Рок сцена и ДБ

Uvek je iza muzike, filma, izbora za mis......neka i necija tajna sluzba...

U to se ulaze mnogo novca.

Pogledajte samo na Krsti podforum Muzika:

videcete da mladi Srbi u 95% slucajeva uzivaju i muzici sa engleskog govornog podrucja. (Nema recimo ni jedne jedine osobe da joj se dopada neka ruska pesma)

Milsite da je to spontano?

Nije, to im je NAMETNUTO PROPAGANDOM, samo oni toga nisu svesni.



Blajbinger,imas propagande koje su uradjene sa smekom a imas i one druge.Sa ovih govornih prostora.
Pomenuo si mlade ljude?Zar treba da slusaju Bregovica,Divlje jagode,Pilote,fufe sa gomilom silikona koje mlate sisama i ne pevaju nego puste disk i otvaraju usta,nego nekog ko zaista odlicno svira instrument koji mu je u rukama i stvarno peva dok ne izgubi glas?!
A zbog slusanja ove ''strane'' muzike sigurno nece zaboraviti da se prezivaju na IC i pisu cirilicnim pismom.
Pusti ti mlade ljude,sve su to dobra deca.
 
Turbofolk, rock, pop pa bobogu imali nesto na ovim prostorima gde DB nije umesan.
Без кувара нема мешања, нити запршке. А сервери сервирају са радио-телевизијских фреквенција, све из исте кухиње.

Мислиш специјалитет, а оно у најбољем случају дијареја са стомачним тегобама.

Тровачи!
 
Ево сад било на тРТС-у 2, лекар преписује музикалну терапију, каже ''ваља за главу'', ал онако ''стручно''(ко Г17+).

Преписује за главобољу Вагнера и Мусоргског, за срчане Роба Зомбија и Сатана Пановског, а против горушице и затвора народњаке без силикона и наравно Џеја.

Нико да му објасни да ди-џеј није исто што и лекар и да се терапијом третирају узроци на не последице болести.
 
Ево сад било на тРТС-у 2, лекар преписује музикалну терапију, каже ''ваља за главу'', ал онако ''стручно''(ко Г17+).

Преписује за главобољу Вагнера и Мусоргског, за срчане Роба Зомбија и Сатана Пановског, а против горушице и затвора народњаке без силикона и наравно Џеја.

Нико да му објасни да ди-џеј није исто што и лекар и да се терапијом третирају узроци на не последице болести.

Doduse za Vagnera i Bele zombije bi se slozio....:lol:
 
Doduse za Vagnera i Bele zombije bi se slozio....:lol:

Ту и јесте зачкољица.

Лече маглом, продајући фору неукима и ширећи тај наопкаи ПиАр. Ако прође, прође...

Ко што је кока-кола у почетку ваљана како афродизијак и ''универзалини'', а оно лек против јетре и за побољшање дијабетеса.

Замисли то смиривање срчаних тегоба, слушањем ликова који вриште у микрофон.
 
Ту и јесте зачкољица.

Лече маглом, продајући фору неукима и ширећи тај наопкаи ПиАр. Ако прође, прође...

Ко што је кока-кола у почетку ваљана како афродизијак и ''универзалини'', а оно лек против јетре и за побољшање дијабетеса.

Замисли то смиривање срчаних тегоба, слушањем ликова који вриште у микрофон.

Ok,ne bih to pustio nekoj babi sa srcanim problemima ali moze muzika i da ti spusti i digne raspolozenje.I da te rastuzi i razveseli.Zavisi ko kako kapira,koji mu fazon odgovara.Mene skroz opusti kad slusam RATM na primer.Iako se Zack dere kao neman.
 
Ovo je toliko paranoicno i glupo,da ne vredi ni citati.Ipak,za drogu se slazem.Tadasnje vlasti su aminovale to,u svrhu destrukcije omladine i bunta,i kako bi one mlade ljude koji misle drugacije(a dosta rokera je propagiralo drugacije ideje),prikazala kao narkomane i budale
Па дрога је највише кроз музику популаризована, она је ишла у пакету са тим хедонистичким ''стилом живота''. Колико само песама ју је опевало и исхвалило као ''лековиту'' и ''надреалну''.

Свака дрога је имала свој жанр, и обратно.

Дакле не може држава да популаризује дрогу а да не популаризује музику. Музика иде, јер уз њу иде ''профитабилан производ'' за ''појачавање осећаја и надражаја''.

Илегалана конкуренција, легалној психоактивној конкуренцији - алкохолу. И процес усмеравања мишљења система вредности и начина живота, може да почне.
 
ne bi bilo loše, ako je istina to što pišete, da taj db ponovo poradi na istom zadatku,
udaviše nas turbofolkeri, čast pravim narodnjacima, al ovi su neizdrživi zadnjih 15-20 godina.
nek organizuju neki novi talas ako su toliko inteligentni, nek naprave avangardu ako mogu.
a i cane gile i još par indijanaca koji se drže su se u dobroj meri već ofucali i potrošili.
treba smena.
 
Ево сад било на тРТС-у 2, лекар преписује музикалну терапију, каже ''ваља за главу'', ал онако ''стручно''(ко Г17+).

Преписује за главобољу Вагнера и Мусоргског, за срчане Роба Зомбија и Сатана Пановског, а против горушице и затвора народњаке без силикона и наравно Џеја.

Нико да му објасни да ди-џеј није исто што и лекар и да се терапијом третирају узроци на не последице болести.

ha ha ha...ako je ludog Vinkovčanina (pokojnog Ivicu Čuljka "Satana Panonskog" ) preporučio za srce, onda se doktor žešće zahebava, a ti si Vladane ili vrlo naivan ili se i ti samo dobro zezaš, a mi na ovoj temi redom pušimo tu zahebanciju:mrgreen:

Ivica se sekao na bini, krvario po šutki u prvim redovima, neartikulisano urlikao u mikrofon, napisao par zanimljivih,hm, i provokativnih (za ono vreme) pesama i poginuo slavno braneći hrvatski Dom ...a možda je i umro u nekoj ludari....Enivej, njegov muzičkoscenski performans dobar je jedino za dugotrajni zatvor (tvrdu stolicu) :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
ne bi bilo loše, ako je istina to što pišete, da taj db ponovo poradi na istom zadatku,
udaviše nas turbofolkeri, čast pravim narodnjacima, al ovi su neizdrživi zadnjih 15-20 godina.
nek organizuju neki novi talas ako su toliko inteligentni, nek naprave avangardu ako mogu.
a i cane gile i još par indijanaca koji se drže su se u dobroj meri već ofucali i potrošili.
treba smena.
Окрени обрни, исту сплачину ћеш добити из исте кухиње, само што ће целофан битни модернији и по укусу. Један за урбане, други за руралне конзументе ''идејно-вредносних'' специјалитета.

Напуне ти главу глупостима, па ти терај ту моду до миле воље.

Уз њихове трубе ђускаш, без својега ја.
 
[Danica Č.]ha ha ha...ako je ludog Vinkovčanina (pokojnog Ivicu Čuljka "Satana Panonskog" ) preporučio za srce, onda se doktor žešće zahebava, a ti si Vladane ili vrlo naivan ili se i ti samo dobro zezaš, a mi na ovoj temi redom pušimo tu zahebanciju:mrgreen:

Препоручио је уопштене терапије(по специјалистичкој рецептури - нонсенс), а ја сам само презентовао мало дубље значење његових ''терапија'' и екстремима објаснио њихову ''лековиту срж''.

Тај је мантро уопштено, јер није имао времена (или није умео јер примењује терапију на себи па се ојадио у главу) да се дубље и јасније изрази.

Ivica se sekao na bini, krvario po šutki u prvim redovima, neartikulisano urlikao u mikrofon, napisao par zanimljivih,hm, i provokativnih (za ono vreme) pesama i poginuo slavno braneći hrvatski Dom ...a možda je i umro u nekoj ludari....Enivej, njegov muzičkoscenski performans dobar je jedino za dugotrajni zatvor (tvrdu stolicu) :mrgreen:

То је и била моја поента, разуми ме као што и сама закључујеш о овоме. Нуде отрове и гадне болеснике за лекове и терапеуте.

Нова нека медецина, ем платиш, ем усвојиш обману, ем ти буде лошије.
 
Окрени обрни, исту сплачину ћеш добити из исте кухиње, само што ће целофан битни модернији и по укусу. Један за урбане, други за руралне конзументе ''идејно-вредносних'' специјалитета.

Напуне ти главу глупостима, па ти терај ту моду до миле воље.

Уз њихове трубе ђускаш, без својега ја.

ma kakva crna moda te spopala, jednostavno me stondira muzika poput 200 na sat i slično njesra.
uz to ni da sam idijot ne bih mogao da đuskam :bljak:
jedno vreme je bilo dobro, ekv partibrejkersi orgazam nbg braća left oktobar bjesovi ritam nereda boje obojeni program blok aut pušenje teatar lira vega vrooom kristali revolveri familija dlm plejboj džukele, direktori 357... bilo je angažovane muzike.
danas-mrka kapa, nema nikog.
o tome ti pričam.
 
Музика је изузетно добро тло за дјеловање како на масе тако и на појединце.
Доста тога се из музике прима на свјесном нивоу, али и на несвјесном.

Чињеница је да меланхолични или агресивни тактови и поруке у музици неће имати плодоносан учинак за наш дух, то је једноставно тако. Чак ако се ја као појединац осјећам добро у таквим тренуцима, окружена таквом музиком, ипак, унутра, дубоко унутра, она ми неће помоћи да се духовно издигнем. Из тога произилази да је препоручљиво слушати само хришћанске, вјерске тактове.

Али опет са друге стране, живимо свјетовним животом, тешко је, изузетно тешко одвојити се од свега чиме обилује живот који нас окружује а што није плодоносно за наше духовно биће.

Покушала сам да се у музичком смислу одвојим од негативних, сетних, агресивних, песимистичних звукова, али нисам успјела. Или нисам довољно јака и то још увијек дефинитивно не желим.
 
Ma da! A hriscanstvo valja?! Pa gde ces gori mind control od toga! Evo pogledaj samo sebe! Ceo svet ti se vrti oko knjige i mitova starih najmanje 2000god. Ceo svet ti je formiran od tih bajki, a na glavi imas kacigu koja ne dozvoljava da ista udje u nju!

Samo 2 pitanja mi odg, i mozda promenim misljenje o tebi?

Da li mislis da je zemlja MLADjA od 10 000god?
Da li mislis i da je univerzum MLADjI od 10 000god?
Da li mislis da celukupno covecanstvo potice od adama i eve?
 
Музика је изузетно добро тло за дјеловање како на масе тако и на појединце.
Доста тога се из музике прима на свјесном нивоу, али и на несвјесном.

Чињеница је да меланхолични или агресивни тактови и поруке у музици неће имати плодоносан учинак за наш дух, то је једноставно тако. Чак ако се ја као појединац осјећам добро у таквим тренуцима, окружена таквом музиком, ипак, унутра, дубоко унутра, она ми неће помоћи да се духовно издигнем. Из тога произилази да је препоручљиво слушати само хришћанске, вјерске тактове.

Али опет са друге стране, живимо свјетовним животом, тешко је, изузетно тешко одвојити се од свега чиме обилује живот који нас окружује а што није плодоносно за наше духовно биће.

Покушала сам да се у музичком смислу одвојим од негативних, сетних, агресивних, песимистичних звукова, али нисам успјела. Или нисам довољно јака и то још увијек дефинитивно не желим.

Ovaj, 1) Dokazi mi postojanje "duhovnog" bica?
2)"Доста тога се из музике прима на свјесном нивоу, али и на несвјесном."
Kako se muzika pise na nesvesnom nivou? Koje tehnike se koriste? Jel neko ikada takvo nesto dokazao i objavio da je proslo peer review??! Ili je to samo mozda tvoje zatucano razmisljanje?!
 
Ovaj, 1) Dokazi mi postojanje "duhovnog" bica?
2)"Доста тога се из музике прима на свјесном нивоу, али и на несвјесном."
Kako se muzika pise na nesvesnom nivou? Koje tehnike se koriste? Jel neko ikada takvo nesto dokazao i objavio da je proslo peer review??! Ili je to samo mozda tvoje zatucano razmisljanje?!

Ти очигледно имаш неки проблем, сопствене недоумице и немире које би сам требао да ријешиш, иначе, не знам како другачије да оправдам овако агресиван и нападачки став са твоје стране. Немам намјеру да се препуцавам са тобом и да ти доказујем колико сам у праву и колико знам, јер ми је јасно да ти не желиш плодоносну, интелигентну и цивилизовану дебату.
 

Back
Top