Odlazak na poslednji ispraćaj /sahrana

Da li staviti pare u kovertu ?

• Da

glasova: 2 40,0%
  • Ne

glasova: 2 40,0%
  • Po zelji a nije obaveza

glasova: 1 20,0%

• Ukupno glasova
    5

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.553
Nekako sam na mojoj jednoj temi došla u prepusku i do obicaja kad neko umre

Da li je tačno da se u Srbiji nestavlja u kartu žalosti pare?

IMG_9779.jpeg

Ne. Sa'rane su gratis. I još posle dobiješ belu čorbu na daći.

Iskreno dopada mi se osećanje koje mi imamo u BiH

A i Nemci

Ovde kad umru, većina krene na put u domovinu na večni počinak

I ko god da odlazi u kuću žalosti ponese kovertu a jako bliski kao sto su uza familija i kumovi diskretno pitaju koliko treba para

Iskreno dopada mi se osećanje koje mi imamo u BiH

A i Nemci

Ovde kad umru, većina krene na put u domovinu na večni počinak

I ko god da odlazi u kuću žalosti ponese kovertu a jako bliski kao sto su uza familija i kumovi diskretno pitaju koliko treba para
Ja ni na svadbu ne odnesem poklon. Poljubim mladence i poželim im najbolje. I posavetujem ih da ne razbacuju pare, trebaće im kad dođe beba.

A na sa'rani izjavim saučešće, poklonim se pred kovčegom, a uz čorbu na daći pričam o testamentu i pokojnikovim dobročinstvima.

Ja ni na svadbu ne odnesem poklon. Poljubim mladence i poželim im najbolje. I posavetujem ih da ne razbacuju pare, trebaće im kad dođe beba.

A na sa'rani izjavim saučešće, poklonim se pred kovčegom, a uz čorbu na daći pričam o testamentu i pokojnikovim dobročinstvima.

Jednog dana Živorade ostaces upamćen kod mnogih sa svim savetima

U nekim krajevima Srbije postoji obicaj da se ostave pare pored kovcega.To je za one koji placaju sahranu pomoc,obicno toga nema.
Al' ko ce danas da poklanja pare bez licnog interesa ili bez ucenjivanja u danasnje vreme?
Ko da pokloni bez da nabija na nos zauvek "a mi smo dali a oni nece" kad god im se nesto odbije?
Kako se beleze te pare koliko je ko dao da se uzvrati,da se ne zameri neuzvracanje?
Ako neko nema da uzvrati da li je to "jabuka razdora"?

Poslednja izmena:

Back