[REŠENO] HITNA POMOC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

piske357

Obećava
Poruka
82
e ovako burazer idiJot je vadio optiku (cd rom iz kucista) i posle vratio,od kad je vratio komp ne radi tj. ima sledece simptome:
prvo nije hteo da se upali,zavergla kuler dva kruga i nista,posle par sati pokusavam da upalim i komp pocinje da se pali,radi kuler,radi napajanje i kao da se na pola paljenja zaustvlja i pocinje da se cuje zvuk kao sirena hitne pomoci ( ti nu ni nu :) ) komp tako stoji niti dize sistem niti bilo sta drugo,a da ne baca nikakvu sliku ni na monitor...
pogledao sam da li je sve dobro spojio,koliko vidim jeste...probao sam i da otkacim optiku sa ploce opet ista stvar....
ako ima neko neki savet ili zna u cemu je mozda problem pomagajte :)
 
nisam cuo da neka ploca daje zvuk tinuninu,pada mi na pamet samo da je namestena opcija u biosu za case open,znaci detektuje da je stranica ili otvorena ili lepo nije zatvorena pa ti ne da da dignes sistem,mada bi to bila glupa opcija

Taj zvuk se najčešće čuje zbog visoke temperature procesora...U njegovom bi slučaju mogao da bude pomjeren kuler sa ležišta.....jer i sam kaže da su čačkali mečku i onda je nastao taj problem....čini mi se da je to kod abit-ovih ploča....
 
evo probao sam sa vadjenjem baterije,nista se nije promenilo i dalje tinuninu :)
nasao sam neko uputstvo ali mi slabo sta znaci engleski mi je los,ploca je asus p4s8x-x
uputstvo: http://porthos.ist.utl.pt/ftp/windows/Drivers/asus/e1217_p4s8x-x.pdf
Iskljuci komp iz struje, proveri da li je kuler na procesoru dobro pricvrscen, kuler ne smije da zapinje bilo gde nego mora normalno da se vrti, mozes i procesr da skines samo pazljivo (u tom slucaju nebi bilo lose imati i termalnu pastu), kada zavrsis sa procesorom, izvadi module ram memorije vidi da li su cisti od prasine, kada njih vratis provjeri ostale komponente PCI kartice, graficku kartu da li je svaka od njih dobro utisnuta. Kada sve to proveris probaj da resetujes CMOS ali preko pinova ne sa vadjenjem baterije...
 
Poslednja izmena:
otkači sv sa matične ploče hdd i optiku kao i njihova napajanja , sve ostalo mora da bude utaknuto
glavni napojni vod ,
12 voltni voda za procesor (onaj sa 4 pina u kocku)
vodovi za kućište i sl
znači samo optiku otkačiš
proveri kako stoji ventilator na hladnjaku procesora i dali hladnjak stoji čvrsto zakačen za matičnu ploču -ne sme da se pomera i kako stoji priključak za ventilator
 
da si ti ziv i zdrav taj komp i ploca su stari 8-9 godina,tako da prirucnik nisam sacuvao,a iznad sam postavio link o ploci sa uputstvom ali je na engleskom pa meni nista ne znaci,ako si englez pogledaj uputstvo pa mi pomozi :)
ako zelis pomoc ne preskaci komentare nego procitaj i odgovori

jel ti cooler od procesora uboden gore kod ram slota ili ste ga mozda isli preko nastavka na molex konektor?
 
poslusao snejksa iskljucio optiku,proverio hladnjak sve stoji dobro...nema rezultata...
skinuo bio i graficku i memoriju iskljucio optiku samo ploca i procesor ostali,opet tinuninu...

Vidi procesr ces morati da proveris jer ploca cim daje bilo kakav zvuk znaci da je ispravna... Kada upalis komp i ako osjetis da je hladnjak procesora zagrijan, potrebno je da skines kuler sa procesora skines hladnjak, ocistis od prasine, zamenis termalnu pastu (jer za toliko godina mozda niko nije mjenjao) i samim tim pogledas da li procesor dobo stoji na svom mjestu.
To sto je vadio i vracao nema veze sa kvarom
icon_wink.gif


Moguce da je to radio sa upaljenim kompjuterom , pa je izazvao kratak spoj negde
smile1.gif
I te kako zna da ima ako se nakupilo prasine izmedju kontakta na komponentama...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top