РЕЛИГИЈА И ПОЛИТИКА ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aj ne se*i. Simbolika brojeva je cista glupost. Ima toliko simbolicnih brojeva da je to smesno. 3,7,9,13. Milenijum je takodje simbolican. A broj 1996 nema veze sa vezom. Da je 666. godina pa i ajde. I 999. Pa cak i 1666. i 1999. mada taj broj nije broj zveri. I ta star sa 9-kama je glupa, jer kada je zabelezen broj 666 to je bio rimski broj DCLXVI koji nikako nije mogao da se izvrne kao kasniji arapski brojevi.
Kao sto sam rekao za ateiste, ali to vazi za mnoge ljude, mnogi pred smrt pocnu da veruju jer im se ne svidja ideja nistavila. Hoce na neko romanticnije mesto.
A Darwinova teorija je potekla pogodite od koga, od Darwina. Darwin je godinama proucavao zivotinje i biljke i belezio ih kao biolog, isao je na putovanja brodom i prvi zabelezio 100-tine novih vrsta. Onda je sa svojim tadasnjim znanjima sumirao sve u jedno takvo radikalno delo. Ako mu je deda bio mason zbog cega bi molim te on hteo da tera svoga unuka da izdaje takve teorije. Ako mu je deda stvarno bio mason, pre bi bili u nekoj velikoj svadji, jer koliko ja znam masoni veruju u velikog arhitektu, sto mu opet dodje Bog. Ako ces da uvlacis tajna drustva u ovo, mozda bas masoni utica na Busa da uradi ovo.
 
_guru_:
Aj ne se*i. Simbolika brojeva je cista glupost. Ima toliko simbolicnih brojeva da je to smesno. 3,7,9,13. Milenijum je takodje simbolican. A broj 1996 nema veze sa vezom. Da je 666. godina pa i ajde. I 999. Pa cak i 1666. i 1999. mada taj broj nije broj zveri. I ta star sa 9-kama je glupa, jer kada je zabelezen broj 666 to je bio rimski broj DCLXVI koji nikako nije mogao da se izvrne kao kasniji arapski brojevi.
Kao sto sam rekao za ateiste, ali to vazi za mnoge ljude, mnogi pred smrt pocnu da veruju jer im se ne svidja ideja nistavila. Hoce na neko romanticnije mesto.
A Darwinova teorija je potekla pogodite od koga, od Darwina. Darwin je godinama proucavao zivotinje i biljke i belezio ih kao biolog, isao je na putovanja brodom i prvi zabelezio 100-tine novih vrsta. Onda je sa svojim tadasnjim znanjima sumirao sve u jedno takvo radikalno delo. Ako mu je deda bio mason zbog cega bi molim te on hteo da tera svoga unuka da izdaje takve teorije. Ako mu je deda stvarno bio mason, pre bi bili u nekoj velikoj svadji, jer koliko ja znam masoni veruju u velikog arhitektu, sto mu opet dodje Bog. Ako ces da uvlacis tajna drustva u ovo, mozda bas masoni utica na Busa da uradi ovo.

Prvo ne vredjaj ja tebe nisam nigde uvredio. A ne znam sta od ovoga nije tacno. Ako ti se ne svidja simbologija i mnogo ne maris za nju to je u redu.
To da ljudi takvog uma i intelekta pocnu tako da razmisljaju pred smrt je smesno. Vraticu se na to. Erasmus Darwin je postojao i izvrsio veliki uticaj na Charlsa. A ne znam kako bi se svadjali, jer kada je Darwin rodjen deda mu je bio pokojni vec 7 godina. Vidis koliko ne znas. Evo ti jedan mali link o Erasmusu da vidis ko je bio i cime se bavio.

http://www.ucmp.berkeley.edu/history/Edarwin.html

E sad posto pretpostavljam da je tvoje nepoverenje za Charlsa i njegovo preobracenje pred smrt a vezano za uverenje a ne strah od nistavila odgovoricu ti pitanjem. Sta veliki umovi u trenutku kada osete da im se priblizava sudnji cas prvo pomisle?
Posto sam u zurbi jer idem na sastanak, odgoviricu ti. Na svoju Dusu, na Ideju za koju su ziveli ceo zivot i kojoj su se posvetili i na PORODICU. E da bi shvatio nacin na koji se stiti porodica od stvari koje ti znas a oni ne smeju da znaju, sto je bila elementarna stvar za pripadnost bilo kakvom tajnom drustvu pa ako hoces i Camori, jedna od varijanti je bila da poruku preneses preko treceg lica. To se desilo i sa Charlesom i doticnom gospodjom cija je izjava bila objavljena samo nekoliko meseci posle njegove smrti u magazinu u Bostonu.
Ranije sam dao primer S.Kubricka i njegovog odvajanja od porodice dve godine pre rada na filmu koji se bavio tim cime se bavio.

Nekima ovde stvarno treba crtati da bi shvatili.
 
Буш верује у Бога

Вашингтон.
Амерички председник званично заступа КРЕАЦИОНИСТИЧКУ
ТЕОРИЈУ и недавно се службено укључио у
националну расправу о томе да ли треба из програма
америчких школа ИЗБАЦИТИ ДАРВИНОВУ ТЕОРИЈУ ЕВОЛУЦИЈЕ. Замена за теорију коју већина Бушових
присталица сматра безбожном треба да буде ТЕОРИЈА
ИНТЕЛИГЕНТНОГ СТВАРАЊА, односно теорија која је
заснована на тврдњи да је комплексност и различитост
живота на Земљи немогуће објаснити теоријом
еволуције, већ САМО ТЕОРИЈОМ ДА ЈЕ БИЋА КОЈА ЖИВЕ НА
ОВОЈ ПЛАНЕТИ С ТАЧНО ОДРЕЂЕНОМ НАМЕРОМ СТВАРАЛО ВИШЕ
БИЋЕ ИЛИ ВИША ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, ОДНОСНО ДИЗАЈНЕР ИЛИ
СТВОРИТЕЉ.

Иако расправа о томе траје већ месецима, прекретница
се догодила средином прошле недеље кад су новинари
Буша упитали да ли треба теорија о ИНТЕЛИГЕНТНОМ
СТВАРАЊУ да уђеу школске програме. Он је одговорио
да мисли да је потребно да она уђе у програме, АЛИ
ЈЕ НАГЛАСИО ДА ДЕЦИ ТРЕБА ПРЕДСТАВИТИ И ТЕОРИЈУ
ЕВОЛУЦИЈЕ КАКО БИ САМА МОГЛА ЗАКЉУЧИТИ КОЈА ЈЕ ОД
ДВЕ ТЕОРИЈЕ ОНА ПРАВА.

Неки британски коментатори страхују да би чињеница
да Американци доводе у питање неке научне теорије
могла ПОКРЕНУТИ ЛАВИНУ И У ВЕЛИКОЈ БРИТАНИЈИ, па и
у неким другим земљама.



Занима ме шта ви мислите о овој сенѕационалној
вести ??? Хоће ли Влада Србије сада вратити ону
жену која је била Министар просвете и која је
тражила да се укине Дарвинова теорија?

ako je bog stvorio busa, nema tu nikakvog inteligentnog dizajna.
ni sa jedne ni sa druge strane.
 
Sam inteligenteni dizajn devalviran ja već inteligencijom ljudi koji ga zastupaju. Buš je i odokativno jak glupiša.Dalje Darvinova teorija je teorija taman koliko su i teorija gravitacije od Njutna ili teorija relativiteta od Ajnštajna.Sve te teorije su naučne istine a naziv teorija ostao je iz istorijskih razloga,Dobar primer vidljive evolucije su npr vinske mušice gde se za malo vremena izmenja puno generacija, ili rase pasa ako već posmatramo nešto krupnije organizme. Bitno je razumeti da je u navedenim slučajevima vektor evolucionog pritiska izazvan od strane čoveka dok je u prirodnim uslovima to rezultat uticaja sredine, i promene karakteristika te sredine.Onim koji su toliko kivni na nauku predložio bi da koriste samo religioznu varijantu interneta(jel ima to, a???), avione koje su projektovali sveštenici, da se odreknu usluga genetike(danas se pomođu genetike mogu razviti pripadajući organi svakog čoveka kao što su bešika, koža, krvni sudovi i tetive, a uskoro zubi,bubrezi srce itd, a o dramatičnom produženju ljudskog veka da i ne govorim). Baš da vidim ko spreman da živi upola kraće(i to vrlo zdrav i produktivan) i da priča koještarije o inteligentnom dizajnu.:bye::super::bye:
 
Bus veruje u Boga

Bog ne veruje Busu.

Ako padne Darvinova teorija zbog "karike koja nedostaje", sve nauke ce biti preispitane. Da li je Darvinova teorija ispravna ili ne uopste nije bitno, postavlja se pitanje zasto se bas sada stavlja akcenat na to. Velika verovatnoca je da bi se u tom slucaju razocarala masa vernika u hriscanstvo i mozda ustolicila novog...

dragi prijatelju
a) bog ne postoji
b) karika koja nedostaje ne postoji. sve su karike tu
c) cak su zadnje 2 pape priznale darvinovu teoriju evolucije, zbog planine dokaza koji postoje. da negiraju evoluciju, bilo bi slicno kao da negiraju gravitaciju.


Nesto me to sve podseca na onok Pyke i teoriju o WWIII. Ko zna, mozda se i varam. Ipak sam ja macho a ti eremita gospodar mraka kao sto rece tvoja lepsa polovina u diskusiji o nacionalizmu.

P.S. A da je Darvinova teorija evolucije neodrziva, to je jasno kao kristal..
vidim da si dobro obavesten o nekom pyke i teoriji o ww3.

ako te interesuje da naucis nesto o evoluciji, na youtube i na google video imas gomilu filmova o evoluciji.
preporucujem autora Richard Dawkins. on je poznati evolucioni biolog i etnolog. volim njegove filmove, a i knjige. jednostavni su za razumevanje, a i zanimljivi.
npr. Richard Dawkins Lecture at UC Berkeley je zanimljivo predavanje
a za filmove o evoluciji guglaj sam.

evo jos jedan od David Attenborough - Charles Darwin and the Tree of Life
on je poznat tvorac dokumentaraca o zivotinjama
naravno, filmove mozes da gledas ako razumes engleski.

molim te, nemoj da se sramotis izjavama da je teorije evolucije neodrziva. prvo se informisi, a onda pisi.
 
Guru i ja sam se preispitivao do pre desetak godina na slican nacin. Ne trazim da objasnavas, ali samo se zapitaj kako bi naucno objasnio stigmate, onda npr. ljude koji se iz cistog mira zapale, Electronic Voice Phenomena i jos dosta slicnih pojava. Ja veruj mi ne znam...i vise ne pokusavam.
svi odgovori za koje ljudi ne znaju odgovore su, isus i cale mu jehova.
 
Evo zanimljive priče o PET LJUDSKIH VEKOVA
Neki tvrde da nije tačno da je prometej stvorio ljude, niti da se ma koji čovek izlegao iz zmijinih zuba. Oni kažu da ih je sama od sebe rodila zemlja, kao svoje najbolje plodove, i to na najpovoljnijem mestu u Atici, i da se prvi čovek Alalkomenej pojavio pored jezera Kopaida u Bojotiji pre nego što je i Mesec postao. On je bio Zeusov savetnik u njegovim sukobima sa Herom i Atenin vaspitač dok je još bila devojčica.
Ovi ljudi su bili takozvana ZLATNA RASA, podanici Krona, a žoveli su bezbrižno i nisu morali da rade; hranili su se slatkim žirom, divljim voćem i medom koji je kapao sa drveća, pili ovčije ikozije mleko i nikada nisu starili, mnogo su igrali i smejali se a smrt im nije teže padala od sna. Njih više nema, ali se njihov duh održao i ispoljava se u smernosti seoskog življa u onima koji donose sreću i u zaštitnicima pravde.
Zlatnu je smenila SREBRNA RASA. Ljudi ove rase su takođe bili sazdani po božanskom liku, a jeli su hleb. Bili su potpuno odani svojim majkama i nikada nisu smeli da ih ne poslušaju, iako su mogli da dožive i stotinu godina. Bili su svađalice i glupi i nisu prinosili žrtve bogovima, ali zato nisu ni ratovali među sobom. Zeus ih je sve uništio.
Zatim je došla BRONZANA RASA ljudi koji su pali na zemlju kao plod jasena i bili naoružani bronzanim oružjem. Jeli su meso i hleb i uživali u ratovanju, bili su drski i okrutni. Sve ih je ugrabila Crna Smrt.
Četvrta rasa ljudi bila je TAKOĐE BRONZANA, ali su to bili plemenitiji i otmeniji ljudi. Očevi su im bili bogovi, a matere smrtne žene. Oni su se slavno borili kod opsade Tebe, učestvovali u argonautskom pohodu i u trojanskom ratu. Oni su postali Heroji i borave na Jelisejskim poljima.
Peta ljudska rasa je savremena, GVOZDENA. To su bezvredni naslednici četvrte rase. Oni su degenerisani, svirepi, nepravedni, zlonamerni, puteni, neposlušni kao sinovi, izdajice.
Od koje ljudske rase su nastali pojedinci s ovog foruma?
homo balcanicus
 
Nešto ovde nije pošteno...Bog mora da se dokazuje, a teorija evolucije koja je btw. SAMO TEORIJA...i nemoguće šuplja...ona ne mora da se dokazuje i uzima se zdravo za gotovo. Zašto je to tako zapitajte se? Dragi moji, ako mene pitate definicija nauke je pogrešna, jer je njen navodno 'razuman' pristup stvarima u osnovi nerazuman. NAUKA NIJE DOSTOJNA SVOG IMENA. SVEMIR SE NIKAKO NE MOŽE SVESTI NA RAZUM I MATEMATIKU.
Ali da se stvari menjaju na bolje pokazuju i noviji svetski trendovi, od čega je i bushev predlog odličan primer (by the way koliko znam, on je tražio samo da se inteligent design stavi kao ravnopravna teorija onoj o evoluciji...jer je u najmanju ruku podjednako neutemeljena kao i TEORIJA :) o evoluciji, ako joj već ne damo titulu 'INTUITIVNO PRIHVATLJIVIJE')

...uostalom to je već(...finally) trend par godina...i naučnicima je konačno sinulo...
...za evolucioniste...evo jednog potpuno 'naučno-tehnološki' orentisanog(respektabilnog) časopisa - WIRED - naslov decembar 2002: ...http://www.wired.com/wired/archive/10.12/full.html
...glavni članak na kog se naslov odnosi:
http://www.wired.com/wired/archive/10.12/convergence.html
...inače časopis se bavi novim tehnologijama itd. a ne religijom
procitao sam. nista tu ne dokazuje isusa ili zeusa. par naucnika, od stotine hiljada njih nije bas sigurno dal je big bang cudo prirode ili je nesto drugo i sl.
 
Meni nikako nije jasno kako se uopste veruje u takvu bajku, Darvinovu teoriju evolucije. Pa, bolje price su smisljali anticki narodi od ove a ova se prihvata kao referentno ucenje. Evolucija postoji u ljudskom stvaranju ali ne i nastajanju. Slazem se u potpunosti da je treba izbaciti iz nastavnih programa. Na kraju, sam Darvin se pokajao i odrekao svoje teorije. Ako je se on odrekao i priznao je kao izmisljotinu nema razloga da se u nju veruje.
a ti si mi veliki naucnik i autoritet i tebe treba da slusamo sta izbaciti iz nastavnih programa.

Darvin se nikad nije odrekao svog ucenja. to je cak potvrdila i njegova ultra religiozna supruga, koja ga je osudjivala zbog njegove teorije. kao i cela njegova familija je potvrdila da je celog zivota bio veran njegovom ucenju.

mene uopste ne cudi da su religiozni pokusali nesto da falsifikuju. to je i onako njihov stil...
 
...u potpunosti se slažem sa tobom ...naravno, ako se radi o malo izmenjenom smislu onoga što kažeš:D
...gledaj...za nas 'vernike' nije problem da uđemo u tajne nauke jer je ona svud oko nas, i celo obrazovanje se temelji na njoj...ali za vas 'nevernike'(tj. pardon...'vernike evolucije')nebi bilo loše da malo uđete u srž 'duhovnog' pa tek onda da eventualno dovodite u pitanje nečiju inteligenciju. PEACE 8)
evo, ja sam ateista i procitao sam celu bibliju, neke delove mnogo puta.
ta knjiga je ne zanimljiva, puna kontradiktornosti i smesnih stvari, kao i puna zlih poruka.
npr. imate gomilu pravila kada treba ubiti bliznjeg svog.
npr. ako nije osunecen, treba da se ubije. svi pravi hriscani, kao i sam isus su bili osuneceni, tj. kao i svi ostali jevreji bronzanog doba. u stvari i sada seku kozice.
 
Poređaj mi međufazne fosilne ostatke bilo kojeg sisara pa da na osnovu njih vidimo kako je tekao preobražaj.
Ah, da večito pitanje prelaska vrsta u vrstu... Jedan dobar primer otkriven je u planinskim delovma Pakistana posle velikog zemljotresa 2003 i odnosi se na ostatke prelaznih formi kitova jer je gotovo ceo južni i srednji Pakistan bio morsko dno, a zemljotres je doveo do ogoljavanja čitave visoravni južno od Lojalpura. Mislim da sam to gledao na diskaveriju, drugi nalaz se odnosi na prelazne forme riba(dobro, nisu sisari) u jezeru Titikaka na Andskoj visoravn,a taj deo je takođe nekada bio dno mora. Verovatno toga ima još a ja sam našao ovo. A sad recimo ovako, nešto za tebe. Kako to da je teorija nuklearnog raspada koja se koristi u datiranju fosila ili geoloških ostataka tačna za nuklearno oružje, nuklearne reaktore, nuklearne izotope koji se koriste u medicini, itd a specijalno ne važi za datiranja koja premašuju čuveno biblijsko ograničenje od malo preko šest hiljada godina, ili recimo Hirošime nije ni bilo. Kako vi bogobojažljivci recimo znate koji je psalm biblije metafora a koji je istinit.
 
Darvinova teorija je šuplja ko ementaler i niko u nju ne veruje čak ni oni koji
je propagiraju a što se tiče Amera pa svi oni veruju u Boga inače se ne bi kleli na
Bibliju - so help mi god-, zar ne?!

Poređaj mi međufazne fosilne ostatke bilo kojeg sisara pa da na osnovu njih vidimo kako je tekao preobražaj.

зашто сте ископали ову тему у којој еремита позива да се угледамо на американце :lol:

зебро, чему сад оволико лупетање самодискредитовање? еволуција, одвано није ствар вере, еволуција је чињеница. доказана у лабораторији. доказана у природи.

то што поједини прелазни фосили нису пронађени, не значи да не постоје. велика је земља, нисмо је још целу прекопали.

possible_cladograms.jpg


дакле ти, и теби слични, су се због појединих прелазних фосила који нису пронађени одлучили да одбаците теорију еволуције и поверујете у креационизам. ових неколико прелазних фосила који недостају је сигуран доказ да је бог створио све :roll: за шта не постоји ни најмањи посредни доказ да је тако. окренулисте се креационизму који не нуди апсолутно никакав доказ, насупрот процесу еволуције која је доказана и теорији еволуције за коју постоје огроман број доказа. ни један једини фосил није пронађен у погрешном геолошком слоју. ни један.

а она министарска што је укинула на моменат теорију еволуције у школама треба да труне у затвору због заглупљивања сопствене нације. само што није она крива, већ је црква са којом шурује дсс агитовала да се тако нешто уради да би на крају удупетала веронауку у школе.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top