Rupa VII

Volela bih kada bi to tako prosto funkcionisalo sa avansnim plaćanjem, ali...
Bilo kako bilo, uspela sam da prodam tortu. Objavila na Instagramu i FB, i javila se žena, treba joj za neki rođendan na koji ide večeras.
Prošle nedelje sam imala 6 torti za jednu svadbu koja je trebalo da bude u subotu. Dve su naručile direktno mušterije, a 4 je naručila mladoženjina mama za neke rođake. U petak ujutru u 4h , ta žena mi šalje poruku da stanem gde sam stigla sa izradom torti, jer joj je umro svekar, mladoženjin deda. Meni torte nafilovane u frižideru, čekaju dekoraciju. Razmišljam logično: svako ko je naručio, uzeće svoju tortu. Pa će je ili zamrznuti, ili pojesti, ili pokloniti, neće je baciti sigurno.
Ali svrc. Četvoro razmišlja kao ja, ali dve žene neće da plate torte, uz izgovor da je svadba otkazana. Kako sada objasniti da sam ja za taj vikend imala 10 torti. Kada ih je toliko, ja u sredu pečem kore, u četvrtak kuvam filove i filujem, u petak dekorišem, da u subotu mogu da ih isporučim. Ne, neko misli da ja u petak počinjem i završavam sav posao, i da nema potrebe ni da počinjem da ih pravim, jer je svadba otkazana.
Žena kod koje su naručili mladenačku tortu je takođe u četvrtak nafilovala torte. Samo su je zamolili da ih ostavi takve kakve su, da ne stavlja fondan i dekoraciju, nego će ih oni staviti u zamrzivač, pa vaditi i jesti kada budu hteli.I ja sam ponudila da ih ne dekorišem kako je bilo ogovoreno, iako mi je sva dekoracija stigla, i morala sam da je platim, ali iskoristiću sve to drugom prilikom. Tri žene su pristale da ih samo jednostavno dekorišem šlagom, jedna mi je rekla da dekorišem sa nekim dečijim motivom, jer će iskoristiti da odnese babinje, pa će odneti i tortu, a ove dve nisu htele nikako.
Prodala sam ja te dve torte, nije to bio problem, nego je problem što smatraš da nemaš nikakvu obavezu iako si naručio, i otkazao dan pre.
 
ne vidim povezanost prve recenice sa ostatkom teksta, odnosno raznim opravdanjima zasto neko nije uzeo tortu. ti naplacujes materijal, vreme, izradu i dekoraciju torte, celokupnu uslugu. to mora da se plati. avansnim placanjem dela usluge obezbedjujes resurse koje si ti potrosila. ne mora cela suma unapred, ali neka vrsta rezervacije bi morala. to je vrlo jednostavno i korektno. samo sto si ti mekana, tacno imas opravdanje za sve njih.
lepo kaze elektrika, neka ti Sava ili muz bude menadzer ako je tebi glupo da trazis svoj novac :D
 
Njoj je jednom jako mnogo cvijeća propalo jer su se mladenci posvadjali i otkazali svadbu. Od tad uzme koliko plati cvijeće jer sve ostalo može poslije iskoristiti, tek to je naučilo pameti, sitna otkazivanja nisu.
 
ne vidim povezanost prve recenice sa ostatkom teksta, odnosno raznim opravdanjima zasto neko nije uzeo tortu. ti naplacujes materijal, vreme, izradu i dekoraciju torte, celokupnu uslugu. to mora da se plati. avansnim placanjem dela usluge obezbedjujes resurse koje si ti potrosila. ne mora cela suma unapred, ali neka vrsta rezervacije bi morala. to je vrlo jednostavno i korektno. samo sto si ti mekana, tacno imas opravdanje za sve njih.
lepo kaze elektrika, neka ti Sava ili muz bude menadzer ako je tebi glupo da trazis svoj novac :D
Nema veze prva rečenica sa ostatkom teksta. Htela sam da kažem da je mala sredina, da se svi znamo, da bi se bukvalno ljudi uvredili da tražim pare unapred.
Muž ne bi mogao da menadžeriše, on pola ne bi naplatio. Sava bi mogao, ali bi mogao i fizički da se razračunava sa neplatišama, tako bolje je da ne. :lol:
 
Pravo da vam kazem, mi kad smo pravili svadbu ili nisu trazili depozit ili je bio nesto smesno. Tipa restoran nam je trazio tipa 500 evra depozit samo, dekoracija nista, muzika 200 evra.
Mi smo bili u cudu kako ljudi tako rade
 
Nema veze prva rečenica sa ostatkom teksta. Htela sam da kažem da je mala sredina, da se svi znamo, da bi se bukvalno ljudi uvredili da tražim pare unapred.
Muž ne bi mogao da menadžeriše, on pola ne bi naplatio. Sava bi mogao, ali bi mogao i fizički da se razračunava sa neplatišama, tako bolje je da ne. :lol:

I u mom poslu nas je malo i svi se znamo, čak i u susednim državama.
Ja imam pravilo - ako nećeš više da te treniram, ok, ALI kada taj drugi ubije i tebe i konja, ja naplaćujem duplo od prvobitne cene. Znaš kako su se brzo naučili da se ne šetaju od trenera do trenera pojedini.
Imam vrlo jasna pravila, ko hoće hoće, ko neće srećan mu put.
Za vikend malo je falilo glavnom glijentu da dam otkaz zbog toga što se pravio blesav. Trenutno ima rok od 2 meseca da ponovo bude normalan :mrgreen:
 
Nema veze prva rečenica sa ostatkom teksta. Htela sam da kažem da je mala sredina, da se svi znamo, da bi se bukvalno ljudi uvredili da tražim pare unapred.
Muž ne bi mogao da menadžeriše, on pola ne bi naplatio. Sava bi mogao, ali bi mogao i fizički da se razračunava sa neplatišama, tako bolje je da ne. :lol:
upravo tako, mala sredina i svi znaju da kod tebe moze da prodje sve jer si mekana i da bez problema mogu da otkazu tortu u poslednjem trenutku. vrhunski bezobrazluk i nepostovanje tebe, tvog vremena, truda i resursa. ja bih uvela avans, bar 20%, pa ko nece, nece.
 
Гледам временску прогнозу после "Слагалице". Кокошка каже да је данас био "леп, сунчан и ведар дан", и после прогнозе за следеће дане каже: " Уживајте у следећим лепим и сунчаним данима". Онда иде кратак прилог о депонијама пластике у Индонезији које загађују природну средину.
Ни реч о томе да је Београд (а и Нови Сад) најзагађенији град на свету већ 15 дана!
У чему, бре, да уживамо пичkа вам материна?
 
Гледам временску прогнозу после "Слагалице". Кокошка каже да је данас био "леп, сунчан и ведар дан", и после прогнозе за следеће дане каже: " Уживајте у следећим лепим и сунчаним данима". Онда иде кратак прилог о депонијама пластике у Индонезији које загађују природну средину.
Ни реч о томе да је Београд (а и Нови Сад) најзагађенији град на свету већ 15 дана!
У чему, бре, да уживамо пичkа вам материна?
a ti podaci o zagadjenju odakle su?
mislim, ima sad kamara tih aplikacija koje kao prate nivo zagadjenja
al odakle stizu ti podaci?
 
Каква досада, умире се само од Ковида 19. Људи су постали суперотпорни на све остале смрти.
pa ne dijelim tvoj stav po tom pitanju
mislim, da se samo od kovida umire, cak ni sarkasticno
hocu reci da je meni jasno vidljivo iz blize okoline da se od kovida obolijeva i umire
da je trenutak poput onog kad je grip preskocio vrstu i da nemamo pojma kako ce se i kada sve ovo zavrsiti
ono sto se ni meni ne svidja je masovna histerija i jasna zloupotreba pandemije za neke druge ciljeve
izmedju ostalog nadzor i represiju
pri cemu se na stvarnom suzbijanju bolesti manje radi, vise lupeta
sto lokalno, sto globalno
vakcine ko vakcine....nije bas da su pale s marsa, nije ni da su savrsene
al rade posao
zmuova sestra je fasovala covid, revakcinisana, al je prosla vrlo lako
matorci, dvoje doze kineske i buster fajzera, nisu ni imali simptome
to ima veze s vakcinom
kao sto i suzbijanje tbca ima
ili morbila
 
У Београду, на пример, држава је поставила око 30 мерних станица.
cekaj, to su podaci drzavnih mjernih stanica
i smatras ih relevantnim
tj ista drzava koja problem ignorira uredno objavljuje podatke koji na taj problem ukazuju?
drugo, pitanje je i tumacenja podataka
a trece je opet masova histerija uslijed koje trenutno nema trendi budale bez tzv precistaca vazduha u stanu
ja nisam u trendu pa otvorim prozor
 
У Београду, на пример, држава је поставила око 30 мерних станица.
Screenshot_20211028-204638_Chrome.jpg
 
cekaj, to su podaci drzavnih mjernih stanica
i smatras ih relevantnim
tj ista drzava koja problem ignorira uredno objavljuje podatke koji na taj problem ukazuju?
drugo, pitanje je i tumacenja podataka
a trece je opet masova histerija uslijed koje trenutno nema trendi budale bez tzv precistaca vazduha u stanu

ja nisam u trendu pa otvorim prozor
А како онда верујеш држави у вези ковида?
 
pa ne dijelim tvoj stav po tom pitanju
mislim, da se samo od kovida umire, cak ni sarkasticno
hocu reci da je meni jasno vidljivo iz blize okoline da se od kovida obolijeva i umire
da je trenutak poput onog kad je grip preskocio vrstu i da nemamo pojma kako ce se i kada sve ovo zavrsiti
ono sto se ni meni ne svidja je masovna histerija i jasna zloupotreba pandemije za neke druge ciljeve
izmedju ostalog nadzor i represiju
pri cemu se na stvarnom suzbijanju bolesti manje radi, vise lupeta
sto lokalno, sto globalno
vakcine ko vakcine....nije bas da su pale s marsa, nije ni da su savrsene
al rade posao
zmuova sestra je fasovala covid, revakcinisana, al je prosla vrlo lako
matorci, dvoje doze kineske i buster fajzera, nisu ni imali simptome
to ima veze s vakcinom
kao sto i suzbijanje tbca ima
ili morbila
Ја знам оне који се нису вакцинисали и нису ни били болесни. Такође, знам два лекара који су умрли иако су примили две дозе.
 
Ја знам оне који се нису вакцинисали и нису ни били болесни. Такође, знам два лекара који су умрли иако су примили две дозе.
pa znam i ja za slicne slucajeve
al znam i da vakcine nisu sto posto efikasne
to vrijedi za sve vakcine
znam i da o samom kovidu jos uvijek relativno malo znamo
 

Back
Top