retro '980 - '990

* hamburgerija krompi
* vojvodina sampion, 1989 (ili je vec neko pomenuo)
* prodavnica obuce 'borovo'na trgu kod miletica (onaj specifican miris u njoj guma+koza+lepak+nesto.....i one metalne kasike za obuvanje)
 
Labudovi u Dunavskom parku( mada to i danas ima, ali onda sam bio mali pa su mi bili zanimljivi), NS+ i Foliranti, otvoren podzemni i tamo je bila moja omiljena radnja Bubica(prodavali izmedju ostalog LEGO kocke), pa i Koncert godine(sad imamo Exit), iako sam bio suvise mali da bi izlazio tamo, ali stariji su pricali Contrast ...
 
A kada je bilo Svet.prvenstvo u stonom tenisu, u mom kraju (Detelinara) su svi igrali stoni tenis...

Pa novo Srp.narodno pozorište...čoveče...Ogromno,belo čudo...ulaziš bre sa strahopoštovanjem...
 
Jesu Vajta i Zijah 100%!
:idea:
A evo još nekih kultnih serija-emisija:
Čuvajmo prirodu - dižimo glas
Fazoni i fore
- sa Rašom pronalazačem, Mirom alapašom, malom Slađom, Ršumom...

Reklame:
BENKO - hitrotopiva zrnca
BRONHI - lakše se diše
Čiča Gliša - čudo od slatkiša
"Al sam gladan, al sam gladan/mmmmm, njam-njam "- za istoimenu paštetu
Bilo kuda - KIKI svuda
Sad i opet - KROKI KROKET
 
Gigulice ne brigaj! Izgleda da je prvo navraćao Slavko pa posle Vajta, al' bitno je da se to gledalo. Znam da sam posle kevi pravio ršum po kuhinji i kupatilu pokušavajući da ponovim njihove experimente.

Kad smo već kod reklama: - Ja sam ono testo tananana, što se troši često tananana, i slano i slatko, a voli ga svako... Za Pekabelu beše.
 
Ovo nema veze sa TV ali meni je draga uspomena...početkom 80-tih u SNP je bila fantastična predstava za decu Kapetan Džon Piplfoks,kapetana je igrao Dragan Zarić ali najveće ludilo je bila muzika Laboratorija zvuka uživo!!!
Još uvek se sećam jedne od pesmica iz predstave.
 
gigule:
Ovo nema veze sa TV ali meni je draga uspomena...početkom 80-tih u SNP je bila fantastična predstava za decu Kapetan Džon Piplfoks,kapetana je igrao Dragan Zarić ali najveće ludilo je bila muzika Laboratorija zvuka uživo!!!
Još uvek se sećam jedne od pesmica iz predstave.

pocetkom osamdesetih mene je fascinriala zvecka i stvari koje nisam uspevao da dohvatim :wink:
 
storm cloud:
underwater:
a ono...
* na prvom vesti, na drugom koncert ozbiljne muzike, a na novom sadu predstava na madjarskom...?

...a onda su se pojavili 3K (totalna avangarda za ono vreme)i NS+...

I novosadski 3P u neko popodnevno vreme na trecem kanalu.

Da li se neko seća EXPERIMENTALNE TV koja se emitovala za vreme sajma KORAK U 21.VEK i koja je emitovala neviđeno dobre filmove za ono vreme pa smo se verali po krovu da okrenemo antene... 8)
 
gigule:
:lol: hm, jel treba sada da se zabrinem i pitam da li sam najmatorija ovde? :lol:
Gigulice pa ko te terao da odgovaraš na pitanje za vremešnije članove foruma?! Vi'š kako je Crvenoslovac mudro iskulirao?! :lol:
DOKONI UM:
Da li se neko seća EXPERIMENTALNE TV koja se emitovala za vreme sajma KORAK U 21.VEK i koja je emitovala neviđeno dobre filmove za ono vreme pa smo se verali po krovu da okrenemo antene... 8)
U mom komšiluku samo privilegovani su imali dovoljno žice na anteni da bi, kroz neku snežnu mećavu od slike mogli gledati te filmove. A uveče okupljanje kao u seoskom bioskopu. Gleda se Kurt Rasel u New York 1997 (u to vreme film o dalekoj budućnosti)
 

Back
Top