Ruski vojni savez ili NATO

Taj novi savez jos ne postoji koliko znam, ali ako ga bude onda je jsano gde nam je mesto ...

Yebes vojni savez gde su Hrvatska i Albanija

Gluposti ..

Imas nesto protiv te dve drzave? Oni uspevaju u tome sto rade, za razliku od nas.

Ili, jos bolji primer - pogledaj Izrael. Kao kap u okeanu Arapa - i prezivljavaju. Nije bitno da li ti se neko svidja, vazno je ako mozes da naucis nacin na koji nesto uspeva.
 
Imas nesto protiv te dve drzave? Oni uspevaju u tome sto rade, za razliku od nas.

Ili, jos bolji primer - pogledaj Izrael. Kao kap u okeanu Arapa - i prezivljavaju. Nije bitno da li ti se neko svidja, vazno je ako mozes da naucis nacin na koji nesto uspeva.

Protiv Albanije i Hrvatske? Osim sto im zelim da zavrse kao Atlantida - ne, nemam bas nista protiv ...

Inace su te dve drzave pojam za uspeh :lol:
 
Protiv Albanije i Hrvatske? Osim sto im zelim da zavrse kao Atlantida - ne, nemam bas nista protiv ...

Inace su te dve drzave pojam za uspeh :lol:

Pogledaj gde su bili pre 20 godina i pogledaj gde su sada... a pogledaj nas.

Slazem se da je Albanija bila ranije smesna drzava, ali danas... raspitaj se malo.

Hrvati su hteli svoju drzavu - i dobili su je. Usli su Nato, na korak su od EU, sve sta su hteli je ili zavrseno ili odmah iza ugla.

Mi, opet... mi smo krenuli ispred Knina a zavrsili smo na Kopaoniku. I to, sve pod vodjstvom "patriotskih snaga". A ove "izdajnicke" su samo otkrile istinu. Neki vole mitove, sta ces.
 
Pogledaj gde su bili pre 20 godina i pogledaj gde su sada... a pogledaj nas.

Slazem se da je Albanija bila ranije smesna drzava, ali danas... raspitaj se malo.

Hrvati su hteli svoju drzavu - i dobili su je. Usli su Nato, na korak su od EU, sve sta su hteli je ili zavrseno ili odmah iza ugla.

Mi, opet... mi smo krenuli ispred Knina a zavrsili smo na Kopaoniku. I to, sve pod vodjstvom "patriotskih snaga". A ove "izdajnicke" su samo otkrile istinu. Neki vole mitove, sta ces.

Naravno da ce uci u NATO, taj savez prima SVE koji oce tamo, kad dodje trenutak za to zna se ko ce da ide na metak a ko ce da bude iza, zna se ko je komandant a ko poslusni pesak ... Hrvati i Siptari su NATO-u potrebni da oni veliki, Ameri, Francuzi, Britanci, Svabe ... ne moraju da obavljaju prljave poslove ..

Imaju svoje drzave, bankrot i do guse u dugovima, bez imalo industrije ...

Mi smo bili pod sankcijama i agresijom gde su nam rusili sve sta su mogli, Hrvatska i Albanija uzivaju punu podrsku zapada vec 20 godina ... i opet su sranje totalno

To da su ostvarili sve sta su hteli je daleko od istine, inace bi im pucanstvo pucalo od srece i zadovoljstva, vecina bi tada hteli u EU, umesto da su protiv kako zadnje ankete pokazuju ...

Ako Hrvatska i Albanija udju u EU, to je samo jasan signal da je bolje drzati se dalje od toga ...
 
Srbija mora da bira između dva vojna saveza
Kom se carstvu privoleti - Zapad traži da uđemo u NATO da bismo ušli u EU, a Rusija pokušava da nas nagovori da postanemo član njene bezbednosne organizacije CSTO
s
0401-fonet.jpg

ŠTA SU PRIČALI IZA ZATVORENIH VRATA... Vladimir Putin i Boris Tadić

Vojno neutralna pozicija Srbije dugoročno je neodrživa, pogotovo posle vesti koju je emitovala ruska državna agencija Itar-tas da funkcioneri Rusije i Srbije razgovaraju o pristupanju naše zemlje ruskoj vojnobezbednosnoj organizaciji CSTO (Collective Security treaty organisaton).

Prema pisanju Stratfora, američke agencije za strateška istraživanja, Zapad s druge strane očekuje da Srbija u sklopu evropskih integracija uđe u NATO.
Digli ruke od Balkana
Stratfor kaže da uticaj Rusije na Srbiju ubuduće može da raste jer Evropa i SAD nisu više fokusirane na Balkan.
- EU je okupirana unutra- šnjim ekonomskim i politič kim problemima, a i Brisel i Vašington su zaokupljeni problemima u Libiji i arapskom svetu.
Šanse da Brisel uvede Beograd u EU samo da bi blokirao prodor ruskog uticaja je minimalan.
Upravo to otvara mogućnost da Moskva nastavi da vrši pritisak na Beograd - zaključuje američ- ka agencija.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...i+savez+ili+NATO:+Nema+više+neutralnosti.html
***********************************

Ком ће се царству приволети Србија, питање је сад! - вечито хамлетовско питање. Тако је било у прошлости а биће и у будућности.
Нема умних глава у нашем државном руководству које би Србији показали прави и исправан пут. Тамо седе све сами навијачи и немогу да без предубеђења размишљају шта би за Србију било најбоље.
Референдум би био најисправнији пут за народ Србије па како се народ определи тако ће му и бити. Међутим, ,,умне'' главе у државном руководству, беже од референдума као ђаволи од крста.
Верујем да има и таквих, који би Србију поделили на два дела: Једну са погледом на Запад и другу са погледом на Исток. Ко зна, можда има и таквих (по убеђењу или наређењу) који би да Србија нестане.

Питање је колико је у овом тренутку Русија спремна да Србију прими у Шангајску организацију за сарадњу јер би то био почетак Хладног рата.
Огромном војном и безбедносном апарату на Западу у време светске економске кризе такав сценарио одговара али реално Русија овог тренутка не би ишла толико далеко, поготово не Кина, те се више ова процена односи за оправдање новца пореских обвезника на Западу.
Но на даљи временски рок такав сценарио је могућ али тренутно не.
 
NATO alijansa ima male uspehe, nisu mogli da probiju kopnene snage Srbije pa su krenuli da gadjaju civilne mete kako bi se nasa vojska povukla sa KIM.
Zar toj alijansi da se pridruzimo, alijanski koja koristi sva sredstva i koja krsi sva prava ratovanja? Nikad! Srbija ce reci jedno veliko NE!

Sto se tice pridruzivanju Rusima, ovako, ako cemo tako obezbediti bezbednost nase drzave onda je to okej. Nekako mi se ova neutralnost ne svidja.
 
Ja sam za prilazak Ruskom vojnom savezu jer mislim da samo od Rusa ozemo imati racuna.Inace nisam samo za vojni savez sa Rusijom nego sam i za stvranje ekonomske unije sa Rusijom.Mi muslimani bi smo bili sretni kad bi smo bili sa Rusima jer bi smo tada mogli da budemo zajedno sa nasom bracom muslimanima.

Batice, pa zar nisi cuo da veliki deo muslimana dolazi u Rusiju samo zbog jednog razloga? Da prigrle veru hriscansku, odnosno pravoslavnu veru..
 
NATO alijansa ima male uspehe, nisu mogli da probiju kopnene snage Srbije pa su krenuli da gadjaju civilne mete kako bi se nasa vojska povukla sa KIM.
Zar toj alijansi da se pridruzimo, alijanski koja koristi sva sredstva i koja krsi sva prava ratovanja? Nikad! Srbija ce reci jedno veliko NE!

Sto se tice pridruzivanju Rusima, ovako, ako cemo tako obezbediti bezbednost nase drzave onda je to okej. Nekako mi se ova neutralnost ne svidja.

Problem kod neutralnosti je kad zaskripi svi kazu "ko te yebe nisi hteo s nama"
 
Naravno da ce uci u NATO, taj savez prima SVE koji oce tamo, kad dodje trenutak za to zna se ko ce da ide na metak a ko ce da bude iza, zna se ko je komandant a ko poslusni pesak ... Hrvati i Siptari su NATO-u potrebni da oni veliki, Ameri, Francuzi, Britanci, Svabe ... ne moraju da obavljaju prljave poslove ..

Imaju svoje drzave, bankrot i do guse u dugovima, bez imalo industrije ...

Mi smo bili pod sankcijama i agresijom gde su nam rusili sve sta su mogli, Hrvatska i Albanija uzivaju punu podrsku zapada vec 20 godina ... i opet su sranje totalno

To da su ostvarili sve sta su hteli je daleko od istine, inace bi im pucanstvo pucalo od srece i zadovoljstva, vecina bi tada hteli u EU, umesto da su protiv kako zadnje ankete pokazuju ...

Ako Hrvatska i Albanija udju u EU, to je samo jasan signal da je bolje drzati se dalje od toga ...

Ma tako je. Znao sam da ti hoćeš od Srbije stv oriti demokratsku zemlju poput Bjelorusije. :kafa:
 
Poslednja izmena:
Ja sam za prilazak Ruskom vojnom savezu jer mislim da samo od Rusa ozemo imati racuna.Inace nisam samo za vojni savez sa Rusijom nego sam i za stvranje ekonomske unije sa Rusijom.Mi muslimani bi smo bili sretni kad bi smo bili sa Rusima jer bi smo tada mogli da budemo zajedno sa nasom bracom muslimanima.

tako je minđo sine sad govoriš kao tvoji prađedovi,kad prođemo RUSIJI svi ćemo biti srežni i sigurni i moliti se u pravoslavnoj crkvi znao sam da nećeš izdati prađedove
 
NATO je već lešina u raspadu.

Uvek treba težiti napretku i budućnosti. Zato naravno samo sa Rusima.

Kad samo pomislim da su takozvani hrvati dobili avione iz 1950.g. kao nagradu za pristup istorijski "najvećoj i najačoj" vojnoj sili koja jedva uspeva da kontrliše i teroriše Avganistan i Iran i da igraju ulogu pokrtetnih meta to su odlične vesti iz najmanje dva bitna razloga.

Prvo, jer najtalentovanija razbojnička nacija u nastanku ima prilike da se dokaže i pokaže u Avganistanu i dokaže svoju pseću vernost novim gospodarima.
Drugo, to hrvatsko učešće u zločinačkom poduhvatu, gde su oni izabrani kao mamac, znači za sve ostale samo što dalje iz te srećne varvarske porodice evropskih talibana.

Ta dva razloga su više nego dovljna mada ne bi trebalo da pominjem recimo hrvatsku srećnu okolnost da svoju okupaciju moraju još da plaćaju i svojom krvlju i još da likuju nad takvom činjenicom i da budu prirodno srećni ..... ili da svoju decu poklanjaju belgijskim i holanadskim monstrumima a da im sestre, žene i majke kite nemačke izloge .... "trbuhom za kru'om" ......
 
Poslednja izmena:
Хм, интересантно, камо среће да је тако, са Русима би било супер.
Заиста ми је наивно да после свега што су НАТО и САД урадили, колико су само лобирали за независно Косово и то и сада раде, да неко верује да би Србија добро прошла у НАТО, а можда чак и у Европској Унији.
 

Back
Top