Retorika

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Godinama unazad,pogotovo od početka 90.-ih,počela je da se koristi u javnom govoru gomila reči ili složenica koje bodu uši(bar meni)...jedan specifičan termin je ''ekstra riba(e)''.Složenica sama po sebi ne predstavlja unapred ništa loše,ali me ova posebno nervira,i liči mi na novokomponovani promašaj...ili suviše rogobatnu konstrukciju iz uličnog žargona.Ako se čovek udubi u suštinu ne bi trebalo da predstavlja ništa negativno i ružno,ali to meni ne izgleda tako...pre mi liči da je duh iz boce nekadašnje turbofolk kulture počeo da zauzima prostor oko nas i uništava nam mentalno zdravlje.
Imate li vi ovakvih primera koji vas nerviraju?Da li ste razmišljali šta vam u tim rečima i rečenicama smeta,i zašto?
Nisam siguran da je prava tema za ovaj pdf,ali sam hteo odgovore učesnika ovog pdf-a.:)
 
nadjoh jedan post sa krste.. jel na ovo mislish :)

doktrina ili verovanje da je crno belo uključujući i ono što je ružno a i dokazano pokvareno, naročito ono što je loše i sve što je ispravno je pogrešno...:) najgorljivije takve stvari zastupaju umobolni kvazi teolozi koji su nesrecnim slucajem dospeli u teske zivotne okolnosti i najuverljivije izlazu svoje stavove uz facijalni grč koji navodno treba da imitira osmeh. posto je to obicno slepa vera u pogresno, nije naravno podlozna svetlu dokaza što smo ovde bezbroj puta imali prilike da vidimo.... sad da je to neka forma intelektualnog poremecaja moglo bi se i razumeti, ali kod flamingosa inagadadavide koji je fosilni rodoljub ranog poljoprivrednog perioda i koji izigrava ikonoklasta ovog foruma, to je ozbiljni duhovni poremecaj vezan za preterano lucenje sekreta u naopakom smeru. nasledno je, ali srecom nije zarazno :)
 
Nervira me: ispoštovati, papirologija, patetično, i tako. Setiću se možda još kojih. Ispoštovati ne postoji u srpskom. Papirologija i patetično se upotrebaljvaju u pogrešnom značenju.
 
Uopsteno me nerviraju 'nove' reci koje se koriste u nasem jeziku u recenicama gde im nije mesto..extra,vrh,znaci,brate,cimni,do yaya,ovo ono kao,shatro,brand..itd itd
 
Godinama unazad,pogotovo od početka 90.-ih,počela je da se koristi u javnom govoru gomila reči ili složenica koje bodu uši(bar meni)...jedan specifičan termin je ''ekstra riba(e)''.Složenica sama po sebi ne predstavlja unapred ništa loše,ali me ova posebno nervira,i liči mi na novokomponovani promašaj...ili suviše rogobatnu konstrukciju iz uličnog žargona.Ako se čovek udubi u suštinu ne bi trebalo da predstavlja ništa negativno i ružno,ali to meni ne izgleda tako...pre mi liči da je duh iz boce nekadašnje turbofolk kulture počeo da zauzima prostor oko nas i uništava nam mentalno zdravlje.
Imate li vi ovakvih primera koji vas nerviraju?Da li ste razmišljali šta vam u tim rečima i rečenicama smeta,i zašto?
Nisam siguran da je prava tema za ovaj pdf,ali sam hteo odgovore učesnika ovog pdf-a.:)

Priznajem samo "ultra, mega, giga riba"!!!
Extra??! Pih....:mrgreen:
 
Nervira me kada mi neko kaze"cimni me",odmah mi se stvori slika gde treba da ga cimnem..nerviraju me ovi sa TV-a kada kazu"uzasno lepo","definitivno","smorila sam se"...i opsta nekultura izrazavanja,pogotovo od onih od kojih se ocekuje da edukuju...e, da a najvise me nerviraju kada mi se na salteru poste ili MUP-a obrate sa "ti".Bez obzira sto izgledam mladje,to smatram nepostovanjem stranke... privatno mi ne smeta takvo obracanje..mozda se setim jos necega...
 

Back
Top