Restoran na kraju vaseljene....MATRIX...

Ponovi postupak...pa polako..razlozi na cinioce pa saberi,nesto oduzmi,izjednaci i eto...konacno je beskonacno...Pa u restoran na kraju vaseljene...
Mislim da u tome i jeste problem, suvise se racuna
Al' evo neceg interesantnog
"answer to life the universe and everything"
ukupno ima 42 karaktera, racunajuci i razmake

A dok ja stignem do restorana ohladice se kafa
Moracu da odem tamo juche, mozda bude jos vruca
 
Evo vam malo brojeva, kad ste već toliko navalili:
1 - celina, samodovoljno savršenstvo
2 - simbol dualizma (zlo i dobro, telesno i duhovno, teorija i praksa, ružno i lepo); podeljeno biće (duada)
3 - rođenje, život; simbol manifestacije Boga u sv. Trojstvu; isto tako - telo, um i duša;
5 - srećan broj u okultizmu, ljudski mikrokosmos (čula)
7 - najmističniji od svih (sedam dana u nedelji, sedam boja u spektru, sedam nota u lestvici; u alhemiji - sedam metala)
8 - dva sveta: materijalni i spiritualni; princip savršenstva u beskonačnosti zmije
9 - život, jer se dete rađa posle 9 meseci
10 - simbol promene iz "biti" u "ne biti" ili obrnuto (1 je dobro, 0 je ništa)

Tzv. "magični" ili "mistični" brojevi su, takođe: 12, 13, 40, 49...
Broj 1, 618 je po Fibonačiju i Da Vinčiju "broj božanske proporcije".

Eto, da se malo zabavite u ovoj kafanici...
 
Evo vam malo brojeva, kad ste već toliko navalili:
1 - celina, samodovoljno savršenstvo
2 - simbol dualizma (zlo i dobro, telesno i duhovno, teorija i praksa, ružno i lepo); podeljeno biće (duada)
3 - rođenje, život; simbol manifestacije Boga u sv. Trojstvu; isto tako - telo, um i duša;
5 - srećan broj u okultizmu, ljudski mikrokosmos (čula)
7 - najmističniji od svih (sedam dana u nedelji, sedam boja u spektru, sedam nota u lestvici; u alhemiji - sedam metala)
8 - dva sveta: materijalni i spiritualni; princip savršenstva u beskonačnosti zmije
9 - život, jer se dete rađa posle 9 meseci
10 - simbol promene iz "biti" u "ne biti" ili obrnuto (1 je dobro, 0 je ništa)

Tzv. "magični" ili "mistični" brojevi su, takođe: 12, 13, 40, 49...
Broj 1, 618 je po Fibonačiju i Da Vinčiju "broj božanske proporcije".

Eto, da se malo zabavite u ovoj kafanici...
Koga obožavaš? Kafana je stvarno lepo otvorena ali ,evo, na samom početku je pri zatvaranju.
 
Koga obožavaš? Kafana je stvarno lepo otvorena ali ,evo, na samom početku je pri zatvaranju.

Ne obracaj paznju na one koji pokusavaju da glume minere...oni su beznadezni Matrix ih je progutao...vazna je ona Pocetna Misao i ako pratis videces da je ona negde nedirnuta...njoj nemoze niko nista...nijedna losa rec ni jedan los postupak tu Izvornu Misao ne moze povrediti...i unistiti...Mozemo mi samo da nagadjamo u cemu je stvar i zasto je to tako...zasto ljudi razmisljaju tako programirano i predvidljivo...zasto kad su zbunjeni reaguju agresivno...??? Zar sumnjas, da sve to , ustvari , NIJE prirodno???? Covek se radja kao cisto duhovno savrsenstvo...a vidi gde smo danas...zatrovani idejama za koje negde duboko znamo da nisu ispravne...citamo neke filozofe i ko zna koga , koji su, hteli mi to ili ne , promenili i zakamuflirali NAS svet svojim SVETOM...ko su oni i sta to rade..neznam ....
 
Kad muskarcu okacis bedz,privilegovan,on se zbuni pa pokvari utisak...bas su slatki???

Ovde još nijedan od tih privilegovanih nije pokvario utisak. Definitivno, mislim da su muškarci isti kao i mi - vole iskrenost i na nju odgovaraju iskrenošću. Moji muški prijatelji sa foruma su stvarno slatki, isto kao i neki iz...hm...tzv. "realnog" okruženja.
Kad bolje razmislim, forum je NAJREALNIJI svet. Sve je prozirno.
 

Back
Top