Reprezentacija Srbije - arhiva 1

Koga biste hteli za novog selektora?

  • Ljubiša Tumbakovic

  • Milovan Rajevac

  • Ivan Jovanović

  • Dragan Stojković

  • Lotar Mateus

  • Aleksandar Janković

  • Aleksandar Stanojević

  • Neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kazi mi sta je Basta igrao pre Udinezea a sta je Ivanovic igrao pre Celzija? Ili fudbal pratis od skoro?

A znaš li ti pre koliko godina je to bilo? A možda ga treba gurnuti da igra kao špic jer je verovatno kao klinac igrao "centarfora" na livadi?
I Bane i Basta godinama unazad igraju na sasvim drugim pozicijama od onih koje ti navodiš. I koiko je korisno da Bane odigra 60 mečeva godišnje kao bek a par kao štoper u reprezentaciji?
Uz to glupo je promovisati Ivanovića u štopera kada tamo imaš već Subotića...
 
Poslednja izmena:
Šest-sedam godina ne igra štopera. Od kada je otišao iz OFK-a... osim jednokratno, po potrebi.

Odigrao je prilično utakmica za Čelzi na mestu štopera (recimo revanš protiv Barcelone u polufinalu LŠ prošle godine)
Za mladu reprezentaciju je svojevremeno celo evropsko prvenstvo odigrao na mestu štopera.

Rekoh da on igra veći deo karijere desnog beka, sticajem okolnosti...ali on je i štoper.

I kako bude odmicao sa godinama...mislim da će sve više igrati DC.
 
Odigrao je prilično utakmica za Čelzi na mestu štopera (recimo revanš protiv Barcelone u polufinalu LŠ prošle godine)
Za mladu reprezentaciju je svojevremeno celo evropsko prvenstvo odigrao na mestu štopera.
Rekoh da on igra veći deo karijere desnog beka, sticajem okolnosti...ali on je i štoper.
I kako bude odmicao sa godinama...mislim da će sve više igrati DC.

Ja i kažem da on godinama unazad štopera igra ponekad. Počeo je kao štoper ali godinama unazad igra beka. I bio je jedan od najboljih u engleskoj ligi na tom mestu...
 
Bane ima dobar osećaj za pozicioniranje i pokrivanje prostora u odbrani, tako mu je faktički svejedno jel na štoperu ili na beku. Kao bek je bolji u odbrambenim zadacima, nije brz dovoljno da prečesto izleće napred, a kad izleti treba mu vremena da se vrati, tako da to zahteva odličnu koordinaciju oko njegovog pokrivanja, što se u Čelsiju uspešno radi. U reprezentaciji o tome treba više voditi računa, i sa njim i sa Kolarovim jer nisu dovoljno uigrani kao tim da bi odbrana bila toliko fleksibilna...Na Mihajlovićevom mestu bi im reko da ne izleću napred ni jedan ni drugi osim izuzetno. Ionako previše golova primamo, a napad bi primarno trebalo da reguliše vezni red, to jest da artikuliše prenos lopte ka napadaču najviše što može. Dobra je varijanta sa krilima koju smo koristili u Antićevo vreme, sad imamo brzih igrača koje bismo mogli da koristimo na taj način...
 
Nije bilo loše sinoć, solidno smo igrali, bilo je mnogo više navijača nego šo sam se nadao, a i nije bilo toliko hladno...

Mada, da je počeo sa samo npr. Đurđićem umjesto Milivojevićem (taktika 4-4-2 sa 2 polušpica ono što ja govorim) mislim da bismo nabili Škotima 5 komada... međutim ostao je dosljedan piččkastoj igri... ali u svakom slučaju mnogo bolji sastav nego protiv Hrvata...

Igrač utakmice Đurđić, odmah poslije njega Basta i Fejsa... Tadić je odigrao malo lošije nego inače zbog terena, ali i on je bio dobar... I odbrana je bila solidna, ostali ispod prosjeka...
 
Ja ponavljam, meni je žao što pobedismo jer se automatski smanjuje pritisak sa Mihajlovića. Mi obični navijači, narod, možemo pritisak da izvršimo samo na fudbalskoj utakmici. Ne diže se protest protiv fudbalskog saveza. I to na utakmici postoje dve varijante, potpuni bojkot ili glasno negodovanje u toku utakmice, da se ČUJE.
Sinoć toga nije bilo. Velika bi pomoć bila da su se grobari i delije našli i dogovorili oko toga, da naprave neki veliki transparent preko tribina protiv saveza, da pevaju protiv, nešto da se napravi, ali njih to ne zanima, oni su aktivni samo na klupskom planu...
Potpunog bojkota nikad neće biti.

Meni je žao jer ovako propada jedna generacija koja je možda mogla da dođe do nečeg boljeg od grupne faze SP. Dosta odličnih fudbalera nije imao ko da uklopi kako treba. Da je Antić ostao, stvorio kontinuitet, kult, bila bi druga pesma.
Sad će Mihajlović da uzme još nekoliko bodova do kraja, kvalifikacije će biti proglašene nekakvim poluuspehom (stvaranje tima za budućnost, evo već Karadžić priča o tome), doći će nove kvalifikacije gde ako Mihajlović ostane, napraviće sraanje u prvih nekoliko kola, zameniće se trener, aj jovo nanovo, žrtvujemo kvalifikacije za EP radi stvaranja tima za SP...
A mi ćemo svi ostariti pišući ovde taktike, formacije, rešenja za probleme...
A rešenje je da se zameni korumpirana struktura sa kvalitetnom, svežom, funkcionalnijom. To se nažalost neće desiti kako se čini, u skorije vreme.
 
Говеђа глава је опет проговорила. Мука ми је да читам поново. Ево највећих бисера::dash:
"Uopšte ne razmišljamo o promeni selektora. Siniša Mihajlović radi odlično, bilo je, naravno, i nekih grešaka, ali sve ono što srpski fudbal u potencijalu ima on je isprobao i udario je temelj za formiranje reprezentacije koja će za sedam, osam godina biti jedna od najboljih selekcija u ovom delu Evrope".
Тако би свако могао да води репку - зовеш 50 играча и играш се тактике...ударио темељ мало морген, кад се не зна прва постава. А ко зна шта ће бити за 7-8 година, можда опет подмлађивање?
"Da vam kažem nešto, kod pojedinih prethodnih selektora pola igrača do jedan sat nije bilo u hotelu, nego se išlo na splavove... Kod Mihajlovića toga nema. I još nešto, ako jedan Bane Ivanović može da sedi na klupi (protiv Makedonije), a potom da igra, bez pogovora, onda niko od tih mlađih igrača ne sme da kaže: 'Ja ne igram, pa neću da dođem'. E, pa ne moraš da dođeš!"
Браво, напокон смо направили људе од њих у 20 и кусур година.
"Kada smo dobili grupu znali smo da su dve reprezentacije kvalitetnije od nas, ali uveren sam da smo recimo bili u grupi gde je BiH da bismo sa ovim timom otišli u Brazil".
Као прво - у тој групи играју фудбалске силе с Балтика Л. и Л. па чак и Словачка. Као друго - Босна има озбиљну селекцију и селектора, и имају успеха али не и срећу у баражима.
"Rekli smo tada da nam je cilj da idemo na jedno od dva velika takmičenja, verovatnije na Evropsko prvenstvo."
Најобичнија демагогија, у Француску неће отићи само државе које немају петоцифрену површину.
"FSS je veliki sistem i ne zavisi samo od jednog čoveka, jer da je tako onda bi bilo bolje da ga nema. Nikada neću otići zbog nekih pritisaka (u javnosti), ali nisam, naravno, bogom dan. Kada fudbalska organizacija bude odlučila, ona će me i smeniti. Ali izgleda da trenutno u Srbiji nema boljeg ili da sam ja najmanje loš".
:fdlan:
 
--------------------------------------- Waterpolista ----------------------------------------

Partizan Beograd ---------------------------------------------------- Dragon Reborn

------------- Slave Lord -- Crni lepotan -- Admiral -- Peti ligament -------------

Deki Niš ------------------------ Neozbiljni pesimista --------------------------- Mile

------------------------------------------- Bari '91 ------------------------------------------

Nije lose, odgovara mi da igram levo krilo
 
--------------------------------------- Waterpolista ----------------------------------------

Partizan Beograd ---------------------------------------------------- Dragon Reborn

------------- Slave Lord -- Crni lepotan -- Admiral -- Peti ligament -------------

Deki Niš ------------------------ Neozbiljni pesimista --------------------------- Mile

------------------------------------------- Bari '91 ------------------------------------------
Ja kreator? Hvala...
 
Srbija - Škotska 2:0

Fotografije sa meča: link
13.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top