ROMI u začaranom krugu predrasuda

Jesu li Romi ravnopravni članovi našega društva

  • da,jesu

    glasova: 18 52,9%
  • ne,nisu

    glasova: 16 47,1%

  • Ukupno glasova
    34
  • Anketa je zatvorena .
Upravo tako.Dokle god nece da menjaju granice Srbije ,meni su dobri,
sto se ne bi moglo reci ni za jednu drugu nacionalnu manjinu u Srbiji.
Romi uzivaju u Srbiji najveca prava od svih drzava u Evropi,i tako treba da ostane.Do sad nam nisu smetali,zasto bi sad?

Normalno da ne smetaju kada ništa ne traže, ne štrajkuju ne organizuju parade, mitinge proteste, baš su zlatni ma mirni ko bubice, jedino je njima dobro!
 
Hajde sad iskreno reci: imas, recimo firmu ciji si vlasnik ili HR manager, i na konkurs za radno mesto, recimo, Root admina, jave ti se Srbin i Rom, sa jednakim diplomama, ali Rom ima bolje znanje.Koga ces da primis u radni odnos?

Ја немам никаквих предрасуда,и људе не оцењујем по боји кожи или очију...
Запослио бих онога за ког мислим да ће бити кориснији мојој фирми.
Ја лично имам и пријатеље Роме

Али, ако ми приђе неко одрпан, умазан, слинав, прљав, шкрбав, смрдљив, који једва натуца да говори имаћу предрасуде....без обзира на име и на боју коже.
 
Zamena teza u nedostatku argumenata nikad nije bila dokaz sposobnosti za inteligentnu raspravu.


Alo, covece. Ti verujes da postoji vise ljudskih rasa. Ti verujes da crnci nisu iste rase kao i ti. Ti govoris o KOLEKTIVNOJ ODGOVORNOSTI tih rasa.

Sto je najsladje, cak ni ne kapiras sa kakvih rasistickih i nacistickih polaznih tacaka ti, haha, osudjujes diskriminaciju nad Ciganima. Vrh.
 
To je jos jedan dokaz malogradjanstine i nepojmljive zatucanosti i primitivnog rasizma.NIko nije poceo da juri i bije skinhedse, (sto i nije narocito tesko-cim se suoce sa protivnikom cije brojno stanje vece od jedan, razbeze se) ili da poziva na njihov linc, zato su batinama, sutirajuci cizmama, ubili nevino dete koje je krenulo od kuce da kupi koka-kolu.Niko od predstavnika drustva, crkve i patriotskih organizacija nije podigao glas zbog ubistva jednog deteta.Bilo bi, medjutim, sasvim suprotno, da je po sredi bio suprotan slucaj: da je nekoliko Roma ubilo belo dete.Ceo grad i cela drzava podigli bi se na noge.O takvom licemerju ja pricam.

I ja te potpuno razumem i apsolutno se slazem
Nikada nisam chula da Romi imaju neko udruzenje poput skinhedsa, nacionalne
garde........znachi mnogo puta su bili, pored pojedinaca i zrtve tih *organizacija maloumnika koji su svoj identitet pronashli u Hitlerovim teorijama *chiste rase

ps.I po ko zna koji put;

-Ogavno je vishe slushati o *chistoci jednog naroda, kad znamo da smo ,samo pod turcima proveli nekoliko stotitina godina, pa shto silom a shto milom......i ko sme da se zakune da je to ne chemu toliko insistira
 
Alo, covece. Ti verujes da postoji vise ljudskih rasa. Ti verujes da crnci nisu iste rase kao i ti. Ti govoris o KOLEKTIVNOJ ODGOVORNOSTI tih rasa.

Sto je najsladje, cak ni ne kapiras sa kakvih rasistickih i nacistickih polaznih tacaka ti, haha, osudjujes diskriminaciju nad Ciganima. Vrh.

Veliki Srbine iz dijaspore, nemam vremena da se sprdam s tobom, stoga, ponovicu:

Zamena teza u nedostatku argumenata nikad nije bila dokaz sposobnosti za inteligentnu raspravu.
 
I ja te potpuno razumem i apsolutno se slazem
Nikada nisam chula da Romi imaju neko udruzenje poput skinhedsa, nacionalne
garde........znachi mnogo puta su bili, pored pojedinaca i zrtve tih *organizacija maloumnika koji su svoj identitet pronashli u Hitlerovim teorijama *chiste rase

ps.I po ko zna koji put;

[I]-Ogavno je vishe slushati o *chistoci jednog naroda, kad znamo da smo ,samo pod turcima proveli nekoliko stotitina godina, pa shto silom a shto milom......i ko sme da se zakune da je to ne chemu toliko insistira[/B]

[/I]

Kuku sad si bacila petardu, a ja sam na sve načine izbegavala da pokrenem vodu na taj mlin:manikir:
 
svaka chast!!!

Narochito je otuzno kad se pozivaju na sluchaj u Madjarskoj.....kao to je zato shto su oni.....a shta je sa onim detetom Dushkom Jovanovicem, zrtvom skinhedsa i sa josh milion primera brutalnog obrachunavanja sa Ronima
ps posebno je .Interesantno kad vidish ko su najveci protivnici svega shto nije SrBsko, sve najveci branitelji crkve i pravoslavlja :dash:

A jedan od tih je koriscenje Roma u politicko propagandne svrhe:rtfm:
 
I ja te potpuno razumem i apsolutno se slazem
Nikada nisam chula da Romi imaju neko udruzenje poput skinhedsa, nacionalne
garde........znachi mnogo puta su bili, pored pojedinaca i zrtve tih *organizacija maloumnika koji su svoj identitet pronashli u Hitlerovim teorijama *chiste rase

ps.I po ko zna koji put;

-Ogavno je vishe slushati o *chistoci jednog naroda, kad znamo da smo ,samo pod turcima proveli nekoliko stotitina godina, pa shto silom a shto milom......i ko sme da se zakune da je to ne chemu toliko insistira

Sto kaze moj drugar, inace ridj i plavih ociju: "Plav sam na pradedu Mu'arema.":hahaha:
Dobro sto si to pomenula, jer pokazuje koliko je lako srusiti vlazne snove lokalnih velikih patrijota i srbskih net-branioca Kosova Republjik.
 
Шта си ти лично урадила да помогнеш Ромима, да изађу из социјалне и економске беде?

У циган-малу па буди ромски просветитељ, уместо да се лицемерно браниш тобож нечија угрожена права...

ja sad tebi mogu da nabrajam shta sam sve i koliko uradila da im olaksham zivot, ali nisi vredan tog "truda,a to nema nikakvog smisla jer se na ovakvim mestima toliko lupeta,laze,izmishlja.......tako da bash nema smisla

Према Ромима, постоје предрасуде и они су најзаслужнији зашто постоје и једино они могу да их на неки начин промене.



polupametni su skloni predrasudama, isto takvih ima koji su puni predrasuda prema Srbima,Hrvatima,Albancima.......i to se jednostavno zove POLU SVET
 
[/B]
polupametni su skloni predrasudama, isto takvih ima koji su puni predrasuda prema Srbima,Hrvatima,Albancima.......i to se jednostavno zove POLU SVET

Па да, ја знам да многи људи у иностранству имају предрасуде према Србима и људима са Балкана уопште, чак их називају и погрдним називима, али ја покушам у личном контакту са њима, својим понашањем да им променим такве ставове...

Један народ се тешко може променити споља, док се код њих не развије свест о потреби уклапања у друштво, важности школовања итд...слаба вајда...
Многи Роми су то и учинили, али мало је за сада..
 
Иначе Срби су један од натолерантнијих народа...
Ја сам се зачудио, колику су ксенофобични многи ЕУропејски народи и какву патолошку мржњу гаје према Ромима..
То је страшно...ко да их је Хитлер све правио...
 
Normalno da ne smetaju kada ništa ne traže, ne štrajkuju ne organizuju parade, mitinge proteste, baš su zlatni ma mirni ko bubice, jedino je njima dobro!
A izvini ,sta da traze?
Jel imaju svoj jezik,jel smeju da se izjasnjavaju kao Romi,jel imaju pravo na skolovanje,na lecenje,na socijalnu pomoc.

Znaci ,uzivaju ista prava kao i sve manjine,i kao Srbi,a to nije malo.
Da se razumemo,meni je ova tema i njen cilj,i te kako jasna.
I od ove,kao i svake druge zelite da prikazete Srbiju kao drzavu bez osnovnih ljudskih prava,a to je blago receno,teski bezobrazluk.
Ovo sto ti radis,nije nikakva briga za Rome i njihova prava,nego smisljena LDP-ovska provokacija.
Da li ti poznajes uopste nekog Roma,da bi o njemu mogla reci,bilo lose,bilo dobro?
Ne zive svi pod kartonskim kutijama,nego ih ima isto toliko koji imaju najlepse kuce u gradu,pa bi se recimo mogli zapitati kaku su oni to stvorili i zaradili(legalno ili ilegalno,sad nije bitno)
zar nisu i oni bili diskriminisani?
Znaci,kakvih ima kod njih ,ima i kod nas.
To sto ja kazem da imaju sva prava,ne znaci i da ih mrzim,
naprotiv,oni su mi veoma simpaticni,i protiv njih nemam bas nista,niti sam to ikad imala,niti imam razloga za to.
Ali vi zelite isprovocirati dve krajnosti,
one koji mrze Rome,i zele da ih ubiju,a ako nece to,treba da dignu glas,i traze prava za Rome koja su im uskracena
Vodite jako prljavu politiku:rtfm:
 

Back
Top