Rusi

- Po onome shto je meni poznato, sluchaj i optuznica o kojima se pricha su toliko labave da su (vec i same labave) odrednice Interpola za podizanje optiznice JEDVA zadovoljile. Iz ovoga je jasno da se radi o politichkom progonu koji sa pravdom i relanoshcu nikakave veze nema.
!!!

potpuno je u redu da ti imaš tako visoko mišljenje o sebi, ali....

interpol se ne bavi, kao ti, labavim ili tvrdim:roll: optužnicama.

pokretanje interpolove poternice ima za cilj da se optuženi nadje u sudu.
tačka.
 
Pod hitno da se prekidaju svi odnosi sa Rusijom.

Ambasadora da proteramo i da im kazemo da se teraju i oni i njihov gas i njihovo Kosovo i sve te njihove nazadne gluposti.

Jedino tako cemo moci da im pokazemo koliko je bitan slucaj Mirjane Markovic i onog stana koji je dobila bebisiterka njenog unuka.
 
Pod hitno da se prekidaju svi odnosi sa Rusijom.

Ambasadora da proteramo i da im kazemo da se teraju i oni i njihov gas i njihovo Kosovo i sve te njihove nazadne gluposti.

Jedino tako cemo moci da im pokazemo koliko je bitan slucaj Mirjane Markovic i onog stana koji je dobila bebisiterka njenog unuka.

znači misliš da nije bitan slučaj i da su rusi ispravno postupili?
da se ne bunimo jer možemo da ostanemo bez gasa, njihovog glasa.....
toliko ti vrede mira i marko?
 
Divna stvar je to što su im dali azil i izbeglički status i neka im daju i državljanstvo i neka im daju šta god požele, samo da ih nikad više ne vidimo ovde.
 
nemaš ništa protiv što su dali politički azil osobama optuženim za šverc, pljačku i ubistvo?
ah da, izvini, jul je vaš saveznik na izborima
icon10.gif

i što nameravaju, da od srbije naprave ""južnu ameriku" azil za RATNE ZLOČINCE I PROFITERE
 
Ja sam izneo predlog, a ti iznesi bolji ako imas.

Ja sam u svakom slucaju za to da ruskog ambasadora isutiramo nogama u guzicu iz Srbije, a bebisiterkin stan je odlican, sto bi rekao nas napaceni narod, casus belli.

Vrlo znacajno pitanje.
 
nekoliko zanimljivih podataka o Rusiji i Rusima
- Moskva je jedini grad u svijetu koji ima 35 milijardera u $
- preko 80 000 milionera
-sve to u poslijednjih 15-godina
- analisti su izracunali da je preko 90% toga kapitala i bogatstva ukradeno i pripada politickoj korumpiranoj oligarhiji, zasnovana prvenstveno na trgovini prirodnim resursima
- preko 80% svih novcanih i privrednih transakcija, proizvodnje isl zbiva se u Moskvi ( za usporedbu npr. Berlin 18%, Njujork 32% )
- od oko 13 mil. stanovnika , prema sluzbenim podacima je svaki cetvrti siromah (siromasan po ruskim, a ne svjertskim standardima)
- po glavi stanovnika konzumira se , prema sluzbenim podacima, godisnje 17 litara votke ( s tim sto je , jer je votka vecini u trgovinama nedostizna, negdje oko 2,5 € litra) trziste na "crno" mnogo vece
- svake godine samo u Moskvi umre oko 30 000 ljudi od alkohola
- preko 20 000 djece su beskucnici i zive po ulicama, zelj. stanicama i metroima...o kojima se nitko od domcilnih organizacija ne brine..
-Moskva je jedini grad u svijetu gdje se basnoslovno bogatstvo nemilice trosi i pokazuje, npr. jedini grad u svijetu gdje se prodavaju hendy od 1 mil. €
-korupcija, podobnost,politicke ucjene, ubistva itd. su svakodnevnica..
oko 15% populacije zivi od prostitucije...
itd.itd.itd...
a kako je tek u ostatku Ruske Federacije?
 
Slavonija@
Kakve to veze ima sa temom?!

jest da je malo siroko interpretirana tema,
ali sto ocekivati od jedne takve drzave?
ako stite vlastite kriminalce i kriminalne bogatase, zasto ne bi i srpske?
pa znas da su i Kadijevicu dali azyl (to su bar obrazlozili argumentacijom da inter. tjeralica za njim nije od organa RH strucno napravljena i time neobvezujuca za Rusiju)
pozz.
p.s. iako bas nije u okviru teme, bilo bi zanimljivo cuti sto forumasi misle o cinjenici, da se Rusija poziva na medunarodno pravo i rezolucije UN-a(ne samo u slucaju Kosova)a s druge strane ga, po vlastitom nahodenju, krsi kad joj to odgovara
 
jest da je malo siroko interpretirana tema,
ali sto ocekivati od jedne takve drzave?
ako stite vlastite kriminalce i kriminalne bogatase, zasto ne bi i srpske?
pa znas da su i Kadijevicu dali azyl (to su bar obrazlozili argumentacijom da inter. tjeralica za njim nije od organa RH strucno napravljena i time neobvezujuca za Rusiju)
pozz.
p.s. iako bas nije u okviru teme, bilo bi zanimljivo cuti sto forumasi misle o cinjenici, da se Rusija poziva na medunarodno pravo i rezolucije UN-a(ne samo u slucaju Kosova)a s druge strane ga, po vlastitom nahodenju, krsi kad joj to odgovara

Zasto da Kadijevicu ne daju azil?Milsim hrvatsko pravosudje je zaista olicenje te reci pa da ga isporuce.Kakvo je stanje sa kriminalcima i novopecenim bogatsima bilo u Hrvatskoj i Srbiji pocetkom 90ih?Nema puno razlike sa situacijom od sadasnje u Rusiji.Kad uporedis velicinu Hrvatske i Srbije sa Rusijom skoro da je isto ,mozda je i gore kod nas. Oni su prosli raspad sistema kao i mi i vi.Oni su izbacili silne bogatase kao i mi i vi.Oni imaju gomilu sirotinje kao mi i vi.To su decije bolesti.Zar zaista mislis da se put do demokratskog drustva(bez obzira sta to znacilo)odvija u periodu 10-20 godina?Potrebne su decenije i smene nekoliko generacija.
Ruse zaista ne simpatisem,ali mala je razlika izmedju njih i Zapada.Rusi su golim okom vidljivi kao losi jer nemaju "manire"",dok je Zapad perfidan i podmukao.Ko je podrzavao Sadama, Pinocea,....Rusi ili Zapad?Ko je raznim diktatorima po Juznoj i Centarlnoj Americi omogucavao nesmetan rad,Rusi ili Zapad?Hebote Amerika je vecini nacistickih naucnika dala azil posle 45e i vi sad Rusija i Milosevici.U Rusiji se popije toliko vodke,...
 
Del boy
Ma sve je jasno.Nego koliko je Mladja narodnih para vratio sa Kipra i ostalih egzoticnih destinacija?Mada izgleda da nekima nije jasno da je ta prica sa azilom samo za domace sabane,pa se zato pale na Blic strip.Eto mi kao demokratska vlast bi sudili Milosvevicima za zlocine,ali nas zaehbali Rusi.Kako se sve to sa azilom poklapa sa ovim pitanjem oko gasovoda i resavanja Kosova cudo jedno.Cudno kako to izrucenje nije doslo ranije u pitanje vec se cekalo dobijanje politickog azila.Izgradicu misljenje kad procitam danasnji broj Blic stripa
 
Zasto da Kadijevicu ne daju azil?Milsim hrvatsko pravosudje je zaista olicenje te reci pa da ga isporuce.Kakvo je stanje sa kriminalcima i novopecenim bogatsima bilo u Hrvatskoj i Srbiji pocetkom 90ih?Nema puno razlike sa situacijom od sadasnje u Rusiji.Kad uporedis velicinu Hrvatske i Srbije sa Rusijom skoro da je isto ,mozda je i gore kod nas. Oni su prosli raspad sistema kao i mi i vi.Oni su izbacili silne bogatase kao i mi i vi.Oni imaju gomilu sirotinje kao mi i vi.To su decije bolesti.Zar zaista mislis da se put do demokratskog drustva(bez obzira sta to znacilo)odvija u periodu 10-20 godina?Potrebne su decenije i smene nekoliko generacija.
Ruse zaista ne simpatisem,ali mala je razlika izmedju njih i Zapada.Rusi su golim okom vidljivi kao losi jer nemaju "manire"",dok je Zapad perfidan i podmukao.Ko je podrzavao Sadama, Pinocea,....Rusi ili Zapad?Ko je raznim diktatorima po Juznoj i Centarlnoj Americi omogucavao nesmetan rad,Rusi ili Zapad?Hebote Amerika je vecini nacistickih naucnika dala azil posle 45e i vi sad Rusija i Milosevici.U Rusiji se popije toliko vodke,...

ma sve to manje vise stima, ali ni Hrvatska ni Srbija nemaju uticaja na svijet a Rusija itekako ima...isto koliko i Ameri...ni ja ne gotivim Amere, ali ih ipak nebih uporedivala sa Rusijom....naravno da je u svim zemljama tranzicije bilo lopovluka i da treba vremena da se drustvo "demokratizira" i "socijalizira" u zapadnom smislu, samo mislim da se u Rusiji to nece dogoditi nikada,...jer besramnost i institualizacija i legalizacija korumpiranosti je jedinstvena...a vanjsko-politicki ne vidim razliku izmedu Amera i Rusa (pogotovo USA pod Busom)
p.s. hrvatsko pravosude je jos dobrim dijelom korumpirano, zastarjelo, birokratsko, neuncikovito, pod uticajem politike...ali je u zadnjih nekoliko godina dosta (a jos uvijek ne dovoljno) ucinjeno da se stanje popravi i poboljsa....ali tesko se mijenjaju stare "dobre "navike i privilegije...ja sam veliki pobornik ulaska nasih zemalja u EU, u prvoj liniji zbog nas samih i naseg mentaliteta, jer nas EU tjera da uredimo drzave, koliko god nam se to cinilo ucjenjivanjem, gospodarenjem i sl.
a da i jos nesto, skoro zaboravih...Rusi su dali azil Milosevicima jos u julu 2006-god., ( pisalo i u hrvtaskom tisku)kako to da se to sada tako masovno tematizira ?
 
Del boy
.Izgradicu misljenje kad procitam danasnji broj Blic stripa

znam da čitaš samo stripove,stavio sam blic strip da bi lakše razumeo:-D
Ipak evo i malo teksta, pa komentariši;


- Za njima je raspisana međunarodna poternica po odluci srpskog Specijalnog suda za organizovani kriminal koji ih sumnjiči za milionsku korist od šverca cigaretama. Njih niko ne progoni zbog politike već ih sud traži zbog kriminala.
 
znam da čitaš samo stripove,stavio sam blic strip da bi lakše razumeo:-D
Ipak evo i malo teksta, pa komentariši;


- Za njima je raspisana međunarodna poternica po odluci srpskog Specijalnog suda za organizovani kriminal koji ih sumnjiči za milionsku korist od šverca cigaretama. Njih niko ne progoni zbog politike već ih sud traži zbog kriminala.

a dobili su u julu 2006-e politicki azil...
 
ma sve to manje vise stima, ali ni Hrvatska ni Srbija nemaju uticaja na svijet a Rusija itekako ima...isto koliko i Ameri...ni ja ne gotivim Amere, ali ih ipak nebih uporedivala sa Rusijom....naravno da je u svim zemljama tranzicije bilo lopovluka i da treba vremena da se drustvo "demokratizira" i "socijalizira" u zapadnom smislu, samo mislim da se u Rusiji to nece dogoditi nikada,...jer besramnost i institualizacija i legalizacija korumpiranosti je jedinstvena...a vanjsko-politicki ne vidim razliku izmedu Amera i Rusa (pogotovo USA pod Busom)
p.s. hrvatsko pravosude je jos dobrim dijelom korumpirano, zastarjelo, birokratsko, neuncikovito, pod uticajem politike...ali je u zadnjih nekoliko godina dosta (a jos uvijek ne dovoljno) ucinjeno da se stanje popravi i poboljsa....ali tesko se mijenjaju stare "dobre "navike i privilegije...ja sam veliki pobornik ulaska nasih zemalja u EU, u prvoj liniji zbog nas samih i naseg mentaliteta, jer nas EU tjera da uredimo drzave, koliko god nam se to cinilo ucjenjivanjem, gospodarenjem i sl.
a da i jos nesto, skoro zaboravih...Rusi su dali azil Milosevicima jos u julu 2006-god., ( pisalo i u hrvtaskom tisku)kako to da se to sada tako masovno tematizira ?

Cuo zec da se stroje bikovi u selu pa bez u sumu.
Vidi ga medved kako bezi pa upita zasto bezis zeko?
Zec mu kaze stroje bikove u selu
Ne to ce medved da ali ti nisi bik
Dok ja dokazem da nisam odose mooda ogovori zeka.
To se odnosilo na azil Kadijevica
 

zeko,
ovde samo ti pišeš o kadijeviću.
on nije optužen ni za kakvu pljačku.

- Za njima je raspisana međunarodna poternica po odluci srpskog Specijalnog suda za organizovani kriminal koji ih sumnjiči za milionsku korist od šverca cigaretama. Njih niko ne progoni zbog politike već ih sud traži zbog kriminala
 
znam da čitaš samo stripove,stavio sam blic strip da bi lakše razumeo:-D
Ipak evo i malo teksta, pa komentariši;


- Za njima je raspisana međunarodna poternica po odluci srpskog Specijalnog suda za organizovani kriminal koji ih sumnjiči za milionsku korist od šverca cigaretama. Njih niko ne progoni zbog politike već ih sud traži zbog kriminala.

Ne,vrlo jasno da njih progone zbog politike.Sverc cigareta je mozda jedino sto mogu da pokusaju da im prisiju.Al Kapone nije osudjen zbog privatnog groblja koje je posedovao ,vec zbog utaje poreza.
Sa ovom temom mi izgledas kao kad su beli kolonijalisti davali Afrikanerima ogledala i cesljave u zamenu za slonovacu a ovi da se ukake od srece kad vide ogledalo.
Dobio si svoje ogledalo u vidu "Rusija dala politicki azil Miri i Marku".
Nagradno pitanje za tebe.Ko je pustio Milosevice da zapale iz zemlje posle petog oktobra?I ako je nekom trebalo biti sudjeno od porodice Milosevic trebalo je Slobi.Jos jedno pitanje za tebe ako odgovoris tacno dobices bonu.Zasto Milosevicu nije bilo ni pokusan da se sudi za sve sto je ucini Srbiji vec je sutnut u Hag?Ako je trebalo negde da mu se sudi to je bilo u Srbij.Sad nismo imali mooda da sudimo njemu, sudicamo Miri i Marku.Pateticno
 
:lol::lol::lol:
i ti očekuješ da ja nastavim sa tobom da diskutujem?
icon10.gif

Jedino sto si mogao da navedes je sverc cigareta,to si sam napisao.Ne progone ih zbog politike,vec zbog milionskog sverca cigareta.Tebi nije jasno da postoji vise nacina da se pripremi razanj.Sta su mogli Milosevicima kad je "Tata" sve radio usmeno.Iza sebe nije ostavio ni jedan pisani dokument koji bi ga teretio za bilo sta,a svi znamo da je bio zlikovac.Zato i nisu mogli da ga osude u Hagu pa je zavrsio kako je zavrsio.Nisi odgovorio zasto su Milosevici pusteni da odu iz Srbije,i zasto im nije sudjeno ovde?Hebiga ostao si bez bone.Ali zato imas svoje ogledalce pa mozes da mu se divis.Kakva je to magija belih ljudi.
 

Back
Top