Не сврстати се у току рата- не само да је неопрезно, него је и коцкање које се никад не исплати.
Обе стране ће те видети као непријатеља, и ни једна као савезника.
То је факат, који нам се може допадати или не, и да нам се не би олупало о главу- морамо имати огроман утицај и моћ самоодбране.
Свет је тако устројен.

Ne znam u kakvom smo ratu, premda u nekom sirem smislu, ekonomskom ratu, da.

S obzirom da ni sa jednom od dve hajd' da kazemo, trenutno zaracene strane nemamo bliske odnose (kao sa Rusijom, Grckom, Crnom Gorom i sl), nema potrebe ni da trcimo pred rudu i svrstavamo se, ne iz straha, vec iz jednostavne diplomatije i dobre namere da se to sredi i ne rasplamsava dalje.
 
Ne znam u kakvom smo ratu, premda u nekom sirem smislu, ekonomskom ratu, da.

S obzirom da ni sa jednom od dve hajd' da kazemo, trenutno zaracene strane nemamo bliske odnose (kao sa Rusijom, Grckom, Crnom Gorom i sl), nema potrebe ni da trcimo pred rudu i svrstavamo se, ne iz straha, vec iz jednostavne diplomatije i dobre namere da se to sredi.
Као што рекох малопре- то је сукоб две државе са којим ми не треба да имамо никаквог додира и да се држимо подаље.
Тај манир "гурања носа" у ствари које нас се реално не тичу није у складу са државном прокламованом политиком неутралности, и не односи се на унутрашње политичке проблеме, где је ствар сасвим супротно постављена- дужни смо да будемо заинтересовани.
 
Као што рекох малопре- то је сукоб две државе са којим ми не треба да имамо никаквог додира и да се држимо подаље.
Тај манир "гурања боса" у ствари које нас се реално не тичу није у складу са државном прокламованом политиком неутралности, и не односи се на унутрашње политичке проблеме, где је ствар сасвим супротно постављена- дужни смо да будемо заинтересовани.

To da, normalno....

Ja sam mislila da je tema rat izmedju Irana i Amerike i na to se odnosilo ovo moje pisanje, a i nisam pratila vasu diskusiju od pocetka, podrazumevajuci da se odnosi na to.
 
Jedan visoki zvanicnik jedne suverene zemlje ode u zvanicnu posetu susednoj zemlji,
tu iskoristis priliku da ga ubijes.
to ja kao civil mogu da posecujem strane zemlje, ali ako sam vojnik sa ratnim posetama stranim zemljama, onda mi je glava stalno u torbi - to je cak i kasim shvatao, samo tesko ulazi u glavu nasim komunjarama

i ovi koji prete iz kurana, ni oni nisu ''visoki zvanicnici'', vi morate da se vratite definicijama, ko je ko, i sta je sta
tramp je biznismen, ali u momentu kada iz njegove okoline cujemo pretnje iz biblije, onda se situacija menja
 
ZBOG PODSTICANJA PROTESTA Britanski ambasador uhapšen u Teheranu

Tanjug 12.01.2020. 00:17

Iranske vlasti na kratko su zadržale u pritvoru britanskog ambasadora u Teheranu, saopštilo je britansko Ministarstvo spoljnih poslova osudivši hapšenje kao "grubo kršenje međunarodnog prava".

Prethodno je novinska agencija Tasnim, čije je sedište u Teheranu, javila da je britanski ambasador Rob Maker uhapšen ispred Univerziteta Amir Kabir i držan u pritvoru nekoliko sati zbog, kako se navodi, podsticanja antivladinih protesta, prenosi Rojters.

- Hapšenje našeg ambasadora u Teheranu, bez osnova ili objašnjenja, grubo je kršenje međunarodnog prava - upozorio je šef britanske diplomatije Dominik Rab.

Oko 1.000 ljudi okupilo se u subotu uveče u centru Teherana zahtevajući ostavku vrhovnog iranskog verskog lidera ajatolaha Alija Hamneija i cepajući slike nedavno ubijenog generala Kasima Sulejmanija.
--------------------------------------------------------------------------------------
E, tako se to radi.
Sad da ga ko psa proteraju.
Šta će Iranu genocidni ambasador? Šta od genocidnih dobro može doći?
Neka ih predstavlja Švajcarska ambasada kao i merikance i gotovo.
 
to ja kao civil mogu da posecujem strane zemlje, ali ako sam vojnik sa ratnim posetama stranim zemljama, onda mi je glava stalno u torbi - to je cak i kasim shvatao, samo tesko ulazi u glavu nasim komunjarama

i ovi koji prete iz kurana, ni oni nisu ''visoki zvanicnici'', vi morate da se vratite definicijama, ko je ko, i sta je sta
tramp je biznismen, ali u momentu kada iz njegove okoline cujemo pretnje iz biblije, onda se situacija menja
Ajde!
Koliko si pametan, mogao bi biti "shef protokola" kod Vucica i docekivati strane delegacije.
Drugo, na tom aerodrUmu je bilo i drugih ljudi koje su dronovi ubili, a nisu Kasim. Sta sa njima?
Njih niko ne spominje. Bezvredni neki plebs, sta li?

Posle svega ovoga, Tramp vise nije ni biznismen ni predsednik necega nego je postao glava jedne teroristicke organizacije, tbna.
 
Drugo, na tom aerodrUmu je bilo i drugih ljudi koje su dronovi ubili, a nisu Kasim. Sta sa njima?
ti si strasno ogranicen
general suljo je ratovao po stranim zemljama, irak, sirija, liban
а поред њега, страдало је још петоро припадника шиитског покрета Ел Хашд аш Шаби.
sta sad ti tvrdis da ovih pet nisu bili ratnici vec nevini civili?
 
ti si strasno ogranicen
general suljo je ratovao po stranim zemljama, irak, sirija, liban
а поред њега, страдало је још петоро припадника шиитског покрета Ел Хашд аш Шаби.
sta sad ti tvrdis da ovih pet nisu bili ratnici vec nevini civili?
Ne znamo mi dali su tu stradali samo Suljo i njegovo drustvo.
To ti zelis da to znamo, pa se cudis sto ti ne verujemo... :hahaha:
 
Оно што већина вас заборавља је да је Катаиб Хизбулах напао америчке базе у Ираку неким ракетама домаће радиности при чему је убијен један Американац.

Као одговор на ово, САД су убиле неколико бојовника КХ-а да би доказали да таква дела не пролазе некажњено.

Онда је Генерал Сулејмани напао америчку амбасаду у Багдаду, односно организовао руљу која је покушала да упадне у комплекс.

Онда су САД убиле Сулејманија.
 
Ne znamo mi dali su tu stradali samo Suljo i njegovo drustvo.
To ti zelis da to znamo, pa se cudis sto ti ne verujemo... :hahaha:
а поред њега, страдало је још петоро припадника шиитског покрета Ел Хашд аш Шаби.
sta sad ti tvrdis da ovih pet nisu bili ratnici vec nevini civili?
kako kazu muje, sionske bespilotne i ranije su gadjale el hasd as sabi siitsku miliciju - to je rat, ne znam sta ti hoces, umesto trampa biznismena, hoces mozda i mi da postavimo generala, ili neki nizi rang, npr. potpukovnika kao rusija putina?

ovo sto vi komunjare ili siiti, ili demorats pljujete trampa, to je sve nebulozno, a on nije nevin, ali po drugim pitanjima

Unfortunately, Donald Trump is our only defence against the Commie hoards.
 
Poslednja izmena:
Postoji jedna fascinantna stvar.
Kada se na bilo kojoj tacki ove planete desi neki incident sa umesanoscu zapadnih drzava, odmah se na srBskim forumima pojave eksperti sa slikicama, skicama, linkovima, itd.
Kako je moguce da u ovako maloj i siromasnoj Srbiji ima toliki broj eksperata i strucnjaka?
Vecina njih nije makla nigde do na more u CG ili Grcku, ali eto oni znaju kako se zivi u Baluchistanu, da im pokazes tepih, oni ce sprovesti "ekspertizu" i pogoditi koji je Esfahan, a koji Tebriz.
Jes da oni nikad nece imati para da nesto od toga sebi kupe, ali ljudi znaju... sto jes' jes'.

Ljudi, kako je ovo moguce?

:think: :think: :think:
 

Back
Top