retro '980 - '990

gigule:
Karte za grad.bus...one "kuckalice",za 12 vožnji...

Pa je onda šeretski je kucas naopačke !!! :lol:

I da dodam :

Zbog pojave VHS kaseta i video klubova bioskopi su postali pusti, pa je ARENA nedeljom organizovala film iznenadjenja a kartu je bila simbolična.
Kakvi su se tamo komentari mogli čuti za vreme filma...opšte kolektivno ludilo...seća li se neko toga ?
 
- Grupa "Neroni" sa pesmom "A to sve je samo ljubav".

- Gledanje filmova na beamu i fliperi u Verigama.

- Cetvorka staje kod "Sporta" pored Miletica.

- Strafta u Dunavskoj, pa posle pored Zeppelina

- Sladoled kod Nesica
 
Ja sam tad imao izmedju -3 i 7 godina i ne secam se niceg. Ustvari jedino cega se secam su oni lepo MAN-ovi harmonika autobusi. . . Bas su bili divni. . .
A ostalo. . . E pa secam se jos neceg. . . A ne to je bilo kasnije. . .
 
-2 veka Vuka
-6 vekova Kosovskog boja (...od ruke mu ništa ne rodilo...napamet, od prvaka do osmaka)
-Piksijeva 2 gola protiv Španije i pokušaj rušenja gola pogotkom u prečku protiv Gaučosa - što me podseti:
Klaudio Kaniđa (ako je kokain droga, ja sam narkoman :) :) :))
-zagubljenih 10 DM u nekom prospektu koje, nenadano pronađene, brzo postaju 3 para čarapa sa romboidima na Futoškoj
-Futoška pijaca sama za sebe, kao preteča mega-marketa
-Maturska ekskurzija u Pirotu (propuštena prilika da vidim taj čuveni evropski velegrad, rame uz rame sa Pragom i Lisabonom, u organizaciji Regeljac-tursa)...
Pokušavam da se setim nečeg lepog, ali ne ide baš lako.
-Detektiv Majk Torelo vs. Rej Luka u seriji Kriminalističke priče ili tako nekako
-skidanje mraka :):):)
 
DOKONI UM:
glok:
Restrikcije. Prva, druga, teća zona, prioriteti. To su izgleda bile zaista bezvodne i bezugaljne godine

A vožnja automobila sa par-nepar tablicama ???
Seća li se neko toga ?
Bonovi za benzin koji su se delili uz saobraćajnu na spensu ?
Uuu Dokoni tvoje sećanje seže u daleku prošlost. Ja sam bonove trampio za žetone za fliper pa sam se posle zato kretao kao flipreska kuglica kad je ćale to skontao.
U2. To su bila njihova vremena.
 
DOKONI UM:
U2 ?

Ehhh da tada su bili prvi rock bend...
Danas su sve samo ne rock bend.. :?
Setih se podnaslova iz lista Rock (još jedna relikvija 80-ih)na temu U2: Njihova priča liči na ostale, ali nikada ne bi bili toliko veliki da ne dolaze iz Irske. Ukrupnjavanje je uzelo danak i Irska je je sad samo oblast u EU, a sa tim su i oni postali provincijski bend :) :) :). NO, to su neke druge teme.
 
gigule:
E ja sam 80-tih kupovala hrvatski časopis "Studio", tamo je bio naslov "U2 nad Evropom" ...heh,tada sam volela U2...

Huh Gi, ne bih ovaj glagol upotrebio u perfektu. Ni danas mi nije svejedno kad čujem:" U say u want diamon on the ring of gold... but all i want is u". (sećate se onog spota sa patuljkom u cirkusu, zaljubljenim u artistkinju na trapezu) i neke poluzaboravljene stvari sa Džošuinog drveta i Nezaboravne vatre.
To me sve podseti na obavezni detalj tih godina: bedž! Više komada različitih dimenzija
 
:oops: ma šta ćeš...volela sam U2 baš onako...Brat i ja imali sve albume,ploče ljudi!!! I dalje volim neke njihove albume,ranije radove,heh, ali najviše volim onaj crveni album,koncertni...kako se zove...
 
Autobuska stanica tamo gde je sada parking na Trifkovicevom trgu i pomfrit iz stanicnog kioska (mama, kupi mi...)

Prva Barbika i one sledece...iz Djovanija. I Barbie slicice

Sladoled u Sitiju

Radnja Ugled sa automatskim vratima tamo gde je sada MK

Opet igranje sa vratima u hotelu Park na svadbama

Svadbe u Domu JNA na Keju

Stara i nova matematika na lastisu

Crvene nanulice sa Strumfovima

One igrackice sto ih stisnes na ledjima, pa rasire ruke i onda ih okacis za zavesu ili tako nesto

Kartonska lutka sto se dobijala u paketu nekih kutlaca (standardni svadbeni poklon)

Lambada

Seticu se posle jos necega.
 

Back
Top