Quantcast

S F R J

Kumruzvelt

Obećava
Poruka
79
Samo cekam da se i ovi Gorci ocepe,pa da zdusno otpevamo Boze pravde umesto proklete Hej Sloveni.Ta drzava je bila nakarada zbog koje sam najbolje godine zivota proveo ko golja i beda poslednja.
Jos dugo ce se Srbi oporavljati od nje,ali sami su krivi za to,oni su je i stvorili.

®

Buduća legenda
Poruka
31.755
O, pa ovo je fenomenalno... :-) :-) :-)

Bilo bi dobro da šlagvort za... polemike, jelte, u šta se pretvara ova tema, nestane sa Svaštare. Ako je diskutabilno šta mislim ja, kao njen autor.

Kumruzvelt

Obećava
Poruka
79
Ti si ovu temu,druskane, trebao da stavis na podforum politika.Ipak joj je tamo mesto.Ovo je svastara sa opustenijim temama.Samo tamo ima dosta onih koje ova tema iritira.Mozda te stra' od njih.

evi

Aktivan član
Poruka
1.394
.... mi smo ljudi cigani
sudbinom prokleti
uvek neko oko nas dodje pa nam prijeti
ni bendovi nisu vise
kao sto su bili...... BALKANE BALKANE BALKANE MOJ budi mi silan i dobro mi stoj...

Stulic je mnogo toga dobrog izjavio i napisao....

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.943
evi:
.... mi smo ljudi cigani
sudbinom prokleti
uvek neko oko nas dodje pa nam prijeti
ni bendovi nisu vise
kao sto su bili...... BALKANE BALKANE BALKANE MOJ budi mi silan i dobro mi stoj...

Stulic je mnogo toga dobrog izjavio i napisao....

Amerika nije samo rad i znoj
Postoje Holivud i Frenki boj
Diznilend, Bejzbol i Rokenrol

Vrijeme očaja,
Vrijeme nade,
Jedni ruše a drugi grade,
Vode se ratovi,
Padaju Vlade,

PITOVE RUKE VIŠE NISU MLADEEEE...

X

xpajamacax

Gost
J...B...G...
ja se još uvek u mojoj glavi vodim kao jugoslovenka.
meni žao.
ja sam volela jugoslaviju.
mada nisam sigurna ima li smisla
otkapati stare lešine....

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.943
A ko još žali za Kraljevinom SHS, početkom ...
Početkom nečije želje da od geografskog POJMA postane NACIJA?
Kakva crna ljubav...
Bar da su nam rekli - Hvala, što ste glupi i naivni...

tralalala

Zainteresovan član
Poruka
496
®:
„Dobro je” da si u stanju da objasniš svoje razloge onima koji pjene od bijesa. Parlamentarna si, ili — uplašena, možda? :roll:

Moj post je bio iskren i sasvim lican.

Sta sve odatle neko moze da iscita njegova je stvar.
Nekad pozelim da pojasnim, nekada ne.

Nisam ovu temu shvatila kao politicku. Da jesam, ne bih ni bila ovde.

SFRJ je deo mog detinjstva i mog zivota, nemam nameru da se pravim kao da nije postojala.

Ja ne otvaram teme na kojima unapred znam da cu se iznervirati. A da se preganjam oko takvih stvari jos manje.

Cekam kuma

Ističe se
Poruka
2.705
Eh, ko se nije lozio na sve te slatke komunisticke bajke u ono vreme.
Neko manje, neko vise. Cak i oni, koji su joj prizeljkivali kraj, debelo su se ovajdili.
A secam se Tiletovih briljantnih govora, recimo u Zastavi, bilo je slicnih sigurno i u drugim firmama,
ajde da ne ponavljam sve te fraze i sablone, ali ono, pita on direktore u Zastavi, kolika je radnicima
plata. Oni sa snebivanjem i dupeuvlakacki mu saopstavaju cifru. E sad, ne mogu tacno da se setim sta je doslovce rekao, mislim da je zvucalo:"A to je malo, to je malo, plate moraju da se povecaju"
I tako Tile ide po Yugi sa svojom svitom medju narod, siri bratstvo i jedinstvo, igra kozaracko kolo,
daje povisice(ne iz realnih izvora...mislim dogovorna ekonomija ebi ga) i sve je super.
A nije da se nije radilo, prebacivane su norme 200%, samo posle nisu mogli da uvale nikome visak
robe na lageru, ebi ga dogovorna ekonomija.
Vredno se radilo i gradilo, SAMO, NIJE SE ZNALO CIJE, DRUSTVENO EBI GA, SVACIJE.
Igrali smo se komunizma(ali samo dok im je odgovaralo, mislim, nazovi komunistima),ekonomije, drzave. Besplatnog zivota.
Onda su Zapadnjaci zavrnuli slavine(no more games), inflacija kuca na vrata, nema kafe, umesto toga pije se jecham i ovas, osim privilegovanih.
Poceci redova.
Tile se jadan razbole i kao i svaki otac nacije, nije pravio testamenat, JER JE SVE NJEGOVO I POSLE SMRTI (I POSLE TITA, TITO), ali avaj, tako nisu mislila i deca bratsva i jedinstva.
Ali kako podeliti ono sto je svacije? Zahebano.
Svako je hteo vise, nego sto mu pripada, a na kraju izgubio i to malo.
I da ne smaram dalje. Mene samo zanima da li je posle 1918 moglo i drugacije. I zasto nije?

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.943
Grandfather:
E to nam je bio pocetak kraja,a sfrj nas je dovrsila.Bila je to ljubav(citaj seks) bez zastite,po principu nece to mene.

Svinjske glave sa tavana, kašika kajmaka i drveno korito su bile priče za mazanje očiju javnosti u SFRJ
Nekakva bratska ljubav, sloga i ekstaza valjda...

Poenta je ipak - stvaranje novih nacija na Balkanu....
A kako su nam zahvalili?

®

Buduća legenda
Poruka
31.755
Prije neki dan, dva mang(l)upa, uz dekor kioscima kod pošte na Dušanovcu, skretali su na sebe pažnju bistrenjem dnevnopolitičkih ispljuvaka. Poseban šmek pridavan ex vremenima, uz ironično pjevušenje hitičnih pjesmičica socijalističke unesrećenosti, jelte...
Nailazi dedica, nesumnjivo, poznanik.

Grlatiji jedva dočeka da ga obraduje pozdravom:
— Smrt fašizmu, deda!
— I tebi, sinko! – ne bi lenjo čičište...

Uz Dan Republike, i čestitku istog svima kojima bijaše i jeste laka na uzdah! I republika, i čestitka...

Zena s greskom

Iskusan
Poruka
5.712
Hej Sloveni, još te živi
duh vaših dedova.
Dok za narod srce bije
njihovih sinova.

Živi, živi duh slovenski
živjeće vjekov'ma.
Zalud preti ponor pakla,
zalud vatra groma.

Nek se sada i nad nama
burom sve raznese.
Stena puca, dub se lama
zemlja nek se trese.

Mi stojimo postojano
kano klisurine.
Proklet bio izdajica
svoje domovine.

®

Buduća legenda
Poruka
31.755
@feler
...proklet bio izdajica...

A šta je drugo, do proklet! :wink:

E, ima da sebi upriličim Sveti dva'esdeveti, tako što, evo, postiRAm! :lol:

Poruka
9.881
Stiglo vreme za prebijanje dugova! :P Ali se počelo prvo sa međusobnim prebijanjem dojučerašnjih d®ugova, eh. :lol: Smešno, sa vremenske i prostorne distance. :(
Ne, ne nedostaje mi nekadašnji poredak jer ni ja nisam ista kao što sam bila. ;) Nedostaje mi taj, normalniji, način života, naravno. I ne zanima me ko je na vlasti, nisam političar, pa da mi od toga zavisi karijera. Ali me nervira što mi i dalje od toga zavisi karijera. :( I opstanak.
Imali smo slabe političare, tj.nikakve diplomate. Tito je bio i ostao, u tom smislu, pojam svetskih razmera.
Ako ne postoji zemlja u kojoj sam se rodila, zar to znači da ne postojim ni ja? Naravno da ne. Besmisleno je mučiti sebe nekom nostalgijom, bolje je zadržati samo lepa sećanja. Imamo mnogo lošeg prtljaga za sobom, a izgubili smo i 'svijetlu budućnost'. Nema više Velikog Vođe da nas usmeri, prepušteni smo sami sebi. I vreme je bilo, da konačno sazremo kao nacija, kao Srbi, da postanemo svesni svog nacionalnog bića. Nije samo Tito 'kriv' - sve je započeo kralj Pera, sa svojom vizijom ujedinjenja različitih naroda: da, Srbi, Hrvati i Slovenci su bili tretirani kao narodi, jer je različita istorija iza svake njihove države (a u državnosti Srbi imaju najdužu tradiciju).
Idi bre, ®, ipak je ovo za razglabanje na Politici, mada i nije čudo što 'spadosmo na Svaštaru.' ;)
U svakom slučaju, ja i dalje ostajem jugo-slovenka.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.