Rupa VII

Affro*

Zaslužan član
Poruka
108.973
Pored toga što imaju manir da naruče tortu, i kada dođu po nju kažu da nemaju da plate, i da ih sačekam, moje mušterije imaju novu zanimaciju. Naruče tortu, i dan pred preuzimanje zovu da otkažu. Kada je torta napravljena, ofkors. :evil:
Vrhunac bezobrazluka je kada me žena danas oko 14h zvala da pita da li da dođe po tortu večeras, ili sutra. Ja joj rekla da mi je svejedno, kako ona hoće, i ona rekla da će doći ujutru oko 8h.
Da bi se oko 17h pojavio njen muž na vratima, a ona vikala iz auta, da upravo ide sa testiranja, da je pozitivna, da sutra neće imati goste, i da joj torta ne treba. U 14h nije imala simptome, do 17h već stigla da se testira. Iz kože čovek da iskoči, ništa drugo.
Šta je sa ljudima?
Svaka tebi čast ali bi me čula i ja bi insistirala da tortu plati, uzme i slobodno baci ako joj ne treba. Smeće.
Moj savet pošto više ništa nigde džabe nema da kad poruče daju 50% od vrednosti bar da možeš da pokriješ trošak materijala. Narod je skroz poludeo.

limunada

Buduća legenda
Poruka
26.069
Pored toga što imaju manir da naruče tortu, i kada dođu po nju kažu da nemaju da plate, i da ih sačekam, moje mušterije imaju novu zanimaciju. Naruče tortu, i dan pred preuzimanje zovu da otkažu. Kada je torta napravljena, ofkors. :evil:
Vrhunac bezobrazluka je kada me žena danas oko 14h zvala da pita da li da dođe po tortu večeras, ili sutra. Ja joj rekla da mi je svejedno, kako ona hoće, i ona rekla da će doći ujutru oko 8h.
Da bi se oko 17h pojavio njen muž na vratima, a ona vikala iz auta, da upravo ide sa testiranja, da je pozitivna, da sutra neće imati goste, i da joj torta ne treba. U 14h nije imala simptome, do 17h već stigla da se testira. Iz kože čovek da iskoči, ništa drugo.
Šta je sa ljudima?
Bezobrazluk.Trebala je platiti tortu,ako je vec narucila,trebalo joj ili ne.
Nisi ti slasticarna pa da eventualno mozes nekom drugom prodati.

Poruka
24.082
Svaka tebi čast ali bi me čula i ja bi insistirala da tortu plati, uzme i slobodno baci ako joj ne treba. Smeće.
Moj savet pošto više ništa nigde džabe nema da kad poruče daju 50% od vrednosti bar da možeš da pokriješ trošak materijala. Narod je skroz poludeo.
Naravno da sam insistirala, i pitala je šta ja da radim sa napravljenom tortom, ali ona samo viče da joj ne treba. ja kažem da ne treba ni meni, ali nju bole uši. Šta je trebalo da uradim, da joj zafrljačim tortu u facu? Kako da je nateram da plati, kada neće?

електрика

Zaslužan član
Poruka
115.731
Naravno da sam insistirala, i pitala je šta ja da radim sa napravljenom tortom, ali ona samo viče da joj ne treba. ja kažem da ne treba ni meni, ali nju bole uši. Šta je trebalo da uradim, da joj zafrljačim tortu u facu? Kako da je nateram da plati, kada neće?
Зато ти кажем да тражиш пола пара одмах. Кажи да имаш лоша искуства са појединим клијентима и тачка.

Regina Mills

Buduća legenda
Poruka
48.112
Šta je sa ljudima?

Tražiš depozit u visini cene materijala.

dive

Legenda
Poruka
61.102
rizik usluznog pravljenja hrane
u svakom slucaju, nisi poslasticarnica koja moze porucenu tortu da proda u toku dana, pa je jedino resenje da sprecis takve situacije da trazis avansno placanje
to moze da ti odbije neke kupce, ali ako ne pristanu na to odmah znas da spadaju u problematicnu kategoriju
pa bolje ni da ne zaradis, nego da te zatrpaju otkazanim napravljenim tortama
a u tom slucaju, pokrila si trosak materijala, pa ako kupac odustane mozes da se budes donator i poklonis nekome tu tortu
ionako je placena

Poruka
24.899
mene nervira i @Zadovoljna domacica :zplez: na stranu sto su mi postupci tih ljudi neobjasnjivo bezobrazni i vise im ne bih pravila torte, ali domacica je donekle kriva jer nije zauzela stav, odnosno uvela avansno placanje ili depozit. ne mozes sa svima da budes na dodjes mi i platice kad bude imala. skapirali su da je "mekana" pa je iskoriscavaju
pa dodje u svakom poslu taj trenutak
kad sa dodjes mi prelazimo na avanse
nista cudno, ovo je prosto za nju taj moment

macka vracarka

Veoma poznat
Poruka
13.089
J
Зато мора да се осигура. Само они који су заслужили поверење могу платити после. Сви остали - 50% одмах

Ma svi avans 30%. U hotel odeš rezervisu ti sredstva, u bolnici privatnoj takodje.. nema ru poverenja. Ljubav za ljubav sir za pare.
Šta znači nemam sada platicu ti. Pa odakle ideja da u ovom slučaju Domaćica može da finansira bilo čiji rodjendan ili šta god.
Nemaš da platiš zasuči rukave pa mikser i vanglu.
A ta pozitivna je trebala da plati tortu i ponese kući pa nek jedu ili nek se mažu, kakve to veze sa tortom ima? 😡😡😡