РЕЛИГИЈА И ПОЛИТИКА ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nešto ovde nije pošteno...Bog mora da se dokazuje, a teorija evolucije koja je btw. SAMO TEORIJA...i nemoguće šuplja...ona ne mora da se dokazuje i uzima se zdravo za gotovo. Zašto je to tako zapitajte se? Dragi moji, ako mene pitate definicija nauke je pogrešna, jer je njen navodno 'razuman' pristup stvarima u osnovi nerazuman. NAUKA NIJE DOSTOJNA SVOG IMENA. SVEMIR SE NIKAKO NE MOŽE SVESTI NA RAZUM I MATEMATIKU.
Ali da se stvari menjaju na bolje pokazuju i noviji svetski trendovi, od čega je i bushev predlog odličan primer (by the way koliko znam, on je tražio samo da se inteligent design stavi kao ravnopravna teorija onoj o evoluciji...jer je u najmanju ruku podjednako neutemeljena kao i TEORIJA :) o evoluciji, ako joj već ne damo titulu 'INTUITIVNO PRIHVATLJIVIJE')

...uostalom to je već(...finally) trend par godina...i naučnicima je konačno sinulo...
...za evolucioniste...evo jednog potpuno 'naučno-tehnološki' orentisanog(respektabilnog) časopisa - WIRED - naslov decembar 2002: ...http://www.wired.com/wired/archive/10.12/full.html
...glavni članak na kog se naslov odnosi:
http://www.wired.com/wired/archive/10.12/convergence.html
...inače časopis se bavi novim tehnologijama itd. a ne religijom
 
puer:
Nešto ovde nije pošteno...Bog mora da se dokazuje, a teorija evolucije koja je btw. SAMO TEORIJA...i nemoguće šuplja...ona ne mora da se dokazuje i uzima se zdravo za gotovo. Zašto je to tako zapitajte se? Dragi moji, ako mene pitate definicija nauke je pogrešna, jer je njen navodno 'razuman' pristup stvarima u osnovi nerazuman. NAUKA NIJE DOSTOJNA SVOG IMENA. SVEMIR SE NIKAKO NE MOŽE SVESTI NA RAZUM I MATEMATIKU.
Ali da se stvari menjaju na bolje pokazuju i noviji svetski trendovi, od čega je i bushev predlog odličan primer (by the way koliko znam, on je tražio samo da se inteligent design stavi kao ravnopravna teorija onoj o evoluciji...jer je u najmanju ruku podjednako neutemeljena kao i TEORIJA :) o evoluciji, ako joj već ne damo titulu 'INTUITIVNO PRIHVATLJIVIJE')

...uostalom to je već(...finally) trend par godina...i naučnicima je konačno sinulo...
...za evolucioniste...evo jednog potpuno 'naučno-tehnološki' orentisanog(respektabilnog) časopisa - WIRED - naslov decembar 2002: ...http://www.wired.com/wired/archive/10.12/full.html
...glavni članak na kog se naslov odnosi:
http://www.wired.com/wired/archive/10.12/convergence.html
...inače časopis se bavi novim tehnologijama itd. a ne religijom
aj lebati, prevedi pa nam objasni, na srpskom. josh nisam vido neki referan na temu Kako je Darvin glup i lazljiv dechko...
 
Meni nikako nije jasno kako se uopste veruje u takvu bajku, Darvinovu teoriju evolucije. Pa, bolje price su smisljali anticki narodi od ove a ova se prihvata kao referentno ucenje. Evolucija postoji u ljudskom stvaranju ali ne i nastajanju. Slazem se u potpunosti da je treba izbaciti iz nastavnih programa. Na kraju, sam Darvin se pokajao i odrekao svoje teorije. Ako je se on odrekao i priznao je kao izmisljotinu nema razloga da se u nju veruje.
 
...darwin nije bio glup...samo nije baratao sa svim faktorima tada(vek i po ranije), sa kojima mi imamo priliku da baratamo danas...
...gledaj, članak je stvarno obiman i ima nekoliko delova, a čitao sam ga tada kada je izašao...znači pre skoro 3 g...stvarno mi se neda ponovo ga 'prečitavati' da bi ga prepričao...ajmo malo truda
...evo par lepih rečenica za početak...In recent years, Allan Sandage, one of the world's leading astronomers, has declared that the big bang can be understood only as a "miracle." Charles Townes, a Nobel-winning physicist and coinventor of the laser, has said that discoveries of physics "seem to reflect intelligence at work in natural law." Biologist Christian de Duve, also a Nobel winner, points out that science argues neither for nor against the existence of a deity: "There is no sense in which atheism is enforced or established by science." And biologist Francis Collins, director of the National Human Genome Research Institute, insists that "a lot of scientists really don't know what they are missing by not exploring their spiritual feelings."Similarly in science, the pure materialistic view that reigned through the 20th century, holding that everything has a natural explanation, couldn't keep other viewpoints at bay forever. The age-old notion that there is more to existence than meets the eye suddenly looks like fresh thinking again.About 10 years ago, just as scientists were becoming confident in big bang theory, I asked Alan Dressler — one of the world's leading astronomers, and currently a consultant on the design of the space telescope scheduled to replace the Hubble — what caused the bang. He scrunched his face and said, "I can't stand that question!"

...valjda par rečenica na engleskom neće predstavljati problem.
 
King 7:
Meni nikako nije jasno kako se uopste veruje u takvu bajku, Darvinovu teoriju evolucije. Pa, bolje price su smisljali anticki narodi od ove a ova se prihvata kao referentno ucenje. Evolucija postoji u ljudskom stvaranju ali ne i nastajanju. Slazem se u potpunosti da je treba izbaciti iz nastavnih programa. Na kraju, sam Darvin se pokajao i odrekao svoje teorije. Ako je se on odrekao i priznao je kao izmisljotinu nema razloga da se u nju veruje.

pokajao se ko galilej? :wink:
 
AntunTun:
ma jooook...napravio nas bog...ko i isusa....buahahahah e super ste majke mi....ja zaista ne poznajem takve ljude...pomalo me deprimira shto vas ima....al neka vas...jer

friend remember..that without stupidity there can be no wisdom....so i guess....world needs u after all

...u potpunosti se slažem sa tobom ...naravno, ako se radi o malo izmenjenom smislu onoga što kažeš:D
...gledaj...za nas 'vernike' nije problem da uđemo u tajne nauke jer je ona svud oko nas, i celo obrazovanje se temelji na njoj...ali za vas 'nevernike'(tj. pardon...'vernike evolucije')nebi bilo loše da malo uđete u srž 'duhovnog' pa tek onda da eventualno dovodite u pitanje nečiju inteligenciju. PEACE 8)
 
crow:
King 7:
Meni nikako nije jasno kako se uopste veruje u takvu bajku, Darvinovu teoriju evolucije. Pa, bolje price su smisljali anticki narodi od ove a ova se prihvata kao referentno ucenje. Evolucija postoji u ljudskom stvaranju ali ne i nastajanju. Slazem se u potpunosti da je treba izbaciti iz nastavnih programa. Na kraju, sam Darvin se pokajao i odrekao svoje teorije. Ako je se on odrekao i priznao je kao izmisljotinu nema razloga da se u nju veruje.

pokajao se ko galilej? :wink:
Pokajao se, dabome. Pomrla mu deca. Galileja nije nikad osporila pravoslavna crkva niti je ista tvrdila ista o zemljinom obliku zvanicno.
 
puer:
AntunTun:
ma jooook...napravio nas bog...ko i isusa....buahahahah e super ste majke mi....ja zaista ne poznajem takve ljude...pomalo me deprimira shto vas ima....al neka vas...jer

friend remember..that without stupidity there can be no wisdom....so i guess....world needs u after all

...u potpunosti se slažem sa tobom ...naravno, ako se radi o malo izmenjenom smislu onoga što kažeš:D
...gledaj...za nas 'vernike' nije problem da uđemo u tajne nauke jer je ona svud oko nas, i celo obrazovanje se temelji na njoj...ali za vas 'nevernike'(tj. pardon...'vernike evolucije')nebi bilo loše da malo uđete u srž 'duhovnog' pa tek onda da eventualno dovodite u pitanje nečiju inteligenciju. PEACE 8)

...by the way...svest o nepristojnosti da se nekoga vređa je kvaliteta NAPREDNIJIH VRSTA :roll: ...jel tako...? :wink:
 
King 7:
crow:
King 7:
Meni nikako nije jasno kako se uopste veruje u takvu bajku, Darvinovu teoriju evolucije. Pa, bolje price su smisljali anticki narodi od ove a ova se prihvata kao referentno ucenje. Evolucija postoji u ljudskom stvaranju ali ne i nastajanju. Slazem se u potpunosti da je treba izbaciti iz nastavnih programa. Na kraju, sam Darvin se pokajao i odrekao svoje teorije. Ako je se on odrekao i priznao je kao izmisljotinu nema razloga da se u nju veruje.

pokajao se ko galilej? :wink:
Pokajao se, dabome. Pomrla mu deca. Galileja nije nikad osporila pravoslavna crkva niti je ista tvrdila ista o zemljinom obliku zvanicno.

8) 8) 8) aha... u redu je ;)
 
crow:
_guru_:
Pa ja jesam pobornik evolucije, ali posto se razumem malo u biologiju moram da kazem da Darinova teorija nije u potpunosti tacna. Sta tu fali pitanje je. Ona dosta toga objasnjava, ali ostavlja neke prazen rupe. Recimo Darinovom teorijom bica su nastala usloznjavanjem, a mi danas imamo neke organizme koji aktivno evoluiraju i umesto da se usloznjavaju uproscuju se. E sad tu dolazi ona teorija o evolutivnim skokovima, ali sta ja imam tu da teoretisem, kada jos nisam ni diplomirao.
Jedno je sigurno doduse. Biblija i teorija o postanju je totalna glupost, ma koliko neko pokusava izvrtanjem nacnih cinjenica da je dokaze, a pogotovu kada to rade poluobrazovani ljudi (mislim na jednu moju prof. u ovom slucaju, da se ne bi neko osetio prozvanim) koji povezuju nesto sto su naculi sa necim u Bibliji sto inace nema veze sa vezom.

pa ako uslovi okoline (najprostije recheno) pogoduju uroshcenim organizmima od datih, oni mogu da evoluiraju u tom smeru...
nije to kontradiktorno...

izvini prepametni moj eremita, ti ni o chemu nemash pojma...

Ја по мојој вери могу да прихватим да сам НИКО И НИШТА... јер ми тј.ЈА верујем да је сваки човек само
зрно песка које је у свеопштем униврзуму потуно
безначајно... али оно што ми смета и доводи ме
до беса ЈЕ ЧИЊЕНИЦА, ДА АКО ДАНАС-СУТРА ИЛИ ОВИХ
ГОДИНА СТАВ О НЕПОРЕЦИВОСТИ БОГА И БОЖИЈЕГ
СТВАРАЊА СВЕТА БУДЕ ОПШТЕ ПРИХВАЋЕНА - ШТО ЋЕ
НАЈГЛАСНИЈИ ЗАГОВОРНИЦИ ДАРВИНОВЕ ТЕОРИЈЕ ОПЕТ БИТИ
НАЈГЛАСНИЈИ... то ми се гади у целој ствари...
 
Puer jel si procitao ceo text? To su samo neka mala pitanja kojima autor golica nasu mastu. Ja i dalje ostajem iza izjave, da ako verujete u Boga i cuda ostacete glupi i zaostali, jer cete verovati u banalna objasnjenja nekih relativno jednostanih stvari.
King
Kao prvo ja nigde nisam procitao da se Darvin odrekao svoje teorije. I ako jeste ne bi bio pri ateista koji je promenio svoje misljenje pred smrt. Prpa. Sta posle smrti. Nistavilo. I njegova teorija nije suplja, vec ima nedostataka. Uostalom kada ste svi odjednom sada veci poznavaoci biologije od mene objasnite mi molim vas tacno po cemu je sta suplje, pa da vidimo da li to sto pricate ima smisla.
A tek sto si rekao da su anticki Grci imali bolje teorije to je tek smejurija. Oni su bili pagani i verovali su u Zevsa, Heru, Apolona, Titane i morska cudovista. Sve sto je bilo neobjasnjivo pretoceno je u mitologiju. Munje je bacao Zevs, talase, oluje i kise je donosio Posejdon, a Atlas je drzao ravnu zemlju na svojim ledjima. Kada bi se Hera naljutila unistila bi useve. Danas zahvaljujuci ateizmu znamo kako to da sprecimo. Ne uzimamo zdravo za gotovo, vec sve ipitujemo. Nekad negde stanemo i ne znamo nesto da objasnimo, ali za par godina se pojavi genije ili tehnologija koja moze. Ja ne mogu ni da pocnem da objasnjavam koliko je nazadna teorija o tvorcu. U stvari mogu da pocnem i vec jesam. Jel kapirate vi gde bi mi danas bili da nije ateizma. U srednjem veku i dalje. Niko nista ne bi shvatao jer nikoga ne bi zanimala priroda necega jer je to naravno stvorio Bog i to je to. Tako hiljade izuma ne bi mogle da nastanu. Mrzi me vise da ih navodim, ali svi oni su nastali upravo posle dugog izucavanja sila koje su nekad smatrane cudima. Evo te munje. Tesla je napravio munje. Dokazao je da postoje i napravio ih je. Nekada se smatralo da samo zivotna sila moze da stvori organsko jedinjenje pa su nukleinske kiseline i proteini stvoreni vestackim putem uz uslove kakvi su vladali na zemlji pre par milijardi godina. I to nas dovodi do bioloske teorije o postanju koja nije obuhvacena Darvinovom teorijom. Ne mogu da se setim naucnika koji je to uradio. Uglavnom stvorio je u svojoj laboratoriji uslove kakvi su bili na zemlji pre par milijardi godina i dokazao da iz neorganskog jedinjenja moze da nastane organsko, u ovom slucaju nukleinske kiseline (osnova razmnozavanja kod zivih organizama) i proteini. I to za par meseci. Sta mislite za par milijardi godina sta je moglo da se desi. Mi.
 
_guru_:
Puer jel si procitao ceo text? To su samo neka mala pitanja kojima autor golica nasu mastu. Ja i dalje ostajem iza izjave, da ako verujete u Boga i cuda ostacete glupi i zaostali, jer cete verovati u banalna objasnjenja nekih relativno jednostanih stvari.
King
Kao prvo ja nigde nisam procitao da se Darvin odrekao svoje teorije. I ako jeste ne bi bio pri ateista koji je promenio svoje misljenje pred smrt. Prpa. Sta posle smrti. Nistavilo. I njegova teorija nije suplja, vec ima nedostataka. Uostalom kada ste svi odjednom sada veci poznavaoci biologije od mene objasnite mi molim vas tacno po cemu je sta suplje, pa da vidimo da li to sto pricate ima smisla.
A tek sto si rekao da su anticki Grci imali bolje teorije to je tek smejurija. Oni su bili pagani i verovali su u Zevsa, Heru, Apolona, Titane i morska cudovista. Sve sto je bilo neobjasnjivo pretoceno je u mitologiju. Munje je bacao Zevs, talase, oluje i kise je donosio Posejdon, a Atlas je drzao ravnu zemlju na svojim ledjima. Kada bi se Hera naljutila unistila bi useve. Danas zahvaljujuci ateizmu znamo kako to da sprecimo. Ne uzimamo zdravo za gotovo, vec sve ipitujemo. Nekad negde stanemo i ne znamo nesto da objasnimo, ali za par godina se pojavi genije ili tehnologija koja moze. Ja ne mogu ni da pocnem da objasnjavam koliko je nazadna teorija o tvorcu. U stvari mogu da pocnem i vec jesam. Jel kapirate vi gde bi mi danas bili da nije ateizma. U srednjem veku i dalje. Niko nista ne bi shvatao jer nikoga ne bi zanimala priroda necega jer je to naravno stvorio Bog i to je to. Tako hiljade izuma ne bi mogle da nastanu. Mrzi me vise da ih navodim, ali svi oni su nastali upravo posle dugog izucavanja sila koje su nekad smatrane cudima. Evo te munje. Tesla je napravio munje. Dokazao je da postoje i napravio ih je. Nekada se smatralo da samo zivotna sila moze da stvori organsko jedinjenje pa su nukleinske kiseline i proteini stvoreni vestackim putem uz uslove kakvi su vladali na zemlji pre par milijardi godina. I to nas dovodi do bioloske teorije o postanju koja nije obuhvacena Darvinovom teorijom. Ne mogu da se setim naucnika koji je to uradio. Uglavnom stvorio je u svojoj laboratoriji uslove kakvi su bili na zemlji pre par milijardi godina i dokazao da iz neorganskog jedinjenja moze da nastane organsko, u ovom slucaju nukleinske kiseline (osnova razmnozavanja kod zivih organizama) i proteini. I to za par meseci. Sta mislite za par milijardi godina sta je moglo da se desi. Mi.
Normalno je da neces saznati istinu o Darvinovom pokajanju jer istina nije ono sto svet priznaje i djavo potura. Ima Boga ali ima i djavola. Mislis da ne postoji globalna, velika i sirova laz? da vara i da joj verujete? Ako zivot tako lako nastaje zasto to nijedan naucnik ili neko drugi ne detektuje? Zasto niko nije primetio nastajanje nove vrste, same od sebe i zasto niko nije nasao majmuna koji je tu negde na pola puta do coveka? Kada bi znali kolike su lazi u svetu i kako se neguju pazljivo i to u institucijama samo da se ne bi verovalo u Boga i pravu istinu. Znas li koliko je naucnika - ateista pocelo da veruje u Boga kada je otkrilo istinu u svojim istrazivanjima i koliko se to krije? Ako trazite dokaze i volite naucno, tebali bi ste da porazgovarate upravo sa takvim naucnicima koji su bili kao vi pa su poverovali svojim istrazivanjima.
 
eremita:
crow:
_guru_:
Pa ja jesam pobornik evolucije, ali posto se razumem malo u biologiju moram da kazem da Darinova teorija nije u potpunosti tacna. Sta tu fali pitanje je. Ona dosta toga objasnjava, ali ostavlja neke prazen rupe. Recimo Darinovom teorijom bica su nastala usloznjavanjem, a mi danas imamo neke organizme koji aktivno evoluiraju i umesto da se usloznjavaju uproscuju se. E sad tu dolazi ona teorija o evolutivnim skokovima, ali sta ja imam tu da teoretisem, kada jos nisam ni diplomirao.
Jedno je sigurno doduse. Biblija i teorija o postanju je totalna glupost, ma koliko neko pokusava izvrtanjem nacnih cinjenica da je dokaze, a pogotovu kada to rade poluobrazovani ljudi (mislim na jednu moju prof. u ovom slucaju, da se ne bi neko osetio prozvanim) koji povezuju nesto sto su naculi sa necim u Bibliji sto inace nema veze sa vezom.

pa ako uslovi okoline (najprostije recheno) pogoduju uroshcenim organizmima od datih, oni mogu da evoluiraju u tom smeru...
nije to kontradiktorno...

izvini prepametni moj eremita, ti ni o chemu nemash pojma...

Ја по мојој вери могу да прихватим да сам НИКО И НИШТА... јер ми тј.ЈА верујем да је сваки човек само
зрно песка које је у свеопштем униврзуму потуно
безначајно... али оно што ми смета и доводи ме
до беса ЈЕ ЧИЊЕНИЦА, ДА АКО ДАНАС-СУТРА ИЛИ ОВИХ
ГОДИНА СТАВ О НЕПОРЕЦИВОСТИ БОГА И БОЖИЈЕГ
СТВАРАЊА СВЕТА БУДЕ ОПШТЕ ПРИХВАЋЕНА - ШТО ЋЕ
НАЈГЛАСНИЈИ ЗАГОВОРНИЦИ ДАРВИНОВЕ ТЕОРИЈЕ ОПЕТ БИТИ
НАЈГЛАСНИЈИ... то ми се гади у целој ствари...

onaj ko je uchio o darvinovoj teoriji, makar i ko ja pre 12 godina, zna da se tamo govori o razvoju vrste po neka 4 pavila, ne o stvaranju zivota na zemlji. a dal je tu prvu iskru zivota udahnuo bog, kosmos, udarac munje neki cunami :))) nije tema teorije evolucije.

a vi tvrdite da svet postoji 7000 godina. a ako to ima vishe smisla od toga da kad jedinke jedne iste vrste stavish u 2 ekosistema, kroz 1000000 godina one vishe nisu iste, onda :roll:
 
King 7:
_guru_:
Puer jel si procitao ceo text? To su samo neka mala pitanja kojima autor golica nasu mastu. Ja i dalje ostajem iza izjave, da ako verujete u Boga i cuda ostacete glupi i zaostali, jer cete verovati u banalna objasnjenja nekih relativno jednostanih stvari.
King
Kao prvo ja nigde nisam procitao da se Darvin odrekao svoje teorije. I ako jeste ne bi bio pri ateista koji je promenio svoje misljenje pred smrt. Prpa. Sta posle smrti. Nistavilo. I njegova teorija nije suplja, vec ima nedostataka. Uostalom kada ste svi odjednom sada veci poznavaoci biologije od mene objasnite mi molim vas tacno po cemu je sta suplje, pa da vidimo da li to sto pricate ima smisla.
A tek sto si rekao da su anticki Grci imali bolje teorije to je tek smejurija. Oni su bili pagani i verovali su u Zevsa, Heru, Apolona, Titane i morska cudovista. Sve sto je bilo neobjasnjivo pretoceno je u mitologiju. Munje je bacao Zevs, talase, oluje i kise je donosio Posejdon, a Atlas je drzao ravnu zemlju na svojim ledjima. Kada bi se Hera naljutila unistila bi useve. Danas zahvaljujuci ateizmu znamo kako to da sprecimo. Ne uzimamo zdravo za gotovo, vec sve ipitujemo. Nekad negde stanemo i ne znamo nesto da objasnimo, ali za par godina se pojavi genije ili tehnologija koja moze. Ja ne mogu ni da pocnem da objasnjavam koliko je nazadna teorija o tvorcu. U stvari mogu da pocnem i vec jesam. Jel kapirate vi gde bi mi danas bili da nije ateizma. U srednjem veku i dalje. Niko nista ne bi shvatao jer nikoga ne bi zanimala priroda necega jer je to naravno stvorio Bog i to je to. Tako hiljade izuma ne bi mogle da nastanu. Mrzi me vise da ih navodim, ali svi oni su nastali upravo posle dugog izucavanja sila koje su nekad smatrane cudima. Evo te munje. Tesla je napravio munje. Dokazao je da postoje i napravio ih je. Nekada se smatralo da samo zivotna sila moze da stvori organsko jedinjenje pa su nukleinske kiseline i proteini stvoreni vestackim putem uz uslove kakvi su vladali na zemlji pre par milijardi godina. I to nas dovodi do bioloske teorije o postanju koja nije obuhvacena Darvinovom teorijom. Ne mogu da se setim naucnika koji je to uradio. Uglavnom stvorio je u svojoj laboratoriji uslove kakvi su bili na zemlji pre par milijardi godina i dokazao da iz neorganskog jedinjenja moze da nastane organsko, u ovom slucaju nukleinske kiseline (osnova razmnozavanja kod zivih organizama) i proteini. I to za par meseci. Sta mislite za par milijardi godina sta je moglo da se desi. Mi.
Normalno je da neces saznati istinu o Darvinovom pokajanju jer istina nije ono sto svet priznaje i djavo potura. Ima Boga ali ima i djavola. Mislis da ne postoji globalna, velika i sirova laz? da vara i da joj verujete? Ako zivot tako lako nastaje zasto to nijedan naucnik ili neko drugi ne detektuje? Zasto niko nije primetio nastajanje nove vrste, same od sebe i zasto niko nije nasao majmuna koji je tu negde na pola puta do coveka? Kada bi znali kolike su lazi u svetu i kako se neguju pazljivo i to u institucijama samo da se ne bi verovalo u Boga i pravu istinu. Znas li koliko je naucnika - ateista pocelo da veruje u Boga kada je otkrilo istinu u svojim istrazivanjima i koliko se to krije? Ako trazite dokaze i volite naucno, tebali bi ste da porazgovarate upravo sa takvim naucnicima koji su bili kao vi pa su poverovali svojim istrazivanjima.
pa darvin nikad nije reko da je chovek postao od majmuna, koliko god ga vi ismevali na tu temu. a ko je ziveo 1000000 godina da bi video promenu?
 
Ne osećam potrebu da poznajem detalje darwinove teorije da bi zaključio neke stvari...
Kod darwina se radi o 'prilagođavanju' jel?...e pa recimo neko živi u planinama pa oće da se 'prilagodi'...i poželi da mu narastu krila...zar nam nebi bilo puno lakše da svi imamo po par ha? :wink:...ok treba čekati koji milion godina.
...tu se radi o NASTAJANJU...iz čega? O čemu se radi u hrišćanskom tumačenju stvari...o NASTAJANJU. WHAT'S THE DIFFERENCE?...meni je oboje u najmanju ruku jednako logično(ili nelogično ako hoćete). Ovde se radi o 'inteligentnoj materiji'...a u drugome o 'inteligentnom biću'...a budući da smo mi bića, teško mi je pomisliti da smo mi trenutni vrhunac istog...Uostalom čovek može i da 'oseti' postojanje 'više inteligencije'.
...i baš me zanima, iako se radi o milionima godina...kako to da danas živimo u takvom 'vakumu' i nismo svedoci ni jednog 'PRELAZNOG OBLIKA'...dosegli smo klimax u razvoju, priroda je uzela godišnji ili šta? :roll:
...na kraju se opet sve svodi na izbor po meni...jer smo na istom...niti 'nevernici' mogu da dokažu svoje 'znanje', niti vernici svoje 'verovanje' ili 'osećaj' naučnom metodom. Jedni se hvataju za 'naučne teorije', a drugi za ajmo reći 'intuitivne teorije'.
 
Grandfather:
eremita:
...САМО ТЕОРИЈОМ ДА ЈЕ БИЋА КОЈА ЖИВЕ НА
ОВОЈ ПЛАНЕТИ С ТАЧНО ОДРЕЂЕНОМ НАМЕРОМ СТВАРАЛО ВИШЕ
БИЋЕ ИЛИ ВИША ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, ОДНОСНО ДИЗАЈНЕР ИЛИ
СТВОРИТЕЉ.
:lol: Svi smo mi baterije i nismo svesni matrixa :lol:

You are close, very close...

A da zivimo u svetu iluzija to je definitivno. Po prvi put cu dati jedan copy/past text na engleskom iako to ne volim. Uzgred braca Wachowski koji su inace jevreji nigde se ne navodi u katalogizaciji da su to. Inace za Matrix seriju filmska industrija je odvajala kapital nevidjenih razmera, nezamisliv za bilo koji projekat do tada.

A sad o copy/paste. Razgovor izmedju oca i sina posle projekcije Matrixa.


"Daddy, why are all the bad agents white?"

"I'm glad you picked up on that, son. It's because most whites are bad, and are always trying to oppress people. It's up to people of color--along with a handful of good whites, like us--to bring down the evil white male patriarchal system."

"And why do the good guys live in a place called Zion? What does Zion mean?"

"Well, son, Zion is another word for Israel. What The film makers are saying is that the inhabitants of Zion--Jews--are noble freedom fighters, and those who oppose them are evil, just like in real life."

"Jews are good people, Daddy. They told me in school that Jews are the greatest people that ever lived. But aren't Jews white?"

"Of course not son. As you said yourself, they are good people."

"Daddy, I don't think I like being white."

"Me either, son."

"Daddy, I want to be Morpheus when I grow up!"

"Oh, I'm so proud to hear you say that son!"

"Daddy, is it possible to get a race change?"

"Not yet, son, but they're working on it."
 
Ma da. Matrix. Moguce.
Nego King i Puer necu ni da vam kazem sta mislim o ljudima koji su toliko uporni u dokazivanju gluposti. Necu zato sto sam navikao na to cak i u mojoj familiji i komsiluku i sad niko ne zeli ni da zapocne pricu na tu temu jer se na kraju svede na neke odgovore kako mozes hemijom i biologijom da objasnjavas iako su to egzaktne nauke, a veruju u knjigu koju su pisali prijatelji ili sumanutog ili izuzetno pametnog i pozrtvovanog mladica koji nisu imali pojma o mnogim stvarima koje se danas uzimaju zdravo za gotovo.
Ali dobro. Hocete dokaz. Evolucija i prilagodjavanje se desavaju i dan danas, problem je jedino u tome sto ga covek svojim delovanjem koci, ali i menja tok evolucije. Recimo zivotni vek ljudi uglavnom mozemo da pripisemo ljudskom faktoru. Iako je danas oko 2.5 puta duzi nego pre par milenijuma. Nekada je zivotni vek bio oko 30 g. Maljavost kod danasnjeg coveka je daleko manja nego kod pecinskih ljudi, sto jeste evolucija. Za par 100-ina godina verovatno cemo biti cosavi i celavi. Paradontoze i ostale bolesti zuba koje su nastale kao posledice odvikaanja coveka od ishrane na kakvu je pre navikao. Ali ono sto sam poceo. Organizmi su evoluirali privikavanjem na uslove zivota, a covek danas sam stvara svoje usloe, tako da se sve manje privikava. Tezi da ostane isti. Recimo celavost i bolesti zuba sve vise i uspesnije leci. Kada se doseli negde napravi skloniste gde ce uzivati u njemu pogodnim uslovima. Survival of the fittest(opstajanje najjacih) vise ne postoji, jer imamo zdravstvo, koje leci skoro sve. Koliko bi ljudi Sida pobila da nema zdravstva? Preziveli bi samo oni koji su imuni na istu (odredjen mali procenat populacije je imun). Sada i najslabiji i nagluplji mogu da prezie, jer im jaki omogucuju. Mi zaustaljamo soju evoluciju sto ise mozemo.
Puer spomenuo si planinske ljude i krila. Malo preterujes, ali ima tu istine. Sherpasi kao i svi iz njihovih plemena (Himalaji) imaju i 3X veci grudni kos i naravno plucni kapacitet zbog toga sto je na Himalajima vazduh mnogo redji. Imaju krupnije i sake. Ako to nije dokaz za evoluciju ne znam sta je. Nacije takodje. Zuta, bela i crna rasa. Mislim da je Adamov unuk otisao u Afriku da posadi papriku, i toliko se isprljao da je zauvek ostao crn. Zar nije vrsta evolucije nastajanje vise rasa od nomadskih plemena i to prevashodno pod uticajem sredine. Crnci su prilagodjeni toploti dok belci usled manje potrebe za istim imaju manje pigmenata i to bas tako kako ima manje Sunca. I to je tako genski. Ne moze Finac da se rodi u Africi i da postane crnac. Eskimi imaju manje telo i vise masnih naslag i deblju kozu. Kako sve to objasnjava Biblija. Ne objasnjava. Cudni su putevi Bozji i djavolova rabota.
 
King 7:
_guru_:
Puer jel si procitao ceo text? To su samo neka mala pitanja kojima autor golica nasu mastu. Ja i dalje ostajem iza izjave, da ako verujete u Boga i cuda ostacete glupi i zaostali, jer cete verovati u banalna objasnjenja nekih relativno jednostanih stvari.
King
Kao prvo ja nigde nisam procitao da se Darvin odrekao svoje teorije. I ako jeste ne bi bio pri ateista koji je promenio svoje misljenje pred smrt. Prpa. Sta posle smrti. Nistavilo. I njegova teorija nije suplja, vec ima nedostataka. Uostalom kada ste svi odjednom sada veci poznavaoci biologije od mene objasnite mi molim vas tacno po cemu je sta suplje, pa da vidimo da li to sto pricate ima smisla.
A tek sto si rekao da su anticki Grci imali bolje teorije to je tek smejurija. Oni su bili pagani i verovali su u Zevsa, Heru, Apolona, Titane i morska cudovista. Sve sto je bilo neobjasnjivo pretoceno je u mitologiju. Munje je bacao Zevs, talase, oluje i kise je donosio Posejdon, a Atlas je drzao ravnu zemlju na svojim ledjima. Kada bi se Hera naljutila unistila bi useve. Danas zahvaljujuci ateizmu znamo kako to da sprecimo. Ne uzimamo zdravo za gotovo, vec sve ipitujemo. Nekad negde stanemo i ne znamo nesto da objasnimo, ali za par godina se pojavi genije ili tehnologija koja moze. Ja ne mogu ni da pocnem da objasnjavam koliko je nazadna teorija o tvorcu. U stvari mogu da pocnem i vec jesam. Jel kapirate vi gde bi mi danas bili da nije ateizma. U srednjem veku i dalje. Niko nista ne bi shvatao jer nikoga ne bi zanimala priroda necega jer je to naravno stvorio Bog i to je to. Tako hiljade izuma ne bi mogle da nastanu. Mrzi me vise da ih navodim, ali svi oni su nastali upravo posle dugog izucavanja sila koje su nekad smatrane cudima. Evo te munje. Tesla je napravio munje. Dokazao je da postoje i napravio ih je. Nekada se smatralo da samo zivotna sila moze da stvori organsko jedinjenje pa su nukleinske kiseline i proteini stvoreni vestackim putem uz uslove kakvi su vladali na zemlji pre par milijardi godina. I to nas dovodi do bioloske teorije o postanju koja nije obuhvacena Darvinovom teorijom. Ne mogu da se setim naucnika koji je to uradio. Uglavnom stvorio je u svojoj laboratoriji uslove kakvi su bili na zemlji pre par milijardi godina i dokazao da iz neorganskog jedinjenja moze da nastane organsko, u ovom slucaju nukleinske kiseline (osnova razmnozavanja kod zivih organizama) i proteini. I to za par meseci. Sta mislite za par milijardi godina sta je moglo da se desi. Mi.
Normalno je da neces saznati istinu o Darvinovom pokajanju jer istina nije ono sto svet priznaje i djavo potura. Ima Boga ali ima i djavola. Mislis da ne postoji globalna, velika i sirova laz? da vara i da joj verujete? Ako zivot tako lako nastaje zasto to nijedan naucnik ili neko drugi ne detektuje? Zasto niko nije primetio nastajanje nove vrste, same od sebe i zasto niko nije nasao majmuna koji je tu negde na pola puta do coveka? Kada bi znali kolike su lazi u svetu i kako se neguju pazljivo i to u institucijama samo da se ne bi verovalo u Boga i pravu istinu. Znas li koliko je naucnika - ateista pocelo da veruje u Boga kada je otkrilo istinu u svojim istrazivanjima i koliko se to krije? Ako trazite dokaze i volite naucno, tebali bi ste da porazgovarate upravo sa takvim naucnicima koji su bili kao vi pa su poverovali svojim istrazivanjima.

Za one koji i dalje ne veruju Kingu evo linka sa recima velikih ljudi izgoverenih pred odlazak na onaj svet.

http://www.geocities.com/Athens/Acropolis/6537/real-d.htm

Napomena: citati izmedju redova.
 
Mnogi takodje ne znaju da je Darwinova teorija potekla od njegovog dede Dr. Erasmus Darwina koji je bio jedan od najvidjenijih Masona Skotskog reda. Malo ranije takodje Mason John Locke je proturao svoju doktrinu o reinkarnaciji vezanu za hindu filozofiju. Kada se to verovanje prenelo u tadasnju Englesku bilo je priznato i od Britanskog Kraljevskog drustva. Okultni karakter postanja bio je opste prihvacen i nasao je pogodno tlo u muskom delu Darwinove loze.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top