Rukavica za "mazenje"...

gost 170502

Veoma poznat
Poruka
13.608
Jel se neko seca, davno je to bilo, da se na televiziji reklamirala onako neka kao rukavica krpena, koja je na sebi imala kao neke izbocine. I onda ako imate na primer macku, mazite je i istovremeno ceskate i cesljate, a dlake se nakupe na tome i ucebaju, i jako ih lako bacite... ;)

Pitam ovo zbog linjanja!

Jel neko ima tako nesto? Da li toga ima kod nas da se kupi?
 
Imali mi, nizašta nije, ugreje se od trenja i čupa. Bolje kupi četku za bebe, znaš one mekane, ja sam time četkala Bilija (ovog žutog na avataru) dok nije naučio sam da se kupa i mogu ti reći da se skine dosta dlaka, maca uživa i prede a krzno joj sija na kraju. A za dlake po nameštaju ti toplo preporučujem mikrofiber četku, onu sa onim crvenim... :think: pa više kao meblom nego krpicom, ima takvih papučica za usisivač i baš četki za ručno skidanje dlaka.
 
Ma nije mi problem po namestaju, ali je pomazim rukom, i puna saka dlaka... I jos lete na sve strane. A kupali bi je mi, nije problem (macku) nego ona se posle toga toliko lize, 2 sata, kazu ljudi - da povrati svoj miris, pa onda ne volimo da je kupamo...
 
Ja to za sada radim metlom... :lol: Ali maca se ne buni, ali kontao sam da ova rukavica skuplja na sebi dlake, zato mi je delovala zanimljiva...

Ovako izgleda:

4553.jpg


glove.JPG
 
Ja sam imala ovu sa donje slike i tako je mrzeo (moj pas-sa krizom identiteta, ponekad stvarno mislim da je pomalo mačka) da sam je na kraju bacila. A mačka sam četkala Miminom bebećom četkom za kosu i super je bilo. Onda je porastao i naučio potpuno sam da se okupa tj. oliže pa se mazimo samo rukama, mada sam ubeđena da mu je ona četka baš, baš prijala.
 
Jel se neko seca, davno je to bilo, da se na televiziji reklamirala onako neka kao rukavica krpena, koja je na sebi imala kao neke izbocine. I onda ako imate na primer macku, mazite je i istovremeno ceskate i cesljate, a dlake se nakupe na tome i ucebaju, i jako ih lako bacite... ;)

Pitam ovo zbog linjanja!

Jel neko ima tako nesto? Da li toga ima kod nas da se kupi?
Ima u merkatoru..gumena rukavica sa cetkom na dlanu..kineska proizvodnja..mozda i kod zutih ima po njihovim radnjama
 
Jel se neko seca, davno je to bilo, da se na televiziji reklamirala onako neka kao rukavica krpena, koja je na sebi imala kao neke izbocine. I onda ako imate na primer macku, mazite je i istovremeno ceskate i cesljate, a dlake se nakupe na tome i ucebaju, i jako ih lako bacite... ;)

Pitam ovo zbog linjanja!

Jel neko ima tako nesto? Da li toga ima kod nas da se kupi?

Ja sam takvu rukavicu kupio na Najlon pijaci. Kod mene se pokazala kao dosta efikasna... Samo, posle nekog vremena te ''izbočice'' su se osušile, postale su krte i počele da se otkidaju.
 

Back
Top