Riblja Čorba

moje omiljene su: kad sam bio mlad, hej cjale, prevara, pobecji negde, zvezda potkrovlja i suterena, kada padne nocj, mangupi vam kvare dete, ostacju slobodan, ostani djubre do kraja, pogledaj dom svoj andjele, kad hoadsh, ne veruj zheni itd...
 
Cupi NS:
Лепо је што се бринеш за моје руке, али не брини, добро су. То је био тренутак чисте досаде, тако да тих сто и нешто песама није ништа (од ове кише сам скроз пукао). А шта је шокантно у томе што је моје мишљење такво?
Ma daj bwe nisam mislila nista lose... vjerovatno bih i ja iz dosade uzela da pisem sve tekstove LP-a :wink:
 
Ernesto_Che:
moje omiljene su: kad sam bio mlad, hej cjale, prevara, pobecji negde, zvezda potkrovlja i suterena, kada padne nocj, mangupi vam kvare dete, ostacju slobodan, ostani djubre do kraja, pogledaj dom svoj andjele, kad hoadsh, ne veruj zheni itd...
jao kako sam mogla da zaboravim 'kad sam bio mlad' :oops:
 
Obozavam stvarno Corbine pesme,kao pravi r`n`r,ima i buntovnickih,politickih i neizostavnih rockerskih ljubavnih balada.................Pesme su super mada to se kosi sa Borinim nacionalistickim stavom.....Extremni nacionalizam vs Legendarne pesme.Prevagnuce pesme jer one ostaju,sta vi mislite o njegovom stavu i pesmama???????????????????????????????
 
milicaanchy:
Ja obozavam sve njihove pesme...Vecini ljudi je naj "Kad hodash",ali meni je nekako bolja "Gde si u ovom glupom hotelu"...Mnogo mi se svidja ta pesma.... :)

Jaooo i meni se bash svidja "Gde si u ovom glupom hotelu"....
A inache, Chorbu obozavam....Jedan od omiljenih bendova...
 
Sto se tice bunt pesama ostario je Bora,nema vise tog bunt duha,trebaju neke nove bunt grupa,koje nazalost nema ni od korova.......................POgledaj dom svoj anjdele je mozda i najbolja rock pesma svih vremena,i tekst i utisak posle pesme je extreman.................
 
Sta kazete za preksinocni "nastup" ,u Zamci na Pinku ,doticne nekadasnje legende r`n`r na ovim prostorima?Stvarno sramota kako se ponasa jedan bivsi ili(sadasnji)savetnik ministra za kulturu!Boinu muziku ja obozavam,ali kad skontas koliko je covek prolupao bude ti zao....Psovke,izrazi,itd.....Biljana Willimon je i napustila studio,stvarno bezveze....Muzika je stvarno neponovljiva i autorski upecatljiva,ali bolje da se povuce jer sa tim glupostima,poput nacionalizma itd.samo stvara losu sliku nekadasnjeg samo mladog i buntovnog Bore legende....
 
Bora je matori saban... nista vise od toga. Prodaje neke fore i fazone a u principu zivi od plagijata. Da budem jasniji... pre nekoliko godina na radiu Studio B, bila je jedna emisjia posvecena njegovo radu. Gde su posle svake njegove pesme pustali originalnu pesmu, nekog starijeg i menje poznatog autora kojeu je Bora zapravo ukrao. A sto se tice njegove poezije... sta reci, gubljenje vremena. :)

Naram se da nisam uvredio fanove koji "vise" na ovoj temi, to svakak nije bio moj cilj, vec jednostavno moje subjektivno misljenje o toj "legendi". ;)
 
Najjači su Borini "putopisi". Kad priča:
- Vraćam se iz Slovenije za Beograd, tamo sve lepo, fino, krasno. Zaustavlja me policajac u Srbiji, traži isprave. Kad ono, zovu ga preko toki-vokija, čuje se:
-'Ej, Miki (lupam) se napio, uzeo je pištolj i pravi gluposti.
- A meni nešto toplo oko srca.....(Bora) :)
 
Ima u proseku jednu obradu po albumu (i sve su potpisane sa orig. autorom), ali kad se skupi 15 tak albuma...skupi se materijala za radio emsiju da ga olajavaju...Bora je legenda!
 

Back
Top