Rusi poceli cistku neradnika u NIS-u

Prve smene u NIS-u?
19. februar 2009. | 15:09 | Izvor: B92
Beograd -- Kako "Enerdžiobserver" nezvanično saznaje, novi generalni direktor Naftne industrije Srbije Kiril Kravčenko započeo je kadrovske smene u toj kompaniji.

Prema izvoru "Enerdžiobserver", Kravčenko je smenio tri pomoćnika direktora "NIS Petrola". Reč je o pomoćnicima za investicije, spoljne nabavke i interne nabavke.

Kravčenko je obišao i Rafineriju Pančevo.

Pritom ga je najviše interesovalo sa koliko zemljišta raspolaže Rafinerija Pančevo i da li je ono u njenom vlasništvu.

"Enerdžiobserver" se obratio za potvrdu ovih informacija informativnoj službi "Naftne industrije", a do sada nije dobio odgovor.

Еее..нема више страначког постављања на функције...и пијења крви СрбијИ!
 
Stoka kapitalisticka, najlakse je otpustati kadrove.
Trebali bi da dodju radnici ispred vlade Srbije dok je vreme da traze svoja prava,
inace su naj.... od ovih ruskih kapitalista.:thumbdown:

gledaj ovog malog zutog komunjare z:D

pa sta bi ti? da ih i dalje vuku na grbaci tako nesposobne parazitske, i da im i dalje daju platice od po par stotina hiljada dinara, sekretaricu, shofera, sluzbeni auto i reprezentaciju od 1 milion dinara mesecno? z:D

nema vise toga bratac , tito je umro a ni canak se ne oseca bas najbolje.

a rusi su danas veci kapitalisti od amerikanaca nemaca i britanaca - zajedno z:D
 
gledaj ovog malog zutog komunjare z:D

pa sta bi ti? da ih i dalje vuku na grbaci tako nesposobne parazitske, i da im i dalje daju platice od po par stotina hiljada dinara, sekretaricu, shofera, sluzbeni auto i reprezentaciju od 1 milion dinara mesecno? z:D

nema vise toga bratac , tito je umro a ni canak se ne oseca bas najbolje.

a rusi su danas veci kapitalisti od amerikanaca nemaca i britanaca - zajedno z:D


Da li to vazi i za one Nemce u Valjevu koji su kupili neku firmu i poceli da odpustaju,

"nesposobne parazite" kako ti kazes,

a ovi izasli na ulice pa im zabranili ulaz u fabriku? :cool:
 
Patriotsko licemerje.Kad zapadne firme otpustaju, to je zlo i naopako, kad Rusi to rade, super je.Fuj.
Посматрај суштину мало више, а мало мање форму.

Пре свега, западњаци су све купљено ( осим екстра-добростојећих фирми) унаказили.
Народ одпустили.

Руси су за сад купили само НИС и сети се под каквим околностима!
На све могуће начине је Млађахни Динкић покушао да прода НИС Аустријанцима.
Наравно да ће људи ( Руси) поставити нове људе од поверења, сигурно неће оставити безрепу стоку која се залагала да им НИС не буде продат.

Уосталом, нису отпустили обичне раднике, већ сменише диригујуће.:bye:
 
Prve smene u NIS-u?
19. februar 2009. | 15:09 | Izvor: B92
Beograd -- Kako "Enerdžiobserver" nezvanično saznaje, novi generalni direktor Naftne industrije Srbije Kiril Kravčenko započeo je kadrovske smene u toj kompaniji.

Prema izvoru "Enerdžiobserver", Kravčenko je smenio tri pomoćnika direktora "NIS Petrola". Reč je o pomoćnicima za investicije, spoljne nabavke i interne nabavke.

Kravčenko je obišao i Rafineriju Pančevo.

Pritom ga je najviše interesovalo sa koliko zemljišta raspolaže Rafinerija Pančevo i da li je ono u njenom vlasništvu.

"Enerdžiobserver" se obratio za potvrdu ovih informacija informativnoj službi "Naftne industrije", a do sada nije dobio odgovor.

Ovo nije tacno. Ugovoreno je da Rusi nece otpustati (ne)ranike u NIS-u do 2012. iako firma ima veliki visak radne snage i do 2012. svi (ne)radnici koji dobrovoljno napuste firmu dobijaju otpreminu 750 evra po godini radnog staza, to sve zato sto NIS ima jake sindikate i svim tim (ne)radnicima Rusi su vec povecane plate za 15% tako da su sad prosecne plate u NIS-u vec 55-60 hiljada dinara i plate im se uskladjuju sa troskovima zivota i sa poslovanjem firme. Zbog sindikata i ugovorenog socijalnog programa Rusi moraju da tolerisu (ne)radnike u NIS-u i da im isplate otpremnine i da im povecavaju zaradu skroz netrizsno jer je tako ugovoreno.
A taj Enerdziobzerver sam vise puta citao neke njihove "vesti" ne znam ni sta je kakva je to NVO ali znam da su izvor gluposti nesto kao Blic.
 
Ovde se ne radi o otpustanju RADNIKA nego nepotreebnih cinovnika koji su cak nedelju dana pre preuzimanja NIS-a ucinili krivicno delo otpisujuci dugovanja levih firmi koje su bile stranacke mecene.
Inace trenutna ukupna dugovanja drzave Srbije prema NIS-u iznose 25 milijardi RSD ili 270 miliona EUR-a.
Rusi su najavili mogucnost otpisa dela kamata,ali i mogucnost plenidbe imovine ukoliko se dugovanja ne podmire.
 
Ovo nije tacno. Ugovoreno je da Rusi nece otpustati (ne)ranike u NIS-u do 2012. iako firma ima veliki visak radne snage i do 2012. svi (ne)radnici koji dobrovoljno napuste firmu dobijaju otpreminu 750 evra po godini radnog staza, to sve zato sto NIS ima jake sindikate i svim tim (ne)radnicima Rusi su vec povecane plate za 15% tako da su sad prosecne plate u NIS-u vec 55-60 hiljada dinara i plate im se uskladjuju sa troskovima zivota i sa poslovanjem firme. Zbog sindikata i ugovorenog socijalnog programa Rusi moraju da tolerisu (ne)radnike u NIS-u i da im isplate otpremnine i da im povecavaju zaradu skroz netrizsno jer je tako ugovoreno.
A taj Enerdziobzerver sam vise puta citao neke njihove "vesti" ne znam ni sta je kakva je to NVO ali znam da su izvor gluposti nesto kao Blic.

Vi kolega govorite o casopisu koji uredjuju njuske koje su bili "lobisti" nekih levih naftnih trgovaca.Njihove analize su smesne i NESTRUCNE !!!!
 
Ovo nije tacno. Ugovoreno je da Rusi nece otpustati (ne)ranike u NIS-u do 2012. iako firma ima veliki visak radne snage i do 2012. svi (ne)radnici koji dobrovoljno napuste firmu dobijaju otpreminu 750 evra po godini radnog staza, to sve zato sto NIS ima jake sindikate i svim tim (ne)radnicima Rusi su vec povecane plate za 15% tako da su sad prosecne plate u NIS-u vec 55-60 hiljada dinara i plate im se uskladjuju sa troskovima zivota i sa poslovanjem firme. Zbog sindikata i ugovorenog socijalnog programa Rusi moraju da tolerisu (ne)radnike u NIS-u i da im isplate otpremnine i da im povecavaju zaradu skroz netrizsno jer je tako ugovoreno.
A taj Enerdziobzerver sam vise puta citao neke njihove "vesti" ne znam ni sta je kakva je to NVO ali znam da su izvor gluposti nesto kao Blic.

Hehehe kako si ti naivan. Sve ce Rusi da postuju nas zakon. :hahaha:
 

Back
Top