"Republika Srpska napušta BiH, neće nas ni SAD zaustaviti"

Пази овај коментар са Кликса:

GlasNaroda22
prije 2h 58m

Srbogenocidassi bez obzira na stranku, svi su isti zlikovci i gdje god se nalaze, kad tad proradi kod njih taj prokleti zlocinacki, zlikovacki i genocidni gen koji nasljedjuju od svojih predaka da ubijaju bez razloga druge ljude koji im nista u zivotu nisu nazao uradili. To je retardirano pleme ubica, silovatelja, palikuca, monstruma, zlocinaca, zlikovaca i genocidasa, koje treba izolovati od ostalog normalnog svijeta. Vidimo da je NATO, ispravno postupio sto ih je onako lijepo disciplinovao.


А ово их је разбеснело:


Nakon razgovora s ambasadorima Kvinte Dodik se sastao i sa Ivancovom

Nakon razgovora s ambasadorima Kvinte Dodik se sastao i sa Ivancovom
Foto: Predsjedništvo BiH

Radna večera sa ambasadorom Rusije upriličena je u sjedištu Republike Srpske u Istočnom Sarajevu, nakon sastanka sa ambasadorima zemalja Kvinte koji je održan u Sarajevu na poziv člana Predsjedništva BiH.

Prema saznanjima Srne, Dodik je upoznao i ambasadore SAD, Velike Britanije, Francuske, Njemačke, Italije i EU o stavovima zvaničnika Republike Srpske nakon odluke Ustavnog suda BiH.
Samo kulturica,niko ne spominje rat ali imamo pravo da se borimo za svoj prostor,kulturu i teritoriju ali ovaj put diplomatskim sredstvima.
 
Ne bih se složio hercegovački lobi u Hrvatskoj je jedan od najjačih, pogotovo u Zagrebu.
Ништа херцеговачки лоби у Хрватској (некад смо то звали усташки лоби у Хрватској, или сам ја то сањао можда?) не би могао да у Загребу одради да ЧовиЧ нема плебисцитну подршку народа Херцег-Босне која га просто обожава!:hahaha::rotf:

 
Ништа херцеговачки лоби у Хрватској (некад смо то звали усташки лоби у Хрватској, или сам ја то сањао можда?) не би могао да у Загребу одради да ЧовиЧ нема плебисцитну подршку народа Херцег-Босне која га просто обожава!:hahaha::rotf:

Ti si panju amater po pitanju političkog stanja u BIH.
Ajde da pogledamo rezultate izbora gdje žive Hrvati:

Samo konkretno poštujem-REZULTATE IZBORA,šta kaže:

IZBORNA JEDINICA 8:
Koalicija oko HDZ-a: 33.101 glasova
Tvoj Komšić dobio: 7.338 glasova

IZBORNA JEDINICA 9:
Koalicija oko HDZ-a 38.591 glasova.
Tvoj Komšić dobio 6.691 glasova


Izborna jednica 10: (CENTAR HERCEG BOSNE)
Koalicija oko HDZ-a :27.568
Tvoj Komšić dobio 0 Glasova :per: :hahaha:

IZBORNA JEDINCA 12:
Koalicija oko HDZ-a :11.007
Tvoj Komšić dobio :549

Eto kakvim prevarama se vi služite,katastrofa.
https://www.izbori.ba/rezultati_izbora?resId=25&langId=1#/4/409/0/0/0
 
Samo se vi nemojte petljati kad Bošnjani Dobri krenu na Šumske Ćetnike...i sve će biti kako treba... :per:

Нема шансе, има да цвиле као керине и Немцима и Ватикану и САДистима и Ционисима, да их пусте на Србе уз НАТО подршку !

Већ виђено !
 
На неки начин је добро што је тзв уставни суд ове гротескне наопаке творевине коју неки БиХ зову, разотркио себе и што и не покушавају створити макар привид да раде на заштити устава, већ у континуитету доказују да су инструмент преко којег ће бошњачке радикалне елите уз помоћ спољних битанги спроводити своје подле намјере.
Добро да знамо на чему смо, да знамо шта нам је чинити.
Такође тај суд може доносити своје необјашњиве и накарадне одлуке, али нити имају механизама да их импементирају нити могу неког натјерати да их импемемтира.
А изазваће и супротан ефект као у случају рођендана наше отаџбине Српске, до одлуке уставног суда тај дан се обиљежавао свечано али више форме ради, рођендан је рођендан, након одлуке то је добило вишу димензију, свечаније је уз параду и дефиле, а фрустрираним ликовима у ефбиху остаје само да пјене и да лају и реже.
Но нису вриједни посебне пажње ови лајавци у сарај Шехерану и околини, знају ови моји из Српске са таквима, и како им поручити "миран, шибе", лако ће отрести те лајавце.
Ту су озбиљнији играчи на овим просторима који се ипак питају. Додик којег смо по задатку послали у федерално илити блискоисточно Сарајево да мало развлачи памет сарајевској махали, ову прилику и нови пасјалук тзв уставног суда није пропустио.
И поставио је ултиматум, страни судије који и јесу генератори проблема морају отићи. Паника јер ће онда тај суд морати доносити одлуке на основу аргумената, неће бити више прегласавања 5:4 код сваке одлуке, гдје ће странци и бивши СДА политичари креирати преко уставног суда своју политику.
Одмах су сви амбасадори потрчали до Додика, покушаће наредних недјеља "спасити" ствари, но сада је важно да у Српској постоји јединство, показало се када је Српска јединствена, сви напади брзо отупе, постану јалови.
Зато покушавају грозничаво наћи неког који ће кренути са мантром по жељама сарајевске махале, нашли су га у овом несрећном паћенику Мектићу, но тај није битан, ограничен и приглуп тип којег нико у Српској не доживљава озбиљно.

Како год, за сада се мора истрајавати у примарном циљу, стране судије протјерати из тзв уставног суда ове дејтонске долине плача коју неки БиХ зову. А за послије, видјећемо. Корак по корак.
 
Poslednja izmena:
https://www.rtvbn.com/3977633/snsd-je-danas-ipak-ucestvovao-u-odlucivanju-u-domu-naroda

SNSD je danas ipak učestvovao u odlučivanju u Domu naroda

Delegati SNSD-a u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH danas su glasali protiv svih tačaka dnevnog reda. Na ovaj način SNSD-ovi delegati su, destruktivno, ali ipak učestovali u odlučivanju.

1581687614200.png


14.02.2020 | 12:35

Sve i jedna tačka dnevnog reda, zbog nepostojanja većine za usvajanje, poslana je na dodatno usaglašavanje. Tačnije, 33 tačke dnevnog reda čekaće završetak političke krize u BiH za usvajanje.


Prijedlog zakona o izmjeni Zakona o Obavještajno-bezbjednosnoj agenciji (OSA) BiH, koji je utvrđen u martu 2018. godine razmatraće se po redovnoj proceduri i to nakon što su delegati odbili da se ovaj prijedlog razmatra i po hitnom, a i po skraćenom zakonodavnom postupku.


Predloženim zakonom provodi se odluka Ustavnog suda BiH i propisuje sadržaj pisanog zahtjeva u vezi s tajnim prikupljanjem podataka za koje je potrebno sudsko ovlaštenje te uvodi ograničenje ukupnog trajanja ove mjere.



Prijedlog zakona o izmjeni Zakona o platama i naknadama u institucijama BiH, kojim se predviđa povećanje plata za vojnike i podoficire u Oružanim snagama BiH, poslan je na dodatno usaglašavanje, jer su protiv njega glasali delegati SNSD-a dok se delegat SDS-a Mladen Bosić, koji je u konačnici došao na sjednicu, bio suzdržan.


U obrazloženju izmjena ovog zakona navedeno je da se na ovaj način želi poboljšati status zaposlenim vojnim licima koja imaju najniži koeficijent za obračun plate, a koja u ukupnoj vojnoj strukturi zaposlenih vojnih lica u Oružanim snagama BiH čine 80 posto ljudstva, te zaustaviti negativan trend napuštanja ove službe.


Iz istog razloga na dodatno usaglašavanje poslan je i Prijedlog zakona o osiguranju depozita u bankama, takođe iz 2018. godine, koji je na prijedlog Upravnog odbora Agencije za osiguranje depozita utvrdio Savjet ministara.


Istu sudbinu doživijele su i sve ostale tačke dnevnog reda protiv kojih je glasao SNSD-a, a Bosić bio suzdržan. Na ovaj način reflektirala se politička kriza koju je uzrokovao SNSD odlukom da blokira rad državnih institucija, a sve s ciljem kako bi primorali SDA i HDZ da usvoje zakon o Ustavnom sudu BiH kojim će se izbaciti strane sudije iz Ustavnog suda BiH.


(Klix)
 
https://www.rtvbn.com/3977634/stanic-dodik-svaki-sat-vremena-mijenja-misljenje

Stanić: Dodik svaki sat vremena mijenja mišljenje

- Odluka Ustavnog suda je u najmanju ruku nepotrebna, a ona je posljedica igre ping-pong između SNSD-a i SDA, kazao je šef Kluba poslanika SDS-a u NS RS Miladin Stanić.

res_1581681001_stanic-dodik-svaki-sat-vremena-mijenja-misljenje[1].PNG


14.02.2020 | 12:45

Posebna sjednica NS RS, deseta po redu, biće održana u ponedjeljak 17. februara sa početkom u 15 časova i sa samo jednom tačkom dnevnog reda: Informacija u vezi antidejtonskog djelovanja Ustavnog suda BiH.


Sjednica će biti održana na zahtjev predsjednika RS Željke Cvijanović, nakon zajedničkog sastanka predstavnika svih političkih partija iz Republike Srpske.

Osporavanje nadležnosti Republike Srpske od strane Ustavnog suda BiH, a vezanih za poljoprivredno zemljište, dokaz je kako je Ustavni sud prije svega politička instanca, koja radi na destabilizaciji Dejtonskog sporazuma. Poručio je ovo predsjednik Parlamenta Srpske.


Nedeljko Čubrilović podsjetio je na odgovor na apelaciju Aliji Izetbegoviću iz 2000. godine, o imovinskom uređenju RS, ali i na niz odluka Ustavnog suda koje nisu ispoštovane od strane institucija na BH nivou ili na nivou Federacije, kao i da se svega dvije odluke odnose na RS.


„Odgovor na apelaciju tada gdinu Aliji Izetbegoviću, gdje je konstatovano da RS ima pravo na uređenje imovinskih odnosa unutar RS. Ne treba da podsjetimo da 16-17 odluka Ustavnog suda insitucije države BiH nisu ispoštovale“ , rekao je predsjednik NS RS Nedeljko Čubrilović.


Jedinstvene stavove svih političkih partija po pitanju miješanja Ustavnog suda u nadležnosti RS, očekuju u SNSD-u.


„Ono što je uradio Ustavni sud, praktično prelazi sve njegove nadležnosti i praktično se stavlja u ulogu OHR-a. A to je nekakav bio plan i od ranije, i to je prelazak jedne crvene linije što se tiče RS“, rekao je šef Kluba poslanika SNSD-a u NS RS, Igor Žunić.


U SDS-u odluku Ustavnog suda nazivaju nepotrebnom. Poručuju da će podržati zaključke NSRS, ali zavisno od toga da li će oni biti izgrađeni na zajedničkom stavu svih partija ili samo pojedinaca, kao što je to ranije bio slučaj.


U tom smislu, u SDS-u sumnjaju u iskrenost namjera člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika, koji je, kako kažu, nebrojeno puta do sada pokazao kako lako mijenja mišljenja, posebno kada je u pitanju donošenje značajnih odluka za RS.


„Odluka Ustavnog suda je u najmanju ruku nepotrebna, a ona je posljedica igre ping-pong između SNSD-a i SDA. Vidite da se Ustavnom sudu obraćaju samo te dvije stranke.


Mislimo da je vruć krompir poslat Dodiku, a ne SDS-a. U vrijeme vladavine SDS-a u Sarajevu, to se nije dešavalo. Mi smo odgovorna stranka. Nećemo da ulazimo u mulj ili bistru vodu koja će saprati Dodika. Ali hoćemo uraditi sve ono što štiti interese Republike Srpske.“, kaže šef Kluba poslanika SDS-a u NS RS, Miladin Stanić.


Na različite stavove naišlo se i po pitanju mišljenja pravnih tumača kako ne postoji modalitet da se strane sudije povuku iz Ustavnog suda BiH.


„To je druga tema i tek po zaključku NS RS o tome možemo da raspravljemo.“, kaže predsjednik NS RS Nedeljko Čubrilović.


„Po našem mišljenju postoji mogućnost da strane sudije odu iz Ustavnog suda i mislim da za bilo koju državu koja hoće da funkcioniše normalno, samo prisustvo stranih sudija je neka vrsta protektorata i mislim da je došlo vrijeme da završimo sa tim.“, poručuje Igor Žunić iz SNSD-a.


Vlast RS je u potpunoj korupciji i kriminalu. Jednostavno sve njih pojedinačno ili posebno pojedinačno strani, pa i federalni, ili insitucije BiH imaju u šaci. To su ucijenjeni ljudi. Oni znaju, da iz RS ovo što se nalazi na vlasti, ili će slušati ili će biti uhapšeno“, smatra šef SDS-ovog Kluba poslanika u Parlamentu, Miladin Stanić.


U SDS-u smatraju i kako je gubljenje nadležnosti već počelo, posebno sada, sa potpisivanjem MAP-a i približavanjem BiH NATO-u. Takođe, komentarišuću odluku da se srpski predstavnici u zajedničkim insitucijama povuku kada su u pitanju donošenja odluka, Miladin Stanić je poručio je saglasan sa tim, samo ako je to jedini mehanizam odgovora na protivdejtonske odluke Ustavnog suda BiH.


BN TV
 
https://www.rtvbn.com/3977646/kratko-je-trajala-nova-dodikova-doza-laznog-srbovanja

Kratko je trajala nova Dodikova doza lažnog srbovanja

- Znao sam da će nova Dodikova doza lažnog srbovanja i patriotizma trajati kratko, ali moram priznati da sam i sam iznenađen i da nisam očekivao da će biti kraća od 24 sata, poručuje Nebojša Vukanović u najnovijem tekstu, objavljenom na blogu

res_1581690582_kratko-je-trajala-nova-dodikova-doza-laznog-srbovanja[1].jpg


14.02.2020 | 15:11

Bez pasoša više nigdje ne idem, stalno ga od sada držim u vozilu. Juče sam se pozdravio sa nekim bivšim kolegama u Sarajevu i rekao da se naredni put vidimo sa pasošima, jer je Dodik najavio razdvajanje u Federaciji pa da me ne iznenadi neka nova granica na Žegulji, Goraždu ili Trnovu


Šalu na stranu, ali opasno destruktivno ludilo šizogenih struktura prelazi sve granice. Sinoć sam na N1 najavio da će nova Dodikova doza lažnog srbovanja i patriotizma trajati kratko, ali moram priznati da sam i sam iznenađen i da nisam očekivao da će biti kraća od 24 sata. Već danas su kukavice cara Lazara, predvođene Nikolom Špirićem i Dušankom Majkić, podvile rep, glasale i učestvovale u radu Doma naroda BiH, iako su samo dan ranije tvrdili kako će prestati da učestvuju u radu i odlučivanju u zajedničkim BiH institucijama.


02142020031543.jpg



Kukavicama su jutros vidljivo bile istegnute i crvene uši, koje su im sinoć istegli mentori, ambasadori Kvinte i zapadnih zemalja. Nakon što je dao izjave u javnosti i po ko zna koji put najavio tobože raspad BiH i samostalnost Srpske, ambasadori su postrojili SNSD-ovce i pozvali na pokajanje u Predsjedništvo BiH u Sarajevu, a današnje glasanje delegata SNSD-a na sjednici Doma naroda PS BiH pokazuje kako je bilo sinoć na raportu.


02142020031511.jpg


Sram vas bilo kukavice cara Lazara što nas iz dana u dan sramotite, što nemate ni kičme, ni stida ni obraza. Jel mislite da smo svi mi maloumnici pa da nasjedamo na vaše podvale, priče kako glasanje protiv ne predstavlja povlačenje koje ste najavili!?


Čemu sad posebna sjednica Narodne skupštine, osim da potvrdimo još jednu izdaju i kapitulaciju, damo priliku izdajnicima da se još jednom sakriju iza odluka Narodne skupštine, koja je pretvorena u smokvin list za prikrivanje golotinje i sramote vlasti.



Dodikove nekakve najave da na posebnoj sjednici neće govoriti svi poslanici, već samo šefovi klubova, što je nedopustivo i suprotno Poslovniku, govori koliki je strah i nemoć, jer ga još svrbe sjednice i rasprave o Pelješkom mostu i Deklaraciji SDA, saveznika i pobratima


Neka bude što biti ne može, neka bude borba neprestana, do konačne pobjede i istinske slobode porobljenom narodu. Sve ove izdaje i kapitulacije na kraju će dovesti do sloma režima i kraja agonije koja predugo traje.
 
Da, jedan je od najjačih, tako da će cijela Hercegovina preseliti u Zagreb, to jedino mogu napraviti, drugo ništa.
Pa kad bi se Neretvanski deo Hercegovine oko Capljine zvao cela Hercegovina, nego to vazi za ono malo ustasije oko Capljine, doduse nije malo i nije bez tradicije, ali kad srbin pominje Hercegovinu on ne misli na Mostar i Capljinu nego na Nevesinje Gacko i Trebinje, Bilecu, a tih nema po Zagrebu..
 
https://www.rtvbn.com/3977650/pdp-snsd-prekrsio-zakljucke-koje-je-sam-predlozio

PDP: SNSD prekršio zaključke koje je sam predložio

Trebalo je samo dva dana da SNSD prekrši zaključke koje je predložio njihov lider Milorad Dodik na sastanku parlamentarnih stranaka iz Republike Srpske kod predsjednika Republike i ipak učestvuje u odlučivanju u zajedničkim institucijama BiH, saopšteno je iz PDP.

res_1581693193_pdp-snsd-prekrsio-zakljucke-koje-je-sam-predlozio[1].jpg


14.02.2020 | 16:01

- I glasanje protiv u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH je učestvovanje u odlučivanju i na ovaj način su još jednom pokazali nedosljednost, da ne drže ni do riječi, ni do svog potpisa.

Ako uzmemo u obzir samo period od Opštih izbora 2018. godine, svih prekršenih obećanja o djelovanju u Sarajevu, po ko zna koji put se nameće pitanje o ozbiljnosti i dosljednosti ove stranke, kaže se u saopštenju PDP-a.


Četiri delegata u Domu naroda iz SNSD danas su učestvovali u glasanju, dok peti delegat Mladen Bosić (SDS) nije glasao, čime je ispoštovao nedavni dogovor predstavnika vlasti Republike Srpske i BiH iz RS sa predstavnicima srpskih parlamentarnih stranaka.



Evo šta je na tom sastanku zaključeno, što su već danas prekršili delegati iz SNSD u Domu naroda Parlamenta BiH.


02142020040828[1].jpg



(BN)
 
https://www.rtvbn.com/3977646/kratko-je-trajala-nova-dodikova-doza-laznog-srbovanja

Kratko je trajala nova Dodikova doza lažnog srbovanja

- Znao sam da će nova Dodikova doza lažnog srbovanja i patriotizma trajati kratko, ali moram priznati da sam i sam iznenađen i da nisam očekivao da će biti kraća od 24 sata, poručuje Nebojša Vukanović u najnovijem tekstu, objavljenom na blogu

Pogledajte prilog 649609


14.02.2020 | 15:11

Bez pasoša više nigdje ne idem, stalno ga od sada držim u vozilu. Juče sam se pozdravio sa nekim bivšim kolegama u Sarajevu i rekao da se naredni put vidimo sa pasošima, jer je Dodik najavio razdvajanje u Federaciji pa da me ne iznenadi neka nova granica na Žegulji, Goraždu ili Trnovu


Šalu na stranu, ali opasno destruktivno ludilo šizogenih struktura prelazi sve granice. Sinoć sam na N1 najavio da će nova Dodikova doza lažnog srbovanja i patriotizma trajati kratko, ali moram priznati da sam i sam iznenađen i da nisam očekivao da će biti kraća od 24 sata. Već danas su kukavice cara Lazara, predvođene Nikolom Špirićem i Dušankom Majkić, podvile rep, glasale i učestvovale u radu Doma naroda BiH, iako su samo dan ranije tvrdili kako će prestati da učestvuju u radu i odlučivanju u zajedničkim BiH institucijama.


02142020031543.jpg



Kukavicama su jutros vidljivo bile istegnute i crvene uši, koje su im sinoć istegli mentori, ambasadori Kvinte i zapadnih zemalja. Nakon što je dao izjave u javnosti i po ko zna koji put najavio tobože raspad BiH i samostalnost Srpske, ambasadori su postrojili SNSD-ovce i pozvali na pokajanje u Predsjedništvo BiH u Sarajevu, a današnje glasanje delegata SNSD-a na sjednici Doma naroda PS BiH pokazuje kako je bilo sinoć na raportu.


02142020031511.jpg


Sram vas bilo kukavice cara Lazara što nas iz dana u dan sramotite, što nemate ni kičme, ni stida ni obraza. Jel mislite da smo svi mi maloumnici pa da nasjedamo na vaše podvale, priče kako glasanje protiv ne predstavlja povlačenje koje ste najavili!?


Čemu sad posebna sjednica Narodne skupštine, osim da potvrdimo još jednu izdaju i kapitulaciju, damo priliku izdajnicima da se još jednom sakriju iza odluka Narodne skupštine, koja je pretvorena u smokvin list za prikrivanje golotinje i sramote vlasti.



Dodikove nekakve najave da na posebnoj sjednici neće govoriti svi poslanici, već samo šefovi klubova, što je nedopustivo i suprotno Poslovniku, govori koliki je strah i nemoć, jer ga još svrbe sjednice i rasprave o Pelješkom mostu i Deklaraciji SDA, saveznika i pobratima


Neka bude što biti ne može, neka bude borba neprestana, do konačne pobjede i istinske slobode porobljenom narodu. Sve ove izdaje i kapitulacije na kraju će dovesti do sloma režima i kraja agonije koja predugo traje.

Sve to dogovoren cirkus

Vidim da je obrisana poruka lil moon oko prodaje imanja zarad dolaska u BG
I tu se prave veće budale nego što jesu.
Pa krke 4 sprata, doduše na Altini i sve zaboravili
Jedino je problem adaptacija, ovde ne može "po bosanski".
Mislim može dok imaš keš od prodaje, posle lupaju glavu šta će i kako će, a najviše se zivkaju medjusobno koja firma po BG možda toleriše primitivno i seljačko ponašanje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top