Sa osobom druge nacionalnosti

I nije btno ko je,vec kakav je...
Moja mama je iz mesanog braka i nije nikada oskudjevala u ljubavi,paznji,batinama,kaznama,sreci!Moji baka i deka su cist primer kako takvi ljudi odlicno mogu da fukcionisu u braku.Nikada nisam, srela sloznije supruznike,do njih,a gledala sam ih mnogo...stavise brak im je bolji od ovih mojih nemesanaca-cijim sam brakom bas zadooovoljna:-))
Tako da....:-D
 
Ljude delim na dobre, loshe i one koji mene ne zanimaju.
Ako se zaljubim, ne pitam nishta drugo...

Ali da je teshko u meshovitim vezama, teshko je...treba uklopiti josh mnogo toga vezano za razlichitosti u kulturi i iskustvu a ne samo lichnosti...

i da...u ovo nashe doba netrpeljivosti i netolerancije razmislila bih triput o deci...kako bi proshla u zzivotu...
 
Ако ми неко не одговара, онда није битно које је националности... неко ти се једноставно не свиђа и то је то. И исто тако, шта, неко ти се допадне, свиди ти се, слажете се, лепо вам је заједно... забавно, желиш везу с њим... и шта сад? Ту једино различита вера може да буде проблем за будући брак, ако је особама у исто време стало и до њеног практиковања и подизања деце у њеном духу.

Чак и ови што су рекли да не би... не верујем им. То се не бира. Узимали су се људи раније и кад им је читав свет бранио, а камоли данас кад никаквих препрека нема.
 
E, baš ima stvarno bednih ovde, a tek je počela tema...
Šta je sa onom: nema rasizma, ...po verskoj osnovi...i sl?


(spuštao na novo...muslimanke......sve šti nije belo i hrišćansko...itd, biće toga još)
Sram vas bilo, a najviše postvaljača teme - jer tema nije postavljena sa poštenim i moralnim namerama a još manje čovekoljubivim!:otkacio: :evil::eek::thumbdown::banovati:


I to u zemlji sa tolikim procentom mešovitih brakova!

Obično vređanje bar polovine stanovništva!
Stvarno, Gazdarce bona, zaključala si toliko benignih zezatorskih tema, ova stiže već do druge stranice... :dontunderstand:
Sama priča o mešovitim vezama i nije loša - ako je ozbiljna, ali mislim da nije za LJ&S. Plus što ovde mogu da se pročitaju svakakve bljuvotine.
 
Bila sam u vezi sa jednim Hrvatom oko godinu dana kad sam bila mnogo mlada.Zivot nas je odneo na razlicite strane,ali ga nikada nisam zaboravila.I dalje smo u kontaktu,putem maila,jer zivi u Kanadi.Moj dragi prijatelj kome mogu reci sve.Zao mi je sto nismo ostali zajedno,ali bili smo nezreli.Nemam predrasuda po ovom pitanju.
 
Da li biste mogli da budete u vezi sa osobom druge nacionalnosti?

ovako...
živim u gradu koji je 4 godine bio podijeljen na pola...mislim, i sad je, ali blablabla
sad svi ti ljudi sa jedne i druge strane opet sarađuju, druže se,
a neki se bome i vjenčavaju međusobno...
svako ima pravo da provede svoj život s kim želi, i ne bih nikoga osuđivala...

meni lično se nije još desilo da se zaljubim, niti da imam vezu sa osobom druge nacionalnosti...iako imam i poslovnih saradnika i društva sa raznih strana, da tako kažem...poštujem prvo svoje, pa onda i tuđe...i tu je kraj...
ako/kad budem imala svoju porodicu, voljela bih da to bude sa nekim
s kim ću dijeliti istu vjeru, baš kao i neke osnovne stavove o životu,
moralna načela i vrijednosti...eto tako...
 
Ма није, него мислим да је компликовано. За некога је "међунационални брак" брак где се један изјашњава као Србин, а други као Црногорац... није исто међунационални брак у Војводини, у Босни или на Косову... три поднебља, три менталитета, три различите ситуације. Не знам, овде је друге националности онај кога не разумеш када прича на матерњем језику, а нека верска шароликост не постоји, него су све хришћанске конфесије... другде су "различите националности" они који су различите вере, или политичког става, а говорите исти језик и истог сте порекла. Људи треба да се поклопе и по питању система вредности... ако је један религиозан и инсистира на томе, а други није, а такође инсистира на томе, џаба им и иста националност и све. Ја сам човек који сам то што сам, волео бих да моја деца носе исти идентитет какав је и мој, и да нам исти верски празници буду породичне радости, али знам да је то нешто што човек не бира, и на основу чега неће одбити неког за кога процени да му по свему другом одговара. Осим ако од сопствене националности није направио став, попут става о музици или другим укусима, па се не може сложити са оним са киме му се ти ставови не поклапају... као што се ни искрена рокерка/алтернативка неће удати за фанатичног поштоваоца Шемсе и Синана... отприлике сам то хтео да кажем. Не да није битно и да сад треба да изигравамо неку "децу цвећа" без идентитета или што већ рекоше, глобално село, него да постоје неке ситуације када се човек ту једноставно не пита. Тешко је и овако пронаћи се са том неком нај-нај особом да би сад човек ризиковао и рекао "јел' имате нешто исто овако, само друге националности".
 
Ма није, него мислим да је компликовано. За некога је "међунационални брак" брак где се један изјашњава као Србин, а други као Црногорац... није исто међунационални брак у Војводини, у Босни или на Косову... три поднебља, три менталитета, три различите ситуације. Не знам, овде је друге националности онај кога не разумеш када прича на матерњем језику, а нека верска шароликост не постоји, него су све хришћанске конфесије... другде су "различите националности" они који су различите вере, или политичког става, а говорите исти језик и истог сте порекла. Људи треба да се поклопе и по питању система вредности... ако је један религиозан и инсистира на томе, а други није, а такође инсистира на томе, џаба им и иста националност и све. Ја сам човек који сам то што сам, волео бих да моја деца носе исти идентитет какав је и мој, и да нам исти верски празници буду породичне радости, али знам да је то нешто што човек не бира, и на основу чега неће одбити неког за кога процени да му по свему другом одговара. Осим ако од сопствене националности није направио став, попут става о музици или другим укусима, па се не може сложити са оним са киме му се ти ставови не поклапају... као што се ни искрена рокерка/алтернативка неће удати за фанатичног поштоваоца Шемсе и Синана... отприлике сам то хтео да кажем. Не да није битно и да сад треба да изигравамо неку "децу цвећа" без идентитета или што већ рекоше, глобално село, него да постоје неке ситуације када се човек ту једноставно не пита. Тешко је и овако пронаћи се са том неком нај-нај особом да би сад човек ризиковао и рекао "јел' имате нешто исто овако, само друге националности".


jeste stvari se desavaju sudbinski stihijski bez ikakvog upliva naseg mozga :)
u tome i jeste poenta nikad se ne bi svelo na isto tako samo druge nacionalnosti, jer druga nacionalnost podrazumeva niz drugacijitosti....sto volim kad izmislim novu rec :lol:
znaci moze biti nas ili njihov...a ako je njihov onda nije moj :)
 
pa kad smo stoka sto nebi pljuvao
boze cuvaj ameriku i mekkejna:heart:

God Bless America and Mr McCane, always and forever.

Ja nemam ni protiv koga nista i kosmopolitkinja sam do srzi, ali nikada nisam videla nijednog Cigana live u zivotu. Sta da radim? Takav je zivot. Neki Siptar me je muvao, ili je to bio BUgarin, ne znam, znam samo da je tajkun, ali nisam bila sa njim je nije imao stila.
 
Da li biste mogli da budete u vezi sa osobom druge nacionalnosti?

Verovatno bi svako od vas mogao da bude u vezi sa Amerikankom, Francuskinjom, Ruskinjom, Madjaricom, Austrijankom... A Romkinjom, Albankom...?

Da li bi mogla da vam devojka bude Romske nacionalnosti, ako je lepa, obrazovana, kulturna, srednje ili visoke klase, narodski rečeno na dobrom glasu,...

ti, bre, kakis...:lol:
 
e, kad smo vec kod 'nasih' i 'njihovih'... ima jedan lik sto je zauzeo pola parkinga ispred zgrade... i, vas rikan parkirao jednom na tom mestu koje je on zauzeo... bilo mi hitno... i trubi neko ispred zgrade i izadjem a on kaze: "Jel ti vidis da je to moj parking, >nesto ruzno<? Zauzeto je!"... ja mu kazem da to ne moze da bude njegov parking nikad jer je to parking svih stanara... posle par teskih reci, razmenjenih, javlja se njegov otac sa terase i kaze sinu: "Ma, nema veze za ovaj put, vidi se da je on nas!"... vas rikan se okrene ka tom coveku i kaze mu: "Nisam ja vas. Niti cu ikada da budem!"... e, sad... svaki put kad dodjem do zgrade, javlja se velika dilema... da li da ispadnem konj ili magarac? da li da parkiram malo dalje i ispadanem magarac? ili da parkiram u inat bas na tom mestu i ispadnem konj?
 
e, kad smo vec kod 'nasih' i 'njihovih'... ima jedan lik sto je zauzeo pola parkinga ispred zgrade... i, vas rikan parkirao jednom na tom mestu koje je on zauzeo... bilo mi hitno... i trubi neko ispred zgrade i izadjem a on kaze: "Jel ti vidis da je to moj parking, >nesto ruzno<? Zauzeto je!"... ja mu kazem da to ne moze da bude njegov parking nikad jer je to parking svih stanara... posle par teskih reci, razmenjenih, javlja se njegov otac sa terase i kaze sinu: "Ma, nema veze za ovaj put, vidi se da je on nas!"... vas rikan se okrene ka tom coveku i kaze mu: "Nisam ja vas. Niti cu ikada da budem!"... e, sad... svaki put kad dodjem do zgrade, javlja se velika dilema... da li da ispadnem konj ili magarac? da li da parkiram malo dalje i ispadanem magarac? ili da parkiram u inat bas na tom mestu i ispadnem konj?

Šteta što sam ispucao kviskovce...

Šta reći...Rile u svom najboljem izdanju...
:super::ok::worth:
 
e, kad smo vec kod 'nasih' i 'njihovih'... ima jedan lik sto je zauzeo pola parkinga ispred zgrade... i, vas rikan parkirao jednom na tom mestu koje je on zauzeo... bilo mi hitno... i trubi neko ispred zgrade i izadjem a on kaze: "Jel ti vidis da je to moj parking, >nesto ruzno<? Zauzeto je!"... ja mu kazem da to ne moze da bude njegov parking nikad jer je to parking svih stanara... posle par teskih reci, razmenjenih, javlja se njegov otac sa terase i kaze sinu: "Ma, nema veze za ovaj put, vidi se da je on nas!"... vas rikan se okrene ka tom coveku i kaze mu: "Nisam ja vas. Niti cu ikada da budem!"... e, sad... svaki put kad dodjem do zgrade, javlja se velika dilema... da li da ispadnem konj ili magarac? da li da parkiram malo dalje i ispadanem magarac? ili da parkiram u inat bas na tom mestu i ispadnem konj?

ma pusti budale...
 
e, kad smo vec kod 'nasih' i 'njihovih'... ima jedan lik sto je zauzeo pola parkinga ispred zgrade... i, vas rikan parkirao jednom na tom mestu koje je on zauzeo... bilo mi hitno... i trubi neko ispred zgrade i izadjem a on kaze: "Jel ti vidis da je to moj parking, >nesto ruzno<? Zauzeto je!"... ja mu kazem da to ne moze da bude njegov parking nikad jer je to parking svih stanara... posle par teskih reci, razmenjenih, javlja se njegov otac sa terase i kaze sinu: "Ma, nema veze za ovaj put, vidi se da je on nas!"... vas rikan se okrene ka tom coveku i kaze mu: "Nisam ja vas. Niti cu ikada da budem!"... e, sad... svaki put kad dodjem do zgrade, javlja se velika dilema... da li da ispadnem konj ili magarac? da li da parkiram malo dalje i ispadanem magarac? ili da parkiram u inat bas na tom mestu i ispadnem konj?

Parkiraj se tiho... I ponesi sekiru :D
 

Back
Top