Romi i njihova prava.

Ma neće da rade, a sad su čuli da su zaštićeni k'o beli medvedi, pa tek sad neće hteti ništa da rade.
Evo jedan istinit slučaj, Ciganka leži u bolnici, nakon operacije, ulazi čistačica (bela žena), da pokupi đubre iz korpe,
a Ciganka je pita kolika ti je plata, čistačica joj odgovori 14.000 dinara, a ova joj kaže, e ne bi ti ja to radila ni za duplo
veću platu....Ta Ciganka inače na jednoj našoj pijaci na kartonima prodaje veš. Niti kome plaća porez, doprinos, a
socijalno je osigurana i ona i njeno petoro dece...
I sad ko je tu ugrožen i ko je tu blesav?!

Bil ti prao prozore za 500 Dinara!?
Vidi koliko Srba sede na birou, ne traže posao i uzimaju pare od nas koji radimo pa te pare potroše po kladionicama i onom tvom kafiću?

U stvari zapitaj se kada sledeći put odeš u kafić "Koloko Srba ovde koji sede ima posao a koliko su nezaposleni i troše državne pare ili kamče od roditelja?"

A što nisi komentarisao ovaj slučaj iz mog prethodnog posta?

Ne znam šta je s tobom?! :roll: Stalno pronalaziš među Srbima neki fašizam i netoleranciju prema manjinama, a ono ni
u jednoj zemlji u okruženju nema više manjina nego u Srbiji, što je samo po sebi dovoljan pokazatelj srpske tolerancije,
koja ide dotle, da su Srbi sada najugroženiji u sopstvenoj državi!
 
Ne da nece, nego nemogu, jednostavno nema niko strpljenja sa njima.
oprosti ali ovo nije tacno.
Decu ne zele da skoluju zato sto im je jednostavnije da ih odmah posalju na ulicu da rade raznorazne besmislene poslove (pranje soferki, prosnja, pevanje po autobusima...) nego da budu "neproduktivni" u skoli.
Takodje, svojom voljom ne zele da prijavljuju boravak i da registruju svoje brakove i svoju decu jer im to daje dodatnu sigurnost u raznoraznim mutnim radnjama kojma se bave.
Oprosti, SVAKO u Srbiji moze da ide u skolu i SVAKO moze da ima krstenicu, licnu kartu ili zdravstvenu knjizicu a zasto oni to nece, to je vec drugo pitanje.
P.S. Da li je ikada iko pitao ostale gradjane Srbije da li zele da placaju svu stetu koju Romi neprave, da li hoce da placeju struju koju potrose kada se nakace na bandere, da li hoce da placaju pokradene sahtove i kablove, da li hoce da placaju odnosenje planina djubreta koje Romi nagomilavaju oko svojih nelegalnih naselja a koje nikada nisu ni pomislili da ociste?
 
Ti CIGANI (ne romi) treba da imaju prava kao i svaki srbin u srbiji. Znaci, Beograd da ulozi pare u neko naselje na periferiji i dati ciganima ultimatum da se za 7 dana isele tamo. Ukoliko to ne ucine silom ih izbaciti iz njihovih kuca i to sa dva-tri bagera srusiti za sat vremena. I mrs u p. mat.

i ako sam ROM (ne ciganin) slazem se s tobom...

@tema
znaci sad ako vas napadne par cigana, nisu vas napali svi cigani, vec neka raspustena banda, evo vam jedan obrnuti primer...

u mojoj skoli zezam ove petake i sestake kao i svi moji drugovi, koji su srbi ( i nas su zezali kad smo bili petaci i sestaci)... a proslog meseca dosla neka jbn banda rasistickih majmuna u skolu i sad oni kao face stale pred ulazom i kurce se, i ja prolazim, i jedan decko meni kaze "DESI BRATE" onako izazivacki, ja njemu ladno kazem "EVO ME BRATE" i prodjem... onda cujem jedan od njih mi kaze CIGANSTURO, jes da nije rekao glasno, vec onako polako, i ja sam hteo da se vratim, i ***** mu sve po spisku, ali *** lik me stariji 2-3 godine i ima ih desetak, a ja sam... i nastavim ja normalno da hodam, praveci se lud...
i sta sad? jel ja treba tako da predstavim SVE srbe, kao neke nasilnike i bandu koja voli da tuce slabije?:confused:
 
Ma neće da rade, a sad su čuli da su zaštićeni k'o beli medvedi, pa tek sad neće hteti ništa da rade.
Evo jedan istinit slučaj, Ciganka leži u bolnici, nakon operacije, ulazi čistačica (bela žena), da pokupi đubre iz korpe,
a Ciganka je pita kolika ti je plata, čistačica joj odgovori 14.000 dinara, a ova joj kaže, e ne bi ti ja to radila ni za duplo
veću platu....Ta Ciganka inače na jednoj našoj pijaci na kartonima prodaje veš. Niti kome plaća porez, doprinos, a
socijalno je osigurana i ona i njeno petoro dece... I sad ko je tu ugrožen i ko je tu blesav?!

pa nije tako. i cigani radu u proizvodnju i u prodaju.
proizvodu decu pa ih prodavaju po italiju
 
Dali su Romi u Srbiji ugrozeni i dali moze da se resi njihov status i na koji nacin?

Nisu ugrozeni vec nece da rade,lakse im je da se dernjaju i kukaju na televiziji i da dobijju pare i leba bez motike! Mislim da je dosta bilo Romskog i pederskog lobija,obican narod zabole za lezilebovice... bitnije mu je da gleda kako ce da przivi sutra i gde da najde posao a ebe nam se za ne radnike! Ima cela istocna Srbija koja ima losu demografsku sliku i gde sela i gradovi nestaju,pa nek idu tamo neka im drzava da napustenu zemlju i kuce pa nek obradjuju!
 
oprosti ali ovo nije tacno.
Decu ne zele da skoluju zato sto im je jednostavnije da ih odmah posalju na ulicu da rade raznorazne besmislene poslove (pranje soferki, prosnja, pevanje po autobusima...) nego da budu "neproduktivni" u skoli.
Takodje, svojom voljom ne zele da prijavljuju boravak i da registruju svoje brakove i svoju decu jer im to daje dodatnu sigurnost u raznoraznim mutnim radnjama kojma se bave.
Oprosti, SVAKO u Srbiji moze da ide u skolu i SVAKO moze da ima krstenicu, licnu kartu ili zdravstvenu knjizicu a zasto oni to nece, to je vec drugo pitanje.
P.S. Da li je ikada iko pitao ostale gradjane Srbije da li zele da placaju svu stetu koju Romi neprave, da li hoce da placeju struju koju potrose kada se nakace na bandere, da li hoce da placaju pokradene sahtove i kablove, da li hoce da placaju odnosenje planina djubreta koje Romi nagomilavaju oko svojih nelegalnih naselja a koje nikada nisu ni pomislili da ociste?

isto tako jedan moj cica, ne rodjeni vec tamo neki... covek mlad, snazan, zdrav, znaci moze da radi, ali on je takva lenstina da cim nadje posao on ga radi par meseci i trazi izgovor da ga napusti... eto tako pre par meseci nasao takav posao da ga mozes samo zeleti.... covek treba da pere kamione i da zavrne 2-3 srafa, a plata 35.000 dinara + topli obrok, i on napusio posao:thumbdown:
 
A što nisi komentarisao ovaj slučaj iz mog prethodnog posta?

Ne znam šta je s tobom?! :roll: Stalno pronalaziš među Srbima neki fašizam i netoleranciju prema manjinama, a ono ni
u jednoj zemlji u okruženju nema više manjina nego u Srbiji, što je samo po sebi dovoljan pokazatelj srpske tolerancije,
koja ide dotle, da su Srbi sada najugroženiji u sopstvenoj državi!

Ima Rumunija.
Bosna ima TRi manjine i ni jednu većinu.

Među Srbima tražim nešto loše- apsolutno da ukažem na to i d ga zgazimo pre nego postane veliko loše.
Medju drugim narodima, tražim nešto dobro, ali malo ga je.

Srbi nisu najugroženiji u svojoj državi.
Srbi su samo budale koje na izborima glasaju za kretene da bi na vlast došli dioti.

Malo je naroda koji ima toliko lažova i prevaranata kao mi. Glasaš za opoziciju protiv Tadića a onda SPS pređe na stranu tadića i tvrdi da je narod tako hteo.
Glasaš za Koštunicu protiv Tadića a Koštunica napravi koaliciju sa Tadićem i tako to...
 
jes da nas ima svakakvih i ne ponosim se time, ali ja srecom nisam jedan od tih lezilebovica...
inace, sad u maju zavrsavam 8. razred i upiusujem neku srednju cetvorogodisnju, pa na kurs za policajca, tj. inspektora ili SUPovca... i da se ona skola u kamenici nije zatvorila, isao bi direktno, ali sad moram ovako:(
 
Ево шта коме треба. Србима Србија, а Ромима... Шта би могло Ромима? чекај мало да размислим... Ромима ако се не допада овде нека спакују чергу па нек се одкотрљају негде другде, као и до сада у њиховој историји.
Значи Србима Србија а Ромима бели шенген и пасоши. Или шенген у другој боји ако ово звучи расистички.

Pa Evropa je prosle godine vratila vise hiljada Roma u Sriju na osnovu sporazuma o readmisiji. nemojmo se lagati, i ta Evropa kojoj su vazda puna usta ljuCkih prava nije zelela Rome kod sebe. Nadam se samo da uskoro nece doci Oli Ren, Solana ili neki druzi dezurni dusebriznik da nam drzi moralne lekcije na koji nacin pomoci ugrozenim Romima. To bi bio vrhunac licemerja mada gledajuci ko nam sada cini vladu (cast izuzetku Jeremicu) ne bih se iznenadio da zuto-crvena koalicija pojacana rezervnim tockom u vidu LDP-a pocne da se posipa pepelom po glavi i cutke aminuje sve direktive i ucene onih koji su hiljade Roma nasilno vratili u Srbiju.
 
jes da nas ima svakakvih i ne ponosim se time, ali ja srecom nisam jedan od tih lezilebovica...
inace, sad u maju zavrsavam 8. razred i upiusujem neku srednju cetvorogodisnju, pa na kurs za policajca, tj. inspektora ili SUPovca... i da se ona skola u kamenici nije zatvorila, isao bi direktno, ali sad moram ovako:(

Ovo se postuje! E da je vise ovakvih kao ti sad bi bila druga prica!
 
...Malo je naroda koji ima toliko lažova i prevaranata kao mi. Glasaš za opoziciju protiv Tadića a onda SPS pređe na stranu tadića i tvrdi da je narod tako hteo.
Glasaš za Koštunicu protiv Tadića a Koštunica napravi koaliciju sa Tadićem i tako to...
Što je najgore, svi su ogorčeni ovim delima ... Čak i DS-ovci ...

Što bi se reklo ovde 'ebe lud zbunjenog. Sve ovaj narod proguta :dash:

Najgore je što Srbija stvarno podeljena tako da ni koalicije (kakve god da su) ne mogu da postignu zadovoljstvo velike većine naroda.
 
Pa Evropa je prosle godine vratila vise hiljada Roma u Sriju na osnovu sporazuma o readmisiji. nemojmo se lagati, i ta Evropa kojoj su vazda puna usta ljuCkih prava nije zelela Rome kod sebe. Nadam se samo da uskoro nece doci Oli Ren, Solana ili neki druzi dezurni dusebriznik da nam drzi moralne lekcije na koji nacin pomoci ugrozenim Romima. To bi bio vrhunac licemerja mada gledajuci ko nam sada cini vladu (cast izuzetku Jeremicu) ne bih se iznenadio da zuto-crvena koalicija pojacana rezervnim tockom u vidu LDP-a pocne da se posipa pepelom po glavi i cutke aminuje sve direktive i ucene onih koji su hiljade Roma nasilno vratili u Srbiju.

pa jestel videli sta je letos bilo u italiju sa rumunski cigani. pravi rat izmedju talijana i cigana.
politicari uvek govore o demokratiju i toleranciju al narod u celu evropu misli drugacije.
to ti je ko ono kad sloba izjavi da je za njega glasalo 101 posto srba a pitas narod a ono svi od reda ga pljuju.
 
Ima Rumunija.
Bosna ima TRi manjine i ni jednu većinu.

Među Srbima tražim nešto loše- apsolutno da ukažem na to i d ga zgazimo pre nego postane veliko loše.
Medju drugim narodima, tražim nešto dobro, ali malo ga je.

Srbi nisu najugroženiji u svojoj državi.
Srbi su samo budale koje na izborima glasaju za kretene da bi na vlast došli dioti.

Malo je naroda koji ima toliko lažova i prevaranata kao mi. Glasaš za opoziciju protiv Tadića a onda SPS pređe na stranu tadića i tvrdi da je narod tako hteo.
Glasaš za Koštunicu protiv Tadića a Koštunica napravi koaliciju sa Tadićem i tako to...

Bosna ti je totalno pogrešan primer, jer to je "država" sastavljena od dva entiteta i tri nacije.

Za promenu bi kao Mađar, mogao da počneš da tražiš nešto loše među Mađarima, jer nisu Srbi za vreme Drugog
svetskog rata u Novom Sadu bacali Mađare u zaleđeni Dunav, već obrnuto! :rtfm:

Kako to mogu Srbi da budu za sve krivi i za izbore i sve ostalo, kada u Srbiji živi 35% nesrba?! Kada treba kuditi onda
su Srbi za kuđenje, a kad treba hvaliti, tu su manjine!
 

Back
Top